MOBILIZACIJOS DEPARTAMENTO PRIE KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

Į S A K Y M A S

 

DĖL Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTŲ ASMENŲ PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO PLANAVIMO, ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2012 m. sausio 23 d. Nr. V-7

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464 ) 8 straipsnio 4 dalies 3 punktu, 19 straipsnio 3 dalimi ir Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos nuostatų, patvirtintų krašto apsaugos ministro 2011 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. V-225 (Žin., 2011, Nr. 26-1291, Nr. 111-5231), 11.7 punktu,

t v i r t i n u Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų priimančiosios šalies paramos mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

Direktorius                                                                            Vytautas Lukavičius

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Mobilizacijos departamento prie

Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2012 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. V-7

 

Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTŲ ASMENŲ PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO PLANAVIMO, ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų priimančiosios šalies paramos mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų priimančiosios šalies paramos (toliau – PŠP) mokymų planavimą, organizavimą ir vykdymą.

2. Šis tvarkos aprašas netaikomas į Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytiems asmenims.

3. Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų (toliau – civiliai asmenys) PŠP mokymas susideda iš teorinio ir praktinio PŠP mokymo:

3.1. Teorinis PŠP mokymas – PŠP mokymo paskaitos, seminarai ir kiti renginiai (konferencijos, pasitarimai, susitikimai ir kt.) (toliau – PŠP teorinio mokymo renginiai), kurių metu suteikiama teorinių žinių apie PŠP;

3.2. Praktinis PŠP mokymas – krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka organizuojamos PŠP pratybos.

4. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 116-2695; 2011, Nr. 72-3464) ir kituose teisės aktuose.

 

II. CIVILIŲ ASMENŲ PŠP MOKYMO TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

 

5. Civilių asmenų PŠP mokymo tikslai:

5.1. rengti civilius asmenis vykdyti PŠP teikimo Lietuvos Respublikoje veiksmus, taikyti PŠP teikimo priemones;

5.2. rengti civilius asmenis dalyvauti PŠP pratybose.

6. Civilių asmenų PŠP mokymo uždaviniai:

6.1. supažindinti civilius asmenis su teoriniais ir teisiniais PŠP teikimo pagrindais, PŠP politika, planavimo principais, veiklos procedūromis rengiantis ir teikiant PŠP Lietuvos Respublikoje;

6.2. rengti civilius asmenis atlikti PŠP teikimo užduotis;

6.3. tobulinti civilių asmenų pasirengimą bendradarbiauti su kariais ir atvykstančių pajėgų personalu, rengiantis ir teikiant PŠP;

6.4. parengti civilius asmenis vykdyti PŠP pratybose civilinėms organizacijoms keliamus uždavinius;

6.5. rengti civilius asmenis planuoti, organizuoti ir vykdyti PŠP pratybas.

 

III. PŠP MOKYMO CIVILIAMS ASMENIMS PLANAVIMAS, ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

7. Mobilizacijos departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – Mobilizacijos departamentas), vadovaudamasis krašto apsaugos ministro patvirtintomis PŠP mokymo gairėmis ir atsižvelgdamas į kariuomenės vado patvirtintą PŠP teorinio mokymo renginių ir pratybų, kuriuose dalyvauja profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo ir rezervo kariai (toliau – kariai) ir (ar) civiliai asmenys, sudaro trejų metų planą, planuoja ir organizuoja PŠP mokymo renginius civiliams asmenims.

8. Mobilizacijos departamentas iki kiekvienų kalendorinių metų vasario 15 d. parengia ir pateikia Ministro Pirmininko tarnybai, civilinei mobilizacijos institucijai ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektui (toliau – civilinės organizacijos) PŠP mokymo renginių, kuriuose civilinė organizacija turi dalyvauti, trejų metų sąrašą (einamiesiems ir po jų einantiems kalendoriniams dvejiems metams) (toliau – sąrašas), nustato reikalavimus šių renginių dalyviams (toliau – reikalavimai).

9. Civilinė organizacija, atsižvelgdama į sąrašą, reikalavimus ir ankstesniame civilinės organizacijos PŠP mokymo plane nurodytą dalyvausiančių civilių asmenų skaičių, parengia PŠP mokymų trejų metų planą (toliau – planas) (1 priedas). Aprašo 1 priedo 1 lentelėje prie kiekvieno PŠP mokymo renginio nurodoma einamaisiais metais dalyvių personalinė sudėtis. Aprašo 1 priedo 2 lentelėje suplanuojamas ir prie kiekvieno renginio nurodomas kitiems dvejiems metams numatomas asmenų skaičius. Planą tvirtina civilinės organizacijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Patvirtintą planą iki kalendorinių metų kovo 15 d. civilinė organizacija teikia Mobilizacijos departamentui.

10. Plane nurodyta asmenų, dalyvausiančių PŠP mokymo renginiuose, personalinė sudėtis gali būti keičiama ir tikslinama, bet ne vėliau, kaip iki PŠP teorinio mokymo renginio likus 25 darbo dienoms ir iki PŠP pratybų – dviem mėnesiams. Pakeitus renginyje dalyvausiančių asmenų personalinę sudėtį, apie pasikeitimus civilinė organizacija per 5 darbo dienas raštu praneša Mobilizacijos departamentui.

11. Mobilizacijos departamentas, vadovaudamasis Lietuvos kariuomenės PŠP mokymo renginių planu ir civilinių organizacijų pateiktais planais iki kalendorinių metų balandžio 1 d. sudaro trejų metų valstybės PŠP mokymų planą (2 priedas). Valstybės PŠP mokymų planą tvirtina Mobilizacijos departamento direktorius. Valstybės PŠP mokymo plane numatyta personalinė civilių asmenų sudėtis gali būti keičiama, atsižvelgiant į aprašo 10 punkte nurodytą civilinės organizacijos pranešimą, bet ne vėliau, kaip likus 15 darbo dienų iki PŠP teorinio mokymo renginio ir 30 darbo dienų – iki PŠP pratybų.

12. Mobilizacijos departamentas, atsižvelgdamas į valstybės PŠP mokymų planą, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki PŠP teorinio renginio pradžios ir vienam mėnesiui iki PŠP pratybų pradžios, išsiunčia civilinėms organizacijoms kvietimus dalyvauti PŠP mokymo renginyje (toliau – kvietimas), kuriame nurodo kiekvieno PŠP mokymo renginio vietą, datą, trukmę ir prideda PŠP mokymo renginio darbotvarkę.

13. Mobilizacijos departamento direktoriaus paskirti departamento valstybės tarnautojai pagal Mobilizacijos departamento direktoriaus patvirtintas PŠP mokymo civiliams asmenims programas rengia medžiagą Mobilizacijos departamento organizuojamam PŠP teorinio mokymo renginiui, sudaro PŠP teorinio mokymo renginių darbotvarkes, atlieka kitus renginio organizavimo veiksmus, skaito paskaitas ir pranešimus šiuose renginiuose.

14. Kai medžiagai PŠP mokymo renginiui parengti ar paskaitoms, pranešimams juose skaityti reikalingos specialios atitinkamos srities žinios, Mobilizacijos departamentas, suderinęs su jų vadovais, gali pasitelkti karius ir specialistus iš krašto apsaugos sistemos institucijų ar jų padalinių, kreiptis pagalbos į kitas valstybės, savivaldybių institucijas ar įstaigas arba teisės aktų nustatyta tvarka pirkti šią paslaugą.

15. Civilinės organizacijos, atsižvelgdamos į valstybės PŠP mokymų planą ir reikalavimus, planuoja ir skiria lėšas dalyvauti PŠP mokymo renginiuose, aprūpina civilius asmenis reikalingomis priemonėmis, sudaro sąlygas planuose numatytiems civiliams asmenims dalyvauti PŠP mokymo renginiuose, užtikrina jų dalyvavimą.

16. Civiliams asmenims, dalyvavusiems PŠP mokymo renginiuose, išduodamas Mobilizacijos departamento direktoriaus patvirtintos formos pažymėjimas.

17. Civilių asmenų, dalyvavusių priimančiosios šalies paramos mokymo renginiuose, ir jiems išduotų pažymėjimų apskaitą tvarko Mobilizacijos departamentas.

_________________


Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų priimančiosios šalies paramos

mokymo planavimo, organizavimo ir

vykdymo tvarkos aprašo

1 priedas

 

TVIRTINU

_____________________

(pareigų pavadinimas)

_________________________

(parašas)

_________________________

(vardas ir pavardė)

 

______________________ PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMŲ PLANAS

Civilinė organizacija

 

1 lentelė

20.......m.

 

Eil.

Nr.

Mokymo renginiai

Data

Dalyvaujantys asmenys

(pareigos, vardas, pavardė)

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 lentelė

20.....– 20....m.

 

Eil.

Nr.

Mokymo renginiai

Data

Dalyvaujančių asmenų skaičius

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________

 


Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų priimančiosios šalies paramos

mokymo planavimo, organizavimo ir

vykdymo tvarkos aprašo

2 priedas

 

PATVIRTINTA:

Lietuvos Respublikos Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2012 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. V-7

 

VALSTYBĖS PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMŲ PLANAS

 

1 lentelė

20.......m.

 

Eil.

Nr.

Mokymo renginiai

Data

Civilinės organizacijos

Dalyvaujantys asmenys

(pareigos, vardas, pavardė)

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 lentelė

20..... – 20.... m.

 

Eil.

Nr.

Mokymo renginiai

Data

Civilinės organizacijos

Dalyvaujančių  asmenų skaičius

 

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________