LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2006 M. SPALIO 13 D. ĮSAKYMO NR. D1-465 „DĖL ERŠKETINIŲ (ACIPENSERIFORMES) BŪRIO ŽUVŲ IKRŲ (JUODŲJŲ IKRŲ) FASAVIMO IR TAROS ŽYMĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. lapkričio 28 d. Nr. D1-640

Vilnius

 

Pakeičiu Eršketinių (Acipenseriformes) būrio žuvų ikrų (juodųjų ikrų) fasavimo ir taros žymėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2006 m. spalio 13 d. įsakymu Nr. D1-465 „Dėl Eršketinių (Acipenseriformes) būrio žuvų ikrų (juodųjų ikrų) fasavimo ir taros žymėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 111-4251):

1. Išdėstau 2 punktą taip:

„2. Juodųjų ikrų fasavimas – iš žuvų, sugautų gamtoje (atviruose vandenyse) ar užaugintų veisyklose (akvakultūrose), šviežiai gautų juodųjų ikrų tiesioginis sudėjimas į bet kokio tūrio tarą (statinaitę, dėžutę, indelį ar bet kokią kitą uždaromą talpyklą), bet kokiu santykiu su kitais komponentais (pirminis fasavimas) arba juodųjų ikrų perdėjimas iš vienos taros į kitą tarą (antrinis fasavimas), turint tikslą juos vėliau naudoti komerciniais tikslais.

Šiame Apraše juodųjų ikrų fasavimu nelaikomas taros, į kurią jie buvo anksčiau tiesiogiai sudėti, bet koks vėlesnis sudėjimas į didesnės apimties tarą ar kitoks pirminio ar antrinio fasavimo tarą apgaubiantis ar apjungiantis pakavimas.“

2. Išdėstau 10 punktą taip:

„10. Įmonė, kuriai suteiktas Aprašo 9 punkte nurodytas Numeris, vadovaudamasi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (toliau vadinama – CITES) rezoliucija Nr. 12.7 (Rev. CoP14), sudaro bendrąjį numerį, kuris turi būti rašomas ant kiekvienos bet kokio tūrio, tipo juodųjų ikrų taros arba ant šios taros tvirtinamos vienkartinės etiketės (toliau vadinama – Bendrasis numeris). Bendrąjį numerį sudaro šie kodai bei skaičiai, atskirti pasvirusiu brūkšniu:

10.1. standartinis eršketinių (Acipenseriformes) būrio žuvies rūšies pavadinimo trijų didžiųjų raidžių trumpinys (nurodytas priede);

10.2. šaltinio, iš kurio gautos žuvys, vienos didžiosios raidės kodas – C, jei žuvis, iš kurios buvo gauti juodieji ikrai, buvo išveista ir išauginta nelaisvėje, W – jei buvo paimta gamtoje, ir F – jei žuvies, išveistos ir išaugintos veisykloje (akvakultūroje), iš kurios buvo gauti juodieji ikrai, bent vienas iš tėvų buvo paimtas iš gamtos;

10.3. valstybės, kurioje buvo gauti juodieji ikrai, kodas (dvi didžiosios raidės) pagal LST EN ISO 3166-1:2002 (su pataisa) standartą;

10.4. metai, kuriais juodieji ikrai fasuojami;

10.5. didžiosios raidės LT ir įmonei suteiktasis Numeris (jei fasuojami juodieji ikrai gauti iš žuvų toje pačioje įmonėje, raidės LT nerašomos);

10.6. pirminį fasavimą atlikusios įmonės numeris arba pagal CITES reikalavimus išduoto eksporto leidimo arba reeksporto sertifikato numeris (jei tai pirminis fasavimas, rašomas fasavimo technologinio proceso ar partijos eilės numeris, atspindintis įmonėje vykdomų fasavimo operacijų eiliškumą).“

3. Išdėstau 13 punktą taip:

„13. Juoduosius ikrus leidžiama fasuoti tik į tarą, kuri pažymėta laikantis Aprašo 10 ir 11 punktuose nustatytų reikalavimų. Jei juodieji ikrai fasuojant maišomi su kitais komponentais, ant kiekvieno taros vieneto turi būti aiškiai nurodomas tikrasis juodųjų ikrų kiekis ar santykis.“

4. Išdėstau 16 punktą taip:

„16. Jei ketinama vykdyti antrinį juodųjų ikrų fasavimą, iki fasavimo technologinio proceso pradžios visi juodieji ikrai privalo būti toje taroje, kurioje jie buvo importuoti į Lietuvos Respubliką.“

5. Išdėstau 17 punktą taip:

„17. Įmonė privalo vykdyti griežtą jos disponuojamų juodųjų ikrų apskaitą. Dėl to turi būti vedamas juodųjų ikrų apskaitos žurnalas (toliau vadinama – Žurnalas), kurį pildo įmonės vadovas ar jo paskirtas atsakingas asmuo ir kuriame įrašai daromi atskirai pagal žuvų, iš kurių gauti juodieji ikrai, rūšis.

Gaunant juoduosius ikrus tiesiogiai iš žuvies, Žurnale pildomos šios skiltys: iš kiekvienos žuvies šviežiai gautas juodųjų ikrų kiekis (svoris ir tūris), gavimo laikas ir data, bendras per dieną gautų juodųjų ikrų kiekis (svoris ir tūris), atsakingo asmens parašas.

Vykdant pirminį fasavimą Žurnale pildomos šios skiltys: įmonės sufasuotų juodųjų ikrų fasavimo datos, sufasuotų juodųjų ikrų siuntų išsiuntimo datos, bendras svoris, svorio santykis su kitais įmaišytais komponentais, išsiųstos taros dydžiai, išsiuntimo šalis, gaunančioji įmonė, įmonės patalpose saugomų juodųjų ikrų likutis, atsakingo asmens parašas.

Vykdant antrinį juodųjų ikrų fasavimą, Žurnale pildomos šios skiltys: kiekvienos gautos juodųjų ikrų siuntos importo leidimo numeris, gavimo data, bendras svoris, gautosios taros dydžiai (svoris ir/ar tūris), kilmės šalis, numeriai, kuriais pažymėta gautoji tara, eksportuojančioji įmonė, tranzito šalys, jei per tokias buvo gabenti juodieji ikrai, taip pat įmonės sufasuotų juodųjų ikrų fasavimo datos, sufasuotų juodųjų ikrų siuntų išsiuntimo datos, bendras svoris ir/ar tūris, svorio santykis su kitais įmaišytais komponentais, išsiųstos taros dydžiai, išsiuntimo šalis, gaunančioji įmonė, įmonės patalpose saugomų juodųjų ikrų kiekis, atsakingo asmens parašas.

Žurnalo lapai turi būti sunumeruoti, susiūti ir užantspauduoti. Įrašai turi būti be pataisymų, o jei taisymai buvo daryti, jie turi būti patvirtinti žurnalą pildančio asmens parašu.“

6. Išdėstau 18 punktą taip:

„18. Įrašai apie kiekvieną gautą, išgabentą juodųjų ikrų siuntą arba šviežiai gautą iš kiekvienos žuvies juodųjų ikrų kiekį Žurnale daromi nedelsiant, tai yra prieš išgabenant naują siuntą arba per vieną valandą po naujos siuntos gavimo ar šviežių juodųjų ikrų gavimo iš kiekvienos žuvies.“

7. Išdėstau 20 punktą taip:

„20. Įmonės, gavusios Leidimus, iki kiekvienų metų sausio 15 d. Aplinkos ministerijai privalo pateikti ataskaitą apie praėjusiais kalendoriniais metais šviežiai gautus ar įvežtus, sufasuotus, išgabentus iš įmonės juoduosius ikrus. Ataskaitoje apibendrintai pagal žuvų rūšis, iš kurių buvo gauti juodieji ikrai, pateikiami šie duomenys apie per kalendorinius metus vykdytą veiklą: bendras per kalendorinius metus gautas juodųjų ikrų kiekis, kilmės šalys ir šalys, iš kurių jie atgabenti, atskirai nurodant kiekvienos partijos dydį bei taros dydžius, sufasuotų juodųjų ikrų kiekis bei taros dydžiai, šalys, į kurias išgabenti sufasuoti juodieji ikrai, jų kiekis ir taros dydžiai, juodųjų ikrų likutis įmonėje.“

8. Išdėstau 21 punktą taip:

„21. Jei juodieji ikrai yra sufasuoti įmonėje, esančioje kitoje Europos Sąjungos šalyje narėje, prekiauti jais Lietuvos Respublikoje leidžiama tik, jei bet kokia tara, į kurią jie yra sufasuoti, pažymėta pagal 2006 m. gegužės 4 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 865/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą įgyvendinimo taisykles (su pakeitimais ir papildymais, padarytais 2008 m. vasario 4 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 100/2008 dėl pavyzdžių rinkinių ir tam tikrų formalumų, susijusių su prekyba laukinės faunos ir floros rūšimis, iš dalies keičiančiu Reglamentą (EB) Nr. 865/2006, nustatantį išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 įgyvendinimo taisykles (OL, 2006, L 166, p.1)), reikalavimus.“

9. Išdėstau 22 punktą taip:

„22. Jei juodieji ikrai yra sufasuoti įmonėje, esančioje ne Europos Sąjungoje, prekiauti jais Lietuvos Respublikoje leidžiama tik, jei bet kokia tara, į kurią jie yra sufasuoti, yra pažymėta vadovaujantis Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) rezoliucija Nr. 12.7 (Rev. CoP14).“

 

 

LAIKINAI EINANTIS APLINKOS MINISTRO PAREIGAS ARTŪRAS PAULAUSKAS