Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. LAPKRIČIO 11 D. NUTARIMO NR. 1267 „DĖL UŽKRĖSTŲ TERITORIJŲ IR TERITORIJŲ KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOJE SKELBIMO, JO ATŠAUKIMO BEI UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKOS IR KONTROLĖS PRIEMONIŲ UŽKRĖSTOSE TERITORIJOSE NAUDOJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. liepos 7 d. Nr. 971

Vilnius

 

Įgyvendindama Priemonių apskričių viršininkų vykdomoms funkcijomis perskirstyti plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 815 (Žin., 2009, Nr. 90-3885), 7 punktą ir Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (2005 m.) įgyvendinimo Lietuvoje 2008–2012 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 589 (Žin., 2008, Nr. 72-2766), priedo 1.3 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Užkrėstų teritorijų ir teritorijų karantino Lietuvos Respublikoje skelbimo, jo atšaukimo bei užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonių užkrėstose teritorijose naudojimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1267 „Dėl Užkrėstų teritorijų ir teritorijų karantino Lietuvos Respublikoje skelbimo, jo atšaukimo bei užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonių užkrėstose teritorijose naudojimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 97-2802; 2002, Nr. 69-2826):

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

„1. Ši tvarka reglamentuoja Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinėse sveikatos priežiūros taisyklėse (2005 m.) ir kituose tarptautinės teisės aktuose (toliau vadinama – tarptautinės teisės aktai) numatytų sanitarinių priešepideminių ir medicininių-karantininių priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų ar jų sukėlėjų įvežimui į Lietuvos Respublikos teritoriją ir paplitimui, taikymo ypatumus.

Šia tvarka privalo vadovautis ministerijos, departamentai, kitos Vyriausybės įstaigos, valstybinės tarnybos ir inspekcijos, savivaldybių vykdomosios institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.“

2. Išdėstyti 3 punktą taip:

„3. Savivaldybės administracijos direktorius tvirtina savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės organizacinių priemonių planą. Patvirtintą planą pagal kompetenciją privalo įgyvendinti visos savivaldybės teritorijoje esančios įstaigos, įmonės ir organizacijos.“

3. Išdėstyti 4.1 punktą taip:

„4.1. savivaldybėse – atitinkamos savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės gydytojas ir teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga;“.

4. Išdėstyti 5 punktą taip:

„5. Kaip asmens sveikatos priežiūros įstaigos pasirengusios atlikti pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų profilaktiką ir kontrolę, vertina teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos.“

5. Išdėstyti 6 punktą taip:

„6. Duomenis apie pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės būklę savivaldybėse ir visoje Lietuvoje, išvadas ir pasiūlymus šiuo klausimu rengia ir savivaldybės tarybai pateikia teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos.“

6. Išdėstyti 7 punktą taip:

„7. Juridiniai ir fiziniai asmenys, licencijuoti vykdyti sveikatos priežiūrą, įtarę ar nustatę pavojingą ar ypač pavojingą užkrečiamąją ligą, privalo Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka teikti informaciją savivaldybių gydytojams ir atitinkamoms teritorinėms visuomenės sveikatos priežiūros įstaigoms. Informacijos teikimo tvarka turi būti nurodyta kiekvienos savivaldybės teritorijos užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės organizacinių priemonių plane.“

7. Išdėstyti 15 punktą taip:

„15. Teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga nustato, ar teritorija užkrėsta užkrečiamųjų ligų sukėlėjais, ir informuoja apie tai atitinkamos teritorijos savivaldybės administracijos direktorių, Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą.“

8. Išdėstyti 16.1 punktą taip:

„16.1. visoje Lietuvos teritorijoje ar keliose savivaldybėse – Lietuvos Respublikos Vyriausybė sveikatos apsaugos ministro teikimu;“.

9. Išdėstyti 16.2 punktą taip:

„16.2. vienos savivaldybės teritorijoje – Lietuvos Respublikos Vyriausybė bendru savivaldybės administracijos direktoriaus ir sveikatos apsaugos ministro teikimu.“

10. Išdėstyti 20.1 punktą taip:

„20.1. visoje Lietuvos teritorijoje ar keliose savivaldybėse – Lietuvos Respublikos Vyriausybė sveikatos apsaugos ministro teikimu;“.

11. Išdėstyti 20.2 punktą taip:

„20.2. vienos savivaldybės teritorijoje – Lietuvos Respublikos Vyriausybė bendru savivaldybės administracijos direktoriaus ir sveikatos apsaugos ministro teikimu.“

12. Išdėstyti 22 punktą taip:

„22. Teritorijų karantino režimo priemonių įgyvendinimą turi organizuoti savivaldybių, kurių teritorijose skelbiamas karantinas, administracijų direktoriai.“

13. Išdėstyti 25 punktą taip:

„25. Teritorijų karantino režimo kontrolę Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka pagal kompetenciją atlieka Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos ar (ir) teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos, taip pat Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir jos teritorinės įstaigos.“

14. Išdėstyti 26 punktą taip:

„26. Pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židinių lokalizavimą ir likvidavimą organizuoja savivaldybių administracijos direktoriai, asmens sveikatos priežiūros ir teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos.“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                           RAIMONDAS ŠUKYS