LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2007 M. RUGSĖJO 20 D. ĮSAKYMO Nr. 1K-261 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS IR JOS REGULIAVIMO SRITIES ĮSTAIGŲ KORUPCIJOS PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR FINANSŲ MINISTERIJOS KORUPCIJOS PREVENCIJOS KOORDINAVIMO IR KONTROLĖS KOMISIJOS SUDARYMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. gruodžio 14 d. Nr. 1K-378

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos finansų ministro 2007 m. rugsėjo 20 d. įsakymą Nr. 1K-261 „Dėl Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir jos reguliavimo srities įstaigų korupcijos prevencijos tvarkos aprašo patvirtinimo ir Finansų ministerijos korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos sudarymo“ (Žin., 2007, Nr. 101-4130; 2008, Nr. 64-2425; 2009, Nr. 121-5242):

1. Įrašau preambulėje po nuorodos į oficialaus paskelbimo šaltinį „2003, Nr. 38-1728“ nuorodą į oficialaus paskelbimo šaltinį „2008, Nr. 71-2700“.

2. Išdėstau 2 punktą taip:

2. S u d a r a u Finansų ministerijos korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisiją (toliau vadinama – komisija):

Giedrius Rimša – Finansų ministerijos kancleris (komisijos pirmininkas);

Livijus Čižikas – Personalo skyriaus vedėjas (komisijos pirmininko pavaduotojas);

Aušra Baliukonienė – Nacionalinio fondo departamento direktoriaus pavaduotoja;

Eivilė Čipkutė – Finansų rinkų politikos departamento direktorė;

Daiva Kamarauskienė – Biudžeto departamento direktorė;

Jūratė Laurikėnaitė – Mokesčių departamento direktorė;

Loreta Maskaliovienė – Veiksmų programų valdymo departamento direktorė;

Darius Matusevičius – Vidaus audito ir finansų kontrolės metodologijos departamento direktorius;

Daiva Pipirienė – Ekonomikos departamento direktorė;

Dzintra Sakevičienė – Fiskalinės politikos departamento direktoriaus pavaduotoja;

Diana Seredokaitė – Informacinių technologijų departamento direktorė;

Ana Stankaitienė – Europos Sąjungos sanglaudos politikos ir struktūrinės paramos koordinavimo departamento direktorė;

Paulė Svorobovičienė – Apskaitos metodologijos departamento direktorė;

Živilė Turevičienė – Ministerijai pavaldžių įstaigų priežiūros skyriaus vedėja;

Viktorija Jakubonienė – Teisės departamento direktorė;

Aušra Vičkačkienė – Turto valdymo departamento direktorė;

Audrius Želionis – Valstybės iždo departamento direktorius.“

3. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Į p a r e i g o j u Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos prie Finansų ministerijos, Finansų ministerijos mokymo centro, viešosios įstaigos Lietuvos Respublikos audito, apskaitos ir turto vertinimo instituto, viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros ir viešosios įstaigos Audito ir apskaitos tarnybos, Lietuvos statistikos departamento vadovus:

3.1. įgalioti asmenis atlikti korupcijos prevenciją ir kontrolę nurodytose įstaigose;

3.2. sudaryti veiklos analizės darbo grupes.“

4. Nurodytu įsakymu patvirtintame Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir jos reguliavimo srities įstaigų korupcijos prevencijos tvarkos apraše:

4.1. Išdėstau 2 punktą taip:

2. Apraše vartojamos sąvokos:

Finansų ministerijos reguliavimo srities įstaigos – Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos, Finansų ministerijos mokymo centras, viešoji įstaiga Lietuvos Respublikos audito, apskaitos ir turto vertinimo institutas, viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra, viešoji įstaiga Audito ir apskaitos tarnyba, Lietuvos statistikos departamentas.

Kitos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme (Žin., 2002, Nr. 57-2297; 2003, Nr. 38-1728; 2008, Nr. 71-2700) (toliau vadinama – Korupcijos prevencijos įstatymas), Korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 8 d. nutarimu Nr. 1601 (Žin., 2002, Nr. 98-4339), bei Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2003 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 164 (Žin., 2003, Nr. 103-4622), vartojamas sąvokas.“

4.2. Papildau šiuo nauju 51 punktu:

51. Finansų ministerija ir jos reguliavimo srities įstaigos vykdytinas Nacionalinės kovos su korupcija programos priemones numato savo strateginiuose veiklos planuose.“

4.3. Papildau šiuo nauju 81 punktu:

81. Finansų ministerijos administracijos padaliniai ir jos reguliavimo srities įstaigos nuolat antikorupciniu požiūriu stebi, vertina vykdomą veiklą, kaupia ir sistemina informaciją. Finansų ministerijos Personalo skyrius, atlikdamas korupcijos rizikos valdymo funkciją, kasmet kreipiasi į Finansų ministerijos administracijos padalinius ir jos reguliavimo srities įstaigas dėl informacijos apie jų veikloje nustatytas aktualias korupcijos grėsmes, veiklos sričių, kuriose yra didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, sąrašo atnaujinimo poreikio, pasiūlymų dėl veiklos sričių, kuriose einamaisiais metais tikslinga atlikti analizę ir vertinimą, rengia ir teikia komisijai svarstyti gautą informaciją ir pasiūlymus.“

4.4. Išdėstau 20 punktą taip:

20. Finansų ministerijos ir jos reguliavimo srities įstaigų rengiamų teisės aktų projektų, reglamentuojančių visuomeninius santykius, nurodytus Korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje, antikorupcinis vertinimas atliekamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 276 „Dėl Sprendimų projektų poveikio vertinimo metodikos patvirtinimo ir įgyvendinimo“ (Žin., 2003, Nr. 23-975; 2007, Nr. 40-1488; 2008, Nr. 134-5207) nustatyta tvarka. Už teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo atlikimą atsakingi teisės aktų projektus rengiančių Finansų ministerijos administracijos padalinių ir jos reguliavimo srities įstaigų vadovai.“

4.5. Išdėstau 23 punktą taip:

23. Informacija apie veiklą kovojant su korupcija skelbiama Finansų ministerijos ir jos reguliavimo srities įstaigų interneto svetainėse, prireikus teikiama per visuomenės informavimo priemones ir kitais būdais“.

4.6. Išdėstau 24 punktą taip:

24. Mokymai profesinės etikos ir korupcijos prevencijos klausimais yra privaloma Finansų ministerijos ir jos reguliavimo srities įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo programų dalis. Asmenų, įgaliotų vykdyti korupcijos prevenciją ir kontrolę Finansų ministerijoje ir jos reguliavimo srities įstaigose, mokymus, susijusius su šio aprašo nuostatų įgyvendinimu, kiekvienais metais organizuoja Finansų ministerijos Personalo skyrius, raštu informuoja apie jų vietą ir laiką Finansų ministerijos reguliavimo srities įstaigų vadovus ir siūlo įpareigoti asmenis, vykdančius korupcijos prevenciją ir kontrolę, privalomai dalyvauti mokymuose.“

4.7. Išdėstau XI skyrių taip:

 

XI. NEPAKANTUMO KORUPCIJAI STIPRINIMAS, INFORMAVIMAS APIE KORUPCIJĄ, ANTIKORUPCINIŲ PASIŪLYMŲ TEIKIMAS, APRAŠO NUOSTATŲ ĮGYVENDINIMAS

 

26. Finansų ministerija antikorupcinėje veikloje laikosi pozicijos ugdyti nepakantumą korupcijos apraiškoms, siekti, kad valstybės tarnautojai ir darbuotojai atliktų jiems pavestas funkcijas ir priimtų sprendimus laikydamiesi etikos ir moralės normų, vadovaudamiesi objektyvumo, nešališkumo, atsakomybės, konfidencialumo ir profesionalumo principais, teiktų informaciją ir pasiūlymus dėl interesų konfliktų, korupcijos prevencijos ar kitų priemonių rengimo ir įgyvendinimo.

27. Šio aprašo 26 punkte nurodyta informacija ir pasiūlymai gali būti teikiami žodžiu, raštu arba elektroninėmis priemonėmis, iš jų ir esančiomis ministerijos interneto ir intraneto svetainių skyreliuose, šio aprašo 2 priede nurodytiems asmenims.

28. Finansų ministerijoje gauti dokumentai, kuriuose pateikta šio aprašo 26 punkte nurodyta informacija ir pasiūlymai, registruojami, skiriami nagrinėti ir dėl jų atsirandančios užduotys vykdomos Lietuvos Respublikos finansų ministerijos darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. 1K-251 (Žin., 2003 Nr. 100-4512; 2009, Nr. 79-3301), nustatyta tvarka. 

29. Šio aprašo nuostatas įgyvendina Finansų ministerijos administracijos padaliniai (departamentai ir savarankiški skyriai), taip pat Finansų ministerijos reguliavimo srities įstaigos.

30. Šio aprašo nuostatų įgyvendinimą koordinuoja ir kontroliuoja komisija.“

4.8. Papildau 2 priedu (pridedama).

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                         INGRIDA ŠIMONYTĖ


Lietuvos Respublikos

finansų ministerijos

ir jos reguliavimo srities įstaigų

korupcijos prevencijos tvarkos aprašo

2 priedas

 

ASMENYS, ĮGALIOTI VYKDYTI KORUPCIJOS PREVENCIJĄ IR KONTROLĘ FINANSŲ MINISTERIJOJE IR JOS REGULIAVIMO SRITIES ĮSTAIGOSE

 

Eil. Nr.

Įstaigos pavadinimas

Vadovai ir jų kontaktai

Atsakingi asmenys, jų pareigos ir kontaktai

1.

Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Adresas: Lukiškių g. 2, Vilnius

Vadovė – Ingrida Šimonytė,

tel.: (8 5) 239 0100, 239 0005,

faksas (+370 5) 212 6387,

el. paštas finmin@finmin.lt

Personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lidija Vaišnorienė

(el. p. L.Vaisnoriene@finmin.lt, tel. (8 5) 239 0227)

2.

Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Adresas: A. Jakšto g. 1/25, Vilnius

Vadovas – Antanas Šipavičius,

tel. (+370 5) 266 6111,

el. paštas info@cust.lt

Tarnybinių tyrimų tarnybos viršininkas Giedrius Cininas
(el. p. giedrius.cininas@cust.lt, tel. (8 5) 236 2315)

3.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Adresas: Vasario 16-osios g. 15, Vilnius

Vadovas – Modestas Kaseliauskas,

tel. (+370 5) 268 7802,

el. paštas vmi@vmi.lt

Vidaus saugumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrejus Malijauskas

(el. p. A.Malijauskas@vmi.lt, tel. (8 5) 268 7820)

4.

Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos

Adresas: L. Sapiegos g. 17, Vilnius

Vadovas – Vaclovas Juknevičius,

tel. (+370 5) 212 2547,

el. paštas info@vdtat.gov.lt 

Teisės ir personalo skyriaus vedėja Jūratė Kazlauskienė

(el. p. j.kazlauskiene@vdtat.gov.lt, tel. (8 5) 262 6961)

5.

Finansų ministerijos mokymo centras

Adresas: Birutės g. 56, Vilnius

Vadovas – Eugenijus Chlivickas,

tel. (+370 5) 272 4384,

el. paštas fmmc@fmmc.lt

Informacijos ir mokymo organizavimo skyriaus viršininkė Gryta Čepinskaitė

(el. p. g.cepinskaite@fmmc.lt, tel. (8 5) 279 1251)

6.

Viešoji įstaiga Lietuvos Respublikos audito, apskaitos ir turto vertinimo institutas

Adresas: Tilto g. 8/Ž. Liauksmino g. 3, Vilnius

Vadovė – Lina Lizūnaitė,

tel. (+370 5) 263 9291,

el. paštas admin@atvi.lt

Vyriausioji specialistė Violeta Mažylienė

(el. p. v.mazyliene@.atvit.eltl, tel. (8 5) 212 6815)

7.

Viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra

Adresas: S. Konarskio g. 13, Vilnius

Vadovas – Viktoras Sirvydis,

tel. (+370 5) 251 4400,

el. paštas info@cpva.lt

Kokybės užtikrinimo skyriaus vyresnysis teisininkas Gintaras Mickus

(el. p. g.mickus@cpva.lt, tel. ( 8 5) 219 1345)

8.

Viešoji įstaiga Audito ir apskaitos tarnyba

Adresas: Naugarduko g. 102, Vilnius

Vadovas – Audrius Linartas,

tel. (+370 5) 212 5464,

el. paštas admin@aat.lt

Korupcijos prevencijos komisija – Teisės ir veiklos organizavimo padalinio vadovė Rasa Pajaujytė (komisijos pirmininkė) (el. p. r.pajaujyte@aat.lt, tel. (8 5) 205 2021).

Komisijos nariai – vyriausioji buhalterė Neringa Aukštuolienė

(el. p. n.aukstuoliene@aat.lt tel. (8 5) 205 2022), teisininkė Laura Gavėnaitė

(el. p. l.gavenaite@aat.lt, tel. (8 5) 212 5464)

9.

Lietuvos statistikos departamentas

Adresas: Gedimino pr. 29, Vilnius

Vadovė – Vilija Lapėnienė,

tel. (+370 5) 236 4800,

el. paštas statistika@stat.gov.lt

L. e. Personalo skyriaus vedėjo pareigas Margarita Malakauskienė

(el. p. margarita.malakauskiene@stat.gov.lt, tel. (8 5) 236 4817)

 

_________________