VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKAS 2004 M. LIEPOS 26 D. ĮSAKYMO NR. VA-145 „DĖL METINĖS A KLASĖS IŠMOKŲ, NUO JŲ IŠSKAIČIUOTO IR SUMOKĖTO PAJAMŲ MOKESČIO DEKLARACIJOS FORMOS, JOS PRIEDŲ FORMŲ BEI JŲ PILDYMO IR TEIKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2006 m. gegužės 17 d. Nr. VA-46

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 1997 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 110 (Žin., 1997, Nr. 87-2212; 2004, Nr. 82-2966), 18.11 punktu ir siekdamas pagerinti gyventojų pajamų mokesčio administravimą,

pakeičiu Metinės A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaracijos FR0573 formos ir jos priedų formų pildymo ir teikimo taisykles, patvirtintas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. VA-145 (Žin., 2004, Nr. 134-4889; 2005, Nr. 151-5576, toliau – Taisyklės):

1. Taisyklių 38 punktą išdėstau taip:

„38. A priedo A10 laukelyje turi būti įrašoma nuolatiniam Lietuvos gyventojui išmokėtų apmokestinamųjų išmokų (neatėmus MNPD, MPNPD, soc. draudimo įmokų, pajamų mokesčio) suma (litais ir centais). Tais atvejais, kai bankrutuojanti įmonė gyventojams išmoka darbo užmokestį, gautą iš Garantinio fondo lėšų, atsižvelgiant į tai, kad šios lėšos įmonei perduodamos be pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų sumų, į deklaracijos A10 laukelį turi būti įrašoma užmokesčio suma, prie jos pridėjus į biudžetą mokėtiną pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų sumas. Jeigu tam pačiam nuolatiniam Lietuvos gyventojui buvo išmokėta ir neapmokestinamųjų deklaruojamų išmokų, tai šios išmokos turi būti įrašomos kitoje eilutėje ir užpildyti šios eilutės A3, A4, A5, A6, A7, A10 ir A11 laukeliai, o A8, A9, A12 ir A13 laukeliai nepildomi“.

2. Taisyklių 40 punktą išdėstau taip:

„40. A priedo A12 laukelyje turi būti įrašoma išskaičiuota pajamų mokesčio suma, tenkanti per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), kurio deklaracija teikiama, išmokėtoms išmokoms, įrašytoms A10 laukelio atitinkamoje eilutėje, įskaitant pajamų mokesčio sumą, išskaičiuotą nuo išmokų, išmokėtų iš Garantinio fondo lėšų (ši suma apvalinama: 49 centai ir mažiau – atmetami, 50 centų ir daugiau – laikomi litu).

Tais atvejais, kai nuo mokestinio laikotarpio A klasės išmokų išskaičiuota pajamų mokesčio suma didesnė, negu turėjo būti, ir gaunamas neigiamas rezultatas (t. y. susidaro per daug išskaičiuota pajamų mokesčio suma), A12 laukelyje gali būti įrašoma mokesčio suma su minuso ženklu“.

3. Taisyklių 41 punktą išdėstau taip:

„41. A priedo A13 laukelyje turi būti įrašoma per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), kurio deklaracija teikiama, į biudžetą sumokėta pajamų mokesčio suma, tenkanti per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), kurio deklaracija teikiama, nuolatiniam Lietuvos gyventojui faktiškai išmokėtos išmokos sumai, įskaitant pajamų mokesčio sumą, išskaičiuotą ir sumokėtą nuo išmokų, išmokėtų iš Garantinio fondo lėšų (ši suma apvalinama: 49 centai ir mažiau – atmetami, 50 centų ir daugiau – laikomi litu). Kai pajamų mokestis sumokėtas iš įmonės lėšų, tai laukelis „Iš įmonės lėšų“ turi būti pažymimas „X“ ženklu“.

4. Taisyklių 65 punktą išdėstau taip:

„65. U priedo U12 laukelyje turi būti įrašoma nenuolatiniam Lietuvos gyventojui išmokėtų apmokestinamųjų išmokų (neatėmus MNPD, soc. draudimo įmokų, pajamų mokesčio) suma (litais ir centais). Tais atvejais, kai bankrutuojanti įmonė gyventojams išmoka darbo užmokestį, gautą iš Garantinio fondo lėšų, atsižvelgiant į tai, kad šios lėšos įmonei perduodamos be pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų sumų, į deklaracijos U12 laukelį turi būti įrašoma užmokesčio suma, prie jos pridėjus į biudžetą mokėtiną pajamų mokesčio ir socialinio draudimo įmokų sumas.

Jeigu tam pačiam nenuolatiniam Lietuvos gyventojui buvo išmokėta ir neapmokestinamųjų deklaruojamų išmokų, tai šios išmokos turi būti įrašomos kitoje eilutėje ir užpildyti šios eilutės U3, U4, U5, U6, U7, U8, U9, U10 ir U12 laukeliai, o U11, U13, U14, ir U15 laukeliai nepildomi“.

5. Taisyklių 67 punktą išdėstau taip:

„67. U priedo U14 laukelyje turi būti įrašoma išskaičiuota pajamų mokesčio suma, tenkanti per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), kurio deklaracija teikiama, išmokėtoms išmokoms, įrašytoms U12 laukelio atitinkamoje eilutėje, įskaitant pajamų mokesčio sumą, išskaičiuotą nuo išmokų, išmokėtų iš Garantinio fondo lėšų (ši suma apvalinama: 49 centai ir mažiau – atmetami, 50 centų ir daugiau – laikomi litu)“.

Tais atvejais, kai nuo mokestinio laikotarpio A klasės išmokų išskaičiuota pajamų mokesčio suma didesnė, negu turėjo būti, ir gaunamas neigiamas rezultatas (t. y. susidaro per daug išskaičiuoto pajamų mokesčio suma), U14 laukelyje gali būti įrašoma mokesčio suma su minuso ženklu“.

6. Taisyklių 68 punktą išdėstau taip:

„68. U priedo U15 laukelyje turi būti įrašoma per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), kurio deklaracija teikiama, į biudžetą sumokėta pajamų mokesčio suma, tenkanti per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), kurio deklaracija teikiama, nenuolatiniam Lietuvos gyventojui faktiškai išmokėtos išmokos sumai, įskaitant pajamų mokesčio sumą, išskaičiuotą ir sumokėtą nuo išmokų, išmokėtų iš Garantinio fondo lėšų (ši suma apvalinama: 49 centai ir mažiau – atmetami, 50 centų ir daugiau – laikomi litu). Kai pajamų mokestis sumokėtas iš įmonės lėšų, tai laukelis „Iš įmonės lėšų“ turi būti pažymimas „X“ ženklu“.

 

 

 

VIRŠININKAS                                                                                MODESTAS KASELIAUSKAS

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministras

Zigmantas Balčytis

2006 m. gegužės 17 d.