LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS BIUDŽETINIŲ IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ, JŲ PADALINIŲ IR FILIALŲ VADOVAMS TVIRTINIMO

 

2001 m. gegužės 25 d. Nr. 299

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 15 str. (Žin., 1998, Nr. 109-2995),

1. Tvirtinu kvalifikacinius reikalavimus Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovams (pridedama).

2. Laikau netekusiu galios Sveikatos apsaugos ministerijos 1997 m. spalio 9 d. įsakymą Nr. 533 „Dėl kvalifikacinių reikalavimų tvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 93-2348).

3. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu viceministrui Antanui Martusevičiui.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS

MINISTRAS                                               KONSTANTINAS ROMUALDAS DOBROVOLSKIS


PATVIRTINTA

sveikatos apsaugos ministro

2001 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 299

 

KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI LIETUVOS NACIONALINĖS SVEIKATOS SISTEMOS BIUDŽETINIŲ

IR VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ, JŲ PADALINIŲ IR FILIALŲ VADOVAMS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kvalifikaciniai reikalavimai taikomi priimant asmenis į Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos biudžetinių ir viešųjų įstaigų, jų padalinių ir filialų vadovus (toliau – vadovas) viešo konkurso būdu. Šie reikalavimai netaikomi įstaigų, kurių steigėjos yra Krašto apsaugos ar Vidaus reikalų ministerijos, vadovams. Asmeniui, pareiškusiam norą eiti vadovo pareigas, taikomi bendrieji ir specialieji reikalavimai, atsižvelgiama į privalumus.

 

II. Bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai

 

2. Pilietybė: Lietuvos Respublikos pilietis ar asmuo, turintis leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje teisės aktų nustatyta tvarka.

3. Valstybinės kalbos mokėjimas: valstybinės kalbos mokėjimo III kvalifikacinė kategorija (privaloma baigusiems nelietuviškas mokyklas iki 1991 m.).

4. Išsimokslinimas: ne žemesnis kaip magistro kvalifikacinis laipsnis ar kitas jam prilygstantis aukštasis universitetinis medicininis, vadybinis, teisinis, ekonominis išsilavinimas.

5. Administracinio darbo stažas: ne mažesnis kaip 3 metai (filialų vadovams – ne mažesnis kaip 2 metai). Baigus sveikatos priežiūros vadybos rezidentūrą ar magistrantūrą – ne mažesnis kaip 2 metai (filialų vadovams – ne mažesnis kaip 1 metai).

6. Amžiaus cenzas: ne vyresnis kaip 65 metų, jei įstatymai nenumato kitaip.

 

III. Specialieji kvalifikaciniai reikalavimai

 

7. Žinios bei įgūdžiai, reikalingi profesinei veiklai:

7.1. Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, sveikatos apsaugos ministro įsakymų bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių sveikatinimo veiklos planavimą, organizavimą ir vykdymą, sveikatos priežiūros įstaigų administravimą ir finansavimą, darbo santykių organizavimą, išmanymas bei gebėjimas jais vadovautis;

7.2. sveikatos politikos, ekonomikos, teisės, vadybos, finansų, personalo valdymo, administravimo bei darbo santykių reguliavimo pagrindų išmanymas, sugebėjimas jais vadovautis organizuojant bei planuojant sveikatinimo veiklą.

8. Nepriekaištinga reputacija (elgesys ar veikla nepažeidžiant profesinės etikos ir deontologijos normų).

9. Darbo kompiuteriu įgūdžiai.

10. Raštvedybos įgūdžiai.

 

IV. Privalumai

 

11. Kvalifikacijos tobulinimą sveikatos politikos, sveikatinimo veiklos strateginio planavimo, valdymo bei organizavimo, visuomenės sveikatos, sveikatos priežiūros reformos, sveikatos ekonomikos, vadybos, teisės, sveikatos mokymo ir ugdymo, socialinio darbo ir kitose su sveikatinimo veiklos organizavimu ir valdymu susijusiose srityse liudijantys pažymėjimai, gauti per paskutinius 5 metus.

12. Medicinos (sveikatos priežiūros vadybos srityje), visuomenės sveikatos, vadybos ir administravimo, teisės, ekonomikos mokslo laipsnis.

13. Daugiau kaip vienas 4 punkte nurodytas išsilavinimas.

14. Užsienio kalbų mokėjimas.

______________