LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS IR MIŠKŲ ŪKIO MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL SPECIALIŲ APSKAITOS DOKUMENTŲ PRIVALOMŲJŲ PAPILDOMŲ REKVIZITŲ IR DOKUMENTŲ IŠRAŠYMO TVARKOS

 

1997 m. birželio 30 d. Nr. 393

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. spalio 24 d. nutarimu Nr. 1230 „Dėl Specialių apskaitos dokumentų blankų užsakymo, gamybos, technologinės apsaugos, platinimo, įsigijimo, naudojimo ir likvidavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 104-2384, Nr. 119-2792; 1997, Nr. 6-107, Nr. 20-462, Nr. 59-1378) nustatyta, kad specialių apskaitos dokumentų, kuriais įforminamas žemės ūkio produkcijos pirkimas, priėmimas saugoti ir perdirbti iš žemės ūkio įmonių ir ūkininkų, privalomuosius papildomus rekvizitus ir šių dokumentų išrašymo tvarką nustato Žemės ir miškų ūkio ministerija, suderinusi su Finansų ministerija.

Vadovaudamasis šiuo nutarimu, nustatau nuo 1997 m. liepos 1 dienos žemės ūkio produkcijos pirkimo kvitų – grūdų pirkimo (priėmimo) kvito, naudojamo grūdų pirkimui, priėmimui saugoti ir perdirbti, taip pat cukrinių runkelių pirkimo kvito, gyvulių pirkimo kvito, pieno pirkimo kvito bei vaisių, uogų ir daržovių pirkimo kvito, naudojamų šių žemės ūkio produkcijos rūšių pirkimui iš žemės ūkio įmonių ir ūkininkų įforminti, privalomuosius papildomus rekvizitus ir šių dokumentų išrašymo tvarką:

1. Žemės ūkio produkcijos pirkimo kvituose, be Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymo 10 straipsnyje išvardytųjų privalomųjų apskaitos dokumentų rekvizitų, turi būti šie papildomi privalomieji rekvizitai:

1.1. žemės ūkio produkciją perkančios įmonės pavadinimas, kodas, adresas ir įmonės PVM mokėtojos kodas;

1.2. žemės ūkio produkciją parduodančios įmonės pavadinimas, kodas, adresas arba produkciją parduodančio ūkininko vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, ūkininko pažymėjimo numeris. Kai produkciją parduoda ūkininkas, kuris nėra PVM mokėtojas ir kuriam netaikomas PVM kompensacinis tarifas, – asmens dokumento pavadinimas ir numeris bei asmens kodas;

1.3. žemės ūkio produkcijos važtaraščio ar kito produkcijos pristatymui įforminti naudojamo apskaitos dokumento numeris;

1.4. žemės ūkio produkciją parduodančios įmonės – PVM mokėtojos arba ūkininko – PVM mokėtojo kodas, PVM tarifas ir suma. Kai produkciją parduoda ūkininkas, kuriam taikomas PVM kompensacinis tarifas, – PVM kompensacinio tarifo procentas ir suma. Šiame papunktyje išvardyti rekvizitai įrašomi tik pateikus dokumentą, patvirtinantį, kad produkcijos pardavėjas yra PVM mokėtojas arba ūkininkas, kuriam taikomas PVM kompensacinis tarifas;

1.5. produkciją perkančios įmonės vadovo įgalioto asmens, atsakingo už ūkinę operaciją, vardas, pavardė, pareigos ir parašas.

2. Žemės ūkio produkcijos pirkimo kvituose (pavyzdžiai 1 – 5 prieduose), be 1.1 – 1.5 papunkčiuose išvardytųjų ir šių kvitų blankų pavyzdžiuose nurodytųjų rekvizitų, gali būti įrašomi ir kiti rekvizitai, o šiuos dokumentus spausdinant kompiuteriu gali būti keičiama rekvizitų išdėstymo tvarka.

3. Žemės ūkio produkcijos pirkimo kvitus, remdamasis tinkamai įformintais pagal pirkėjo reikalavimus važtaraščiais arba kitais produkcijos pristatymui įforminti naudojamais dokumentais bei pateiktosios produkcijos kokybinių rodiklių analizės rezultatais, išrašo produkcijos pirkėjas. Pirmasis produkcijos pirkimo kvito egzempliorius pasilieka pirkėjui, o kiti egzemplioriai atiduodami pardavėjui. Produkcijos pirkimo kvitai gali būti išrašomi ir ūkininkams, kurie nėra PVM mokėtojai arba kuriems netaikomas PVM kompensacinis tarifas, bei kitiems gyventojams už jų parduotą žemės ūkio produkciją, jiems pageidaujant.

4. Vienas pieno pirkimo kvitas gali būti rašomas už produkciją, pateiktą atskirai per pirmąją ir antrąją mėnesio pusę, o kiti žemės ūkio produkcijos pirkimo kvitai – už per dieną pateiktą produkciją.

5. Važtaraščio komplektą sudaro 2 arba 3 egzemplioriai (iki 1997 m. gruodžio 31 d. gali būti naudojami ir ankstesnio pavyzdžio blankai). Įsitikinęs žemės ūkio produkcijos pirkimo kvitų išrašymui reikiamų rekvizitų teisingumu ir savo parašu patvirtinęs priimtąjį produkcijos kiekį, pirkėjo įmonės vadovo įgaliotas asmuo, atsakingas už ūkinės operacijos įforminimą, pirmąjį važtaraščio egzemliorių palieka įmonėje, antrąjį grąžina produkcijos pardavėjui, o trečiąjį, jeigu produkcija vežama ne pardavėjo ir ne pirkėjo transportu, perduoda produkcijos vežėjui (transportavimo paslaugas teikiančiai įmonei). Kai žemės ūkio produkcija pristatoma ne krovininiu transportu, vietoj važtaraščio gali būti naudojamas kitas apskaitos dokumentas.

6. Žemės ūkio produkcijos pardavėjo – žemės ūkio įmonės vadovo įgalioto asmens, atsakingo už ūkinės operacijos įforminimą, vardas, pavardė ir parašas bei ūkininko (gyventojo) vardas, pavardė, asmens kodas ir parašas turi būti važtaraštyje arba kitame produkcijos pristatymui įformina naudojamame apskaitos dokumente. Pastarasis dokumentas turi būti saugomas kartu su žemės ūkio produkcijos pirkimo kvitu kaip vienas kitą papildantys dokumentai.

 

 

 

ŽEMĖS IR MIŠKŲ ŪKIO MINISTRAS                                                      VYTAUTAS KNAŠYS

 

SUDERINTA

Ūkio ministras, einantis finansų ministro pareigas

V. Babilius

1997 06


 

 

______________


 

 

______________


 


 

 


 

 

______________