LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL APELIACINĖS KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2010 m. gruodžio 2 d. Nr. 1-335

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo (Žin., 2002, Nr. 56-2224; 2003, Nr. 69-3118; 2009, Nr. 10-352; 2010, Nr. 67-3337) 6 straipsnio 13 ir 14 punktais, 18 straipsnio 4 dalies 1 ir 5 punktais ir atsižvelgdamas į Asmenų, turinčių teisę eksploatuoti energetikos įrenginius, atestavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 1-274 (Žin., 2010, Nr. 120-6154), XV skyrių:

1. S u d a r a u šios sudėties Apeliacinę komisiją:

Rimgaudas Špokas – Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos viršininkas (Apeliacinės komisijos pirmininkas);

Ričardas Žoramskis – Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos viršininko pavaduotojas (Apeliacinės komisijos pirmininko pavaduotojas);

Kęstutis Žilėnas – Energetikos ministerijos Energijos išteklių, elektros ir šilumos skyriaus vedėjas;

Lukas Vosylius – Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas (Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos atstovas);

Romaldas Morkvėnas – Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos viceprezidentas (Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos atstovas);

Vaclovas Poderis – AB Rytų skirstomųjų tinklų Darbuotojų saugos ir aplinkosaugos skyriaus vadovas (Lietuvos elektros energetikos asociacijos atstovas);

Jonas Janulionis – Lietuvos dujų asociacijos tarybos narys (Lietuvos dujų asociacijos atstovas).

2. T v i r t i n u Apeliacinės komisijos darbo reglamentą (pridedama).

 

 

Energetikos ministras                                                         Arvydas Sekmokas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos energetikos

ministro 2010 m. gruodžio 2 d.

įsakymu Nr. 1-335

 

APELIACINĖS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Apeliacinės komisijos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato komisijos uždavinius, funkcijas, teises ir atsakomybę bei darbo organizavimą.

2. Apeliacinės komisijos paskirtis – ne teismo tvarka spręsti ginčus dėl Asmenų, turinčių teisę eksploatuoti energetikos įrenginius, atestavimo taisyklių ir Energetikos objektus ir įrenginius statančių ir eksploatuojančių darbuotojų atestavimo nuostatų taikymo.

3. Apeliacinė komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos energetikos įstatymu, kitais įstatymais bei teisės aktais ir šiuo Reglamentu.

4. Apeliacinės komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, teisėtumo principu, asmenine Apeliacinės komisijos narių atsakomybe už jos kompetencijai priskirtų klausimų sprendimą bei sprendimų priėmimo nešališkumu.

5. Į Apeliacinę komisiją, motyvuotai raštu paaiškinę kreipimosi priežastį, gali kreiptis:

5.1. atestuojamas ūkio subjektas, nesutinkantis su Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos (toliau – Inspekcija) sprendimu dėl jo atestavimo;

5.2. energetikos objektus ir (ar) įrenginius statantis ar eksploatuojantis darbuotojas (toliau – energetikos darbuotojas), kurį atestuojant komisijoje buvo Inspekcijos pareigūnas.

6. Ginčai (skundai) gali būti nagrinėjami žodinio arba rašytinio procesų būdu. Pareiškėjai ir (ar) atestatų turėtojai turi teisę dalyvauti Apeliacinės komisijos posėdyje. Pareiškėjai ir (ar) atestatų turėtojai savo prašyme privalo nurodyti, ar pageidauja dalyvauti Apeliacinės komisijos posėdyje.

7. Apeliacinę komisiją techniškai aptarnauja Inspekcija, kuri skiria Apeliacinės komisijos techninį sekretorių (toliau – sekretorius).

 

II. APELIACINĖS KOMISIJOS UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

8. Svarbiausias Apeliacinės komisijos uždavinys yra objektyviai išnagrinėti atestuojamo ūkio subjekto ir (ar) energetikos darbuotojo skundą ir priimti teisėtą bei pagrįstą sprendimą.

9. Apeliacinė komisija:

9.1. sprendžia ginčus dėl Asmenų, turinčių teisę eksploatuoti energetikos įrenginius, atestavimo taisyklių taikymo;

9.2. sprendžia ginčus dėl Energetikos objektus ir įrenginius statančių ir eksploatuojančių darbuotojų atestavimo nuostatų taikymo.

10. Apeliacinė komisija pagal savo kompetenciją priima vieną iš šių sprendimų:

10.1. patvirtina sprendimą, priimtą institucijos ar komisijos;

10.2. panaikina sprendimą, priimtą institucijos ar komisijos;

10.3. iš dalies patvirtina arba panaikina sprendimą, priimtą institucijos ar komisijos.

11. Apeliacinė komisija turi teisę:

11.1. reikalauti papildomų dokumentų iš skundus (prašymus) pateikusių ūkio subjektų ir energetikos darbuotojų bei trečiųjų šalių;

11.2. kviesti į Apeliacinės komisijos posėdžius darbotvarkės klausimais suinteresuotų institucijų, įstaigų atstovus;

11.3. energetikos darbuotojams peratestuoti įpareigoti Inspekciją sudaryti kitos sudėties atestavimo komisiją.

12. Apeliacinė komisija nevykdo atestavimo, neišduoda, nepratęsia, nesustabdo atestatų ūkio subjektams, besiverčiantiems energetikos įrenginių eksploatavimu, bei atestavimo pažymėjimų energetikos darbuotojams.

 

III. APELIACINĖS KOMISIJOS POSĖDŽIAI

 

13. Pagrindinė Apeliacinės komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

14. Apeliacinės komisijos posėdžiai rengiami ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, gavus skundą (prašymą) dėl ūkio subjektų ar energetikos darbuotojų atestavimo. Prireikus, motyvuotu Apeliacinės komisijos sprendimu bendras skundo nagrinėjimo terminas gali būti pratęstas dar 10 darbo dienų.

15. Apeliacinės komisijos posėdžiui pirmininkauja Apeliacinės komisijos pirmininkas, o jam nesant – Apeliacinės komisijos pirmininko pavaduotojas.

16. Apeliacinės komisijos pirmininkas:

16.1. organizuoja Apeliacinės komisijos darbą;

16.2. veikia Apeliacinės komisijos vardu ir atstovauja jai ar įgalioja tai daryti kitus Apeliacinės komisijos narius;

16.3. vadovauja Apeliacinės komisijos posėdžiams;

16.4. balsuoja priimant Apeliacinės komisijos sprendimus;

16.5. pasirašo Apeliacinės komisijos siunčiamus dokumentus.

17. Apeliacinės komisijos nariai:

17.1. vykdo Apeliacinės komisijos pirmininko pavedimus;

17.2. dalyvauja Apeliacinės komisijos posėdžiuose;

17.3. balsuoja priimant Apeliacinės komisijos sprendimus.

18. Sekretorius:

18.1. priima skundus (prašymus) ir kitus būtinus dokumentus dėl ginčų svarstymo Apeliacinėje komisijoje;

18.2. suderinęs su Apeliacinės komisijos pirmininku, nustato posėdžio datą, parengia jo darbotvarkę ir surenka būtinus posėdžiui dokumentus, kuriuos pateikia Apeliacinės komisijos pirmininkui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Apeliacinės komisijos posėdžio;

18.3. organizuoja Apeliacinės komisijos posėdį bei sukviečia Apeliacinės komisijos narius, atestuojamų ūkio subjektų vadovus (jų įgaliotus atstovus), atestuojamus energetikos darbuotojus;

18.4. ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki Apeliacinės komisijos posėdžio Apeliacinės komisijos nariams raštu arba elektroniniu paštu pateikia Apeliacinės komisijos posėdžio darbotvarkę ir numatomą svarstyti pagrindinę medžiagą. Apeliacinės komisijos narių pageidavimu sudaro sąlygas susipažinti su visais turimais dokumentais.

19. Apeliacinės komisijos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja daugiau kaip pusė Apeliacinės komisijos narių (įskaitant Apeliacinės komisijos pirmininką ar jo pavaduotoją).

20. Apeliacinės komisijos nariai sprendimą priima atviru balsavimu, paprasta dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsuojant kiekvienas Apeliacinės komisijos narys turi po vieną balsą. Sekretorius nėra Apeliacinės komisijos narys ir teisės balsuoti neturi. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Apeliacinės komisijos pirmininko balsas. Šiuo atveju Apeliacinės komisijos pirmininkas neturi teisės susilaikyti.

21. Apeliacinės komisijos narys negali balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis yra asmeniškai suinteresuotas Apeliacinės komisijos sprendimo rezultatais. Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, jis privalo apie tai informuoti posėdžio dalyvius ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo.

 

IV. APELIACINĖS KOMISIJOS SPRENDIMŲ ĮFORMINIMAS

 

22. Apeliacinės komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą rašo sekretorius.

23. Protokole turi būti nurodoma posėdžio data, posėdžio dalyviai, svarstomų klausimų pavadinimai ir priimti sprendimai.

24. Protokolas turi būti parengtas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po posėdžio.

25. Protokolą pasirašo Apeliacinės komisijos pirmininkas ir sekretorius, o jeigu Apeliacinės komisijos pirmininko nėra – jo pavaduotojas ir sekretorius.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Kalendoriniams metams pasibaigus, sekretorius turimus dokumentus, susijusius su Apeliacinės komisijos posėdžiais, perduoda saugoti Inspekcijai, kur jie saugomi 5 metus, vadovaujantis Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklės, patvirtintos Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 1997 m. rugpjūčio 15 d. įsakymu Nr. 38 (Žin., 1997, Nr. 78-2006; 2010, Nr. 124-6362).

27. Skundai dėl Apeliacinės komisijos darbo nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

_________________