LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2010 m. kovo 24 d. ĮSAKYMO Nr. 3D-263 „DĖL LIETUVOS ŽUVININKYSTĖS SEKTORIAUS 2007–2013 METŲ VEIKSMŲ PROGRAMOS ANTROSIOS PRIORITETINĖS KRYPTIES „AKVAKULTŪRA, ŽVEJYBA VIDAUS VANDENYSE, ŽUVININKYSTĖS IR AKVAKULTŪROS PRODUKTŲ PERDIRBIMAS IR RINKODARA“ PRIEMONĖS „AKVAKULTŪRA“ VEIKLOS SRITIES „INVESTICIJOS Į AKVAKULTŪROS ĮMONES“ ĮGYVENDINIMO supaprastintųjų TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m. rugsėjo 1 d. Nr. 3D-790

Vilnius

 

Pakeičiu Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Akvakultūra“ veiklos srities „Investicijos į akvakultūros įmones“ įgyvendinimo supaprastintąsias taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. 3D-263 „Dėl Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties „Akvakultūra, žvejyba vidaus vandenyse, žuvininkystės ir akvakultūros produktų perdirbimas ir rinkodara“ priemonės „Akvakultūra“ veiklos srities „Investicijos į akvakultūros įmones“ įgyvendinimo supaprastintųjų taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 39-1865):

1. Įrašau 6.1 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžio „mikro“ žodžius „labai maža“.

2. Įrašau 9.2.2 punkte po žodžio „priėmimo“ žodį „dienos“.

3. Įrašau 10 punkto antrajame sakinyje po žodžio „išregistruota“ žodžius „ar atmesta“.

4. Išdėstau 12.9 punktą taip:

12.9. nekilnojamasis turtas, į kurį investuojama, pareiškėjo privalo būti valdomas nuosavybės, nuomos, panaudos, subnuomos, patikėjimo teise ir užtikrinamas teisėtas naudojimasis juo ne trumpesniam kaip 5 (penkerių) metų laikotarpiui nuo sprendimo skirti paramą patvirtinimo dienos. Nekilnojamasis turtas, į kurį investuojama, negali būti areštuotas ar kitaip apribota jo valdymo teisė. Jei turtas yra valdomas nuosavybės, nuomos, panaudos, subnuomos, patikėjimo teise arba kitais pagrindais, nuosavybės, nuomos, panaudos, subnuomos, patikėjimo teisės sutartys turi būti įregistruotos VĮ Registrų centre;“.

5. Išdėstau 12.12 punktą taip:

12.12. pareiškėjas užtikrina tinkamą projekto finansavimo šaltinį – skolintas lėšas, paramos lėšas, iš veiklos gautinas ir kitas lėšas. Skolintos lėšos pagrindžiamos kartu su paramos paraiška pateikiant dokumentus, įrodančius paskolos suteikimo galimybę. Nustačius, kad pateikti dokumentai nepakankamai įrodo paskolos suteikimo galimybę, Agentūra gali paprašyti paramos gavėjo papildomų dokumentų, įrodančių paskolos suteikimo galimybę. Paskolos sutartis turi būti pateikta tada, kai pareiškėjas turi užtikrinti projekto išlaidų / investicijų finansavimą, t. y. paskolos sutartis pateikiama su tuo mokėjimo prašymu, kuriuo yra prašoma apmokėti patirtas išlaidas ir (arba) investicijas panaudojant skolintas lėšas. Agentūra neatsako už kreditoriaus turimų lėšų patikimumą, realumą, prievolių vykdymą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka bei už kreditoriaus ir paskolos gavėjo įsipareigojimų nevykdymą;“.

6. Išdėstau 14 punktą taip:

14. Lėšos Priemonės veiklos sričiai įgyvendinti pagal šias Taisykles skiriamos iš Europos žuvininkystės fondo (toliau – EŽF) (75 proc. lėšų – 2 663 346 Lt) ir bendrojo finansavimo lėšų, numatytų Lietuvos Respublikos valstybės biudžete (25 proc. lėšų – 887 782 Lt).“

7. Išdėstau 17 punkto trečiąjį sakinį taip:

„Tinkamų finansuoti išlaidų sumai pagrįsti turi būti pateikiami bent 3 (trys) komerciniai pasiūlymai arba viešai tiekėjų pateikta informacija (internete, reklaminėje medžiagoje ir pan.), jei iki paramos paraiškos pateikimo prekių, paslaugų ar darbų pirkimai neatlikti.“

8. Išdėstau 18.4 punktą taip:

18.4. įsigyjamos prekės yra naujos, nenaudotos, atitinkančios Lietuvos Respublikos ir ES teisės aktų nustatytus reikalavimus;“.

9. Išdėstau 19.1.1 punktą taip:

19.1.1. naujos įrangos, įrenginių, technikos, išskyrus transporto priemones, mechanizmų, vaizdo stebėjimo kamerų, elektrooptinių, optinių prietaisų įsigijimas ir montavimas;“.

10. Išdėstau 19.1.2 punktą taip:

19.1.2. specialaus transporto priemonių įsigijimas, N ir O kategorijos transporto priemonių įsigijimas (pagal Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimus, patvirtintus Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. 2B-479 (Žin., 2008, Nr. 141-5606)), jeigu įrodomas jų techninis poreikis, ir išlaidos, susijusios su transporto pritaikymu žuvininkystės reikmėms. Tiekėjų pateiktoje informacijoje (komerciniuose pasiūlymuose ar kt., įsigyjant prekę išduotoje sąskaitoje faktūroje) turi būti nurodoma transporto kategorija bei kėbulo tipo kodas;“.

11. Išdėstau 19.3 punktą taip:

19.3. projekto bendrosios išlaidos, išskyrus su statinio projekto (įskaitant ekspertizę) rengimu susijusias išlaidas, projekto techninio tyrimo, patentų, licencijų ir statybos leidimų įsigijimo išlaidas. Finansuojama bendrųjų išlaidų dalis gali sudaryti 10 proc. kitų tinkamų finansuoti projekto išlaidų;“.

12. Išdėstau 20.6 punktą taip:

20.6. išlaidos, nenumatytos projekte, nesusijusios su projektu ir remiama veikla;“.

13. Papildau šiuo 20.11 punktu:

20.11. kitos išlaidos patirtos pažeidžiant teisės aktų reikalavimus.“

14. Išdėstau 22 punktą taip:

22. Kvietimai teikti paramos paraiškas skelbiami ir paramos paraiškos priimamos pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu tvirtinamą paramos paraiškų priėmimo grafiką.“

15. Papildau naujais 42–44 punktais (ankstesniuosius 42–76 punktus atitinkamai laikau 45–79):

42. Atlikus paramos paraiškos tinkamumo skirti paramą vertinimą ir pripažinus ją tinkama gauti paramą, atliekamas paramos paraiškos pirmumo vertinimas (išskyrus taisyklių 44 punkte numatytą atvejį).

43. Paramos paraiškų pirmumo vertinimo metu siekiama nustatyti, kurios iš tinkamų finansuoti paramos paraiškų geriausiai atitinka Priemonės veiklos srities „Investicijos į akvakultūros įmones“ pirmumo kriterijus. Paramos paraiškų pirmumo vertinimo kriterijai:

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Balai

1.

Kai pareiškėjas yra:

 

1.1.

labai maža įmonė;

20

1.2.

maža įmonė.

15

2.

Projektai, kuriais siekiama įdiegti recirkuliacines (uždaras) žuvų veisimo ir auginimo sistemas.

15

3.

Projektai, kuriais numatoma sukurti daugiau naujų darbo vietų:

 

3.1.

kaimo vietovėje:

 

3.1.1.

daugiau kaip 10 naujų darbo vietų;

15

3.1.2.

ne daugiau kaip 10 naujų darbo vietų.

10

3.2.

miesto vietovėje:

 

3.2.1.

daugiau kaip 10 naujų darbo vietų;

10

3.2.2.

ne daugiau kaip 10 naujų darbo vietų.

5

4.

Įmonės, kurios verčiasi ekologine akvakultūra.

15

5.

Pareiškėjas yra akvakultūros įmonė, įregistruota ne mažiau kaip prieš 2 metus iki paraiškos pateikimo, o pajamos iš akvakultūros veiklos sudaro ne mažiau kaip 50 proc. (pagal paskutinius metinės finansinės atskaitomybės dokumentus).

10

6.

Projektu siekiama įmonėje veisti ir auginti vertingas žuvų rūšis (unguriai, šamai, eršketai), turinčias geras perspektyvas rinkoje.

10

7.

Projektai, skirti darbo ir saugos sąlygoms gerinti.

5

8.

Projektai, kuriais numatoma užtikrinti investicijų į akvakultūrą tvarumą (kai projektas įgyvendinamas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Utenos, Alytaus apskrityse).

5

9.

Projektai, kuriuose numatomas energiją tausojančių technologijų priemonių diegimas.

5

 

44. Tuo atveju, kai paramos paraiškose prašoma paramos suma yra mažesnė arba lygi planuojamai paskirstyti paramos sumai, paraiškų pirmumo vertinimas neatliekamas.“

16. Išdėstau 48 punktą taip:

48. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – laikotarpis nuo sprendimo skirti paramą patvirtinimo dienos arba tinkamų finansuoti išlaidų (išskyrus bendrąsias išlaidas) padarymo dienos, jeigu tokias išlaidas galima padaryti ir jos yra padarytos iki sprendimo skirti paramą patvirtinimo dienos, iki paskutinio mokėjimo prašymo pateikimo Agentūrai dienos. Projektas turi būti pradėtas įgyvendinti ne vėliau kaip per 6 mėnesius ir privalo būti įgyvendintas per 24 mėnesius nuo spendimo skirti paramą priėmimo dienos, bet ne vėliau kaip iki 2015 m. gruodžio 31 d.“

17. Išdėstau 50 punktą taip:

50. Sąskaitų apmokėjimo būdas gali būti taikomas projektams, kuriems įgyvendinti paramos gavėjas sudaro darbų, paslaugų teikimo arba prekių tiekimo sutartis su rangovais, paslaugų teikėjais arba prekių tiekėjais. Pagal sąskaitų apmokėjimo būdą paramos gavėjas patikrina kiekvieną rangovo, paslaugų teikėjo ar prekių tiekėjo pateiktą sąskaitą, jos atitiktį rangos, paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutarties sąlygoms, patikrina ir priima atliktus darbus, suteiktas paslaugas ar pateiktas prekes ir, priėmęs sąskaitą, kaip tinkamą apmokėti, bei apmokėjęs nuosavo indėlio dalį, pateikia ją Agentūrai kartu su mokėjimo prašymu bei reikalaujamais dokumentais.“

18. Išdėstau 55.2 punktą taip:

55.2. po kiekvieno projekto įgyvendinimo etapo, kaip numatyta paramos paraiškoje.“

19. Išdėstau 62 punktą taip:

62. Paramos gavėjas gali pateikti iki 3 (trijų) mokėjimo prašymų (įskaitant ir paskutinįjį mokėjimo prašymą).“

20. Išdėstau 63 punktą taip:

63. Laiku nepateikus mokėjimo prašymo, taikomos sankcijos, numatytos šių Taisyklių XIII skyriuje.“

21. Išdėstau 66.2 punktą taip:

66.2. projekto veiklos ataskaita teikiama įgyvendinus projektą, per 4 mėnesius kiekvieniems kalendoriniams metams pasibaigus. Reikalavimas taikomas visam projekto priežiūros laikotarpiui, t. y. iki sueis 5 (penkeri) metai nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos.“

22. Išdėstau 69.2 punktą taip:

69.2. pirkimų vykdymo dokumentų originalus arba kopijas.“

23. Įrašau 70 punkte vietoj skaičiaus „66“ skaičių „69“.

24. Įrašau 73.2 punkte vietoj skaičiaus „51“ skaičių „54“.

25. Išdėstau 74.1 punktą taip:

74.1. nepradėjo vykdyti projekto per 6 mėnesius ir (arba) nebaigė vykdyti projekto per 24 mėnesius nuo sprendimo skirti paramą patvirtinimo dienos, bet ne vėliau kaip iki 2015 m. gruodžio 31 d.;“.

26. Išdėstau 1 priedą nauja redakcija (pridedama).

27. Išdėstau 2 priedą nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                           Kazys Starkevičius