LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRo IR TEISINGUMO MINISTRo 2009 m. kovo 19 d. įsakymo Nr. V-196/1R-80 „DĖL REIKALAVIMŲ PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS IR TEISĖJŲ SVEIKATAI IR PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS IR TEISĖJŲ SVEIKATOS TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ pakeitimo

 

2012 m. gruodžio 13 d. Nr. V-1149/1R-334

Vilnius

 

Pakeičiame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2009 m. kovo 19 d. įsakymą Nr. V-196/1R-80 „Dėl Reikalavimų pretendentų į teisėjus ir teisėjų sveikatai ir pretendentų į teisėjus ir teisėjų sveikatos tikrinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 36-1406):

1. Pripažįstame netekusiu galios 2 punktą.

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame Reikalavimų pretendentų į teisėjus ir teisėjų sveikatai ir pretendentų į teisėjus ir teisėjų sveikatos tikrinimo tvarkos apraše:

2.1. Išdėstome 2 punktą taip:

2. Sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar tikrinamo asmens sveikatos būklė atitinka reikalavimus pretendentų į teisėjus ir teisėjų sveikatai. Psichologinio vertinimo tikslas – nustatyti tikrinamo asmens asmenybės būdą ir pažintinės veiklos savybes.“

2.2. Išdėstome 3 punktą taip:

3. Pretendentų į apylinkės teismo teisėjus sveikatos tikrinimas ir psichologinis vertinimas turi būti atliktas prieš laikant pretendentų į teisėjus egzaminą, o asmenų, nesančių teisėjais ir siekiančių tapti aukštesnės pakopos teismo teisėjais, – prieš įrašant juos į Teisėjų karjeros siekiančių asmenų registrą.“

2.3. Išdėstome 4 punktą taip:

4. Kiekvieno teisėjo sveikata privalo būti patikrinta ir psichologinis vertinimas atliktas ne rečiau kaip kartą per penkerius metus.“

2.4. Išdėstome 5 punktą taip:

5. Darbo metu pastebėjus teisėjo sveikatos, psichologinės būsenos problemą, trukdančią atlikti pareigas, Teisėjų tarybos reglamente nustatyta tvarka turi būti priimtas sprendimas dėl neatidėliotino teisėjo siuntimo tikrinti sveikatą, atlikti psichologinį vertinimą šio Aprašo nustatyta tvarka, nesuėjus 4 punkte nustatytam terminui.“

2.5. Išdėstome 8.1 punktą taip:

8.1. prieš sveikatos tikrinimą ir prieš psichologinį vertinimą yra informuojamas pasirašytinai, kad jo asmens ir ypatingi duomenys (duomenys apie jo sveikatą ir apie psichologinį vertinimą) bus tvarkomi atrenkant, vertinant ar skiriant jį teisėju, užpildo ir pasirašo Pretendento į teisėjus ar teisėjo garbės deklaraciją (sveikatos patikrinimo klausimyną, priedas);“.

2.6. Išdėstome 8.2 punktą taip:

8.2. dalyvauja psichologiniame vertinime, kurio metu psichologas, remdamasis iš įvairių šaltinių (Lietuvoje standartizuotų ir adaptuotų psichologinių testų, interviu, stebėjimo, nestandartizuotų įvertinimo instrumentų, dokumentų ir kitų šaltinių) gauta informacija, parengia pretendento į teisėjus ar teisėjo psichologinio vertinimo išvadą apie asmens psichologinį funkcionavimą (kognityvinę, asmenybės, afektinę, motyvacinę, santykių sritis);“.

2.7. Išdėstome 9.4 punktą taip:

9.4. Galutinę išvadą apie tai, ar asmuo dėl sveikatos būklės gali (negali) dirbti teisėju, priima Gydytojų konsultacinė komisija (toliau – GKK), įvertinusi tyrimus bei visų specialistų išvadas ir vadovaudamasi šio Aprašo III dalyje nurodytais reikalavimais pretendentų į teisėjus ir teisėjų sveikatai. Ji įrašoma į Medicininį pažymėjimą (toliau – F Nr. 046/a), pasirašoma GKK pirmininko ir patvirtinama asmeniniu jo spaudu ir GKK antspaudu. Kartu su galutine išvada pateikiama psichologo surašyta pretendento į teisėjus ar teisėjo psichologinio vertinimo išvada, pasirašoma psichologo ir patvirtinama asmeniniu jo spaudu.“

2.8. Išdėstome 9.5 punktą taip:

9.5. Užpildyta ir patvirtinta F Nr. 046/a kartu su pretendento į teisėjus ar teisėjo psichologinio vertinimo išvada atiduodama pretendentui į teisėjus ar teisėjui, kuris pateikia ją Nacionalinei teismų administracijai.“

 

 

 

LAIKINAI EINANTIS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

PAREIGAS                                                                                            RAIMONDAS ŠUKYS

 

LAIKINAI EINANTIS TEISINGUMO MINISTRO

PAREIGAS                                                                                         REMIGIJUS ŠIMAŠIUS