Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Švedijos Karalystės Vyriausybės

 

susitarimas

dėl bendradarbiavimo ir techninės pagalbos teisingumo ir vidaus reikalų srityje plėtros

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Švedijos Karalystės Vyriausybė, toliau vadinamos Susitariančiosiomis Šalimis,

suprasdamos, kad didėjantis pavojus dėl plintančio organizuoto nusikalstamumo, neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų gabenimo, nelegalios prekybos žmonėmis ir terorizmo kelia grėsmę, kuriai įveikti reikalingas plataus masto ir veiksmingas tarptautinis bendradarbiavimas;

pripažindamos Lietuvos poreikį pasirengti narystei Europos Sąjungoje ir dėl šios priežasties manydamos, kad yra būtina sustiprinti bendradarbiavimo plėtrą bei techninę pagalbą teisingumo ir vidaus reikalų srityje;

vadovaudamosi lygiateisiškumo, abipusiškumo ir naudingumo abiem Susitariančiosioms Šalims principais,

susitarė tęsti glaudų bendradarbiavimą ir todėl taikyti toliau išdėstytas nuostatas:

 

1 straipsnis

 

Pagal savo nacionalinius įstatymus kiekviena Susitariančioji Šalis įsipareigoja toliau stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą teisingumo ir vidaus reikalų srityje. Šiame procese Susitariančiųjų Šalių valdžios institucijos ypatingą dėmesį skiria veiklos sritims, išvardytoms priede, kuris vėliau bus pridedamas prie šio vyriausybinio susitarimo. Švedijos Susitariančiosios Šalies atžvilgiu šiame susitarime numatytos bendradarbiavimo priemonės turi atitikti kryptis, numatytas Švedijos Vyriausybės strategijoje Lietuvos Respublikos atžvilgiu.

 

2 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys, siekdamos toliau stiprinti bendradarbiavimą, turi kreipti dėmesį į įvairius galimus tiek dvišalius, tiek ir daugiašalius finansavimo šaltinius.

 

3 straipsnis

 

Kiekviena Susitariančioji Šalis atsakingomis už bendradarbiavimo įgyvendinimą paskiria vyriausybiniu susitarimu suinteresuotas institucijas.

 

4 straipsnis

Abipusį vyriausybinio susitarimo įvertinimą kiekvienais metais atlieka Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir teisingumo ministrai ir Švedijos Karalystės teisingumo ministras.

 

5 straipsnis

Šis Susitarimas įsigalioja jo pasirašymo dieną ir galioja iki 2003 metų gruodžio 31 dienos.

Jis lieka galioti iki termino pasibaigimo, tačiau gali būti nutrauktas rašytiniu bet kurios Susitariančiosios Šalies pranešimu. Nutraukimas įsigalios praėjus trims mėnesiams nuo tokio pranešimo gavimo dienos.

Susitariančiosioms Šalims susitarus šis Susitarimas ir/arba jo priedas gali būti pataisyti ir papildyti laikantis rašytinės procedūros.

 

Sudarytas 2002 metų vasario 1 dieną Vilniuje dviem egzemplioriais lietuvių, švedų ir anglų kalbomis, visi trys tekstai yra autentiški. Kilus nesutarimų dėl šio susitarimo aiškinimo, remiamasi tekstu anglų kalba.

 

Lietuvos Respublikos

Švedijos Karalystės

Vyriausybės vardu

Vyriausybės vardu

 

Vytautas Markevičius

Thomas Bodström

Teisingumo ministras

Teisingumo ministras

 

 

Juozas Bernatonis

 

Vidaus reikalų ministras

 

______________