LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ IR JŲ ASMENINĖS APSAUGOS DARBUOTOJŲ ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ

 

1992 m. gegužės 12 d. Nr. 340

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Užsienio valstybių piliečių ir jų asmeninės apsaugos darbuotojų šaunamųjų ginklų įvežimo į Lietuvos Respubliką tvarką (pridedama).

2. Nustatyti, kad šio nutarimo 1 punkte nurodyta tvarka įsigalioja po 30 dienų nuo jo pasirašymo.

3. Pavesti Vidaus reikalų ministerijai per 30 dienų parengti ir išspausdinti leidimų užsienio valstybių piliečiams ir jų asmeninės apsaugos darbuotojams įvežti šaunamuosius ginklus į Lietuvos Respubliką blankus ir tvarkyti išduodamų leidimų apskaitą, taip pat parengti išduodamą kartu su leidimais informacinę medžiagą apie Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą tvarką dėl šaunamojo ginklo panaudojimo Lietuvos Respublikos teritorijoje.

4. Įpareigoti Užsienio reikalų ministeriją per 30 dienų pranešti užsienio valstybių užsienio reikalų ministerijoms apie nustatytą Užsienio valstybių piliečių ir jų asmeninės apsaugos darbuotojų šaunamųjų ginklų įvežimo į Lietuvos Respubliką tvarką.

5. Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. liepos 31 d. nutarimą Nr. 314 „Dėl valstybinės rinkliavos“ (Žin., 1991, Nr. 26-698; Nr. 28-769; Nr. 33-929; 1992, Nr. 7-199, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 131, 1992 m. kovo 30 d. nutarimo Nr. 198, 1992 m. kovo 31 d. nutarimo Nr. 206 ir 1992 m. balandžio 7 d. nutarimo Nr. 245 redakcija):

5.1. papildyti nurodytąjį nutarimą šiuo 1.2.22 punktu:

1.2.22. už leidimų užsienio valstybių piliečiams įvežti šaunamuosius ginklus į Lietuvos Respublikos išdavimą“;

5.2. papildyti nurodytojo nutarimo priedėlį šiuo 5.19 punktu:

5.19. už leidimo užsienio valstybių 20 JAV dolerių ar piliečiams ir jų asmeninės apsaugos kita konvertuojama darbuotojams įvežti šaunamuosius valiuta (pagal JAV ginklus į Lietuvos Respubliką išdavimą dolerio kursą)“.

 

 

 

Lietuvos Respublikos

Ministras Pirmininkas                                                                                 G. Vagnorius

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1992 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 340

 

UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ IR JŲ ASMENINĖS APSAUGOS DARBUOTOJŲ ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ TVARKA

 

BENDROJI DALIS

 

1. Užsienio valstybių ir vyriausybių vadovų, atvykstančių į Lietuvos Respubliką su oficialiu ar darbo vizitu, asmeninės apsaugos tarnybų darbuotojai šaunamuosius ginklus gali įvežti į Lietuvos Respubliką vizito protokolo nustatyta tvarka.

2. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovų kvietimu atvykstančių garbingų užsienio svečių – buvusių prezidentų ar ministrų pirmininkų, karališkųjų šeimų narių, religinių konfesijų aukščiausiųjų hierarchų, Jungtinių Tautų Organizacijos bei jos specializuotų įstaigų vadovų – asmeninės apsaugos darbuotojai šaunamuosius ginklus gali įvežti į Lietuvos Respubliką šios tvarkos 1 punkte nustatyta tvarka.

3. Užsienio valstybių oficialių asmenų, išskyrus nurodytų šios tvarkos 1 ir 2 punktuose, asmeninės apsaugos darbuotojai šaunamuosius ginklus gali įvežti į Lietuvos Respubliką tik turėdami Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos leidimą, patvirtintą Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos.

4. Užsienio valstybių piliečiai ir jų asmeninės apsaugos darbuotojai, išskyrus nurodytus šios tvarkos 1, 2 ir 3 punktuose, turi teisę įvežti šaunamąjį ginklą asmens apsaugai tik turėdami nustatytos formos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos leidimą.

5. Užsienio valstybių pareigūnai, susiję su teisėsaugos, saugumo ir gynybos organų veikla, tarnybinį šaunamąjį ginklą gali įvežti į Lietuvos Respubliką atitinkamų Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių tarnybų tarpusavio susitarimuose nustatyta tvarka.

6. Į Lietuvos Respubliką pagal šią tvarką gali būti įvežami tik lengvieji šaunamieji ginklai – pistoletai, revolveriai, automatai (kai kuriais atvejais tarpvalstybiniuose vizitų protokoluose gali būti numatyta įvežti ir kitokių ginklų).

7. Užsienio valstybių piliečiai ir jų asmeninės apsaugos darbuotojai, išskyrus nurodytus šios tvarkos 1 ir 2 punkte, šaunamąjį ginklą Lietuvos Respublikos teritorijoje gali panaudoti tik Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

8. Apie šaunamojo ginklo praradimo Lietuvos Respublikoje faktą užsienio valstybių piliečių asmeninės apsaugos tarnybų darbuotojai, nurodyti šios tvarkos 1, 2 ir 3 punktuose, privalo nedelsdami informuoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją, kuri informuoja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministeriją.

Apie šaunamojo ginklo praradimo faktą šios tvarkos 4 ir 5 punkte nurodyti asmenys privalo nedelsdami informuoti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministeriją ar jos teritorinį policijos komisariatą.

 

LEIDIMŲ ĮVEŽTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ ŠAUNAMUOSIUS GINKLUS UŽSIENIO VALSTYBIŲ OFICIALIŲ ASMENŲ, NURODYTŲ ŠIOS TVARKOS 3 PUNKTE, ASMENINĖS APSAUGOS TARNYBŲ DARBUOTOJAMS IŠDAVIMAS

 

9. Dėl leidimo užsienio valstybių oficialių asmenų, nurodytų šios tvarkos 3 punkte, asmeninės apsaugos darbuotojams įvežti šaunamuosius ginklus į Lietuvos Respubliką ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki šių darbuotojų atvykimo dienos užsienio valstybių kompetentingi organai (užsienio reikalų tarnybos, diplomatinės atstovybės) kreipiasi raštu (pateikdami paraiškas) į atitinkamas Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas arba į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją.

Paraiškose nurodomi asmeninės apsaugos darbuotojų pavardės ir vardai, šalis, gimimo datos, pasų numeriai, įvežamų šaunamųjų ginklų tipai, markės, kalibrai ir numeriai, atvykimo ir išvykimo į Lietuvos Respubliką datos ir vietos.

Paraiškų duomenys, išskyrus atvykimo ir išvykimo datas ir vietas, perduodami Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai. Ministerija privalo išnagrinėti leidimo įvežti šaunamąjį ginklą išdavimo klausimą ir duoti atsakymą per 4 dienas.

10. Gavusios Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos leidimą, atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos įformina leidimus įvežti į Lietuvos Respubliką šaunamuosius ginklus asmeninės apsaugos darbuotojams ir diplomatiniais kanalais persiunčia juos pateikusioms paraiškas užsienio valstybių užsienio reikalų ministerijoms arba šių užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms Lietuvos Respublikoje.

 

LEIDIMŲ ĮVEŽTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ ŠAUNAMUOSIUS GINKLUS UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIAMS, NURODYTIEMS ŠIOS TVARKOS 4 PUNKTE, IR JŲ APSAUGOS DARBUOTOJAMS IŠDAVIMAS IR KONTROLĖ

 

11. Dėl leidimo užsienio valstybių piliečiams, nurodytiems šios tvarkos 4 punkte, ir jų asmeninės apsaugos darbuotojams įvežti šaunamuosius ginklus į Lietuvos Respubliką ne vėliau kaip prieš 14 dienų iki jų atvykimo dienos šie piliečiai kreipiasi raštu (pateikdami paraiškas ir atitinkamos valstybinės rinkliavos sumokėjimo dokumentus) į atitinkamas Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas arba į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją.

Paraiškose nurodomi duomenys, išvardyti šios tvarkos 9 punkto antrojoje pastraipoje, be to, pridedamas atitinkamose užsienio valstybėse išduotų leidimų (registracijos sertifikatų), patvirtinančių teisę šiems piliečiams ir jų asmeninės apsaugos darbuotojams (arba jų atstovaujamoms apsaugos organizacijoms) laikyti šaunamuosius ginklus ir užsiimti apsaugos veikla, nuorašai, patvirtinti atitinkamose Lietuvos Respublikos konsulinėse įstaigose.

12. Paraiškų duomenys ir šios tvarkos 11 punkte nurodytų dokumentų nuorašai perduodami Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai.

13. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija privalo išnagrinėti leidimo įvežti šaunamąjį ginklą išdavimo klausimą ir duoti atsakymą per 7 dienas.

14. Gavusios Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos leidimą, atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos arba Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija persiunčia jį pareiškėjams.

15. Užsienio valstybių piliečių ir jų apsaugos darbuotojų leidimus (registracijos sertifikatus), nurodytus šios tvarkos 11 punkte (antrojoje pastraipoje), asmens dokumentus ir šaunamuosius ginklus tikrina atitinkamos (atvykimo į Lietuvos Respubliką ir išvykimo iš jos) muitinės pareigūnai.

______________