LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO 2010 m. SPALIO 15 d. ĮSAKYMO NR. I-142 „DĖL IKITEISMINIO TYRIMO TERMINŲ KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. spalio 5 d. Nr. I-300

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo (Žin., 1994, Nr. 81-1514; 2003, Nr. 42-1919; 2011, Nr. 91-4333) 14 straipsnio 1 dalimi, 16 straipsnio 2 dalimi:

1. P a k e i č i u Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2010 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. I-142 „Dėl ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).

2. P a v e d u Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriui paskelbti šį įsakymą prokuratūros interneto svetainėje, o Dokumentų valdymo ir asmenų aptarnavimo skyriui – „Valstybės žiniose“.

3. Nustatyta tvarka su įsakymu supažindinti Generalinės prokuratūros ir teritorinių prokuratūrų prokurorus, valstybės tarnautojus ir darbuotojus.

 

 

 

Generalinis prokuroras                                                                 Darius Valys


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2010 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. I-142

(Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2012 m. spalio 5 d. įsakymo Nr. I-300 redakcija)

 

IKITEISMINIO TYRIMO TERMINŲ KONTROLĖS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarką, kuria vadovaudamiesi prokurorai ir ikiteisminio tyrimo įstaigų ar jų padalinių vadovai privalo kontroliuoti, kad ikiteisminis tyrimas būtų atliktas per trumpiausią laiką.

2. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (Žin., 2002, Nr. 37-1341; 2010, Nr. 113-5742) (toliau – BPK) 176 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad ikiteisminis tyrimas turi būti atliktas per kuo trumpiausius terminus, bet ne ilgiau kaip:

2.1. dėl baudžiamojo nusižengimo – per tris mėnesius;

2.2. dėl nesunkių, apysunkių ir neatsargių nusikaltimų – per šešis mėnesius;

2.3. dėl sunkių ir labai sunkių nusikaltimų – per devynis mėnesius.

3. BPK 176 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad šio straipsnio 1 dalyje numatytus terminus dėl bylos sudėtingumo, didelės apimties ar kitų svarbių aplinkybių ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro prašymu gali pratęsti aukštesnysis prokuroras rezoliucija.

4. Ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai arba dingusio be žinios asmens buvimo vietai nustatyti turėtų būti atliktas ne ilgiau kaip per 3 mėnesius.

5. Ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamų veikų nepilnamečių asmenų seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui laikomas prioritetiniu ir turi būti atliktas per kuo trumpiausią laiką, bet ne ilgiau kaip per 4 mėnesius.

6. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas, ikiteisminio tyrimo įstaigos ar jos padalinio vadovas, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras nuo ikiteisminio tyrimo pradžios pagal savo kompetenciją privalo imtis visų įstatymo numatytų priemonių, kad ikiteisminis tyrimas būtų atliktas per trumpiausią laiką.

 

II. Ikiteisminio tyrimo terminų Tęsimas

 

7. Ikiteisminio tyrimo terminus, numatytus BPK 176 straipsnio 1 dalyje ir šio aprašo 4 ir 5 punktuose, gali pratęsti:

7.1. apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas) – apylinkės prokuratūros prokurorų atliekamuose ir organizuojamuose ikiteisminiuose tyrimuose;

7.2. apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apygardos vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas) – apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokurorų atliekamuose ir organizuojamuose ikiteisminiuose tyrimuose;

7.3. Generalinės prokuratūros departamento skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus) vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas) – Generalinės prokuratūros prokurorų atliekamuose ir organizuojamuose ikiteisminiuose tyrimuose.

8. Ikiteisminio tyrimo terminas gali būti pratęstas:

8.1. ne ilgiau kaip trims mėnesiams;

8.2. ne ilgiau kaip šešiems mėnesiams, kai atlikti visi būtini proceso veiksmai ir:

8.2.1. vykdoma įtariamojo paieška arba:

8.2.2. užduoties specialistui (ekspertizės) atlikimas truks ilgiau kaip tris mėnesius nuo ikiteisminio tyrimo termino pratęsimo dienos, arba:

8.2.3. užsienio valstybės įstaigoms, tarptautinėms organizacijoms išsiųstas teisinės pagalbos prašymas, kurio įvykdymas truks ilgiau kaip tris mėnesius nuo ikiteisminio tyrimo pratęsimo dienos, arba:

8.2.4. didelės apimties dokumentų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, vertimas į lietuvių ar užsienio kalbą truks ilgiau kaip tris mėnesius nuo ikiteisminio tyrimo pratęsimo dienos.

9. Generalinis prokuroras (jo pavaduotojas), Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus) vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), Generalinės prokuratūros departamento skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), Generalinės prokuratūros prokuroras, apygardos vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas) pagal kompetenciją gali pradėti vykdyti pats ar pavesti vykdyti kitam aukštesniajam prokurorui bet kurio ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovauja apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros, apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus ar Generalinės prokuratūros prokuroras, terminų kontrolę nuo ikiteisminio tyrimo bet kurio momento, taip pat nurodyti raštu atlikti ikiteisminį tyrimą per trumpesnį nei nustatytą BPK 176 straipsnio 1 dalyje ar šio aprašo 4 ir 5 punktuose terminą.

10. Ikiteisminio tyrimo teisėjui pagal BPK 215 straipsnį nustačius terminą ikiteisminiam tyrimui užbaigti arba teismui pagal BPK 254 straipsnio 3 dalį perdavus bylą prokurorui ir nustačius terminą pažeidimams pašalinti ar ikiteisminiam tyrimui papildyti, tyrimui vadovaujantis prokuroras dėl šių terminų pratęsimo motyvuotu prašymu kreipiasi į ikiteisminio tyrimo teisėją ir vadovaudamasis šio aprašo nuostatomis į aukštesnįjį prokurorą. Aukštesnysis prokuroras negali nustatyti ar pratęsti ikiteisminio tyrimo atlikimo termino ilgesniam laikotarpiui nei buvo nustatęs ar pratęsęs teisėjas.

11. Byloje, kurioje remiantis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2003 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. I-47 „Dėl ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos ir rekomendacijų patvirtinimo“ buvo priimtas sprendimas tęsti nenustatytų asmenų, trauktinų baudžiamojon atsakomybėn, paiešką, ikiteisminio tyrimo terminai netęsiami. Šiuose ikiteisminiuose tyrimuose gauti proceso dalyvių skundai ir prašymai nagrinėjami BPK 62, 63, 64 ir 178 straipsniuose nustatyta tvarka.

12. Pagal BPK 31 straipsnį prokuroro motyvuotu nutarimu (1 priedas) sustabdžius ikiteisminį tyrimą, ikiteisminio tyrimo atlikimo terminai netęsiami. Nutarimas sustabdyti ikiteisminį tyrimą nukentėjusiajam ar jo atstovui įteikiamas tiesiogiai arba išsiunčiamas paštu. Atnaujinus sustabdytą ikiteisminį tyrimą, terminai skaičiuojami nuo ikiteisminio tyrimo pradėjimo dienos.

13. Ikiteisminiuose tyrimuose, kuriuose remiantis 1961 m. BPK 218 straipsnio 1 dalies 1, 2 ir 4 punktais buvo priimtas sprendimas sustabdyti parengtinį tardymą, ikiteisminio tyrimo terminai tęsiami vadovaujantis šio aprašo nuostatomis ir BPK 176 straipsnio reikalavimais.

 

III. IKITEISMINIO TYRIMO TERMINŲ SKAIČIAVIMO YPATUMAI

 

14. Ikiteisminio tyrimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo ikiteisminio tyrimo pradėjimo dienos ir skaičiuojamas iki ikiteisminio tyrimo nutraukimo ar pabaigimo kaltinamojo akto, prokuroro pareiškimo dėl teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo ar dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka, prokuroro nutarimo perduoti bylą teismui spręsti dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo surašymu.

15. Ikiteisminio tyrimo terminas skaičiuojamas taip:

15.1. nuo ikiteisminio tyrimo dėl konkrečios nusikalstamos veikos pradėjimo dienos – atskirtuose ikiteisminiuose tyrimuose;

15.2. nuo anksčiau pradėto ikiteisminio tyrimo dėl konkrečios nusikalstamos veikos pradėjimo dienos – dėl kelių nusikalstamų veikų atskirtuose ikiteisminiuose tyrimuose;

15.3. nuo ilgiau trunkančio ikiteisminio tyrimo pradėjimo dienos – sujungtuose ikiteisminiuose tyrimuose.

16. Kai ikiteisminio tyrimo terminas yra praleistas, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras raštu kreipiasi į atitinkamą aukštesnįjį prokurorą, nurodytą šio aprašo 7 punkte, su prašymu atnaujinti praleistą terminą ir jį pratęsti. Nusprendęs atnaujinti ikiteisminio tyrimo terminą, aukštesnysis prokuroras, vadovaudamasis BPK 102 straipsniu, priima nutarimą atnaujinti ikiteisminio tyrimo terminą ir jį pratęsti. Tokius sprendimus aukštesnysis prokuroras gali priimti ir savo iniciatyva.

17. Jeigu ikiteisminio tyrimo veiksmai buvo atliekami nepratęsus ikiteisminio tyrimo termino, jų rezultatai gali būti naudojami tolesniame baudžiamajame procese tik atnaujinus ikiteisminio tyrimo terminą ir jį pratęsus šio aprašo 16 punkte nustatyta tvarka.

18. Atnaujinus proceso veiksmų atlikimą byloje, kurioje buvo priimtas sprendimas tęsti nenustatytų asmenų, trauktinų baudžiamojon atsakomybėn, paiešką arba sustabdyti ikiteisminį tyrimą vadovaujantis BPK 31 straipsniu, tais atvejais, kai yra suėję BPK 176 straipsnio 1 dalyje numatyti ikiteisminio tyrimo terminai, apie tai nedelsiant pranešama prokurorui, kuris susipažįsta su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir nedelsdamas kreipiasi į aukštesnįjį prokurorą su prašymu pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą arba, jeigu yra BPK 31 numatyti pagrindai, vėl priima sprendimą sustabdyti ikiteisminį tyrimą.

19. Teismui grąžinus bylą prokurorui arba panaikinus nutarimą sustabdyti ar nutraukti ikiteisminį tyrimą ir esant būtinumui pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą, tyrimui vadovaujantis prokuroras turi nedelsdamas kreiptis į atitinkamą aukštesnįjį prokurorą, nurodytą šio aprašo 7 punkte, dėl ikiteisminio tyrimo termino pratęsimo.

20. Aukštesnysis prokuroras, panaikindamas nutarimą sustabdyti ar nutraukti ikiteisminį tyrimą, tais atvejais, kai yra suėję BPK 176 straipsnio 1 dalyje numatyti ikiteisminio tyrimo terminai, tuo pačiu nutarimu nustato ir ikiteisminio tyrimo terminą bei priima šio aprašo 7 ar 9 punktuose numatytus sprendimus dėl tolesnės ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės.

21. Pagal BPK 217 straipsnį atnaujinus ikiteisminį tyrimą, tais atvejais, kai yra suėję BPK 176 straipsnio 1 dalyje nustatyti ikiteisminio tyrimo terminai, prokuroras iš karto turi kreiptis į aukštesnįjį prokurorą su prašymu pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą.

 

IV. IKITEISMINIO TYRIMO TERMINŲ KONTROLĖS ORGANIZAVIMAS

 

22. Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolė prokuratūroje organizuojama taip:

22.1. Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus) vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), Generalinės prokuratūros departamento skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), o nesant skyrių – apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas):

22.1.1. Informacinėje prokuratūros sistemoje (toliau – IPS) tikrina duomenis apie ikiteisminio tyrimo terminus ikiteisminio tyrimo medžiagose, kuriose tyrimą organizuoja jo vadovaujamo padalinio prokurorai;

22.1.2. nustatęs, kad ikiteisminio tyrimo terminas yra praleistas, įvertina priežastis ir, jeigu terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, šio aprašo 16 punkte nustatyta tvarka atnaujina praleistą terminą ir jį pratęsia;

22.1.3. nustatęs, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas nesilaikant reikalavimo tyrimą atlikti per kuo trumpiausius terminus, nedelsiant imasi priemonių nustatytiems pažeidimams pašalinti ir informuoja apie prokuroro galimai padarytą tarnybinį pažeidimą Tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos skyrimo prokurorams nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2012 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. I-18, nustatyta tvarka;

22.2. apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras ir jo pavaduotojas pagal kompetenciją ne rečiau kaip kartą per ketvirtį tikrina, kaip apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), apylinkės prokuratūros skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), o nesant skyrių – apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas), laikosi šio aprašo 22.1.1–22.1.3 papunkčiuose nustatytų reikalavimų.

23. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas, tyrimą atliekantis prokuroras, ikiteisminio tyrimo įstaigos ar jos padalinio vadovo paskirtas tyrimo grupės vyresnysis pareigūnas, kai tyrimą atlieka ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnų grupė, per prokuroro ar aukštesniojo prokuroro nustatytą terminą pateikia raštu ar elektroninio ryšio priemonėmis pranešimą apie ikiteisminio tyrimo eigą, o prokuroro ar aukštesniojo prokuroro reikalavimu – ir ikiteisminio tyrimo planą su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir (ar) atvyksta į tyrimo eigos aptarimą.

24. Pranešime apie ikiteisminio tyrimo eigą nurodoma:

24.1. ikiteisminio tyrimo registracijos numeris, ikiteisminio tyrimo pradžia (data);

24.2. trumpas tiriamos nusikalstamos veikos (veikų) aprašymas, Baudžiamojo kodekso straipsniai;

24.3. nukentėjusiojo (nukentėjusiųjų), įtariamojo (įtariamųjų), specialiojo liudytojo (liudytojų), civilinio ieškovo (civilinių ieškovų) asmens duomenys;

24.4. pirmosios įtariamojo apklausos data ir Baudžiamojo kodekso straipsnis, kuriame numatyta nusikalstama veika, dėl kurios padarymo asmuo įtariamas;

24.5. įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės;

24.6. per ataskaitinį laikotarpį atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmai, taikytos procesinės prievartos priemonės, priimti sprendimai;

24.7. būtini atlikti tyrimo veiksmai, šių veiksmų atlikimo, ikiteisminio tyrimo pabaigos terminai, jei juos realiai galima numatyti;

24.8. ikiteisminio tyrimo trukmė ir priežastys, dėl kurių tyrimas nebuvo baigtas per nustatytą terminą, terminas, per kurį, pranešimą pateikiančio ikiteisminio tyrimo pareigūno ar prokuroro nuomone, tyrimas gali būti baigtas.

25. Vėlesniuose pranešimuose apie ikiteisminio tyrimo eigą nurodoma tik naujai paaiškėjusi informacija.

26. Kai ikiteisminis tyrimas trunka ilgiau kaip dvylika mėnesių, privaloma pildyti Ikiteisminio tyrimo planą (toliau – planas) (4 priedas). Ikiteisminio tyrimo pareigūno parengtas planas turi būti derinamas su ikiteisminiam tyrimui vadovaujančiu prokuroru. Planas pridedamas prie ikiteisminio tyrimo duomenų, įvedamų į IPS. Nebegaliojantys planai iš IPS nešalinami.

27. Ikiteisminio tyrimo terminai pratęsiami tokia tvarka:

27.1. ikiteisminio tyrimo pareigūnas, likus ne mažiau kaip 7 dienoms iki ikiteisminio tyrimo termino pabaigos, tiesiogiai arba elektroninio ryšio priemonėmis pateikia ikiteisminį tyrimą organizuojančiam ir jam vadovaujančiam prokurorui savo tiesioginio vadovo vizuotą pranešimą apie ikiteisminio tyrimo eigą, kurio turinys turi atitikti šio aprašo 24 punkte nustatytus reikalavimus;

27.2. ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras tiesiogiai arba elektroninio ryšio priemonėmis pateikia aukštesniajam prokurorui prašymą pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą (2 priedas) ir ikiteisminio tyrimo pareigūno ar ikiteisminį tyrimą atliekančio prokuroro surašyto pranešimo apie tyrimo eigą kopiją;

27.3. prašymas su aukštesniojo prokuroro rezoliucija dėl ikiteisminio tyrimo termino pratęsimo tiesiogiai arba elektroninio ryšio priemonėmis grąžinamas jį pateikusiam prokurorui;

27.4. ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras prašymą su aukštesniojo prokuroro rezoliucija dėl ikiteisminio tyrimo termino pratęsimo perduoda ikiteisminio tyrimo pareigūnui pridėti prie ikiteisminio tyrimo bylos.

28. Prašyme pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą nurodoma:

28.1. ikiteisminio tyrimo registracijos numeris ir ikiteisminio tyrimo pradžios data;

28.2. trumpas tiriamos nusikalstamos veikos (veikų) aprašymas, Baudžiamojo kodekso straipsniai;

28.3. priežastys, dėl kurių ikiteisminis tyrimas nebuvo baigtas per prokuroro ar BPK 176 straipsnio 1 dalyje nustatytą ikiteisminio tyrimo terminą, terminas, per kurį, prokuroro nuomone, tyrimas gali būti baigtas;

28.4. data, iki kurios prašoma pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą.

29. Gavęs prašymą pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą aukštesnysis prokuroras turi teisę:

29.1. pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą, t. y. rezoliucijoje nurodyti datą, iki kurios terminas pratęsiamas;

29.2. pareikalauti pateikti papildomos informacijos apie ikiteisminio tyrimo eigą, tyrimo veiksmų planą ir (ar) ikiteisminio tyrimo medžiagą;

29.3. pavesti tiesiogiai pavaldžiam prokurorui patikrinti pateiktą ikiteisminio tyrimo medžiagą;

29.4. duoti rašytinius nurodymus dėl reikiamų ikiteisminio tyrimo veiksmų atlikimo;

29.5. rengti ikiteisminio tyrimo eigos aptarimą, į kurį gali būti kviečiami informaciją apie tyrimo eigą pateikęs, ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir jam vadovaujantis prokuroras, ikiteisminio tyrimo įstaigos ar padalinio vadovas ir kiti pareigūnai. Aptarimas gali būti protokoluojamas. Protokolą (3 priedas) surašo prokuroras ar prokuroro padėjėjas. Protokolo kopijos įteikiamos aptarime dalyvavusiems prokurorams ir kitiems pareigūnams;

29.6. pagal savo kompetenciją priimti kitus proceso sprendimus ar imtis reagavimo priemonių.

30. Ikiteisminio tyrimo planai, ikiteisminio tyrimo eigos aptarimo protokolų kopijos, pranešimai apie ikiteisminio tyrimo eigą, prokurorų rašytiniai nurodymai prie ikiteisminio tyrimo medžiagos nepridedami. Prokuroras tokius dokumentus saugo ikiteisminio tyrimo kontrolės byloje, o ikiteisminio tyrimo pareigūnas – ikiteisminio tyrimo įstaigos nustatyta tvarka.

31. Prokuroro prašymai pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą su aukštesniojo prokuroro rezoliucija saugomi kartu su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir ikiteisminio tyrimo kontrolės byloje. Prašymai pridedami prie bylos medžiagos bylą perduodant teismui, sustabdžius ar nutraukus ikiteisminį tyrimą.

 

_________________

 


 

Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Nutarimo formos pavyzdys)

 

NUTARIMAS

SUSTABDYTI IKITEISMINĮ TYRIMĄ

 

20___ m. ___________ d.

__________

(vieta)

_____________________________________________________________________

(prokuratūra, prokuroro pareigos, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________ ,

 

susipažinęs su ikiteisminio tyrimo Nr. ___________________ medžiaga,

n u s t a t ė:

___________________________________________________________________________

(tyrimo pradėjimo data, BK straipsnis, trumpas nusikalstamos veikos aprašymas: laikas, vieta, būdas ir kt.)

__________________________________________________________________________ .

 

Atsižvelgiant į tai, kad ikiteisminio tyrimo metu visi reikiami proceso veiksmai atlikti ir išnaudotos visos galimybės nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, tačiau toks asmuo nenustatytas, ikiteisminį tyrimą tikslinga sustabdyti.

Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3¹ straipsniu, 170 straipsnio 4 dalies 2 punktu,

 

n u t a r ė:

 

Sustabdyti ikiteisminį tyrimą Nr.___________________.

 

Nutarimas per septynias dienas nuo jo nuorašo įteikimo nukentėjusiajam ar jo atstovui dienos gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 63 straipsnio nustatyta tvarka aukštesniajam prokurorui

___________________________________________________________________________

(prokuroro pareigos, vardas ir pavardė)

 

Prokuroras

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

 

 

Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Prašymo formos pavyzdys)

 

Ikiteisminio tyrimo terminą pratęsiu iki:

201___m.________________________d.

_________________________________

(prokuroro pareigos, vardas pavardė, parašas)

______________________________

________________________________

________________________________

201___ m. d. _____________________

 

___________________________________________________________________________

(prokuratūra, prokuroro pareigos, vardas, pavardė)

 

PRAŠYMAS PRATĘSTI IKITEISMINIO TYRIMO TERMINĄ

 

20__ m. ________________d.

____________

(vieta)

 

1. Ikiteisminio tyrimo Nr. __________________________________________________

2. Ikiteisminio tyrimo pradėjimo data ir BK straipsnis____________________________

3. Tiriamos nusikalstamos veikos (-ų) aprašymas________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

4. Priežastys, dėl kurių tyrimas nebaigtas______________________________________

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

5. Terminas, per kurį tyrimas gali būti baigtas___________________________________

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 176 straipsnio 2 dalimi, prašau pratęsti ikiteisminio tyrimo terminą iki 201__m. __________________________________________ d.

 

Prokuroras

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

 

 

(Vardas ir pavardė)

 

_________________

 

 

 

Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Protokolo formos pavyzdys)

 

Ikiteisminio tyrimo eigos aptarimo

protokolas

 

20___ Nr.

 

_______________

(sudarymo vieta)

Posėdis įvyko _______________.

(data ir laikas)

Posėdžio pirmininkas (Vardas ir pavardė).

Posėdžio sekretorius (Vardas ir pavardė).

Dalyvauja: (Pareigos, vardai ir pavardės)______________________________________

___________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________    .

Darbotvarkė:

1.____________________________________________________________________ .

2.____________________________________________________________________ .

 

1. SVARSTYTA. (Darbotvarkės klausimas)___________________________________

___________________________________________________________________________

NUTARTA.____________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

2. SVARSTYTA. (Darbotvarkės klausimas)___________________________________

___________________________________________________________________________

NUTARTA.____________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ .

 

Posėdžio pirmininkas

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

Posėdžio sekretorius

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

Kopiją gavau:

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

_________________


 

Ikiteisminio tyrimo terminų kontrolės tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Ikiteisminio tyrimo plano formos pavyzdys)

 

Ikiteisminio tyrimo PLANAS

 

Ikiteisminio tyrimo Nr. ______________________

 

Dėl ________________________________________________________________________

(nusikalstamos veikos epizodo ar tiriamos versijos trumpas apibūdinimas)

___________________________________________________________________________

 

Eil. Nr.

Tikrintinos aplinkybės

Tyrimo veiksmai

Tyrimo veiksmų atlikimo laikas

Pastabos

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

___________________

(Data)

 

SUDERINTA

_______________________

(Pareigų pavadinimas)

_______________________

(Parašas)

_______________________

(Data)

 

_________________