LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. GRUODŽIO 23 D. NUTARIMO NR. 1422 „DĖL LĖŠŲ, SKIRTŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ DARBE IR PROFESINIŲ LIGŲ PREVENCIJAI, PANAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. rugpjūčio 14 d. Nr. 822

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lėšų, skirtų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai, panaudojimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1422 „Dėl Lėšų, skirtų nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai, panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 152-5599):

1. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Fondo biudžeto lėšos, skirtos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai (toliau vadinama – prevencijai skirtos lėšos), naudojamos įmonių, įstaigų, organizacijų ar kitų organizacinių struktūrų (toliau vadinama – įmonės) pasiūlytoms prevencijos priemonėms, susijusioms su profesinės rizikos šalinimu ir (ar) mažinimu, įgyvendinti (darbo vietoms ar technologiniams procesams tobulinti arba kitoms priemonėms, kurios pašalina ir (ar) sumažina profesinės rizikos veiksnius iki teisės aktuose nustatytų leidžiamų dydžių, įgyvendinti), valstybės institucijų ir įstaigų organizuojamiems, mokslo ir studijų institucijų atliekamiems moksliniams tyrimams darbuotojų saugos ir sveikatos srityje bei šių institucijų ir įstaigų metodinės, informacinės medžiagos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos klausimais rengimui finansuoti. Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonių, kurioms įgyvendinti gali būti naudojamos Fondo biudžeto lėšos, krypčių sąrašą (toliau vadinama – prevencijos priemonių krypčių sąrašas) tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras ir sveikatos apsaugos ministras.“

2. Išdėstyti 5 punktą taip:

5. Įmonės pateiktos vienos prevencijos priemonės vertė turi būti ne mažesnė kaip 50 tūkst. litų. Vienai įmonei prevencijos priemonėms įgyvendinti turi būti skiriama ne daugiau kaip 100 tūkst. litų (iš viso). Pridėtinės vertės mokestis, kurį įmonė gali susigrąžinti įstatymų nustatyta tvarka, nesvarbu, koks jo susigrąžinimo būdas, į lėšų poreikio prevencijos priemonei įgyvendinti skaičiavimus neįtraukiamas.“

3. Išbraukti 9 punkte žodžius „Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie“, įrašyti vietoj žodžių „vasario 15 d.“ žodžius „vasario 1 d.“.

4. Įrašyti 10 punkte vietoj žodžių „kovo 31 dienos“ žodžius „kovo 1 dienos“.

5. Įrašyti 11.1 punkto trečiajame sakinyje vietoj žodžių „priemonės vertės“ žodžius „priemonei skirtų Fondo biudžeto lėšų“.

6. Įrašyti 11.2 punkte vietoj nuorodos į oficialaus paskelbimo šaltinį „Žin., 2002, Nr. 118-5296“ nuorodą į oficialaus paskelbimo šaltinį „ Žin., 2006, Nr. 4-102“.

7. Išdėstyti 11.3 punktą taip:

11.3. Po prevencijos priemonės įgyvendinimo, ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 15 d., vykdytojas pateikia Fondo valdybai šios priemonės įgyvendinimo ir jai įgyvendinti panaudotų lėšų ataskaitą, prie kurios pridedama vykdytojo pasirinktos nepriklausomo audito įmonės auditoriaus išvada dėl prevencijos priemonei įgyvendinti skirtų lėšų panaudojimo ir Valstybinės darbo inspekcijos išvada apie šios priemonės įgyvendinimą. Jeigu Fondo valdyba teigiamai įvertina vykdytojo ataskaitą ir yra teigiamos nepriklausomo audito įmonės auditoriaus ir Valstybinės darbo inspekcijos išvados, Fondo valdyba vykdytojui perveda sutartyje nustatytais terminais numatytas lėšas.“

8. Papildyti nauju 15 punktu (ankstesnįjį 15 punktą laikant 16 punktu):

15. Vykdytojui pasirašius prevencijos priemonės finansavimo bei įgyvendinimo sutartį, turi būti vykdoma tik prevencijos priemonės apraše numatyta prevencijos priemonė, nekeičiant jos pobūdžio bei apimties.“

9. Papildyti šiuo 17 punktu:

17. Šio Aprašo 5, 6, 7.1, 7.2 ir 13 punktai netaikomi valstybės institucijoms ir įstaigoms, mokslo ir studijų institucijoms, pateikusioms prašymus skirti lėšų organizuojamiems ir (ar) atliekamiems moksliniams tyrimams bei metodinės, informacinės medžiagos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos klausimais rengimui finansuoti.“

10. Papildyti priedą nauju 4.2.6 punktu (ankstesnįjį 4.2.6 punktą laikant 4.2.7 punktu):

4.2.6. audito išlaidoms (litais).“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   GEDIMINAS KIRKILAS

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ