LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2004 M. LIEPOS 16 D. ĮSAKYMO NR. 3D-429 „DĖL KAIMO PLĖTROS 2004-2006 METŲ PLANO PRIEMONĖS „ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES ŽEMĖS APŽELDINIMAS MIŠKU“ ADMINISTRAVIMO TAISYKLIŲ“ PAKEITIMO

 

2007 m. kovo 27 d. Nr. 3D-133

Vilnius

 

 

Pakeičiu Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonės „Žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ administravimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. 3D-429 (Žin., 2004, Nr. 115-4308; 2005, Nr. 42-1339, Nr. 116-4209):

1. Išdėstau 23.2 punktą taip:

„23.2. 30 proc. pasodintų sodmenų, pasėtų sėklų ir sodinimo/sėjimo išlaidų, tik stichinių nelaimių paveiktų miško želdinių11 atveju išmoka gali būti kompensuojama tiek, kiek yra būtina visiškam miško atkūrimui, bet ne daugiau kaip 100 proc. paramos sutartyje numatytų pasodinti sodmenų ir (arba) pasėti sėklų, sodmenų transportavimo bei sodinimo ir (arba) sėjimo išlaidų (išlaidos už miško želdinimo projekto parengimą ir dirvos paruošimą nekompensuojamos).“

2. Išdėstau 25 punktą taip:

„25. Pareiškėjams, pateikusiems paraiškas pagal šią priemonę kitų metų miško įveisimui po paraiškos pateikimo kompensuojamos šios miško įveisimo išlaidos:

25.1. sodmenų/sėklų įsigijimo;

25.2. sodmenų gabenimo;

25.3. sodmenų sodinimo, sėklų sėjimo;

25.4. miško želdinimo projekto parengimo ir dirvos paruošimo (šios išlaidos kompensuojamos, nors yra patirtos ir iki paraiškos pateikimo).

Jei parama projektui nebus skiriama, pareiškėjas visas šias išlaidas turės atlyginti pats.“

3. Išdėstau 31.1 punktą taip:

„31.1. paramos gavėjas mokėjimo prašymą dėl miško įveisimo išlaidų kompensavimo pateikia po paramos sutarties pasirašymo kartu su išlaidas patvirtinančiais dokumentais, sutartimi su paslaugų tiekėju (jei tokia sutartis buvo sudaryta), įsigytų sodmenų / sėklų kilmės liudijimu12. Siekiant gauti miško įveisimo išmoką, kartu su išlaidas patvirtinančiais dokumentais pateikiama pažyma apie miško želdinimo darbų įvertinimą13.“

4. Išbraukiu 1 priedo 7 skyriaus pirmos pastraipos trečią sakinį.

5. Išdėstau nurodytųjų taisyklių 4 priedo 1 lentelės antrą išnašą taip:

„**Įveisto miško priežiūros ir apsaugos išmoka faktinėms išlaidoms atlyginti iki maksimalaus lentelėje pateikto išmokos dydžio išmokama kasmet. Kompensuojamos šios išlaidos: miško želdinių papildymas (kompensuojama iki 30 proc. miško įveisimo išlaidų (žr. lentelę), pasodintų sodmenų ir (arba) pasėtų sėklų papildymas, sodinimas ir (arba) sėjimas, išskyrus miško želdinimo projekto parengimo ir dirvos paruošimo išlaidas); ravėjimas (piktžolių, nepageidaujamų medžių ir krūmų naikinimas mechaniniu būdu) – 60 EUR/ha; želdinių apsauga nuo žvėrių ir pelinių graužikų – 650 EUR/ha (darbas – 290 EUR/ha) (tvoros, repelentai, individuali apsauga ir kt.); įrengtų apsaugos priemonių tinkamos būklės palaikymas (jeigu buvo naudoti repelentai -jų pirkimas ir naudojimas); miško želdinių apsauga nuo ligų, kenkėjų, gaisrų, mechaninių pakenkimų; priešgaisrinių apsaugos juostų įrengimas. Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus paskelbus ekstremalią situaciją, miško želdinių papildymas gali būti kompensuojamas tiek, kiek yra būtina visiškam miško atkūrimui, bet ne daugiau kaip 100 proc. paramos sutartyje numatytų pasodinti sodmenų ir (arba) pasėti sėklų, sodmenų transportavimo bei sodinimo ir (arba) sėjimo išlaidų (išlaidos už miško želdinimo projekto parengimą ir dirvos paruošimą nekompensuojamos). Taip pat ne daugiau kaip 100 proc. pirmųjų metų miško priežiūrai ir apsaugai numatytų paramos sutartyje, bet nepanaudotų lėšų gali būti skiriama atkuriamo miško priežiūrai ir apsaugai. Želdiniai turi būti papildyti iki trečiųjų metų įveisto miško inventorizacijos. Apsaugos priemones reikia išsamiai nurodyti želdinimo projekte kartu su jų išlaidomis. Už tvoras ir individualias medelių apsaugos priemones kompensuojama tik pirmaisiais metais. Už mineralizuotas priešgaisrines juostas kompensuojama iki 15 EUR/ha pirmaisiais metais. Įveisto miško priežiūros ir apsaugos išmoka kitiems 2–5 metams skirta želdinių ravėjimo, apsaugos nuo žvėrių ir pelinių graužikų (įrengtų apsaugos priemonių tinkamai būklei palaikyti, jeigu buvo naudoti repelentai -jiems pirkti ir panaudoti), ligų ir kenkėjų, gaisrų, mechaninių pakenkimų padarinių likvidavimo išlaidoms kompensuoti. Už cheminių medžiagų įsigijimą ir darbą su jomis nekompensuojama. Jeigu įveisto miško savininkas miško priežiūros ir apsaugos darbus atlieka pats (papildo žuvusius želdinius, ravi, naikina nepageidaujamus medelius ir krūmus, įrengia apsaugos priemones ir pan.), jam kompensuojama 60 proc. nurodytųjų tinkamų maksimalių išlaidų, išskyrus išlaidas už įsigytus sodmenis, medžiagas ir kitas priemones želdinių apsaugai, už kurias pagal pateiktus dokumentus kompensuojama iki maksimalių nurodytų išmokų dydžio.“

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRĖ                                                   KAZIMIRA DANUTĖ PRUNSKIENĖ