VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL PERKANČIŲJŲ ORGANIZACIJŲ PRAŠYMŲ PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. rugpjūčio 31 d. Nr. 1S-90

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102; 2008, Nr. 81-3179) 8 straipsnio 2 dalies 1 punktu:

1. Tvirtinu Perkančiųjų organizacijų prašymų dėl Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimų, numatytų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje, 18 straipsnio 8 dalyje bei 94 straipsnio 3 dalyje, pateikimo ir nagrinėjimo taisykles (pridedama).

2. Nustatau, kad šiuo įsakymu patvirtintos taisyklės dėl Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimų, numatytų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje ir 94 straipsnio 3 dalyje, galioja viešiesiems pirkimams, pradėtiems nuo 2009 m. rugsėjo 1 d., o dėl Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimų, numatytų šio įstatymo 18 straipsnio 8 dalyje, – nepriklausomai nuo viešojo pirkimo–pardavimo sutarties sudarymo datos.

 

 

 

Direktorius                                                                             Rimgaudas Vaičiulis


PATVIRTINTA

Viešųjų pirkimų tarnybos prie Lietuvos

Respublikos Vyriausybės direktoriaus

2009 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. 1S-90

 

PERKANČIŲJŲ ORGANIZACIJŲ PRAŠYMŲ DĖL VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS SUTIKIMŲ, NUMATYTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ĮSTATYMO 7 STRAIPSNIO 4 DALYJE, 18 STRAIPSNIO 8 DALYJE BEI 94 STRAIPSNIO 3 DALYJE, PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Perkančiųjų organizacijų prašymų dėl Viešųjų pirkimų tarnybos sutikimų, numatytų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje, 18 straipsnio 8 dalyje bei 94 straipsnio 3 dalyje, pateikimo ir nagrinėjimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja perkančiųjų organizacijų prašymų, susijusių su viešaisiais pirkimais, vykdomais pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102; 2008, Nr. 81-3179; 2009, Nr. 93-3986) (toliau – Įstatymas), (toliau – pirkimai), pateikimą ir nagrinėjimą.

2. Nagrinėdama prašymus, Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – Tarnyba) vadovaujasi Įstatymu, kitais teisės aktais, susijusiais su jo įgyvendinimu, Tarnybos nuostatais, taip pat šiomis Taisyklėmis.

3. Tarnyba nenagrinėja perkančiųjų organizacijų prašymų sutikti, kad būtų nutrauktos pirkimo procedūros, kai pirkimai atliekami Įstatymo IV skyriuje nustatyta tvarka.

4. Tarnybos išvados dėl perkančiųjų organizacijų prašymų sutikti, kad būtų nutrauktos pirkimo procedūros, nestabdomos pirkimo procedūros pretenzijų nagrinėjimo metu ar būtų pakeistos pirkimo sutarties sąlygos sutarties galiojimo laikotarpiu, teikiamos remiantis perkančiosios organizacijos pateiktais dokumentais.

5. Šiose Taisyklėse vartojamų sąvokų reikšmė tokia kaip Įstatyme.

 

II. TARNYBOS TEISĖS IR PAREIGOS, NAGRINĖJANT PERKANČIŲJŲ ORGANIZACIJŲ PRAŠYMUS

 

6. Tarnyba turi teisę:

6.1. išnagrinėjusi prašymą, jo nepatenkinti ir atmesti arba prašymą patenkinti ir sutikti su perkančiosios organizacijos prašyme nurodytais veiksmais ar sprendimais;

6.2. gauti iš perkančiosios organizacijos papildomus prašymo nagrinėjimui reikalingus dokumentus ir informaciją;

6.3. gauti perkančiosios organizacijos, viešojo pirkimo komisijos ar jos narių ir pirkimo procedūrose dalyvaujančių ekspertų veiksmų ir sprendimų, susijusių su pirkimu, paaiškinimus;

6.4. nustačius įstatymų pažeidimus, įpareigoti perkančiąją organizaciją nutraukti pirkimo procedūras, panaikinti arba pakeisti Įstatymo reikalavimų neatitinkančius sprendimus ar veiksmus.

7. Tarnyba privalo:

7.1. išnagrinėti prašymą bei priimti sprendimą nešališkai, objektyviai, laikydamasi šiose Taisyklėse nustatytų terminų;

7.2. neatskleisti prašymo nagrinėjimo metu sukauptos konfidencialios informacijos, kurios konfidencialumą nurodė perkančioji organizacija.

 

III. PRAŠYMŲ PATEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS

 

8. Prašymai registruojami Tarnybos sekretoriate. Prašymas laikomas pateiktu tą dieną, kai jį gauna Tarnyba.

9. Prašymai dėl sutikimų, numatytų Įstatymo 7 straipsnio 4 dalyje, išnagrinėjami per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo. Tarnybos direktorius prašymo nagrinėjimo terminą gali pratęsti, bet ne ilgiau kaip 20 darbo dienų.

10. Prašymai dėl sutikimų, numatytų Įstatymo 18 straipsnio 8 dalyje, išnagrinėjami per 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo. Tarnybos direktorius prašymo nagrinėjimo terminą gali pratęsti, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų.

11. Prašymai dėl sutikimų, numatytų Įstatymo 94 straipsnio 3 dalyje, išnagrinėjami per 2 darbo dienas nuo prašymo gavimo. Tarnybos direktorius prašymo nagrinėjimo terminą gali pratęsti, bet ne ilgiau kaip 1 darbo dienai.

12. Sprendimas išdėstomas raštu Tarnybos blanke ir pasirašomas Tarnybos direktoriaus arba direktoriaus pavaduotojo. Tarnybos raštas, kuriuo įformintas sprendimas, turi būti patvirtintas Tarnybos antspaudu.

13. Sprendimas ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jo pasirašymo išsiunčiamas prašymą pateikusiai perkančiajai organizacijai.

 

IV. PRAŠYMO FORMA IR TURINYS

 

14. Prašymas pateikiamas raštu. Prašymas turi būti pasirašytas perkančiosios organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens. Jei prašymą pasirašo įgaliotas asmuo, Tarnyba turi teisę pareikalauti, kad būtų pateiktas įgaliojimas arba lygiavertis dokumentas, įrodantis, kad asmuo turi teisę pasirašyti Tarnybai teikiamus prašymus.

15. Prašyme turi būti nurodytas pirkimo būdas, pirkimo objekto pavadinimas, nuoroda į pirkimo skelbimą ir pirkimo numeris (jei skelbta).

16. Teikiant prašymą dėl sutikimo nutraukti pirkimo procedūras, jeigu atsiranda aplinkybių, kurių nebuvo galima numatyti (Įstatymo 7 straipsnio 4 dalis):

16.1. kai pirkimui apmokėti nėra lėšų, perkančioji organizacija prašyme turi nurodyti planuotas lėšas ir finansavimo šaltinius bei aplinkybes, kurioms susidarius perkančioji organizacija negali vykdyti pirkimo, bei tokias aplinkybes patvirtinančių dokumentų kopijas;

16.2. esant kitoms nenumatytoms aplinkybėms, perkančioji organizacija prašyme turi nurodyti aplinkybes, turėjusias įtakos minėtos padėties susidarymui, bei dokumentų, patvirtinančių, kad šių aplinkybių nebuvo galima numatyti skelbiant pirkimą, kopijas.

17. Teikiant prašymą dėl sutikimo pakeisti pirkimo sutarties sąlygas sutarties galiojimo laikotarpiu (Įstatymo 18 straipsnio 8 dalis):

17.1. perkančioji organizacija prašyme turi nurodyti konkrečias pirkimo sutarties sąlygas, kurias būtina keisti, aplinkybes, kurioms susidarius perkančiajai organizacijai iškilo būtinybė pakeisti pirkimo sutarties sąlygas, argumentai ir paaiškinimai, pagrindžiantys būtinybę keisti sutarties sąlygas;

17.2. perkančioji organizacija Tarnybai turi pateikti:

17.2.1. pirkimo sutarties kopiją ir su tiekėju suderintą sutarties pakeitimo projektą;

17.2.2. prašyme nurodytas aplinkybes bei argumentus ir paaiškinimus patvirtinančių dokumentų kopijas;

17.2.3. įrodymus, kad, pakeitus pirkimo sutarties sąlygas, nebus pažeisti Įstatymo 3 straipsnyje nustatyti principai ir tikslai.

18. Teikiant prašymą dėl sutikimo nestabdyti pirkimo procedūrų tiekėjo pretenzijos nagrinėjimo metu (Įstatymo 94 straipsnio 3 dalis), perkančioji organizacija Tarnybai turi pateikti skaičiavimus, lyginamuosius duomenis ar kt., įrodančius, kad sustabdžius pirkimo procedūras perkančioji organizacija ar tiekėjas patirtų daug didesnių nuostolių už tuos, kuriuos galėtų patirti pretenziją pateikęs tiekėjas.

19. Prie prašymo pridedamų jį pagrindžiančių dokumentų kopijos, nuorašai ar išrašai turi būti įforminti Lietuvos archyvų departamento nustatyta tvarka.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Perkančiųjų organizacijų pateikti prašymai bei su jais susiję dokumentai (pirkimo dokumentų kopijos, aiškinamieji raštai bei juos pagrindžiantys dokumentai ir kt.) saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________