LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KELIŲ PRIEŽIŪROS IR PLĖTROS PROGRAMOS FINANSAVIMO LĖŠŲ NAUDOJIMO KELEIVIŲ IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ NEATLYGINTINO PERKĖLIMO KELTAIS PER KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO AKVATORIJĄ Į (IŠ) KURŠIŲ NERIJĄ (-OS) BEI NEATLYGINTINO PERKĖLIMO UŽLIETA KRAŠTO KELIO ŠILUTĖ–RUSNĖ ATKARPA SĄNAUDOMS KOMPENSUOTI TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2002 m. vasario 20 d. Nr. 258

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2873; 2001, Nr. 112-4089) 11 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo keltais per Kuršių marias išlaidų kompensavimo tvarką (pridedama).

2. Nustatyti, kad kompensacijas už keleivių ir transporto priemonių perkėlimą akcinės bendrovės „Smiltynės perkėla“keltais per Kuršių marias nuo 2002 m. sausio 1 d. iki šios tvarkos įsigaliojimo pagal pateiktus bilietus už kėlimąsi keltais išmoka akcinė bendrovė „Smiltynės perkėla“.

Akcinė bendrovė „Smiltynės perkėla“ pateikia Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau vadinama – Kelių direkcija) šios direkcijos nustatytos formos paraišką kompensacijoms už keleivių ir transporto priemonių perkėlimą keltais per Kuršių marias nuo 2002 m. sausio 1 d. iki šios tvarkos įsigaliojimo gauti, nurodydama, kiek per šį laikotarpį faktiškai buvo parduota bilietų keleiviams ir transporto priemonėms perkelti keltais per Kuršių marias.

Akcinė bendrovė „Smiltynės perkėla“, gavusi iš Kelių direkcijos lėšas, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 179 „Dėl Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 15-398) patvirtintomis Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėmis, pagal pateiktus bilietus išmoka iki 2002 m. balandžio 15 d. Naujojoje perkėloje (Klaipėdoje, Nemuno g. 8) kompensacijas už keleivių ir transporto priemonių perkėlimą keltais per Kuršių marias. Šios kompensacijos keleivių pageidavimu gali būti pervedamos ir į jų nurodytas sąskaitas bankuose. Už faktinį lėšų kompensacijoms išmokėjimą akcinė bendrovė „Smiltynės perkėla“ atsiskaito Kelių direkcijai, pateikdama atitinkamus buhalterinės apskaitos dokumentus.

Lėšos, nepanaudotos kompensacijoms už parduotus bilietus išmokėti, akcinei bendrovei „Smiltynės perkėla“ įskaitomos kaip kito mėnesio keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo keltais per Kuršių marias kompensacija.

3. Pavesti Kelių direkcijai per 5 darbo dienas nuo šio nutarimo įsigaliojimo dienos patvirtinti keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo per Kuršių marias išlaidų kompensavimo ataskaitos formą.

4. Nustatyti, kad Susisiekimo ministerija ar jos įgaliota institucija yra atsakinga už šio nutarimo įgyvendinimą.

 

 

ŪKIO MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS MINISTRĄ PIRMININKĄ                                                     PETRAS ČĖSNA

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                    ZIGMANTAS BALČYTIS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. vasario 20 d. nutarimu

Nr. 258

 

KELEIVIŲ IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ NEATLYGINTINO PERKĖLIMO KELTAIS

PER KURŠIŲ MARIAS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka reglamentuoja keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo keltais per Kuršių marias išlaidų kompensavimą.

2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:

Keltas – laivas, kuris sukonstruotas ir pastatytas keleiviams ir transporto priemonėms vežti ir kurio dokumentuose yra įrašas „keltas“.

Vežėjas – įmonė, kuriai Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduota licencija verstis keleivių vežimu laivais Lietuvos Respublikoje ir kuri turi nuosavybės teise arba nuomos ar panaudos pagrindu keltų bei prieplaukų.

Prieplauka – specialiai prie kranto įrengta laivų priplaukimo ir sustojimo vieta, pritaikyta žmonėms įlipti (išlipti) ir transporto priemonėms įvažiuoti (išvažiuoti) į keltą (iš kelto).

3. Lėšos keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo per Kuršių marias išlaidoms kompensuoti numatomos Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo sąmatoje.

4. Neatlygintinai keltais per Kuršių marias keliami visi keleiviai ir transporto priemonės. Specialiosios kelių transporto priemonės, skirtos specialiems darbams atlikti, išvardytos Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2873; 2001, Nr. 112-4089) 3 priedėlyje, taip pat tolimojo, vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusai, maršrutiniai taksi, kitos visuomenės poreikius tenkinančios transporto priemonės keliamos be eilės Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka.

 

II. KELEIVIŲ IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ NEATLYGINTINO PERKĖLIMO

KELTAIS PER KURŠIŲ MARIAS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

5. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau vadinama – Kelių direkcija) kasmet sudaro su vežėju sutartis dėl keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo keltais per Kuršių marias.

6. Vežėjas 2002 metams – per 3 darbo dienas nuo sutarties sudarymo dienos, o kitiems metams – iki einamųjų metų gruodžio 1 d. turi pateikti Kelių direkcijai informaciją, kiek lėšų reikia išlaidoms už keleivių ir transporto priemonių neatlygintiną perkėlimą per Kuršių marias kompensuoti (atskirai kiekvienam mėnesiui, ketvirčiui ir metams). Projektinis lėšų poreikis nustatomas Kelių direkcijos ir vežėjo derybomis atsižvelgiant į keltais atliktų reisų (perkėlimų) skaičių ir praeitų metų vieno reiso (perkėlimo) vidutines faktines išlaidas.

7. Vežėjas kiekvieną mėnesį iki 25 dienos pateikia Kelių direkcijai derinti su Klaipėdos miesto ir Neringos savivaldybėmis jau suderintą kito mėnesio keltų darbo grafiką, o pasibaigus ataskaitiniam kalendoriniam mėnesiui, iki kito mėnesio 5 dienos, – keleivių ir transporto priemonių neatlygintino perkėlimo per Kuršių marias išlaidų kompensavimo ataskaitą, kurios formą tvirtina Kelių direkcija, ir PVM sąskaitą faktūrą už atliktus reisus.

8. Kelių direkcija, patikrinusi vežėjo pateiktų ataskaitų teisingumą, teikia Finansų ministerijai paraišką, kad būtų skirta lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžete Kelių priežiūros ir plėtros programai finansuoti numatytų asignavimų. Gautas lėšas Kelių direkcija perveda į vežėjo sąskaitą.

 

III. KELEIVIŲ IR TRANSPORTO PRIEMONIŲ KĖLIMAS

 

9. Vežėjas, keldamas keleivius ir transporto priemones per Kuršių marias, privalo laikytis Keleivių ir bagažo vežimo vidaus vandenų transportu Lietuvos Respublikoje taisyklių, patvirtintų susisiekimo ministro 1995 m. gegužės 26 d. įsakymu Nr. 272 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo vidaus vandenų transportu Lietuvos Respublikoje taisyklių“ (Žin., 1995, Nr. 47-1155).

______________

 

part_72ccc8d5344f41aabc52ead1c1c123a5_end