LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIEČIO PASO NUOSTATŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

1993 m. birželio 8 d. Nr. I-177

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas nutaria:

Iš dalies pakeisti ir papildyti Lietuvos Respublikos piliečio paso nuostatus (Žin., 1990, Nr. 33-795; 1991, Nr. 15-384):

1. 3 straipsnį išdėstyti taip:

3 straipsnis. Lietuvos Respublikos piliečio pasas išduodamas asmenims, kurie pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą yra Lietuvos Respublikos piliečiai.“

2. 4 straipsnį išdėstyti taip:

4 straipsnis. Klausimą dėl Lietuvos Respublikos piliečio paso išdavimo asmenims, išvardintiems Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 1 straipsnio 1, 2, 3 ir 5 punktuose, sprendžia policijos komisariatų migracijos tarnybos, o asmenims, nurodytiems 1 straipsnio 1 punkte – taip pat ir Lietuvos Respublikos konsulinės įstaigos užsienio valstybėse.“

3. 5 straipsnį išdėstyti taip:

5 straipsnis. Asmenims, atstatantiems Lietuvos Respublikos pilietybę, Lietuvos Respublikos piliečio pasus išduoda Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija arba Lietuvos Respublikos konsulinės įstaigos užsienio valstybėse, kai yra įvykdytos Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 18 ir 28 straipsnių trečiosiose dalyse numatytos sąlygos.“

4. 7 straipsnio pirmoje dalyje po žodžių „gimimo vieta“ įrašyti žodžius „pagal galiojantį administracinį teritorinį suskirstymą;“.

5. 9 straipsnį išdėstyti taip:

9 straipsnis. Asmeniui, kuriam sukako 16 metų, išduodamas pasas, kuris galioja, kol asmeniui sukaks 25 metai.

Piliečiams, kuriems sukako 25 ir 45 metai, policijos komisariatų migracijos tarnybos išduoda naujus pasus, į kuriuos perkelia tik reikalingus įrašus, buvusius prieš tai turėtame pase. Vyresnių kaip 45 metai asmenų pasai galioja 20 metų nuo jų išdavimo.

Laikinai dėl svarbių priežasčių išvykstantiems į užsienį asmenims, iki kurių paso galiojimo laiko pabaigos liko mažiau kaip vieneri metai ir kuriems pagal tos valstybės taisykles dėl to į pasą nededama viza, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija gali pratęsti turimo paso galiojimo laiką, tačiau ne ilgiau kaip vieneriems metams.

Asmenims, laikinai gyvenantiems užsienyje su pasu, kurio galiojimo laikas baigėsi, grįžimui į Lietuvą Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga užsienio valstybėje gali pratęsti paso galiojimo laiką, tačiau ne ilgiau kaip 6 mėnesiams.“

6. 12 straipsnį išdėstyti taip:

12 straipsnis. Pasą išduoda ir keičia Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, piliečio gyvenamosios vietos policijos komisariato migracijos tarnyba arba Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga užsienio valstybėje.

Lietuvos Respublikos pilietis, gaudamas Lietuvos Respublikos piliečio pasą, gyvenamosios vietos policijos komisariato migracijos tarnybai arba Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai užsienio valstybėje privalo atiduoti turimą pasą.“

7. 13 straipsnį išdėstyti taip:

13 straipsnis. Pasui gauti pilietis pateikia:

1) Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos nustatytos formos prašymą;

2) Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą, turimą pasą;

3) gimimo liudijimą, tėvų pasus (jei pasas išduodamas pirmą kartą);

4) tris 35x45 mm dydžio fotografijas.

Asmenims, kurie nepasirašė pasižadėjimo, numatyto gaunant Lietuvos Respublikos piliečio pažymėjimą ar pažymėjimą apie apsisprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, Lietuvos Respublikos piliečio pasas išduodamas tik tada, kai jie pasirašo pasižadėjimą.“

8. 14 straipsnį išdėstyti taip:

14 straipsnis. Pasibaigus paso galiojimo laikui, pilietis privalo pateikti gyvenamosios vietos policijos komisariato migracijos tarnybai prašymą, pasą ir tris jo amžių atitinkančias 35x45 mm dydžio fotografijas.“

9. 16 straipsnio 3 punkte vietoje žodžio „dvi“ įrašyti žodį „tris“.

10. 20 straipsnį išdėstyti taip:

20 straipsnis. Pilietis privalo saugoti pasą.

Praradęs pasą pilietis privalo apie tai pranešti policijos komisariato migracijos tarnybai ar Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai užsienio valstybėje ir apmokėti išlaidas už skelbimą spaudoje apie paso pametimą. Skelbimų padavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos.

Piliečiui, praradusiam pasą, išduodamas asmens tapatybę patvirtinantis laikinasis pažymėjimas. Laikinojo pažymėjimo formą ir išdavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Piliečiui, praradusiam pasą, naują pasą išduoda policijos komisariato migracijos tarnyba šių nuostatų nustatyta tvarka.“

11. 21 straipsnį išdėstyti taip:

21 straipsnis. Asmuo, netekęs Lietuvos Respublikos pilietybės arba kuriam Lietuvos Respublikos piliečio pasas buvo išduotas nepagrįstai ir neteisėtai, privalo pasą grąžinti policijos komisariato migracijos tarnybai arba Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai užsienio valstybėje. Negrąžinti pasai laikomi negaliojančiais.

Mirusiojo pasas grąžinamas jo gyvenamosios vietos arba mirimo vietos metrikacijos įstaigai ar Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai užsienio valstybėje, o šios nustatyta tvarka pasą perduoda policijos komisariato migracijos tarnybai.

Rastas pasas turi būti atiduotas policijos komisariato migracijos tarnybai.“

12. 18, 19, 26 straipsniuose žodžius „vidaus reikalų tarnyba“ ir „konsulas“ pakeisti atitinkamai žodžiais „policijos komisariato migracijos tarnyba“ ir „Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga užsienio valstybėje“.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO PIRMININKAS                                                                             ČESLOVAS JURŠĖNAS

______________