LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2009 M. GEGUŽĖS 4 D. ĮSAKYMO Nr. 3D-306 „DĖL SANKCIJŲ UŽ KOMPLEKSINĖS PARAMOS REIKALAVIMŲ PAŽEIDIMĄ TAIKYMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. vasario 22 d. Nr. 3D-151

Vilnius

 

Atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. sausio 16 d. įsakymo Nr. 3D-23 „Dėl valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų aprašo patvirtinimo ir valdymo kontrolės institucijų paskyrimo“ (Žin., 2008, Nr. 9-319; 2011, Nr. 9-416) 3.4 punktą,

pakeičiu Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą taikymo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 4 d. įsakymu Nr. 3D-306 „Dėl Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą taikymo metodikos patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 52-2058; 2010, Nr. 120-6149):

1. Išdėstau 2 punktą taip:

2. Pagrindinės šioje Metodikoje vartojamos sąvokos:

Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (toliau – GAAB) reikalavimai – reikalavimai, nustatyti Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. 3D-327 (Žin., 2007, Nr. 78-3157; 2010, Nr. 97-5049).

Kompleksinė parama – siekiant užtikrinti gerą ūkio agrarinę ir aplinkosaugos būklę mokamos išmokos, priklausančios nuo aplinkosaugos, maisto saugos, gyvūnų sveikatos ir gerovės, veterinarijos ir fitosanitarijos, trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų laikymosi žemės ūkio valdoje.

Netyčinis reikalavimų pažeidimas – pareiškėjo per aplaidumą sukelti veiksmai, kai nepadaroma didelės žalos aplinkai, nesukeliama pavojaus žmonių sveikatai, gyvūnų gerovei ir sveikatai.

Pakartotinis reikalavimų pažeidimas – bent vieno iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, valdymo ir (ar) trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimas daugiau negu vieną kartą per trejus metus iš eilės, nors žemės ūkio veiklos subjektas buvo informuotas apie ankstesnius nustatytus reikalavimų pažeidimus ir turėjo galimybę juos pašalinti.

Reikalavimų pažeidimo mastas – bent vieno iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, valdymo ir (ar) trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimo sukeltų padarinių dydis, nustatomas atsižvelgiant į tai, ar reikalavimo pažeidimo sukelti padariniai daro įtaką tik žemės ūkio valdai, ar turi platesnį poveikį.

Reikalavimų pažeidimo plotas – paramos paraiškoje nurodyto atskiro lauko, už kurį žemės ūkio veiklos subjektas prašo išmokų ir kuriame nustatytas bent vieno iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, valdymo ar trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimas, ploto dalis.

Reikalavimų pažeidimo poveikio trukmė – bent vieno iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, valdymo ir (ar) trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimo sukeltų padarinių poveikio trukmė, įvertinama atsižvelgiant į galimybes tą poveikį nutraukti.

Reikalavimų pažeidimo sunkumas – bent vieno iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, valdymo ir (ar) trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimo sukeltų padarinių svarba, nustatoma atsižvelgiant į tai, kokių tikslų buvo siekiama nustatant tam tikrą reikalavimą, kuris buvo pažeistas.

Tyčinis reikalavimų pažeidimas – pareiškėjo veika siekiant neteisėtai gauti paramą, kai jis sąmoningai neužtikrina net būtinosios žemės ūkio naudmenų priežiūros arba daro žalą aplinkai, kelia pavojų žmonių sveikatai, gyvūnų gerovei ir sveikatai. Pakartotinis netyčinis reikalavimų pažeidimas metodikoje nustatytu atveju ir tvarka taip pat laikomas tyčiniu reikalavimų pažeidimu.

Valdymo reikalavimai – laukinių paukščių, natūralių buveinių bei laukinės augalijos ir gyvūnijos apsaugos, požeminio vandens apsaugos nuo taršos, nuotekų dumblo naudojimo, vandenų apsaugos nuo taršos nitratais, saugaus augalų apsaugos produktų naudojimo, ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo, maisto ir pašarų saugos, ūkinių gyvūnų sveikatingumo ir gerovės reikalavimai, kurių turi laikytis žemės ūkio veiklos subjektai, siekiantys gauti paramą. Valdymo reikalavimai nustatyti Valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. 3D-23 (Žin., 2009, Nr. 42-1640; 2011, Nr. 9-416).“

2. Išdėstau II skyriaus pavadinimą taip:

II. Sankcijų už GAAB, valdymo ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimą taikymas“.

3. Išdėstau 17.4 punktą taip:

17.4. nustatomi šios Metodikos 2 priedo 2, 3, 13, 26 ar 29 punktuose nurodytų valdymo reikalavimų pažeidimai;“.

4. Papildau 17.6 punktu:

17.6. nustatomi šios Metodikos 3 priedo 3 ar 4 punktuose nurodytų trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pažeidimai.“

5. Išdėstau 22 punktą taip:

22. Nustačius pakartotinį tyčinio reikalavimo pažeidimą, taikoma sankcija – išmokos suma sumažinama 100 proc., be to, parama neskiriama ir už kitus kalendorinius metus.“

6. Išdėstau 2 priedą nauja redakcija (pridedama).

7. Išdėstau 3 priedą nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                           Kazys Starkevičius

 

 

 

SUDERINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

2011-02-14 raštu Nr. B6-(1.19)-259

 

Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą taikymo metodikos

2 priedas

(Lietuvos žemės ūkio ministro

2011 m. vasario 22 d. įsakymo Nr. 3D-151 redakcija)

 

VALDYMO REIKALAVIMŲ PAŽEIDIMO ĮVERTINIMO PAGAL MASTO, POVEIKIO TRUKMĖS IR SUNKUMO KRITERIJUS LENTELĖ

 

Valdymo reikalavimai

Valdymo reikalavimų pažeidimų įvertinimas pagal kriterijus

Aprašymas

 

Laukinių paukščių, natūralių buveinių ir laukinės augalijos ir gyvūnijos apsauga

1. Deklaruotame plote, kuris yra „Natura 2000“ teritorijoje, esančios natūralios pievos ir ganyklos neturi būti apartos, persėtos kultūrinėmis žolėmis ar apsodintos mišku. Taikoma tik toms teritorijoms, kuriose šios veiklos yra draudžiamos pagal Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymą (Žin., 1993, Nr. 63-1188; 2001, Nr. 108-3902).

MASTAS

MAŽAS

Nors viename iš pareiškėjo deklaruotų laukų yra užfiksuotas šio valdymo reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nors viename iš pareiškėjo deklaruotų laukų yra užfiksuotas šio valdymo reikalavimo pažeidimas.

sunkumas

SUNKUS

Daugiau nei pusė faktinio lauko ploto, kuriame yra natūralių pievų ir ganyklų, patenkančių į „Natura 2000“ teritoriją, aparta, persėta kultūrinėmis žolėmis ar apsodinta mišku.

NESUNKUS

Mažiau nei pusė faktinio lauko ploto, kuriame yra natūralių pievų ir ganyklų, patenkančių į „Natura 2000“ teritoriją, aparta, persėta kultūrinėmis žolėmis ar apsodinta mišku.

2. Deklaruotame plote, kuris yra „Natura 2000“ teritorijoje, esančiose žemės ūkio naudmenose ar miškų teritorijose draudžiama eksploatuoti naudingąsias iškasenas, neturint tam leidimo. Taikoma toms teritorijoms, kuriose ši veikla yra draudžiama pagal Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymą.

MASTAS

MAŽAS

Nors viename iš pareiškėjo deklaruotų laukų yra užfiksuotas šio valdymo reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nors viename iš pareiškėjo deklaruotų laukų yra užfiksuotas šio valdymo reikalavimo pažeidimas.

sunkumas

SUNKUS

Nors viename iš pareiškėjo deklaruotų laukų yra užfiksuotas bent vienas šių valdymo reikalavimų pažeidimas.

 

Požeminio vandens apsauga nuo taršos

3. Be Lietuvos geologijos tarnybos leidimo draudžiama nuotekas, užterštas pavojingomis medžiagomis, nurodytomis Požeminio vandens apsaugos nuo taršos pavojingomis medžiagomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2001 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. 472 (Žin., 2001, Nr. 83-2906; 2009, Nr. 24-981), I ir II prieduose, tiesiogiai išleisti į gruntinį vandenį.

MASTAS

DIDELIS

Pažeidimas turi poveikį kitoms valdoms, t. y. 500 m aplink pažeidimo šaltinį yra gyvenamųjų teritorijų ir (ar) kitų objektų, išgaunančių vandenį.

MAŽAS

Pažeidimas neturi poveikio kitoms valdoms, t. y. 500 m aplink pažeidimo šaltinį nėra gyvenamųjų teritorijų ir (ar) kitų objektų, išgaunančių vandenį.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nuotekų, užterštų pavojingomis medžiagomis, tiesioginio išleidimo į gruntinį vandenį negalima nutraukti nedelsiant, t. y. nėra galimybės nuotekų nukreipti į valymo įrenginius ar nuotekų kaupimo talpyklas.

NEPASTOVI

Nuotekų, užterštų pavojingomis medžiagomis, tiesioginį išleidimą į gruntinį vandenį galima nutraukti nedelsiant, t. y. yra galimybė nuotekas nukreipti į valymo įrenginius ar nuotekų kaupimo talpyklas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nuotekų, užterštų pavojingomis medžiagomis, tiesioginis išleidimas į gruntinį vandenį vykdomas nuolat.

NESUNKUS

Nuotekų, užterštų pavojingomis medžiagomis, tiesioginis išleidimas į gruntinį vandenį vykdomas periodiškai.

 

Nuotekų dumblo naudojimas

4. Jei deklaruotas plotas tręšiamas nuotekų dumblu, būtina turėti su regiono aplinkos apsaugos departamentu, kurio administruojamoje teritorijoje yra šis plotas, suderintą tręšimo planą, parengtą pagal Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos normatyvinį dokumentą LAND 20-2005 „Nuotekų dumblo naudojimo tręšimui bei rekultivavimui reikalavimai“, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2001 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 349 (Žin., 2001, Nr. 61-2196; 2005, Nr. 142-5135).

MASTAS

DIDELIS

Nors vienas iš pareiškėjo deklaruotų laukų, kuriame naudojamas nuotekų dumblas tręšimui, neturint tręšimo plano, ribojasi su kitomis valdomis, vandens telkiniais.

MAŽAS

Nė vienas iš pareiškėjo deklaruotų laukų, kuriame naudojamas nuotekų dumblas tręšimui, neturint tręšimo plano, nesiriboja su kitomis valdomis, vandens telkiniais.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nors viename pareiškėjo deklaruotame lauke nuotekų dumblas naudojamas tręšimui, neturint su regiono aplinkos apsaugos departamentu, kurio administruojamoje teritorijoje bus vykdomas tręšimas, suderinto tręšimo plano.

SUNKUMAS

SUNKUS

Pareiškėjas naudoja nuotekų dumblą tręšimui, neturėdamas su regiono aplinkos apsaugos departamentu, kurio administruojamoje teritorijoje bus vykdomas tręšimas, suderinto daugiau kaip pusės deklaruotų laukų tręšimo plano.

NESUNKUS

Pareiškėjas naudoja nuotekų dumblą tręšimui, neturėdamas su regiono aplinkos apsaugos departamentu, kurio administruojamoje teritorijoje bus vykdomas tręšimas, suderinto mažiau kaip pusės deklaruotų laukų tręšimo plano.

 

Vandenų apsauga nuo taršos nitratais

5. Per metus į dirvą patenkančio azoto (tręšiant mėšlu, srutomis ir ganant gyvulius) kiekis negali viršyti 170 kg/ha.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Per metus į dirvą patenkančio bendrojo azoto kiekis 10 proc. ir daugiau viršija 170 kg/ha.

NESUNKUS

Per metus į dirvą patenkančio bendrojo azoto kiekis  ne daugiau kaip 10 proc. viršija 170 kg/ha.

6. Žemės ūkio veiklos subjektai, vienoje vietoje laikantys daugiau kaip 300 sutartinių gyvulių, turi turėti įrengtas reikiamos talpos mėšlides ir (ar) srutų kauptuvus, kuriuose tilptų ne mažiau kaip per 6 mėnesius susidarantis mėšlas ir (ar) srutos, o žemės ūkio veiklos subjektai, vienoje vietoje laikantys nuo 10 iki 300 sutartinių gyvulių, tokias mėšlides turi įrengti iki 2012 m. sausio 1 d. pagal Aplinkosaugos reikalavimų mėšlui ir srutoms tvarkyti aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2010 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. D1-608/3D-651 (Žin., 2005, Nr. 92-3434; 2010, Nr. 85-4492).

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Mėšlidė neįrengta arba mėšlidės talpa mažesnė daugiau kaip 10 proc.

NESUNKUS

Mėšlidės talpa mažesnė ne daugiau kaip 10 proc.

7. Atnaujinant Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre įregistruotos žemės ūkio valdos duomenis, žemės ūkio valdų valdytojai, naudojantys trąšas ir deklaruojantys daugiau kaip 10 ha žemės ūkio naudmenų ir pasėlių, kasmet turi pateikti duomenis apie žemės ūkio valdoje naudojamas trąšas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2006 m. lapkričio 15 d. įsakymu Nr. 3D-452 „Dėl duomenų apie žemės ūkio valdose naudojamas trąšas teikimo“ (Žin., 2006, Nr. 125-4769; 2007, Nr. 18-680).

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustačius  šio reikalavimo pažeidimą, pareiškėjui buvo suteikta galimybė per 30 kalendorinių dienų nuo pranešimo gavimo pasitaisyti, bet jis nepasitaisė.

8. Žemės ūkio veiklos subjektai, tręšiantys mėšlu ir (ar) srutomis daugiau kaip 100 ha, o nuo 2012 metų – daugiau kaip 50 ha žemės ūkio naudmenų per kalendorinius metus, privalo turėti Aplinkosaugos reikalavimų mėšlui ir srutoms tvarkyti apraše nurodytą tręšimo planą, kuris turi būti patvirtintas žemės ūkio veiklos subjekto parašu. Tręšimo planas turi būti sudarytas kiekvienais metais prieš pradedant laukų tręšimą mėšlu ir (ar) srutomis ir pateikiamas kontroliuojančiai institucijai paprašius.

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustačius šio reikalavimo pažeidimą, pareiškėjui buvo suteikta galimybė per 30 kalendorinių dienų nuo pranešimo gavimo pasitaisyti, bet jis nepasitaisė.

 

Ūkinių gyvūnų registravimas ir ženklinimas

9. Galvijų, kiaulių, avių, ožkų laikytojas ir šių gyvūnų laikymo vieta (banda) turi būti registruota Ūkinių gyvūnų registro duomenų bazėje vadovaujantis Ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. 3D-234 (Žin., 2003, Nr. 60-2734; 2010, Nr. 6-267).

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

10. Ūkinių gyvūnų apskaitos žurnale (popieriniame variante arba elektroninėje laikmenoje) ir Ūkinių gyvūnų registro duomenų bazėje turi būti nurodyti teisingi duomenys apie laikomus galvijus, kiaules, avis ir ožkas.

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

11. Visi ūkyje laikomi galvijai turi turėti teisingai užpildytą galvijo pasą.

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Iki 10 proc. imtinai ūkyje laikomų galvijų neturi galvijo paso arba galvijo pasas neužpildytas.

SUNKUS

Daugiau kaip 10 proc. ūkyje laikomų galvijų neturi galvijo paso arba galvijo pasas neužpildytas.

12. Ūkyje laikomi galvijai, kiaulės, avys ir ožkos turi būti tinkamai ir laiku suženklinti ir užregistruoti.

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Iki 10 proc. imtinai ūkyje laikomų ūkinių gyvūnų laiku nesuženklinti ir (ar) neužregistruoti.

SUNKUS

Daugiau kaip 10 proc. ūkyje laikomų ūkinių gyvūnų laiku nesuženklinti ir (ar) neužregistruoti.

13. Galvijai turi būti vežami su jų pasais.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

 

Augalų apsaugos produktų naudojimas

14. Augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai žemės ūkio valdose turi naudoti tik registruotus augalų apsaugos produktus ir tvarkyti jų apskaitos žurnalą pagal Augalų apsaugos produktų įvežimo, sandėliavimo, prekybos ir naudojimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 3D-564 (Žin., 2004, Nr. 15-481; 2010, Nr. 92-4868), nustatytą formą.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nepildomas apskaitos žurnalas.

SUNKUS

Naudoja neregistruotus produktus.

 

Maisto sauga

15. Maisto tvarkymo subjektai, atliekantys bet kokį poveikį maistui arba veiksmus su juo ar atskiromis jo sudedamosiomis dalimis (įskaitant maistui skirtų augalų ir gyvūnų auginimą, maisto gaminimą, ruošimą, perdirbimą, pakavimą, laikymą, saugojimą, gabenimą, paskirstymą, tiekimą, pateikimą parduoti, pardavimą), galinčius turėti įtakos maisto saugai, kokybei ir mitybos vertei, turi imtis adekvačių priemonių, užtikrinančių, kad tik saugus maistas būtų tiekiamas rinkai.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

16. Maisto tvarkymo subjektai, išskyrus pirminės gamybos subjektus, turi turėti įdiegtas ir įgyvendintas procedūras, pagrįstas RVASVT (Rizikos veiksnių analizė ir svarbių valdymo taškų sistema). Pirminės gamybos maisto tvarkymo subjektai turi vykdyti  priemones, skirtas higienai  ir produktų  apsaugai nuo galimos taršos palaikyti.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

17. Maisto tvarkymo subjektai turi atlikti produktų ženklinimą pagal teisės aktų reikalavimus.

MASTAS

MAŽAS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

18. Maisto tvarkymo subjektai turi užtikrinti maisto ir maisto ingredientų atsekamumą visuose maisto tvarkymo etapuose.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

19. Maisto tvarkymo subjektai turi turėti nesaugaus maisto atšaukimo iš rinkos veiksmų aprašymą.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

 

Pašarų sauga

20. Jei pašarų ūkio subjektai naudoja ne savo išaugintus ir pagamintus pašarus, pašarai turi būti įsigyjami ir naudojami tik iš tų pašarų ūkio subjektų, kurie yra registruoti ir (arba) patvirtinti 2005 m. sausio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 183/2005, nustatančio pašarų higienos reikalavimus (OL 2005 L 35, p. 1), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 219/2009 (OL 2009 L 87, p. 109), nustatyta tvarka.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

21. Pašarų ūkio subjektai turi vykdyti privalomus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymus, susijusius su pašarų tyrimų rezultatais, neatitinkančiais teisės aktų reikalavimų.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

22. Pašarų ūkio subjektai turi užtikrinti pašarų atsekamumą.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

23. Pašarų ūkio subjektai turi tvarkyti apskaitą, susijusią su tiekiamų rinkai pašarų paskirties vieta bei kiekiu.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

24. Siekiant išvengti pavojingo pašarų užteršimo, pašarai turi būti sandėliuojami atskirai nuo medžiagų, draudžiamų naudoti ūkiniams gyvūnams šerti.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

25. Vaistiniai pašarai turi būti laikomi ir tvarkomi taip, kad būtų išvengta kitų pašarų užteršimo ir vaistiniai pašarai nekeltų rizikos ūkiniams gyvūnams, kuriems vaistiniai pašarai nėra skirti.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

 

Ūkinių gyvūnų sveikatingumas

26. Ūkinių gyvūnų laikytojas privalo nedelsdamas pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai apie galvijams, avims ir ožkoms pastebėtus užkrečiamosioms spongiforminėms encefalopatijoms būdingus centrinės nervų sistemos pažeidimo klinikinius požymius ir (ar) galvijų, avių ir ožkų, turėjusių užkrečiamosioms spongiforminėms encefalopatijoms būdingų centrinės nervų sistemos pažeidimo klinikinių požymių, gaišimus.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

27. Ūkinių gyvūnų laikytojai privalo laikytis 2001 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 999/2001, nustatančio tam tikrų užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų prevencijos, kontrolės ir likvidavimo taisykles (OL 2004 m. specialusis leidimas, 3 skyrius, 32 tomas, p. 289), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2009 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 220/2009 (OL 2009 L 87, p. 155), nustatytų gyvūninių produktų naudojimo gyvūnų šėrimui reikalavimų.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

28. Ūkinių gyvūnų laikytojas turi naudoti tik Veterinarinių vaistų registre įregistruotus veterinarinius vaistus, išskyrus teisės aktų nustatytas išimtis, ir pildyti Veterinarinės medicinos produktų ir vaistinių pašarų, įsigytų pagal veterinarijos gydytojų receptus ir sunaudotų produkcijos gyvūnams, apskaitos žurnalą vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2003 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. B1-390 „Dėl Veterinarinės medicinos produktų ir vaistinių pašarų, naudojamų produkcijos gyvūnams, apskaitos ir naudojimo kontrolės“ (Žin., 2003, Nr. 39-1808).

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nepildomas apskaitos žurnalas.

SUNKUS

Naudoja neregistruotus veterinarinius vaistus.

29. Ūkinių gyvūnų laikytojas privalo nedelsdamas pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai apie snukio ir nagų ligos, kiaulių vezikulinės ligos, mėlynojo liežuvio ligos, galvijų maro, smulkiųjų atrajotojų maro, epizootinės hemoraginės elnių ligos, avių ir ožkų raupų, vezikulinio stomatito, Tešeno ligos, žvynelinės ligos, Rifto slėnio karštligės įtarimą ir (arba) pasireiškimą.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

PASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

 

_________________


Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą taikymo metodikos

3 priedas

(Lietuvos žemės ūkio ministro

2011 m. vasario 22 d. įsakymo Nr. 3D-151 redakcija)

 

TRĄŠŲ ir AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTŲ NAUDOJIMO REIKALAVIMŲ PAŽEIDIMO ĮVERTINIMO PAGAL MASTO, POVEIKIO TRUKMĖS IR SUNKUMO KRITERIJUS LENTELĖ

 

Trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimai

Reikalavimų pažeidimų įvertinimas pagal kriterijus

Aprašymas

1. Augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai privalo turėti agronomijos mokslo krypties diplomą arba augalų apsaugos kursų baigimo pažymėjimą, išduotą Augalų apsaugos produktų įvežimo, sandėliavimo, prekybos ir naudojimo taisyklių nustatyta tvarka.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

sUNKUMAS

NESUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

2. Augalų apsaugos produktus leidžiama purkšti tik purkštuvais, kurių savininkai turi galiojančius purkštuvų pažymėjimus, išduotus Purkštuvų tikrinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2001 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 199 (Žin., 2001, Nr. 55-1967), nustatyta tvarka.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

NESUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

3. Draudžiama paskleisti organines trąšas vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose, kaip tai nustatyta Specialiosiose žemės ir miško naudojimo sąlygose, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 343 (Žin., 1992, Nr. 22-652; 1996, Nr. 2-43).

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas

4. Draudžiama naudoti pesticidus vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose, kaip tai nustatyta Specialiosiose žemės ir miško naudojimo sąlygose, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 343.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas

5. Draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus tręšiant pūdymus, pievas ir ganyklas.

MASTAS

DIDELIS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

POVEIKIO TRUKMĖ

NEPASTOVI

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

SUNKUMAS

SUNKUS

Nustatytas šio reikalavimo pažeidimas.

 

_________________