LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS 2003 M. BIRŽELIO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-362 „DĖL FIZINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. rugsėjo 8 d. Nr. V-430

Vilnius

 

Siekdamas tobulinti ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarką,

pakeičiu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-362 „Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 63-2875, Nr. 92-4099) patvirtintas Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles (toliau – taisyklės):

1. Išdėstau taisyklių 13 punktą taip:

13. Asmuo, pageidaujantis gauti leidimą įsigyti ginklą (toliau – pareiškėjas), pagal deklaruotą gyvenamąją vietą teritorinei policijos įstaigai pateikia:“.

2. Papildau taisyklių 13.2 punktą šiuo antruoju sakiniu:

„Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti medicininės apskaitos formą 048/a;“.

3. Išbraukiu taisyklių 13.3 punkte žodžius „bei viename būste su juo gyvenančių vyresnių kaip 14 metų asmenų“, „nuolatinę“ bei po žodžių „asmens tapatybę bei“ įrašau žodį „deklaruotą“ ir visą punktą išdėstau taip:

13.3. pareiškėjo asmens tapatybę bei deklaruotą gyvenamąją vietą patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas;“.

4. Išdėstau taisyklių 13.4 punktą taip:

13.4. medžiotojo bilietą su žyma apie duomenų medžiotojo sąvadui pateikimą ir jo kopiją (dokumentai pateikiami tik įsigyjant medžioklinius ginklus);“.

5. Papildau taisyklių 15 punktą sakiniu „Pareigūnas, priėmęs dokumentus, Vidaus reikalų ministerijos bei policijos informacinėse sistemose sutikrina pareiškėjo bei kartu su juo gyvenamąją vietą deklaravusių vyresnių kaip 14 metų amžiaus asmenų duomenis.“ ir visą punktą išdėstau taip:

15. Pareigūnas, priimantis dokumentus, sutikrinęs įrašus 13.3 ir 13.4 punktuose nurodytų dokumentų originaluose su įrašais dokumentų kopijose ir kopijas patvirtinęs savo parašu, dokumentų originalus grąžina pareiškėjui. Vietoj dokumentų originalų ir jų kopijų asmuo gali pateikti notaro patvirtintas dokumentų kopijas. Pareigūnas, priėmęs dokumentus, Vidaus reikalų ministerijos bei policijos informacinėse sistemose sutikrina pareiškėjo bei kartu su juo gyvenamąją vietą deklaravusių vyresnių kaip 14 metų amžiaus asmenų duomenis. Jeigu trūksta kurio nors dokumento ar jie netinkamai įforminti (apie tai pareiškėją informuoja dokumentus priimantis pareigūnas), pareiškėjas ne vėliau kaip per 15 dienų juos turi pateikti, priešingu atveju šių taisyklių IV skyriuje nurodytos procedūros neatliekamos, o pareiškėjas, praėjus minėtam terminui, raštu informuojamas, kad prašymas nebus nagrinėjamas. Prašymo nagrinėjimo pradžia laikoma visų reikiamų ir tinkamai įformintų dokumentų pateikimo diena.“.

6. Išdėstau taisyklių 37 punktą taip:

37. Asmuo, įsigyjantis ginklą ir (ar) šaudmenis, ginklų pardavėjui turi pateikti leidimą įsigyti ginklą ir (ar) šaudmenis bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus asmuo taip pat turi teisę įsigyti šaudmenų ginklui, kuris įrašytas šiame leidime. Pateikęs leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ginklų savininkas ar naudotojas, turintis:

37.1. 357 Magnum kalibro revolverį, gali įsigyti ir 38 Special tipo šovinių;

37.2. 22 LR tipo šoviniams pritaikytą ginklą, gali įsigyti ir 22 Short tipo šovinių;

37.3. 1895 m. modelio Nagant tipo revolverį, gali įsigyti ir 32 SW Long tipo šovinių;

37.4. 7,62x25 tipo šoviniams pritaikytą ginklą, gali įsigyti ir 7,63x25 tipo šovinių;

37.5. 7,63x25 tipo šoviniams pritaikytą ginklą, gali įsigyti ir 7,62x25 tipo šovinių.“

7. Išdėstau taisyklių 39 punktą taip:

39. Įsigytą ar padovanotą ginklą asmuo ne vėliau kaip per 10 dienų nuo ginklo įsigijimo ar nuo apdovanojimo dokumento gavimo dienos privalo įregistruoti teritorinėje policijos įstaigoje, išdavusioje leidimą įsigyti ginklą. Asmuo, įsigijęs savigynai ginklą, kurio dėtuvės talpa viršija 13 šovinių, privalo iki ginklo įregistravimo įmonėje, turinčioje licenciją taisyti ginklus, perdirbti ginklus ir šaudmenis, į dėtuvę įmontuoti be įrankių neišimamą ribotuvą, sumažinantį dėtuvės talpą iki ne daugiau kaip 13 šovinių. Jeigu ginklas įsigyjamas su keliomis dėtuvėmis, nurodyti būdu turi būti perdarytos visos dėtuvės.“.

8. Įrašau taisyklių 56 punkte po žodžių „bei 13.2–13.7 punktuose nurodytus dokumentus“ žodžius „(jei anksčiau pristatyti dokumentai yra galiojantys, jų pateikti iš naujo nereikia)“, papildau punktą antruoju ir trečiuoju sakiniais ir visą punktą išdėstau taip:

56. Ne anksčiau kaip prieš 45 ir ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo pabaigos asmuo privalo perregistruoti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus ir teritorinei policijos įstaigai, kurioje registruotas ginklas (-ai), turi pateikti prašymą bei 13.2–13.6 punktuose nurodytus dokumentus (jei anksčiau pristatyti dokumentai yra galiojantys, jų pateikti iš naujo nereikia), banko kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta valstybės rinkliava už leidimo laikyti (nešiotis) ginklus perregistravimą, 1 fotonuotrauką (3x4 cm) bei ginklą (-us). Asmuo, išvykstantis į užsienį ilgesniam nei 45 dienų laikui, gali prasitęsti leidimą laikyti (nešiotis) ginklus anksčiau nei prieš 45 dienas iki jo galiojimo pabaigos. Tais atvejais, kai asmuo išvykęs, o leidimas laikyti (nešiotis) ginklus pasibaigia galiojęs, jis pratęsiamas ginklo savininkui grįžus ir pateikus jo buvimą užsienyje patvirtinančius dokumentus.“.

9. Papildau taisyklių 76 punktą trečiuoju sakiniu ir visą punktą išdėstau taip:

76. Ginklo išregistravimo pagrindas 67.8 punkte nurodytu atveju yra juridinio asmens, perdirbusio ginklus į visiškai netinkamus naudoti, surašytas ginklo taisymo (perdirbimo) aktas. Ginklas šiuo atveju išregistruojamas po to, kai pateikiama juridinio asmens, perdirbusio ginklus į visiškai netinkamus naudoti, pažyma. Kilus įtarimui, kad ginklas nėra perdirbtas į visiškai netinkamą naudoti, policijos įstaiga ginklą pateikia Ginklų fondui, kuris per 10 dienų nuo ginklo gavimo įvertina, ar ginklas perdirbtas į visiškai netinkamą naudoti, ir apie tai surašo pažymą bei išsiunčia ją policijos įstaigai.“.

10. Papildau taisyklių 96 punktą penktuoju ir šeštuoju sakiniais ir visą punktą išdėstau taip:

96. Jeigu leidimas laikyti (nešiotis) ginklus yra panaikintas ar pasibaigęs jo galiojimas ir yra priimtas teritorinės policijos įtaigos sprendimas realizuoti ginklus, šaudmenis, paimtas ginklas nedelsiant perduodamas įvertinti jo būklę ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijai, kuri teritorinėje policijos įstaigoje sudaroma iš ne mažiau kaip 3 pareigūnų. Komisija ginklo tinkamumą saugiai naudoti turi įvertinti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Sudėtingais atvejais komisijos sprendimu ginklas įvertinti jo būklę gali būti perduotas Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ar jo padalinių ekspertams. Ginklas kartu su aktu dėl jo tinkamumo naudoti per 10 dienų turi būti grąžintas teritorinei policijos įstaigai, davusiai ginklą įvertinti. Jeigu leidimas laikyti (nešiotis) ginklus yra panaikintas ir komisija nustatė, kad ginklui reikalingas remontas, ginklo savininkas per komisijos nustatytą terminą privalo organizuoti savo lėšomis ginklo pristatymą ginklų dirbtuvei. Ginklų dirbtuvei ginklus su lydraščiu pristato policijos įstaigos, panaikinusios leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, pareigūnas (-ai) kartu su ginklo savininku ar jo įgaliotu asmeniu (jei ginklo savininkas to pageidauja).“.

11. Įrašau taisyklių 98 punkto antrajame sakinyje žodžius „Savininko lėšomis“, po žodžių „arba raštu atsisako organizuoti ginklo, šaudmenų realizavimą, teritorinė policijos įstaiga“ žodžius „savininko lėšomis“ ir visą punktą išdėstau taip:

98. Ne vėliau kaip per 30 dienų nuo pranešimo apie komisijos sprendimą, kad ginklas yra tinkamas naudoti, ginklo savininkas turi pateikti pasiūlymus teritorinei policijos įstaigai, kuriam prekybininkui ginklais perduoti realizuoti ginklą. Savininko lėšomis prekybininkams ginklais ginklus, šaudmenis su lydraščiu pristato policijos įstaigos, panaikinusios leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, pareigūnas (-ai) kartu su ginklo savininku ar jo įgaliotu asmeniu (jei ginklo savininkas to pageidauja). Jeigu ginklo, šaudmenų savininkas per nurodytą terminą nepateikia pasiūlymų dėl ginklo, šaudmenų realizavimo ar pateikia pasiūlymus, tačiau nesutinka su prekybininko (-ų) ginklais siūloma ginklo, šaudmenų kaina, arba raštu atsisako organizuoti ginklo, šaudmenų realizavimą, teritorinė policijos įstaiga savininko lėšomis ginklą, šaudmenis perduoda realizuoti Ginklų fondui. Apie priimtą sprendimą ginklus, šaudmenis atiduoti realizuoti į Ginklų fondą teritorinė policijos įstaiga raštu turi informuoti ginklo savininką. Veiksmai, susiję su ginklo perdavimu realizuoti, atliekami tik po to, kai išnaudojamos visos sprendimų apskundimo galimybės arba per nustatytus terminus sprendimai nėra skundžiami. Iki tol ginklas turi būti saugomas teritorinėje policijos įstaigoje.“.

12. Įrašau taisyklių 25, 61, 62, 67.7, 75, 106 punktuose vietoj žodžių „nuolatinė“, „nuolatinės“, „nuolatinę“, „nuolatinėje“ atitinkamai žodžius „deklaruota“, „deklaruotos“, „deklaruotą“, „deklaruotoje“.

 

 

POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO PAVADUOTOJAS

L. E. POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO PAREIGAS              VYTAUTAS NAVICKAS