LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. GRUODŽIO 1 D. NUTARIMO NR. 1332 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS SIENŲ IR TERITORIJOS SANITARINĖS IR MEDICININĖS-KARANTININĖS APSAUGOS TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2002 m. liepos 19 d. Nr. 1177

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo (Žin., 1996, Nr. 104-2363; 2001, Nr. 112-4069) 10 ir 43 straipsniais, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos valstybės sienų ir teritorijos sanitarinės ir medicininės-karantininės apsaugos tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1332 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės sienų ir teritorijos sanitarinės ir medicininės-karantininės apsaugos tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 104-2988; 2001, Nr. 53-1884):

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

„1. Ši tvarka reglamentuoja tarptautinės teisės aktuose numatytų organizacinių, ekonominių, teisinių, sanitarinių, užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų ar jų sukėlėjų įvežimui į Lietuvos Respublikos teritoriją ir jų paplitimui, taikymo ypatumus“.

2. Išdėstyti 2 punktą taip:

„2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, numatytas Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme. Šioje tvarkoje taip pat vartojamos sąvokos:“.

3. Pripažinti netekusiais galios 2.1–2.4 punktus.

4. Pripažinti netekusiu galios 5 punktą.

5. Išdėstyti 6 punktą taip:

„6. Asmenų, atvykusių į Lietuvos Respubliką, taip pat transporto priemonių, bagažo, konteinerių, prekių (krovinių) ir pašto siuntų, įvežtų į Lietuvos Respubliką, medicininį-karantininį patikrinimą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (toliau vadinama – jūrų uostas), upių ir oro uostų, automobilių kelių ir geležinkelio stočių pasienio kontrolės punktuose, taip pat autobusų stočių, krovinių vežimo keliais stočių (terminalų) vietose atlieka visuomenės sveikatos centro specialistai. Patikrinimo tvarką nustato Sveikatos apsaugos ministerija“.

6. Išdėstyti 8.4, 8.5 ir 8.6 punktus taip:

„8.4. privalomą profilaktinį aplinkos kenksmingumo pašalinimą (dezinfekciją, dezinsekciją, deratizaciją), jeigu jo būtinumą nustato visuomenės sveikatos centras;

8.5. transporto priemonių įgulos narių mokymo pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų profilaktikos klausimais organizavimą sveikatos apsaugos ministro 2000 m. liepos 17 d. įsakymo Nr. 416 „Dėl privalomojo higienos ir pirmosios medicinos pagalbos mokymo tvarkos“ (Žin., 2000, Nr. 66-1996) nustatyta tvarka;

8.6. dezinfekcijos priemonių, įrašytų į Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio gydytojo higienisto 1998 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 2 (Žin., 1998, Nr. 28-760) patvirtintus sąrašus, atsargas;“.

7. Išdėstyti 9 ir 10 punktus taip:

„9. Reikalavimai, nurodyti šios tvarkos 8.5 ir 8.6 punktuose, taikomi Lietuvos Respublikoje įregistruotoms transporto priemonėms.

10. Jūrų, upių ir oro uostų, automobilių kelių ir geležinkelio stočių, taip pat autobusų stočių, krovinių vežimo keliais stočių (terminalų) vadovai privalo užtikrinti sanitarinės prieplaukos jūrų uoste, sanitarinių aikštelių automobilių kelių stotyse, upių bei oro uostuose, priimančiuose tarptautinius reisus, ir sanitarinių aklikelių geležinkelio stotyse įrengimą“.

8. Išdėstyti 12 punktą taip:

„12. Jūrų, upių ir oro uostų, automobilių kelių ir geležinkelio stočių, taip pat autobusų stočių, krovinių vežimo keliais stočių (terminalų) vadovai, transporto priemonių savininkai bei valdytojai, antžeminių transporto priemonių vairuotojai, jūrų, upių laivų kapitonai, įtarę asmenis sergant pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga kelionės metu ar pastebėję transporto priemonėje graužikų kritimą, privalo organizuoti šias priešepidemines priemones:“.

9. Išdėstyti 12.2 punktą taip:

„12.2. stebėti keleivių ir įgulos narių sveikatos būklę, organizuoti ir atlikti transporto priemonės aplinkos kenksmingumo pašalinimą (deratizaciją, dezinsekciją, dezinfekciją), surinkti ir saugoti kritusius, sugautus graužikus, o atvykę į galutinį kelionės punktą perduoti juos mikrobiologinei analizei atlikti“.

10. Išdėstyti 13.1 ir 13.2 punktus taip:

„13.1. likus 2 valandoms iki atvykimo į Lietuvos Respubliką, informuoti apie kelionės metu susirgusius ar įtariamus sergant pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga asmenis jūrų, upių ar oro uosto, automobilių kelių ar geležinkelio stoties, taip pat autobusų stoties ar krovinių vežimo keliais stoties (terminalo) vadovą, kuris nedelsdamas turi perduoti informaciją galutinio kelionės punkto visuomenės sveikatos centrui arba jam priklausančiam medicininio karantino postui; informacijos turinį nustato Sveikatos apsaugos ministerija;

13.2. atvykus į galutinį kelionės punktą, informuoti teritorijos visuomenės sveikatos centrą apie grįžusius į Lietuvą asmenis, turėjusius sąlytį su ligoniu, sergančiu pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, ir pateikti turėjusių sąlytį su ligoniu asmenų sąrašus“.

11. Išdėstyti 14 punktą taip:

„14. Jūrų, upių ir oro uostų, automobilių kelių ir geležinkelio stočių, taip pat autobusų stočių, krovinių vežimo keliais stočių (terminalų) vadovai privalo organizuoti atvykusios transporto priemonės, kurioje yra ligonis, sergantis pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, ar asmuo, įtariamas sergant šia liga, priėmimą į sanitarinę prieplauką (sanitarinę aikštelę ar sanitarinį aklikelį). Draudžiama išlaipinti atvykusiuosius be sveikatos priežiūros įstaigos leidimo“.

12. Išdėstyti 16 punktą taip:

„16. Jūrų, upių ir oro uostų, automobilių kelių ir geležinkelio stočių, taip pat autobusų stočių, krovinių vežimo keliais stočių (terminalų) vadovai bei teritorijų visuomenės sveikatos centrų medicininio karantino postų specialistai privalo informuoti Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos ir muitinę apie atvykstančius į pasienio kontrolės punktus asmenis, įtariamus, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, taip pat asmenis, turėjusius sąlytį su užkrečiamąja liga sergančiu asmeniu, ir keliančius pavojų užkrėstus krovinius, kad būtų imtasi reikiamų priešepideminių priemonių“.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS ALGIRDAS                                                             BRAZAUSKAS

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                            KONSTANTINAS DOBROVOLSKIS

______________