LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL BRANGIŲ MEDICINOS PRIETAISŲ ĮSIGIJIMO IŠ ĮVAIRIŲ FINANSAVIMO ŠALTINIŲ KOORDINAVIMO ŠALIES MASTU TVARKOS APRAŠO IR PRAŠYMO DĖL PRITARIMO ĮSIGYTI BRANGŲ MEDICINOS PRIETAISĄ FORMOS PATVIRTINIMO

 

2012 m. spalio 22 d. Nr. V-947

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 63-1231; 1998, Nr. 112-3099; 2008, Nr. 50-1850) 61 straipsnio 1 dalies 7 punktu, Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 66-1572; 1998, Nr. 109-2995; 2010, Nr. 139-7106) 10 straipsnio 6 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ (Žin., 2010, Nr. 38-1784, Nr. 90-4772) 1.8 punktu ir atsižvelgdamas į Valstybinio audito ataskaitoje „Stacionarinių sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas“ pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo priemonių plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. spalio 14 d. įsakymu Nr. V-905, 5 punktą:

1. T v i r t i n u pridedamus:

1.1. Brangių medicinos prietaisų įsigijimo iš įvairių finansavimo šaltinių koordinavimo šalies mastu tvarkos aprašą.

1.2. Prašymo dėl pritarimo įsigyti brangų medicinos prietaisą formą.

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2012 m. lapkričio 1 d.

3. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal administravimo sritį.

4. R e k o m e n d u o j u šio įsakymo nuostatomis vadovautis ir savivaldybėms, savivaldybių sveikatos priežiūros viešosioms ir biudžetinėms įstaigoms, ketinančioms įsigyti brangų medicinos prietaisą.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                             RAIMONDAS ŠUKYS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2012 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. V-947

 

BRANGIŲ MEDICINOS PRIETAISŲ ĮSIGIJIMO IŠ ĮVAIRIŲ FINANSAVIMO ŠALTINIŲ KOORDINAVIMO ŠALIES MASTU TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Brangių medicinos prietaisų įsigijimo iš įvairių finansavimo šaltinių koordinavimo šalies mastu tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato brangių medicinos prietaisų (toliau – prietaisai) įsigijimo iš įvairių finansavimo šaltinių (Valstybės investicijų programos, Europos Sąjungos struktūrinės ir kitos tarptautinės paramos, nuosavų ar kitų lėšų) koordinavimo šalies mastu tvarką.

2. Aprašas taikomas valstybės sveikatos priežiūros viešosioms ir biudžetinėms įstaigoms (toliau – įstaiga), kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme (Žin., 1996, Nr. 66-1572; 1998, Nr. 109-2995).

3. Prietaisų įsigijimą iš įvairių finansavimo šaltinių šalies mastu koordinuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (toliau – ministerija).

4. Šio Aprašo nuostatomis privalo vadovautis įstaigos, ketinančios įsigyti (pirkti, naudoti neatlygintinai ar nuomos pagrindais) prietaisą.

5. Brangiu medicinos prietaisu laikomi šie prietaisai: kompiuterinis tomografas (kompiuterinės tomografijos rentgeno įranga), magnetinio rezonanso tomografas (magnetinio rezonanso tomografijos įranga), mamografas (mamografinė rentgeno įranga), ultragarso prietaisas, angiografas (specializuota angiografijos rentgeno įranga), gama kamera (gama spindulių kamera), linijinis (elektronų / fotonų) greitintuvas, diagnostinė rentgeno įranga, pozitronų emisijos tomografas (PET) ir kiti prietaisai, kurių numatoma įsigijimo kaina su pridėtinės vertės mokesčiu (įskaitant ir jų priedus) viršija 500 000 litų.

 

II. PRAŠYMO DĖL PRITARIMO ĮSIGYTI BRANGŲ MEDICINOS PRIETAISĄ TEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS

 

6. Įstaiga, ketindama įsigyti prietaisą, privalo gauti ministerijos pritarimą.

7. Įstaiga turi pateikti ministerijai užpildytą sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos Prašymą dėl pritarimo įsigyti brangų medicinos prietaisą (toliau – prašymas). Kartu su prašymu, kai steigėjas yra ne ministerija, įstaiga turi pateikti steigėjo raštą – pritarimą.

8. Įstaigos prašymą svarsto Brangių medicinos prietaisų įsigijimo iš įvairių finansavimo šaltinių koordinavimo šalies mastu komisija (toliau – Komisija).

9. Komisijos personalinę sudėtį, jos darbo reglamentą tvirtina sveikatos apsaugos ministras.

10. Komisija nagrinėja įstaigos prašymą ir prireikus motyvuotai prašo patikslinti teiktą informaciją. Dėl papildomos arba reikalingos sprendimui priimti informacijos pateikimo Komisija gali kreiptis į Valstybinę ligonių kasą arba į kitą reikiamą informaciją turinčią instituciją.

11. Komisija, vadovaudamasi sveikatos apsaugos ministro patvirtintais Brangių medicinos prietaisų įsigijimo tikslingumo vertinimo kriterijais, įvertina įstaigos prašymą, parengia motyvuotą išvadą dėl pritarimo ar nepritarimo ketinimui įsigyti prietaisą ir ją pateikia sveikatos apsaugos ministrui.

 


III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

12. Sprendimą dėl pritarimo ar nepritarimo ketinimui įsigyti prietaisą priima sveikatos apsaugos ministras, įvertinęs Komisijos pateiktą išvadą.

13. Sprendimas dėl pritarimo ar nepritarimo ketinimui įsigyti prietaisą turi būti priimtas ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo įstaigos prašymo gavimo ministerijoje dienos. Jei įstaigos buvo paprašyta patikslinti pateiktą informaciją ar dėl papildomos arba reikalingos sprendimui priimti informacijos kreiptasi į Valstybinę ligonių kasą ar į kitą reikiamą informaciją turinčią instituciją, šiame punkte nurodytas sprendimo priėmimo terminas skaičiuojamas nuo patikslintos ar papildomos informacijos gavimo ministerijoje dienos.

14. Apie priimtą sprendimą pritarti ar nepritarti ketinimui įsigyti prietaisą informuojama įstaiga, pateikusi prašymą. Sveikatos apsaugos ministro sprendimas nepritarti įstaigos ketinimui įsigyti prietaisą įstaigai yra privalomas.

 

_________________

 


Forma patvirtinta

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2012 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. V-947

 

PRAŠYMAS DĖL PRITARIMO ĮSIGYTI BRANGŲ MEDICINOS PRIETAISĄ

 

1.

Sveikatos priežiūros įstaigos pavadinimas

 

2.

Planuojamo įsigyti prietaiso pavadinimas

 

3.

Planuojamo įsigyti prietaiso kiekis

 

4.

Planuojamo įsigyti prietaiso preliminari, pagrįsta komerciniais pasiūlymais, kaina su pridėtinės vertės mokesčiu (litais):

 

4.1.

prietaiso be priedų

 

4.2.

prietaiso su priedais

 

5.

Numatomi finansavimo šaltiniai (nurodyti finansavimo šaltinius ir lėšų sumas)

 

6.

Pagrįsti, kokiu tikslu norima įsigyti prietaisą

 

7.

Įvardyti turimą analogišką prietaisą, nurodant jo pagaminimo ir įsigijimo metus

 

8.

Turimo analogiško prietaiso apkrova (naudojimo darbo valandų bei atliekamų procedūrų skaičius per mėnesį / metus)

 

9.

Numatoma planuojamo įsigyti prietaiso apkrova (naudojimo darbo valandų bei atliekamų procedūrų skaičius per mėnesį / metus )

 

10.

Įvardyti asmens sveikatos priežiūros paslaugas (paslaugos pavadinimas, ambulatorinės / stacionarinės paslaugos, paslaugos lygis), kurioms teikti bus naudojamas planuojamas įsigyti prietaisas

 

11.

Nurodyti, ar tai bus naujos paslaugos, jei taip, nurodyti, ar yra gautas leidimas teikti naujas stacionarines paslaugas

 

12.

Pajamos už paslaugas, kurioms teikti naudojamas analogiškas prietaisas, litais (iš viso)

 

12.1

iš jų, apmokamos PSDF biudžeto lėšomis

 

13.

Numatomos pajamos už paslaugas, kurios numatomos teikti planuojamu įsigyti prietaisu, litais (iš viso)

 

13.1.

iš jų, numatoma apmokėti PSDF biudžeto lėšomis

 

14.

Numatomas naudingas planuojamo įsigyti prietaiso tarnavimo laikas (mėnesiais)

 

15.

Įvardyti profesines kvalifikacijas asmenų, kurie dirbs su planuojamu įsigyti prietaisu. Nurodyti, ar tai turimas įstaigos medicinos personalas, ar reikia įdarbinti papildomai.

 

16.

Planuojamo įsigyti prietaiso metinės eksploatavimo išlaidos (litais)

 

 

_________________