LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LĖŠŲ REZERVO UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKAI IR ŠIŲ LIGŲ BEI KITŲ EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ PASEKMĖMS ŠALINTI NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

1999 m. vasario 19 d. Nr. 85

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą ir siekdamas organizuoti reikiamas priemones epideminių situacijų, didelio masto branduolinių ir cheminių avarijų bei katastrofų, gaivalinių nelaimių, masinių nelaimingų atsitikimų atvejais,

ĮSAKAU:

1. Tvirtinti Lėšų rezervo užkrečiamųjų ligų profilaktikai ir šių ligų bei kitų ekstremalių situacijų pasekmėms šalinti nuostatus (pridedama).

2. Sveikatos apsaugos ministerijos Finansų skyriaus viršininkei V. Gečėnienei iš valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų, skiriamų sveikatos priežiūros reikmėms, nuo 2000 m. sausio 1 d. sudaryti lėšų rezervą Ekstremalių sveikatai situacijų centre užkrečiamųjų ligų profilaktikai ir šių ligų bei kitų ekstremalių situacijų pasekmėms pašalinti, jo lėšas apskaitant atskiru straipsniu.

3. Nustatyti, kad lėšų rezervu, nurodytu šio įsakymo 2 punkte, disponuoja Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktorius pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą sąmatą.

4. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu viceministrui V. Kriauzai.

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                    MINDAUGAS STANKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

sveikatos apsaugos ministro

1999 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. 85

 

Lėšų rezervo užkrečiamųjų ligų profilaktikai ir šių ligų bei kitų ekstremalių situacijų pasEkmėms pašalinti nuostatai

 

1. Lėšų rezervas užkrečiamųjų ligų profilaktikai ir šių ligų bei kitų ekstremalių situacijų pasekmėms pašalinti (toliau – rezervas) sudaromas siekiant sumažinti ypatingų epideminių situacijų, didelio masto branduolinių ir cheminių avarijų bei katastrofų, gaivalinių nelaimių, masinių nelaimingų atsitikimų žalą Lietuvos gyventojų gyvybei ir sveikatai.

2. Rezervą sudaro Sveikatos apsaugos ministerija tam panaudodama iki 0,1 proc. jos gaunamų valstybės biudžeto sveikatos priežiūrai skiriamų asignavimų.

3. Rezervo lėšos naudojamos Lietuvos gyventojams ir teritorijai apsaugoti nuo pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų, šių ligų užkratui nukenksminti, radiacinių ir cheminių avarijų bei katastrofų židiniams žvalgyti ir likviduoti, masinių nelaimingų atsitikimų pasekmėms likviduoti, asmenims, dalyvaujantiems likviduojant ekstremalių situacijų pasekmes, skatinti ir jų komandiruočių išlaidoms apmokėti, taip pat nukentėjusiesiems ekstremaliose situacijose gydyti.

4. Rezervo lėšos panaudojamos pagal Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymą kilus šių nuostatų 1 punkte išvardytoms ekstremalioms situacijoms.

5. Rezervo lėšas leidžiama naudoti:

5.1. Priešepideminiams būriams, radiacinės ir cheminės žvalgybos grupėms, medicinos pagalbos grupėms, laboratorijos ir kitiems laikiniems struktūriniams padaliniams organizuoti bei jų personalo darbui apmokėti.

5.2. Vaistams, vakcinoms, imunoglobulinams, dezinfekcijos ir dezaktyvacijos medžiagoms, terpėms, bakteriniams ir biologiniams preparatams, reagentams, aparatams įrangai ir inventoriui, individualioms apsaugos priemonėms, kurių nėra Sveikatos apsaugos ministerijos tvarkomo Lietuvos Respublikos valstybės materialinių išteklių rezervo saugyklose, įsigyti.

5.3. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, įstatymų nustatyta tvarka komandiruotų ir mobilizuotų likviduoti ekstremalių situacijų pasekmes arba dirbti ekstremalių situacijų vietose, komandiruočių išlaidoms apmokėti, taip pat atlyginimo priemokoms mokėti bei jiems skatinti.

5.4. Nukentėjusiųjų ekstremaliose situacijose sveikatai patikrinti, konsultacijoms ir gydymui Lietuvoje bei užsienyje organizuoti.

5.5. Lietuvos ir užsienio šalių ekspertų ir konsultantų darbui apmokėti.

5.6. Ryšių ir transporto, ūkinės veiklos bei kitų reikmių, tiesiogiai susijusių su darbu likviduojant ekstremalių situacijų pasekmes, išlaidoms padengti.

6. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų specialistų bei kitų darbuotojų, nukreipiamų dirbti į nelaimės vietą, darbas apmokamas tokia tvarka:

6.1. Likviduojant AIDS, erkinio encefalito, meningokokinės infekcijos, vidurių šiltinės ir paratifo, dizenterijos, hepatito A, difterijos ir kitų užkrečiamųjų ligų užkratus arba dirbant šių ligų židiniuose mokami dienpinigiai – 20 proc. patvirtinto MGL dydžio už kiekvieną komandiruotės dieną. Kelionės ir nakvynės išlaidos apmokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

6.2. Likviduojant maro, choleros, juodligės užkratus arba dirbant šių ligų židiniuose, dirbant radiacinės ar cheminės avarijos, gaivalinių nelaimių bei masinių nelaimingų atsitikimų vietose mokami dienpinigiai – 30 proc. patvirtinto MGL dydžio už kiekvieną komandiruotės dieną, taip pat mokamas antras pagrindinis atlyginimas. Kelionės ir nakvynės išlaidos apmokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

6.3. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams bei kitiems darbuotojams, komandiruojamiems dirbti graužikų epizootijų židiniuose, mokami dienpinigiai – 20 proc. patvirtinto MGL dydžio už kiekvieną komandiruotės dieną. Kelionės ir nakvynės išlaidos apmokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

6.4. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams bei kitiems darbuotojams, komandiruojamiems į ekstremalios situacijos vietą, tačiau nedirbantiems užkrečiamųjų ligų, radioaktyvumo ar cheminiuose židiniuose bei kitose pavojingose vietose, komandiruotės išlaidos apmokamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.

7. Asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems šių nuostatų 6.1–6.3 punktuose nurodytose vietose, kai tai nėra susiję su jų išvykimu į kitą vietovę, mokama priemoka, lygi jų pareiginiam atlyginimui.

8. Nepanaudotos rezervo lėšos kalendorinių metų gale gali būti panaudotos vaistams, vakcinoms, imunoglobulinams, dezinfekcijos ir dezaktyvacijos medžiagoms, terpėms, bakteriniams ir biologiniams preparatams, reagentams, aparatams, įrangai ir inventoriui įsigyti.

9. Rezervas likviduojamas sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

______________