LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2001 m. LIEPOS 4 d. ĮSAKYMO Nr. 201 „DĖL INVESTICIJŲ PROJEKTŲ RENGIMUI TAIKOMŲ REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. liepos 10 d. Nr. 1K-253

Vilnius

 

P a k e i č i u Investicijų projektų rengimui taikomų reikalavimų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2001 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. 201 „Dėl Investicijų projektų rengimui taikomų reikalavimų aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 60-2172; 2011, Nr. 115-5418):

1. Išdėstau 13 punktą taip:

13. Investicijų projektai, kuriuos įgyvendinant įsigyjamų prekių arba paslaugų pirkimo vertė mažesnė kaip 120 tūkst. litų, o statybos darbų vertė mažesnė kaip 590 tūkst. litų, gali būti teikiami ne visos apimties, t. y. nesilaikant aprašo III–V skyriuose nurodytų reikalavimų. Tuo atveju, jeigu investicijų projektas teikiamas ne visos apimties, kartu turi būti pridėti skaičiavimai, kuriais pagrindžiamas lėšų poreikis investicijų projektui įgyvendinti.

Naujiems investicijų projektams, teikiamiems įtraukti į tam tikrų metų Valstybės investicijų programą, kurių planuojama vertė viršija 50000 tūkst. litų, parengti, turi būti taikoma taisyklių 5 punkte nustatyta tvarka ir taikomi šio aprašo VII skyriuje nurodyti reikalavimai.“

2. Papildau šiuo 141 punktu:

141. Taisyklių 13.1 ir 13.2 punktuose nurodytose valstybės institucijose ir įstaigose sudarytos investicijų projektų atrankos komisijos, išnagrinėjusios savo institucijos arba įstaigos, taip pat savo valdymo srities investicijų projektus, kuriems įgyvendinti pagal tam tikrų metų Valstybės investicijų programą buvo panaudota valstybės lėšų ir kuriems įgyvendinti per pastaruosius trejus metus, įskaitant ir einamuosius metus, nebuvo skirta valstybės lėšų, turi įvertinti tolesnį tokių investicijų projektų įgyvendinimo tikslingumą. Atliekant minėtą vertinimą turi būti atsižvelgiama į planuojamų metų Valstybės investicijų programoje asignavimų valdytojui numatomas skirti lėšas ir investicijų projekto tęstinumo būtinybę.

Taisyklių 13.1 ir 13.2 punktuose nurodytos valstybės institucijos ir įstaigos apie priimtus sprendimus dėl investicijų projektų tolesnio įgyvendinimo tikslingumo turi pranešti Finansų ministerijai pateikdamos taisyklių 19.3 punkte nurodytą informaciją.

Taisyklių 13.1 ir 13.2 punktuose nurodytai valstybės institucijai arba įstaigai priėmus sprendimą toliau neįgyvendinti (netęsti) investicijų projekto, kai perkančioji organizacija yra sudariusi viešojo pirkimo–pardavimo sutartį (sutartis), perkančioji organizacija, vadovaudamasi sudarytos viešojo pirkimo–pardavimo sutarties sąlygomis ir Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr. 74-2262), turi kreiptis į tiekėją (prekių tiekėją, paslaugų teikėją, darbų rangovą) dėl viešojo pirkimo–pardavimo sutarties nutraukimo.

Taisyklių 13.1 ir 13.2 punktuose nurodytai valstybės institucijai arba įstaigai priėmus sprendimą investicijų projektą tęsti skaidant į etapus ir sutelkiant lėšas rezultatui, kuris gali savarankiškai atlikti ekonominę ar techninę funkciją, pasiekti (pvz., atliekant daugiafunkcio sporto objekto statybos darbus pirmiausia atliekami baseino statybos darbai, tada sporto salės ir t. t., tai yra objekto statybos darbai skaidomi į etapus atsižvelgiant į finansavimo galimybes), atsisakius nebūtiniausių statybos darbų atlikimo, prekių ar paslaugų pirkimo arba priėmus kitą sprendimą dėl investicijų projekto tikslinimo, perkančioji organizacija, vadovaudamasi sudarytos viešojo pirkimo–pardavimo sutarties sąlygomis, turi sutartyje nustatyta tvarka ją pakeisti. Jeigu viešojo pirkimo–pardavimo sutartyje nėra numatyta galimybė keisti sutarties sąlygas (atsisakyti dalies darbų ar pan.) arba sutarties keitimo sąlygos nėra aiškiai ir nedviprasmiškai nustatytos, perkančioji organizacija gali keisti sutarties sąlygas tik vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas), o nesant pagrindo keisti sutartį – turi svarstyti dėl jos nutraukimo ir prireikus kreiptis į tiekėją (prekių tiekėją, paslaugų teikėją, darbų rangovą) dėl sutarties nutraukimo.

Taisyklių 13.1 ir 13.2 punktuose nurodytai valstybės institucijai arba įstaigai priėmus sprendimą investicijų projektą skaidyti į etapus sutelkiant lėšas rezultatui, kuris gali savarankiškai atlikti ekonominę ar techninę funkciją, pasiekti, atsisakius nebūtiniausių statybos darbų atlikimo, prekių ar paslaugų pirkimo arba priėmus kitą sprendimą dėl investicijų projekto tikslinimo, kai perkančioji organizacija, atliekanti viešojo pirkimo procedūras (kai nėra pasibaigęs pasiūlymų pateikimo terminas), vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymu, patikslina pirkimo dokumentus.

Taisyklių 13.1 ir 13.2 punktuose nurodytai valstybės institucijai arba įstaigai priėmus sprendimą tęsti investicijų projektą arba tęsti jį skaidant į etapus, arba atsisakius nebūtiniausių statybos darbų atlikimo, prekių ar paslaugų pirkimo, arba priėmus kitą sprendimą dėl investicijų projekto tikslinimo, jo įgyvendinimas gali būti tęsiamas tik pateikus pagal šio aprašo reikalavimus parengtą patikslintą, atsižvelgiant į pakitusias investavimo aplinkybes, investicijų projektą, o prireikus ir investicijų projekto įgyvendinimo techninius ir kitus dokumentus, taip pat suplanavus nepertraukiamą jo finansavimą.“

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                         INGRIDA ŠIMONYTĖ