Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. LIEPOS 3 D. NUTARIMO NR. 929 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ATSTOVO EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISME NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. rugsėjo 18 d. Nr. 914

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. liepos 3 d. nutarimą Nr. 929 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 56-1413; 2002, Nr. 123-5569):

1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Nustatyti, kad pagal šiuo nutarimu patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme nuostatų 7.9 punktą Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme parengtus paaiškinimus ir pareiškimus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetui perduoda Užsienio reikalų ministerija.“

2. Pripažinti netekusiu galios 3 punktą.

3. Nurodytuoju nutarimu patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovo Europos žmogaus teisių teisme nuostatuose:

3.1. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas Europos žmogaus teisių teisme (toliau vadinama – atstovas) yra įgaliotas valstybės tarnautojas, atstovaujantis valstybei Europos žmogaus teisių teismo procesuose.“

3.2. Pripažinti netekusiu galios 2 punktą.

3.3. Išdėstyti 4 punktą taip:

4. Atstovą skiria į pareigas ir atleidžia iš pareigų Lietuvos Respublikos Vyriausybė teisingumo ministro ir užsienio reikalų ministro bendru teikimu.

Atstovas turi atitikti bendruosius valstybės tarnautojui keliamus reikalavimus ir specialius reikalavimus, nustatytus atstovo pareigybės aprašyme.

Padėti atstovui įgyvendinti jo teises ir pareigas steigiamas Teisingumo ministerijos administracijos padalinys. Kai atstovo nėra, jo funkcijas, tiesiogiai nesusijusias su atstovavimu Europos žmogaus teisių teismo procesuose, vykdo atstovui įgyvendinti teises ir pareigas padedančio Teisingumo ministerijos administracijos padalinio vadovas.“

3.4. Išdėstyti 5 punkto trečiąją pastraipą taip:

„Atstovo veikla finansuojama ir atstovo darbo užmokestis mokamas iš Teisingumo ministerijai Atstovavimo Europos žmogaus teisių teisme programai įgyvendinti skiriamų asignavimų. Atstovo veiklos organizacinį ir techninį aptarnavimą vykdo Teisingumo ministerija.“

3.5. Papildyti nauju 6.4 punktu (ankstesnįjį 6.4 punktą laikyti 6.5 punktu):

6.4. atstovauti valstybei nagrinėjant bylas prieš Lietuvos Respubliką Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitete;“.

3.6. Pripažinti netekusiu galios 7.1 punktą.

3.7. Papildyti šiuo 7.6 punktu:

7.6. dalyvauti skelbiant ir platinant Europos žmogaus teisių teismo praktiką;“.

3.8. Papildyti šiuo 7.7 punktu:

7.7. bendradarbiaujant su Teisingumo ministerija ir kitomis kompetentingomis institucijomis, koordinuoti Europos žmogaus teisių teismo sprendimų vykdymą;“.

3.9. Papildyti šiuo 7.8 punktu:

7.8. informuoti atitinkamas institucijas apie Europos žmogaus teisių teismo priimtus sprendimus bylose prieš Lietuvą, taip pat apie Lietuvos Respublikos Vyriausybei perduotas naujas bylas;“.

3.10. Papildyti šiuo 7.9 punktu:

7.9. rengti paaiškinimus ir pareiškimus, kurių reikia pranešimams, pateiktiems pagal 1996 metų Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto fakultatyvų protokolą, nagrinėti Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitete.“

3.11. Išdėstyti 8.1 punktą taip:

8.1. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų jų turimą ar kontroliuojamą tinkamam valstybės atstovavimui reikalingą informaciją, dokumentus, jų nuorašus. Informaciją privaloma pateikti per atstovo nurodytą terminą. Taip pat teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš mokslo ir studijų institucijų, įstaigų ir organizacijų visą informaciją ir medžiagą, kurios reikia atstovo funkcijoms vykdyti, ir jų atstovų bei specialistų išvadas, ar Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai atitinka Konvenciją;“.

3.12. Išdėstyti 8.2 punktą taip:

8.2. pasitelkti valstybės ir savivaldybių institucijų, mokslo ir studijų institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus ir specialistus, susitarus su jų vadovais, darbui, susijusiam su atstovui pavestų funkcijų vykdymu;“.

3.13. Papildyti nauju 8.3 punktu (ankstesniuosius 8.3, 8.4 ir 8.5 punktus laikyti atitinkamai 8.4, 8.5 ir 8.6 punktais):

8.3. naudotis Lietuvos ir (ar) užsienio teisininkų paslaugomis, jeigu byla yra sudėtinga, reikia specialių žinių, patirties, užsienio valstybių teisės žinių, arba kitais atvejais, kai tai yra būtina tinkamam ir efektyviam valstybės interesų gynimui;“.

3.14. Išdėstyti 8.4 punktą taip:

8.4. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir kitoms valstybės institucijoms pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos įstatymų pakeitimų, naujų įstatymų, būtinų derinant teisės aktus su Konvencija ar vykdant Europos žmogaus teisių teismo sprendimus, rengimo;“.

3.15. Išdėstyti 8.6 punktą taip:

8.6. Teisingumo ministerijai ir Užsienio reikalų ministerijai pritarus, kad Lietuvos Respublika dalyvautų Europos žmogaus teisių teismo procesuose trečiosios šalies teisėmis, pateikti Europos žmogaus teisių teismui rašytines pastabas ir dalyvauti jo posėdžiuose;“.

3.16. Papildyti šiuo 8.7 punktu:

8.7. prireikus imtis atitinkamų priemonių (ar jas inicijuoti) Europos žmogaus teisių teismo sprendimų vykdymui paspartinti.“

3.17. Pripažinti netekusiu galios 9 punktą.

3.18. Išdėstyti 10 punktą taip:

10. Atstovas turi ir kitų teisių, kurias jam nustato Lietuvos Respublikos įstatymai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai. Vykdydamas šių nuostatų 7.9 punkte nustatytą funkciją, atstovas turi tas pačias teises ir pareigas, kaip ir vykdydamas kitas atstovo funkcijas.“

3.19. Išdėstyti 11 punktą taip:

11. Atstovas privalo teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei informaciją apie bylų, kuriose dalyvauja Lietuvos Respublika, eigą, taip pat apie Europos žmogaus teisių teismo ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto priimtus sprendimus.

Kasmet, iki kovo 1 d., atstovas pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei jam pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymo praėjusių metų ataskaitą.“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                      Gediminas Kirkilas

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                             Petras Baguška