LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2004 M. LIEPOS 16 D. ĮSAKYMO NR. 3D-431 „DĖL GEROS ŪKININKAVIMO PRAKTIKOS REIKALAVIMŲ“ PAKEITIMO

 

2006 m. balandžio 5 d. Nr. 3D-135

Vilnius

 

 

Pakeičiu Geros ūkininkavimo praktikos reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. 3D-431 „Dėl Geros ūkininkavimo praktikos reikalavimų“ (Žin., 2004, Nr. 113-4253):

1. Išdėstau 1 punktą taip:

„1. Geros ūkininkavimo praktikos reikalavimai (toliau – reikalavimai) nustato gerą ūkininkavimo praktiką įgyvendinant paviršinio vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų, vandens telkinių apsaugos ir apsaugos nuo erozijos, sutartinių gyvulių tankio ūkyje sureguliavimo ir mėšlo tvarkymą, augalų apsaugos produktų naudojimą, dirvožemio kokybės apsaugos, bioįvairovės ir natūralių gamtos išteklių apsaugos, pievų tvarkymo reikalavimus, sodybų aplinkos tvarkymo principus, vandenų ir gyvūnų gerovės normas“.

2. Papildau 3 punktą nauja devintąja pastraipa (ankstesniąsias devintą–penkioliktą laikant dešimtąja–šešioliktąja):

„Gyvulys – arklys, asilas, galvijas, avis, ožka, kiaulė“.

3. Išdėstau 3 punkto dešimtąją pastraipą taip:

„Gyvulių ir naminių paukščių laikymo vieta – tvartas, ferma, statinys ar kita patalpa, dažniausiai su pagalbiniais pastatais ir aplinkine teritorija, kurioje nuolat ar laikinai laikomi gyvuliai ir naminiai paukščiai“.

4. Išdėstau 3 punkto vienuoliktąją pastraipą taip:

„Mėšlas – organinė trąša, susidedanti iš gyvulių arba naminių paukščių ekskrementų (išmatų ir šlapimo), pašarų likučių, kraiko ir vandens“.

5. Išdėstau 3 punkto penkioliktąją pastraipą taip:

„Sutartinis gyvulys (SG) – sutartinis vienetas, naudojamas mėšlo šaltinio dydžiui išreikšti (apibrėžti). Vienas SG atitinka mėšlo šaltinį, kurio per metus generuojamame mėšle yra 100 kg bendrojo azoto. SG atitikmuo skirtingų rūšių gyvūnams pateiktas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2005 m. liepos 14 d. įsakymo Nr. D1-367/3D-342 „Dėl Aplinkosaugos reikalavimų mėšlui tvarkyti patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 92-3434) priede.“

6. Įrašau 5 punkte vietoj žodžių „į gruntinį“ žodžius „į požeminį“.

7. Išdėstau III skyriaus pavadinimą taip:

„III. SUTARTINIŲ GYVULIŲ TANKIS IR MĖŠLO TVARKYMAS“

8. Įrašau 6 punkte vietoj žodžių „sąlyginio gyvulio“ sutrumpinimą „SG“.

9. Įrašau 7–7.2 punktuose vietoj sutrumpinimo „SGV“ sutrumpinimą „SG“.

10. Išdėstau IX skyrių taip:

„IX. GYVŪNŲ GEROVĖ

17. Gyvuliai ir naminiai paukščiai turi būti laikomi taikant pagrindinius gyvūnų gerovės reikalavimus:

17.1. patalpose turi būti tinkamas apšvietimas, kad gyvulius ir naminius paukščius bet kuriuo metu būtų galima kruopščiai apžiūrėti;

17.2. gyvulių ir naminių paukščių judėjimo laisvė, atsižvelgiant į jų rūšį, neturi būti varžoma – ji turi atitikti fiziologines ir etologines reikmes;

17.3. gyvuliai ir naminiai paukščiai turi būti šeriami jų amžių ir rūšį atitinkančiais pašarais bei gauti pakankamai vandens. Pašarų ir vandens kiekis turi patenkinti gyvulių ir naminių paukščių mitybos reikmes.“

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRĖ                                                   KAZIMIRA DANUTĖ PRUNSKIENĖ