LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL UŽSIENYJE ĮGYTŲ KVALIFIKACIJŲ, SUTEIKIANČIŲ TEISĘ Į AUKŠTĄJĮ MOKSLĄ, BEI AUKŠTOJO MOKSLO KVALIFIKACIJŲ VERTINIMO IR AKADEMINIO PRIPAŽINIMO APELIACINĖS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. gegužės 2 d. Nr. ISAK-749

Vilnius

 

Vadovaudamasis Užsienyje įgytų kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, bei aukštojo mokslo kvalifikacijų vertinimo ir akademinio pripažinimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 21 d. nutarimu Nr. 60 (Žin., 2005, Nr. 12-369), 25 punktu,

1. Tvirtinu Užsienyje įgytų kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, bei aukštojo mokslo kvalifikacijų vertinimo ir akademinio pripažinimo apeliacinės komisijos nuostatus (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. balandžio 4 d. įsakymą Nr. 440 „Dėl Užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimo ir pripažinimo apeliacinės komisijos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 38-1753).

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                     REMIGIJUS MOTUZAS

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2005 m. gegužės 2 d. įsakymu

Nr. ISAK-749

 

UŽSIENYJE ĮGYTŲ KVALIFIKACIJŲ, SUTEIKIANČIŲ TEISĘ Į AUKŠTĄJĮ MOKSLĄ, BEI AUKŠTOJO MOKSLO KVALIFIKACIJŲ VERTINIMO IR AKADEMINIO PRIPAŽINIMO APELIACINĖS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja užsienyje įgytų kvalifikacijų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, bei aukštojo mokslo kvalifikacijų (toliau vadinama – užsienyje įgytos kvalifikacijos) vertinimo ir akademinio pripažinimo apeliacinės komisijos (toliau vadinama – Komisija) kompetenciją bei darbo organizavimo tvarką, apeliacijų pateikimo, nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir jų apskundimo tvarką.

2. Komisija yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro (toliau vadinama – ministras) tvirtinama ikiteisminė institucija, nagrinėjanti ginčus dėl institucijų, vykdančių užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ir akademinį pripažinimą, priimtų sprendimų. Komisija neturi juridinio asmens statuso.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, tarptautinėmis sutartimis, kitais teisės aktais bei šiais nuostatais.

4. Komisija sudaroma iš Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos (toliau vadinama – Ministerija), kitų ministerijų, Studijų kokybės vertinimo centro (toliau vadinama – Centras), mokslo ir studijų institucijų, švietimo įstaigų ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjungų atstovų.

5. Komisija veikia Ministerijos patalpose adresu: A. Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, Lietuva.

 

II. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

6. Komisija vykdo šias funkcijas:

6.1. nagrinėja pareiškėjų apeliacijas, užregistruotas šių nuostatų nustatyta tvarka;

6.2. priima šiuose nuostatuose nurodytus sprendimus dėl apeliacijose išdėstytų reikalavimų;

6.3. teisės aktų nustatyta tvarka teikia informaciją apie priimtus sprendimus.

7. Komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

7.1. pasitelkti atitinkamų sričių specialistus (ekspertus);

7.2. kviesti į posėdžius Ministerijos, kitų ministerijų, Ministerijos reguliavimo sričiai priklausančių įstaigų, mokslo ir studijų institucijų, švietimo įstaigų atstovus;

7.3. posėdžio metu užduoti papildomus klausimus, susijusius su apeliacijos nagrinėjimu, apeliacijos pareiškėjui (-ams) ir institucijos, kurios sprendimas skundžiamas, atstovui (-ams);

7.4. sujungti tapačias apeliacijas ir jas nagrinėti kartu.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 11 iki ne daugiau kaip 15 asmenų. Komisijos nario kadencija yra ne ilgesnė kaip 3 metai (išskyrus Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjungų atstovus, kurie skiriami ne ilgiau kaip 1 metams).

9. Komisijos pirmininką, jo pavaduotoją ir sekretorių skiria ministras. Komisijos sekretorius yra Ministerijos Mokslo ir studijų departamento valstybės tarnautojas. Sekretorius nėra Komisijos narys.

10. Komisijos veikla grindžiama kolegialaus klausimų svarstymo, demokratijos, teisėtumo principais, taip pat asmenine Komisijos narių atsakomybe už Komisijos veiklą.

11. Komisijos nariams gali būti atlyginama už dalyvavimą Komisijos veikloje. Atlyginimo tvarką nustato ministras. Už Komisijos narių darbą atlyginama iš valstybės biudžeto asignavimų, skirtų mokslo ir studijų sistemos kitoms reikmėms tenkinti.

12. Komisijos darbo forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį – atsižvelgiant į pateiktas apeliacijas ir į jų nagrinėjimo terminus. Posėdis taip pat gali būti sušauktas 1/3 Komisijos narių reikalavimu.

13. Komisijos posėdžiui vadovauja Komisijos pirmininkas, pirmininko nesant – pirmininko pavaduotojas.

14. Komisijos sekretorius organizuoja Komisijos darbą, tvarko visą dokumentaciją, suderinęs su Komisijos pirmininku šaukia Komisijos posėdžius, nurodo kviečiamus asmenis.

15. Apie posėdį Komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Kartu jiems pateikiamos gautų apeliacijų kopijos, kita su apeliacijomis susijusi posėdžiui skirta medžiaga. Į Komisijos posėdžius taip pat kviečiami pareiškėjas (-ai) ir institucijos, kurios sprendimas skundžiamas, atstovas (-ai).

16. Komisijos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų Komisijos narių. Komisijos sprendimas priimamas paprasta posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Jei balsai pasidalija po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

17. Komisijos sprendimas įforminamas posėdžio protokolu, kurį per 5 darbo dienas po posėdžio pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Protokolų kopijos išsiunčiamos visiems Komisijos nariams.

 

IV. APELIACIJŲ PATEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

 

18. Pareiškėjas per 14 dienų nuo institucijos, vykdančios užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ar akademinį pripažinimą, priimto sprendimo gavimo dienos Komisijai pateikia motyvuotą apeliaciją, kurioje aiškiai ir argumentuotai išdėsto motyvus – kurio teisės akto ir kuri nuostata buvo pažeista priimant sprendimą ar kurie sprendime išdėstyti teiginiai buvo klaidingi. Apeliacija pateikiama raštu per:

18.1. Ministeriją, jei skundžiamas sprendimas dėl užsienyje įgytos kvalifikacijos akademinio pripažinimo;

18.2. Centrą, jei skundžiamas sprendimas dėl užsienyje įgytos kvalifikacijos vertinimo.

19. Centras gautą apeliaciją, pažymą dėl kvalifikacijos įvertinimo ir dokumentų, kuriais remiantis buvo priimtas sprendimas dėl kvalifikacijos vertinimo, nustatyta tvarka patvirtintas kopijas per 3 darbo dienas nuo apeliacijos gavimo persiunčia Ministerijai.

20. Ministerija, užregistravusi apeliaciją ir kitus dokumentus, per 3 darbo dienas pateikia juos Komisijos pirmininkui.

21. Atsižvelgiant į skundžiamą sprendimą, atitinkamai Centras arba Ministerijos padalinys, teikiantis siūlymus ministrui dėl užsienyje įgytų kvalifikacijų pripažinimo, per 5 darbo dienas nuo apeliacijos gavimo dienos Komisijos pirmininkui pateikia atsiliepimą į pateiktą apeliaciją.

22. Apie Komisijos posėdžio laiką ir vietą raštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas pranešama apeliaciją pateikusiam asmeniui, taip pat institucijai, kurios sprendimas skundžiamas.

23. Komisija posėdžio pradžioje susipažįsta su apeliacija bei kitais pateiktais dokumentais ir priima sprendimą dėl apeliacijos nagrinėjimo.

24. Tuo atveju, kai pareiškėjas pateikia Komisijai papildomus dokumentus, kurie nebuvo pateikti vertinimą ar akademinį pripažinimą vykdančiai institucijai, Komisija nutraukia apeliacijos nagrinėjimą. Tokiu atveju Komisija pateikia pareiškėjui ir institucijai, kurios sprendimas skundžiamas, apeliacijos nagrinėjimo nutraukimo priežastis.

25. Pareiškėjo ar institucijos, kurios sprendimas skundžiamas, atstovo neatvykimas į Komisijos posėdį, jeigu jiems apie posėdį buvo tinkamai pranešta, nėra kliūtis nagrinėti apeliaciją ir priimti sprendimą.

26. Komisija gautą apeliaciją turi išnagrinėti ir priimti sprendimą per vieną mėnesį nuo jos gavimo Ministerijoje dienos.

27. Komisija, išnagrinėjusi apeliaciją, priima vieną iš šių sprendimų:

27.1. patenkinti apeliaciją ir įpareigoti užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ar akademinį pripažinimą vykdančią instituciją priimti naują sprendimą;

27.2. nepatenkinti apeliacijos ir palikti galioti užsienyje įgytų kvalifikacijų vertinimą ar akademinį pripažinimą vykdančios institucijos sprendimą.

28. Apie Komisijos priimtą sprendimą raštu informuojamas pareiškėjas ir institucija, kurios sprendimas skundžiamas, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka – kiti asmenys.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Pareiškėjas, nesutinkantis su Komisijos sprendimu, gali jį skųsti Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

______________