LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖS

 

Į S A K Y M A S

DĖL DARBO RINKOS PROFESINIO MOKYMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2000 m. spalio 10 d. Nr. 89

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 98-2478) 9 straipsniu,

1. Tvirtinu Darbo rinkos profesinio mokymo tvarką (pridedama).

2. Pavedu:

2.1. Respublikinei darbo biržai kartu su Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba iki 2000 m. spalio 20 d. parengti Mokymo įstaigų, įmonių ir mokymo programų parinkimo darbo rinkos profesiniam mokymui konkursų tvarką ir pateikti tvirtinimui;

2.2. Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybai iki 2000 m. spalio 20 d. parengti ir darbo rinkos profesinio mokymo organizavimui naudojamų dokumentų sąrašą ir formas.

3. Laikau netekusia galios Bedarbių ir darbuotojų, įspėtų apie darbo sutarties nutraukimą, profesinio mokymo ir finansavimo iš Užimtumo fondo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1996 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. 85.

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                                    IRENA DEGUTIENĖ


 

PATVIRTINTA

socialinės apsaugos ir darbo ministrės

2000 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 89

 

DARBO RINKOS PROFESINIO MOKYMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Darbo rinkos profesinio mokymo tvarka (toliau – Tvarka) nustato darbo rinkos profesinio mokymo organizavimą, vykdymą, dalyvius, socialinius partnerius ir finansavimą.

2. Tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos profesinio mokymo, Lietuvos Respublikos bedarbių rėmimo ir Lietuvos Respublikos švietimo įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtais bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbtais teisės aktais.

3. Darbo rinkos profesinio mokymo tikslas – siekti darbo rinkos paklausos ir darbo jėgos pasiūlos kvalifikacijų atitikimo.

4. Darbo rinkos profesinio mokymo uždavinys – sudaryti sąlygas nedirbantiems asmenims (toliau – bedarbiai) ir darbuotojams, įspėtiems apie darbo sutarties nutraukimą, įgyti valstybės pripažintas kvalifikacijas arba jas tobulinti pagal mokymo programas, įregistruotas Studijų ir mokymo programų registre.

 

II. PROFESINIO MOKYMO ĮSTAIGOS, ĮMONĖS, MOKINIAI IR SOCIALINIAI PARTNERIAI

 

5. Profesinį mokymą atlieka profesinio mokymo įstaigos ir įmonės, įstaigos, organizacijos (toliau – mokymo įstaigos, įmonės), turinčios Švietimo ir mokslo ministerijos leidimą (licenciją) mokyti ir (arba) atlikti praktinį mokymą pagal darbo rinkos profesinio mokymo programas.

6. Darbo rinkos profesinio mokymo mokiniai gali būti:

6.1. ne jaunesni kaip 18 metų asmenys;

6.2. jaunesni kaip 18 metų asmenys:

6.2.1. sulaukę 16 metų amžiaus ir turintys pagrindinį profesinį pasirengimą;

6.2.2. neturintys pagrindinio profesinio pasirengimo – tik tėvams, įtėviams ar rūpintojams sutikus, jei mokymo programoje nėra medicininių, amžiaus ar teisinių apribojimų atlikti konkrečias pareigas, ir mokinio išsimokslinimas leidžia mokytis pagal pasirinktą programą.

7. Darbo rinkos profesinio mokymo socialiniai partneriai yra:

7.1. darbdavių interesams atstovaujančios organizacijos;

7.2. darbuotojų interesams atstovaujančios organizacijos.

 

III. PROFESINIO MOKYMO ORGANIZAVIMAS

 

8. Darbo rinkos profesinį mokymą organizuoja bei prižiūri Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) ir jai pavaldžios teritorinės darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos (toliau – teritorinės tarnybos).

9. Tarnyba:

9.1. kaupia informaciją apie darbo rinkos profesinio mokymo įstaigas, įmones, mokymo programas, mokymo sąlygas bei teikia ją vartotojams (norintiems mokytis asmenims, darbo biržoms, darbdaviams ir kt.);

9.2. nustato reikalavimus darbo rinkos profesinio mokymo įstaigai, įmonei (materialinei mokymo bazei ir mokymo turiniui, mokymo organizavimo bei vykdymo procesui) bei papildomus kvalifikacinius reikalavimus pedagogams;

9.3. organizuoja ir atlieka darbo rinkos profesinio mokymo įstaigų, įmonių ir kitų profesinio mokymo įstaigų, įmonių, pageidaujančių tobulinti pedagogų kvalifikaciją ir perkvalifikavimą bei jų atestavimą;

9.4. teikia išvadas Švietimo ir mokslo ministerijai dėl leidimų (licencijų) išdavimo mokyti pagal darbo rinkos profesinio mokymo programas;

9.5. prižiūri mokymo įstaigų, įmonių, turinčių leidimą (licenciją) mokyti pagal darbo rinkos profesinio mokymo programas, veiklą, teikia pasiūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai dėl išduotų leidimų (licencijų) galiojimo sustabdymo, jei mokymo įstaigų, įmonių veikla neatitinka nustatytų reikalavimų, ir dėl licencijų galiojimo sustabdymo panaikinimo, jei mokymo įstaiga, įmonė pašalina jos mokymo veikloje nustatytus trūkumus;

9.6. prižiūri ir reglamentuoja naujų darbo rinkos profesinio mokymo programų rengimą, atlieka jų ekspertizę ir teikia išvadas Švietimo ir mokslo ministerijai dėl šių programų įtraukimo į Studijų ir mokymo programų registrą.

10. Mokymo įstaigos, įmonės gali:

10.1. keisti iki 20 proc. mokymo programų, esančių Studijų ir mokymo programų registre, turinį, netrumpindamos mokymosi laiko;

10.2. trumpinti mokymo programų teorinio mokymo dalį, paliekant ne mažiau kaip 30 proc. mokymo laiko, kai mokoma individualiai (mokinių skaičius ne didesnis kaip 5 žmonės);

10.3. trumpinti iki 50 proc. mokymo trukmę, kai mokinys turi aukštesnį išsimokslinimą negu reikalaujama pagal mokymo programą, esančią Studijų ir mokymo programų registre, arba yra įgijęs ne mažesnę kaip vienerių metų darbo patirtį, atitinkančią mokymo programos profilį.

11. Mokinių grupių dydį apsprendžia praktinio mokymo vietų skaičius. Vienoje darbo vietoje negali mokytis daugiau kaip 2 mokiniai. Maksimalus mokinių skaičius grupėje – 25 žmonės. Jeigu nėra galimybių organizuoti praktinį visos grupės mokymą, mokymo grupė gali būti dalijama į pogrupius.

12. Mokinių darbo laikas – 8 darbo valandos per darbo dieną, jei kitaip nenustatyta Lietuvos Respublikos įstatymų, higienos normų pagal atskiras profesinės veiklos sritis.

13. Mokymo įstaiga, įmonė su mokiniu visam mokymo laikui sudaro Mokymo sutartį (1 priedas).

Mokymo įstaiga, neturinti sąlygų mokyti praktiškai, sudaro sutartį su įmone, organizacija dėl praktinio mokymo (2 priedas).

14. Bedarbiai, nustatyta tvarka įsiregistravę darbo biržoje, kai darbo birža negali pasiūlyti darbo, atitinkančio jų profesinį pasirengimą bei sveikatos būklę, gali būti siunčiami mokytis profesijos, atitinkančios vietos darbo rinkos poreikius:

14.1. turintys kvalifikaciją, jei darbo birža 3 mėnesius negali pasiūlyti darbo;

14.2. neturintys kvalifikacijos;

14.3. dirbantys darbus, finansuojamus iš Užimtumo fondo, jeigu nuolatiniam įsidarbinimui būtinas papildomas profesinis mokymas.

15. Profesinio mokymo įstaigos, įmonės ir mokymo programos bedarbių mokymui parenkamos atviro konkurso būdu, kurį organizuoja Respublikinė darbo birža arba, jai pavedus, – teritorinės darbo biržos.

16. Darbo rinkos profesinio mokymo trukmė negali viršyti vienerių metų.

17. Bedarbiai, neturintys profesinės kvalifikacijos, prieš pradėdami mokytis darbo rinkos profesinio mokymo įstaigose, įmonėse, teritorinėms darbo biržoms pasiuntus, konsultuojami teritorinėse tarnybose dėl tinkamumo pasirinktai profesijai.

18. Teritorinės tarnybos nustatyta tvarka pateikia teritorinėms darbo biržoms išvadas apie konsultuojamų asmenų tinkamumą pasirinktai profesijai.

19. Teritorinės darbo biržos su darbo rinkos profesinio mokymo įstaigomis, įmonėmis sudaro Profesinio mokymo sutartį (3 priedas).

20. Bedarbiams, sėkmingai baigusiems darbo rinkos profesinį mokymą, išduodami kompetentingos institucijos patvirtintos formos kvalifikacijos pažymėjimai (pažymėjimai). Įgijusiems keletą sugretintų specialybių išduodami kiekvieną jų patvirtinantys kvalifikacijos pažymėjimai.

 

IV. PROFESINIO MOKYMO FINANSAVIMO ŠALTINIAI IR FINANSAVIMAS

 

21. Darbo rinkos profesinis mokymas finansuojamas iš:

21.1. Užimtumo fondo;

21.2. kitų šaltinių.

22. Bedarbių ir darbuotojų, įspėtų apie darbo sutarties nutraukimą, profesinis mokymas finansuojamas iš Užimtumo fondo pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas Užimtumo fondo pajamų ir išlaidų sąmatas.

23. Bedarbiams profesinis mokymas finansuojamas ir mokymo pašalpos iš Užimtumo fondo mokamos ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Jeigu tam tikrai profesijai įgyti reikia daugiau laiko, Trišalės komisijos prie darbo biržos siūlymu profesinio mokymo finansavimas ir bedarbio mokymo pašalpos mokėjimas gali būti pratęstas iki 10 mėnesių.

24. Teritorinės darbo biržos:

24.1. sumoka profesinio mokymo įstaigoms, įmonėms už kiekvieną mokinį 25 proc. avansą už faktinį mokymosi laiką pagal pateiktas išlaidų sąmatas;

24.2. gavusios iš profesinio mokymo įstaigos, įmonės informaciją apie bedarbio lankomumą, moka bedarbiui mokymo pašalpą;

24.3. jei mokymas vyksta ne bedarbio gyvenamojoje vietoje:

24.3.1. sumoka bedarbiui nuvykimo į mokymo įstaigą, įmonę ir atgal kelionės išlaidas ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį pagal pateiktą mėnesinį bilietą (važiavimo bilietus), išskyrus miesto transporto išlaidas. Jeigu bilietai nepateikiami, kelionės išlaidos apmokamos pagal nuotolį ir patvirtintus važiavimo paprastu autobusu arba traukiniu (bendrame vagone) tarifinius įkainius;

24.3.2. sumoka profesinio mokymo įstaigai, įmonei už mokinių apgyvendinimą pagal pateiktą sąskaitą-faktūrą, bet ne daugiau kaip 10 procentų minimalaus gyvenimo lygio už vieną parą, jei bedarbis mokymosi metu apgyvendinamas;

24.4. sumoka bedarbiui privalomo sveikatos patikrinimo išlaidas, jei tai numato Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymas;

24.5. nutraukia profesinio mokymo ir mokymo pašalpos mokėjimą bedarbiui, įsidarbinusiam mokymosi metu pagal neterminuotą darbo sutartį. Bedarbiui, įsidarbinusiam pagal neterminuotą darbo sutartį ir tęsiančiam mokslą, toliau apmoka už jo profesinį mokymą.

25. Asmenys, besimokantys darbo rinkos profesinio mokymo įstaigose, įmonėse savarankiškai, už mokslą moka patys arba jų mokymas finansuojamas iš kitų šaltinių.

 

______________


 

PATVIRTINTA

socialinės apsaugos ir darbo ministrės

2000 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 89

1 priedas

 

MOKYMO SUTARTIS Nr. ______

 

____________________________                                                           200_ m............................. d.

               (sudarymo vieta)

 

___________________________________________________________ (toliau – Mokymo įstaiga),

                          (mokymo įstaigos, įmonės pavadinimas)

atstovaujama, __________________________________________________ atstovavimo pagrindas

                                                     (pareigos, vardas, pavardė)

_____________________________________ , ir ________________________________________

(pagal kompetenciją, įgaliojimo ar pavedimo Nr. ir data)      (fizinio asmens vardas, pavardė,

                                                                                               asmens kodas, gyvenamoji vieta)

_______________________________________________  (toliau – Mokinys), remdamiesi Lietuvos

Respublikos profesinio mokymo įstatymo 19 ir 35 straipsniais, susitarėme:

Sutarties objektas

________________________________________________________________________________

(mokymo programa, kodas, trukmė)

________________________________________________________________________________

Šalių įsipareigojimai

1. Mokymo įstaiga:

1.1. supažindinti iki mokymo pradžios mokinį su mokymo planu;

1.2. užtikrinti kvalifikuotą teorinį ir praktinį mokymą;

1.3. nustatyti teorinio ir praktinio mokymo, darbo ir apmokėjimo už jį sąlygas bei supažindinti (pasirašytinai) su jomis;

1.4. išduoti per 5 darbo dienas, sėkmingai išlaikius kvalifikacinį arba baigiamąjį (-us) egzaminą(-us), nustatytos formos pažymėjimą;

1.5. sudaryti saugias teorinio ir praktinio mokymo sąlygas;

1.6. _______________________________________________________________________

(kiti įsipareigojimai)

________________________________________________________________________________

2. Mokinys:

2.1. dalyvauti teorinio ir praktinio mokymo užsiėmimuose;

2.2. laikytis Mokymo įstaigos vidaus tvarkos taisyklių;

2.3. vykdyti Mokymo įstaigos administracijos ir profesijos mokytojų pavedimus, jeigu jie neprieštarauja teisės aktams;

2.4. įsigyti nustatytą mokymo programoje kvalifikaciją (-as);

2.5. _______________________________________________________________________

(kiti įsipareigojimai)

________________________________________________________________________________

Atsakomybė

3. Mokymo įstaigos:

3.1. sudaro sąlygas Mokiniui pakartoti kursą, jeigu dėl jos kaltės Mokinys neįsisavino mokymo programos ir dėl to neišlaikė kvalifikacinio arba baigiamojo (-ųjų) egzamino (-ų);

3.2. mokėti už kiekvieną pavėluotą dieną vienos dienos vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją, jeigu dėl jos kaltės per 1.4 punkte nustatytą terminą nebuvo išduotas kvalifikacijos pažymėjimas (pažymėjimas);

3.3. ____________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

4. Mokinio:

4.1. atlygina Mokymo įstaigai kaltais veiksmais padarytą žalą;

4.2. vienašališkai nutraukęs Mokymo sutartį, grąžina Mokymo įstaigai, įmonei visas išlaidas, susijusias su įsipareigojimų neįvykdymu, išskyrus atvejus, kai įsidarbina pagal neterminuotą darbo sutartį;

4.3. ____________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Ginčai dėl šios sutarties vykdymo sprendžiami įstatymų nustatyta tvarka.

6. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais – po vieną šalims.

 

Mokymo įstaiga                                                    Mokinys

 

_____________________________________________________________________________

        (vardo raidė, pavardė, parašas)                                         (vardo raidė, pavardė, parašas)

______________


 

PATVIRTINTA

socialinės apsaugos ir darbo ministrės

2000 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 89

2 priedas

 

PRAKTINIO MOKYMO SUTARTIS Nr. _____________

 

____________________________                                                  200_ m...................................... d.

                (sudarymo vieta)

 

__________________________________________________________  (toliau – Mokymo įstaiga),

                          (mokymo įstaigos, įmonės pavadinimas)

atstovaujama __________________________________________________ , atstovavimo pagrindas

                                                    (pareigos, vardas, pavardė)

_____________________________________ , ir ________________________________________

(pagal kompetenciją, įgaliojimo ar pavedimo Nr. ir data)   (įmonės, organizacijos pavadinimas)

(toliau – Įmonė), atstovaujama_____________________________________ , atstovavimo pagrindas

                                                                 (pareigos, vardas, pavardė)

____________________________________________ , remdamiesi Lietuvos Respublikos profesinio

(pagal kompetenciją, įgaliojimo ar pavedimo Nr. ir data)

mokymo įstatymo 18, 40, 41 straipsniais, Darbo rinkos profesinio mokymo tvarka ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais darbo rinkos praktinį mokymą, sudarėme šią praktinio mokymo sutartį:

 

Sutarties objektas

________________________________________________________________________________

(mokymo programa, kodas, trukmė)

________________________________________________________________________________

 

Įsipareigojimai

1. Mokymo įstaiga:

1.1. pasiųsti į ______________________________________________  praktiniam mokymui

                                                              (Įmonės pavadinimas)

(sąrašas pridedamas) šių profesijų mokinius: ____________________________________________

                                                                                                          (pavadinimai)

________________________________________________________________________________

1.2. teikti metodinį vadovavimą ir užtikrinti mokymo proceso kokybę;

1.3. apmokėti praktinio mokymo išlaidas per vieną mėnesį po sėkmingo praktikos baigimo;

1.4. teikti praktinio mokymo vadovui informaciją apie mokinių teorines žinias;

1.5. _______________________________________________________________________

                                                                   (kiti įsipareigojimai)

________________________________________________________________________________

2. Įmonė:

2.1. priimti praktiniam mokymui (pagal sąrašą) šios sutarties 1.1 punkte įvardytų profesijų mokinius;

2.2. sudaryti praktinio mokymo sutartį su mokiniu;

2.3. sudaryti praktiniam mokymui reikiamas sąlygas;

2.4. paskirti praktinio mokymo vadovą;

2.5. užtikrinti saugias praktinės veiklos sąlygas;

2.6. skirti mokiniui laiką mokymo plane numatytam teoriniam mokymuisi ir bendrajam lavinimuisi;

2.7. _______________________________________________________________________

(kiti įsipareigojimai)

________________________________________________________________________________

3. Ginčai, kilę dėl šios sutarties vykdymo, sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

4. Sutartis įsigalioja jos pasirašymo dieną ir galioja iki praktinio mokymo užbaigimo.

5. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais – po vieną šalims.

PRIEDAI:

1. Mokinių sąrašas (nurodant vardą, pavardę, asmens kodą).

2. Praktinio mokymo žurnalas.

3._________________________________________________________________________

                                                                             (kiti priedai)

Šalių rekvizitai:

 

Mokymo įstaiga                                                                 Įmonė

___________________________________                    ___________________________________

___________________________________                    ___________________________________

___________________________________                    ___________________________________

___________________________________                    ___________________________________

 

A. V.________________________________________ A. V. ______________________________

                                (parašas)                                                                             (parašas)

______________


 

PATVIRTINTA

socialinės apsaugos ir darbo ministrės

2000 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 89

3 priedas

 

PROFESINIO MOKYMO SUTARTIS Nr. ______

 

___________________________________________________ 200_ m......................................... d.

              (sudarymo vieta)

___________________________________________________________________  (toliau – Birža),

                                               (institucijos pavadinimas)

atstovaujama __________________________________________________ , atstovavimo pagrindas

                                                   (pareigos, vardas, pavardė)

_______________________________________ , ir _____________________________________

(pagal kompetenciją, įgaliojimo ar pavedimo Nr. ir data)   (mokymo įstaigos, įmonės pavadinimas,

                                                                                                           licencijos Nr. ir data)

________________________________________________ (toliau – Mokymo įstaiga), atstovaujama

_____________________________________________________________ , atstovavimo pagrindas

                                        (pareigos, vardas, pavardė)

____________________________________________________ , remdamiesi Lietuvos Respublikos

       (pagal kompetenciją, įgaliojimo ar pavedimo Nr. ir data)

profesinio mokymo įstatymo 6 straipsnio 2 dalimi, 17 straipsnio 1 ir 3 dalimis, 20, 23, 33, 34 straipsniais, 40 straipsnio 2 dalimi, Darbo rinkos profesinio mokymo tvarka, susitarėme:

 

Sutarties objektas

________________________________________________________________________________

(profesinio mokymo programa, kodas, trukmė)

________________________________________________________________________________

 

Šalių įsipareigojimai

Birža:

pasiųsti mokytis į Mokymo įstaigą ____________________  bedarbių ir darbuotojų, įspėtų ape darbo

                                                                     (skaičius)

sutarties nutraukimą, pagal __________________________________________________________

                                                                      (programos pavadinimas, kodas, trukmė)

________________________________________________________________________________

nuo 200 _ m. ____________________ d. iki 200 _ m. _____________________ d., t. y. _____ mokymo dienų, kurie atitinka Mokymo įstaigos keliamus reikalavimus (išsimokslinimas, kvalifikacija, amžius, sveikatos būklė ir kt.);

kontroliuoti pasiųstų mokytis į Mokymo įstaigą bedarbių ir darbuotojų, įspėtų apie darbo sutarties nutraukimą, pamokų (paskaitų) lankomumą bei pažangumą;

apmokėti už mokymą ir mokinių apgyvendinimą;

teikti pasiūlymus dėl mokinio mokymo trukmės pratęsimo ir pasirašyti suderinimo raštą.

________________________________________________________________________________

(kiti įsipareigojimai)

________________________________________________________________________________

2. Mokymo įstaiga:

2.1. priimti mokytis pasiųstus bedarbius ir darbuotojus, įspėtus apie darbo sutarties nutraukimą;

2.2. pasirašyti suderinimo raštą dėl mokinio mokymo trukmės pratęsimo;

2.3. parengti mokinius pagal šios sutarties 1.1 punkte išdėstytą programą;

2.4. mokiniams, neturintiems gyvenamojo ploto, jį suteikti;

2.5. užtikrinti kvalifikuotą mokymą;

2.6. teikti Biržai informaciją apie mokinių pamokų (paskaitų) lankomumą iki kiekvieno mėnesio _____ dienos;

2.7. mokiniams, sėkmingai baigusiems darbo rinkos profesinį mokymą, išduoti patvirtintos formos kvalifikacijos pažymėjimus (pažymėjimus);

2.8. grąžinti per ________ dienų Biržai mokymo išlaidas tų mokinių, kurie dėl Mokymo įstaigos kaltės nebuvo apmokyti;

2.9. grąžinti per ________ dienų Biržai visas mokymo išlaidas tų mokinių, kurie vienašališkai nutraukė Mokymo sutartį, išskyrus atvejus, kai jie įsidarbino pagal neterminuoto darbo sutartį;

2.10. ______________________________________________________________________

                                                                           (kiti įsipareigojimai)

________________________________________________________________________________

 

Atsiskaitymo tvarka

3. Birža:

3.1. apmoka už kiekvieną pasiųstą mokytis asmenį avansą per vieną mėnesį nuo pasiuntimo dienos, bet ne vėliau kaip iki kito mėnesio _____ dienos;

3.2. galutinį atsiskaitymą už faktinį mokymosi laiką ir kitas išlaidas padaro pagal pateiktas išlaidų sąmatas per vieną mėnesį po mokymo užbaigimo, bet ne vėliau kaip iki kito mėnesio _____ dienos.

4. Mokymo įstaiga:

4.1. grąžinti per _____ dienas nepagrįstai gautas lėšas;

4.2. grąžinti per vieną mėnesį mokymo išlaidas tų asmenų, kurie nebuvo apmokyti dėl Mokymo įstaigos kaltės;

4.3. grąžinti ne ginčo tvarka per vieną mėnesį visas mokymo išlaidas tų asmenų, kurie vienašališkai nutraukė Mokymo sutartį, išskyrus atvejus, kai jie įsidarbino pagal neterminuotą darbo sutartį.

5. Ginčai, kilę dėl šios sutarties vykdymo, sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

6. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais – po vieną šalims.

7. Priedai:

7.1. Mokymo išlaidų sąmata, ___ lapų, ___ egz.;

7.2. Kvalifikaciniai reikalavimai mokiniams, ___ lapų, ___ egz.

7.3. _______________________________________________________________________

                                                                                (kiti priedai)

8. Šalių rekvizitai:

 

Birža                                                                      Mokymo įstaiga

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

A. V.___________________________________ A. V. _____________________________

                                      (parašas)                                                                        (parašas)

______________