LIETUVOS RESPUBLIKOS

BEDARBIŲ RĖMIMO ĮSTATYMO 6, 12, 13, 14, 19, 201, 26 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO, 5, 9, 10, 15, 16 , 161, 17, 18 STRAIPSNIŲ BEI 20 STRAIPSNIO 4 DALIES PRIPAŽINIMO NETEKUSIAIS GALIOS

Į S T A T Y M A S

 

2004 m. gruodžio 22 d. Nr. X-66

Vilnius

 

(Žin., 1991, Nr. 2-25; 1996, Nr. 18-457; 1998, Nr. 8-165; 1999, Nr. 65-2086; 2001, Nr. 28-900; 2002, Nr. 2-51; 2003, Nr. 32-1313, Nr. 68-3072, Nr. 114-5118)

 

1 straipsnis. 5 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

5 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

2 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas ir papildymas

6 straipsnio 1 dalyje išbraukti žodžius „bedarbio pašalpą“, papildyti straipsnį 2 ir 3 dalimis ir visą straipsnį išdėstyti taip:

6 straipsnis. Valstybinės užimtumo garantijos

Šio įstatymo numatytais atvejais valstybė garantuoja piliečiams:

nemokamas profesinio orientavimo ir konsultavimo paslaugas bei informaciją apie laisvas darbo vietas;

nemokamas darbo biržos paslaugas įsidarbinant;

nemokamą profesinį mokymą nedarbo atveju;

galimybę nedarbo atveju dirbti viešuosius ir Užimtumo fondo remiamus darbus.

Teritorinėje darbo biržoje (toliau – darbo birža) įsiregistravusiems bedarbiams darbo biržos sudaro individualius įsidarbinimo planus. Juose nurodomos bedarbio ir darbo biržos sutartos šiame įstatyme numatytos aktyvios darbo rinkos politikos priemonės bei kituose teisės aktuose bedarbiams numatytos priemonės.

Bedarbių registravimo darbo biržose ir individualių įsidarbinimo planų sudarymo taisykles tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras.“

 

3 straipsnis. 9 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

9 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

4 straipsnis. 10 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

10 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

5 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 12 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

12 straipsnis. Užimtumo fondas

Gyventojų užimtumo priemonėms finansuoti sudaromas Užimtumo fondas.Užimtumo fondo lėšas sudaro šio įstatymo 13 straipsnyje nurodytos lėšos.

Užimtumo fondo lėšos naudojamos šio įstatymo 14 straipsnyje nurodytoms priemonėms finansuoti.

Užimtumo fondo lėšas administruoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir viešai skelbia, kaip jos naudojamos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia Lietuvos Respublikos trišalei tarybai svarstyti Užimtumo fondo lėšų paskirstymo projektą bei informaciją apie lėšų panaudojimą.

Lietuvos Respublikos trišalė taryba teikia pasiūlymus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai dėl Užimtumo fondo lėšų paskirstymo projekto bei lėšų panaudojimo.

Užimtumo fondo lėšų sąmatą tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras. Jis atsako už tinkamą šių lėšų paskirstymą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal patvirtintą Užimtumo fondo lėšų sąmatą perveda lėšas Lietuvos darbo biržai ir Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybai šio įstatymo 14 straipsnyje nurodytoms priemonėms finansuoti.

Lietuvos darbo birža ir Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba įstatymų ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka disponuoja iš Užimtumo fondo gautomis lėšomis ir kas ketvirtį teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai veiklos ir gautų lėšų panaudojimo ataskaitas.

Lietuvos darbo birža ir Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba atsako už tinkamą iš Užimtumo fondo gautų lėšų panaudojimą.“

 

6 straipsnis. 13 straipsnio 1 dalies 1 punkto pakeitimas

Pakeisti 13 straipsnio 1 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) nedarbo socialinio draudimo lėšos, kurias Nedarbo socialinio draudimo įstatymo nustatytu pereinamuoju laikotarpiu ir tvarka Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos perveda į Užimtumo fondą;“.

 

7 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 14 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

14 straipsnis. Užimtumo fondo lėšų naudojimas

Užimtumo fondo lėšos naudojamos:

1) aktyvios darbo rinkos politikos priemonėms finansuoti. Šios priemonės yra: bedarbių ir darbuotojų, kurie įspėti apie darbo sutarties nutraukimą, profesinis mokymas; užimtumo rėmimas, kad būtų įdarbinti šio įstatymo 7 straipsnyje nurodyti darbo rinkoje papildomai remiami bedarbiai; vietinių užimtumo iniciatyvų projektų įgyvendinimas; Užimtumo fondo remiamų darbų, viešųjų darbų finansavimas; paskolos bedarbiams, norintiems organizuoti savo verslą; kitos priemonės;

2) gyventojų užimtumo programose numatytoms šio straipsnio 1 punkte nurodytoms aktyvios darbo rinkos politikos priemonėms finansuoti;

3) nedarbo socialinio draudimo išmokoms pagal Nedarbo socialinio draudimo įstatymą;

4) Lietuvos darbo biržos ir jos teritorinių darbo biržų bei Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos ir jos teritorinių darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybų išlaikymui ir plėtrai;

5) bendrai finansuojamiems Europos Sąjungos ir tarptautiniams projektams užimtumo srityje.“

 

8 straipsnis. 15 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

15 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

9 straipsnis. 16 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

16 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

10 straipsnis. 161 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

161 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

11 straipsnis. 17 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

17 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

12 straipsnis. 18 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

18 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

13 straipsnis. 19 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 19 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

„Mokymosi laikotarpiu bedarbiams mokama 1,5 mokėjimo mėnesį galiojančio minimalaus gyvenimo lygio dydžio mokymo stipendija.“

2. Pripažinti netekusia galios 19 straipsnio 3 dalį, buvusias 4, 5, 6 ir 7 dalis laikyti atitinkamai 3, 4, 5 ir 6 dalimis.

3. 19 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „bedarbio mokymo pašalpos“ įrašyti žodžius „mokymo stipendijos“ ir šią dalį išdėstyti taip:

„Bedarbių profesinis mokymas finansuojamas ir mokymo stipendijos iš Užimtumo fondo lėšų bedarbiams mokamos ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Kai kuriais atvejais, jeigu tam tikrai profesijai įgyti reikia daugiau laiko, trišalės komisijos prie darbo biržos siūlymu profesinio mokymo finansavimas ir mokymo stipendijos mokėjimas gali būti pratęstas iki 10 mėnesių.“

4. 19 straipsnio 5 dalyje išbraukti žodžius ir skaičius „šio įstatymo 9 ir 10 straipsniuose nustatyta tvarka“ ir šią dalį išdėstyti taip:

„Profesinis mokymas, finansuojamas iš Užimtumo fondo, taip pat gali būti organizuojamas darbuotojams, įspėtiems apie darbo sutarties nutraukimą.“

 

14 straipsnis. 20 straipsnio 4 dalies pripažinimas netekusia galios

20 straipsnio 4 dalį pripažinti netekusia galios.

 

15 straipsnis. 201 straipsnio pakeitimas

201 straipsnio 1 dalyje vietoj skaičiaus ir žodžių „15 straipsnio trečiojoje ir ketvirtojoje dalyse“ įrašyti skaičių ir žodį „7 straipsnyje“ ir šią dalį išdėstyti taip:

„Užimtumo fondo remiami darbai organizuojami bedarbiams, nurodytiems šio įstatymo 7 straipsnyje, taip pat 19 straipsnyje nurodyta tvarka baigusiems profesinį mokymą, kuriems darbo birža negali pasiūlyti nuolatinio darbo.“

 

16 straipsnis. 26 straipsnio pakeitimas

26 straipsnyje vietoj žodžių „bedarbio pašalpą“ įrašyti žodžius „nedarbo socialinio draudimo išmoką“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

26 straipsnis. Neteisėto pasinaudojimo Užimtumo fondo lėšomis pasekmės

Asmenys, nuslėpę arba pateikę neteisingas žinias ir dėl to gavę nedarbo socialinio draudimo išmoką arba pasinaudoję kitomis iš Užimtumo fondo finansuojamomis priemonėmis, privalo per mėnesį nuo pareikalavimo dienos su tuo susijusias išlaidas grąžinti į Užimtumo fondą. Kilus ginčui, minėtos išlaidos į Užimtumo fondą išieškomos teismine tvarka.“

 

17 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja nuo 2005 m. sausio 1 d.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS

______________