LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SAUGOS DARBE KOMISIJOS NUOSTATŲ IR ĮMONIŲ SAUGOS DARBE TARNYBŲ PAVYZDINIŲ NUOSTATŲ

 

1994 m. birželio 30 d. Nr. 548

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Seimo 1993 m. spalio 7 d. nutarimą Nr. I-267 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 88 straipsnyje nurodytų straipsnių įgyvendinimo“ (Žin., 1993, Nr. 55-1065) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. gegužės 23 d. nutarimą Nr. 392 „Dėl Normatyvinių aktų saugos darbe klausimais rengimo ir tvirtinimo tvarkos“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos saugos darbe komisijos nuostatus (pridedama).

2. Patvirtinti Įmonių saugos darbe tarnybų pavyzdinius nuostatus (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

FINANSŲ MINISTRAS,

L. E. SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO PAREIGAS EDUARDAS VILKELIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1994 m. birželio 30 d. nutarimu Nr. 548

 

Lietuvos Respublikos saugos darbe komisijos nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Formuojant ir įgyvendinant saugos darbe (darbų saugos) politiką, darbuotojų, darbdavių ir valstybės (toliau vadinama – šalys) interesams derinti bei tarpusavio santykiams šiais klausimais reguliuoti steigiama Lietuvos Respublikos saugos darbe komisija (toliau vadinama – komisija).

2. Šie nuostatai nustato komisijos funkcijas, teises, jos sudarymo, darbo organizavimo ir veiklos nutraukimo tvarką.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymu, kitais įstatymais ir normatyviniais aktais bei šiais nuostatais.

 

Komisijos pagrindinės funkcijos

 

4. Komisija vykdo šias funkcijas:

4.1. dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai formuojant ir įgyvendinant saugos darbe valstybinę politiką, atitinkančią trišalius (darbuotojų, darbdavių ir valstybės) interesus;

4.2. teikia inspekcijoms, kontroliuojančioms, kaip įmonėse laikomasi saugos darbe reikalavimų, pasiūlymus dėl saugos darbe būklės kompleksinių patikrinimų ekonominės veiklos srityse;

4.3. analizuoja saugos darbe būklę ir siūlo priemones jai gerinti, vertina saugos darbe būklę šalyje, teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kitoms ministerijoms ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus, kaip gerinti saugą darbe, rengia atitinkamas rekomendacijas bei priemonių projektus;

4.4. analizuoja Lietuvos ūkio ekonominės veiklos sričių saugos darbe gerinimo valstybines programas, teikia dėl jų išvadas;

4.5. teikia socialinės apsaugos ir darbo ministrui pasiūlymus dėl įstatymų ir kitų normatyvinių aktų saugos darbe klausimais projektų, dėl atitinkamų normatyvinių aktų pakeitimų ir papildymų bei mokslo tiriamųjų darbų šioje srityje;

4.6. aptaria Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktą metinės veiklos ataskaitą, vertina, kaip laikomasi darbo, saugos darbe įstatymų bei normatyvinių aktų;

4.7. tvirtina įmonių saugos darbe komitetų pavyzdinius nuostatus;

4.8. vadovaudamasi Saugos darbe fondo nuostatais, organizuoja jo veiklą bei lėšų formavimą, svarsto klausimus dėl fondo lėšų skyrimo saugos darbe priemonėms įgyvendinti, nustato paraiškų fondo lėšoms gauti pagrįstumą, svarsto savo posėdžiuose šio fondo revizijos komisijos ataskaitas.

 

Komisijos teisės

 

5. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

5.1. išklausyti savo posėdžiuose profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų bei vykdomosios valdžios atstovų informaciją apie tai, kaip laikomasi įstatymų, normatyvinių aktų darbo ir saugos darbe klausimais, rekomenduoti priemones trūkumams šalinti ir pažeidimams išvengti, teikti pasiūlymus ir rekomendacijas darbdavių ir profesinių sąjungų organizacijoms, Valstybinei darbo inspekcijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kitoms ministerijoms ir valstybinėms tarnyboms, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybei;

5.2. gauti iš valstybinių institucijų informaciją apie tai, kaip įgyvendinami komisijos pasiūlymai ir rekomendacijos jos kompetencijos klausimais;

5.3. vertinti parengtus normatyvinių aktų saugos darbe klausimais projektus, teikti pastabas, pasiūlymus bei rekomendacijas dėl jų priėmimo;

5.4. remdamasi Valstybinės darbo inspekcijos metinės veiklos ataskaita ir saugos darbe būklės analize, teikti šiai inspekcijai pasiūlymus dėl saugos darbe būklės kompleksinių patikrinimų ekonominės veiklos srityse.

 

Komisijos sudarymas ir veiklos nutraukimas

 

6. Komisija sudaroma iš darbuotojų, darbdavių ir vykdomosios valdžios atstovų. Bendras narių skaičius – 15 narių (po 5 atstovus iš kiekvienos šalies).

7. Į komisiją skiria:

darbuotojų atstovus – Lietuvos profesinių sąjungų respublikiniai susivienijimai (centrai);

darbdavių atstovus – darbdaviams atstovaujančios organizacijos;

vykdomosios valdžios atstovus – socialinės apsaugos ir darbo ministras, suderinęs su kitomis ministerijomis bei valstybinėmis tarnybomis.

8. Nurodytos 7 punkte šalys savo atstovams išduoda dokumentus, patvirtinančius jų įgaliojimus atstovauti komisijoje. Dokumentų išdavimo tvarka ir forma nustatoma šalių nuožiūra.

9. Komisijos narių kadenciją nustato juos delegavusi šalis. Pirmąjį komisijos posėdį organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

10. Savo atstovus šalis bet kada gali atšaukti ar pakeisti.

11. Bet kuri šalis gali pateikti komisijos posėdžiui pasiūlymą nutraukti komisijos veiklą (atsisakydama savo įgaliojimų). Apie tai informuojamas socialinės apsaugos ir darbo ministras. Ministras konsultuojasi su šalimis ir, vadovaujantis šiais nuostatais, sudaroma nauja komisija.

 

Komisijos darbo organizavimas

 

12. Komisijai vadovauja pirmininkas, renkamas rotacijos principu iš šalių atstovų. Jo kadenciją nustato komisija.

13. Komisijos pirmininkas organizuoja komisijos darbą ir atsako už jai pavestų funkcijų vykdymą, kviečia komisijos posėdžius, atstovauja jai.

Komisijos pirmininko nesant, jo pavedimu pirmininko pareigas laikinai eina vienas iš tos pačios šalies komisijos narių.

14. Vykdomajai veiklai organizuoti komisija skiria sekretorių, kuris tvarko Saugos darbe fondo einamąją veiklą ir komisijos raštvedybą. Komisijos veiklos techninį aprūpinimą užtikrina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

15. Komisijos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Patalpas komisijos posėdžiams suteikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

16. Neeiliniai posėdžiai kviečiami pasiūlius vienai iš šalių arba komisijos pirmininko iniciatyva. Posėdžiams pirmininkauja komisijos pirmininkas.

17. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė kiekvienos šalies atstovų.

Jeigu dėl nepakankamo narių skaičiaus posėdis neįvyksta, jam pateikti klausimai nagrinėjami kitame posėdyje.

18. Klausimus posėdžiams rengia šalis, pasiūliusi kviesti posėdį, arba šalys tarpusavio susitarimu ir medžiagą svarstymui pateikia komisijos sekretoriui ne vėliau kaip likus savaitei iki posėdžio.

19. Komisijos posėdžių pasiūlymus, rekomendacijas, kitus sprendimus ne vėliau kaip per 5 dienas įformina komisijos sekretorius.

Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas, sekretorius ir šalys, pateikusios klausimus svarstyti.

20. Komisijos nariai turi teisę gauti (jų pageidavimu) protokolą arba protokolo išrašą ne vėliau kaip per 10 dienų po posėdžio.

21. Komisijos sprendimai priimami šalių susitarimu, kai už juos balsuoja ne mažiau kaip du trečdaliai kiekvienos šalies atstovų, ir įforminami komisijos protokolu. Nepavykus susitarti, posėdžio protokole įrašomos šalių atstovų nuomonės ar pasiūlymai, kurie pateikiami šalims, delegavusioms savo atstovus, ir socialinės apsaugos ir darbo ministrui.

22. Artimiausiame posėdyje komisija, atsižvelgdama į šalių pasiūlymus, pakartotinai svarsto klausimą, dėl kurio ankstesniame posėdyje nepavyko priimti sprendimo. Jeigu ir pakartotinai svarstant nepavyksta priimti sprendimo, komisija apie tai informuoja socialinės apsaugos ir darbo ministrą.

23. Komisijos veiklos išlaidos finansuojamos iš Saugos darbe fondo lėšų, vadovaujantis komisijos sudaryta ir patvirtinta kalendorinių metų išlaidų sąmata.

24. Komisijos veikloje kilusius šalių nesutarimus sprendžia socialinės apsaugos ir darbo ministras, prireikus – ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1994 m. birželio 30 d. nutarimu Nr. 548

 

Įmonių saugos darbe tarnybų pavyzdiniai nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Visų nuosavybės formų ir reguliavimo sričių įmonėse, įstaigose ir organizacijose (toliau vadinama – įmonės) gamybinio traumatizmo ir profesinių ligų profilaktikai, saugos darbe ir priešgaisrinės saugos priežiūrai, kontrolei bei darbuotojų konsultavimui steigiamos saugos darbe tarnybos.

2. Šie nuostatai apibrėžia įmonės saugos darbe tarnybos (toliau vadinama – tarnybos) funkcijas, teises, atsakomybę ir steigimo tvarką.

Darbdavio, darbo priemonių, darbo sąlygų, darbo vietos, darbuotojo, nelaimingo atsitikimo, potencialiai pavojingo įrenginio, profesinės ligos, normatyvinių aktų saugos darbe (darbų saugos) klausimais sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 1 straipsnyje.

3. Tarnyba yra savarankiškas struktūrinis padalinys, tiesiogiai pavaldus darbdaviui (įmonės savininkui arba vadovui).

4. Rekomenduojamas tarnybos darbuotojų (darbų, eismo, priešgaisrinės saugos funkcijoms vykdyti) skaičius pateiktas šių nuostatų priede.

5. Įmonėje, kurioje dirba mažiau kaip 50 darbuotojų, tarnybos funkcijas gali vykdyti darbdavio paskirtas asmuo (asmenys).

6. Tarnybos funkcijoms vykdyti gali būti samdoma ir kita organizacija (asmenys).

7. Jeigu įmonėje tarnyba nesteigiama, jos funkcijas vykdo pats darbdavys.

8. Tarnyba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymu, normatyviniais aktais saugos darbe klausimais ir šiais nuostatais, koordinuoja ir kontroliuoja organizacinių, teisinių, ekonominių, techninių ir higienos priemonių įgyvendinimą, siekia mažinti darbuotojų traumatizmą, profesines ligas, sudaryti darbo vietose sąlygas jų sveikatai ir darbingumui išsaugoti.

9. Saugos darbe klausimus tarnyba sprendžia kartu su struktūriniais įmonės padaliniais, įmonės saugos darbe komitetu, profesinių sąjungų, kitų visuomeninių organizacijų vadovaujančiais organais ir bendradarbiaudama su valstybinėmis inspekcijomis bei tarnybomis.

10. Tarnyba vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, normatyviniais aktais saugos darbe klausimais, įmonės kolektyvine sutartimi, darbdavio įsakymais ir potvarkiais bei šiais nuostatais.

11. Tarnybos darbuotojais skiriami specialistai, turintys aukštąjį arba aukštesnįjį išsimokslinimą, praktinį darbo atitinkamoje gamybos šakoje stažą ir pažymėjimą, patvirtinantį, kad jie yra kompetentingi saugos darbe klausimais.

12. Tarnybos specialistų darbui vadovauja jos vadovas. Tarnybos vadovas gali būti įmonės saugos darbe komiteto narys.

13. Kaip numatyta Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 14 straipsnyje, darbdavys raštu praneša Valstybinei darbo inspekcijai apie tai, kad įsteigta tarnyba (pagal pridedamą 1 formą).

Pranešimas šiai inspekcijai turi būti pateiktas tiek apie steigiamą naują tarnybą, tiek apie jau esamą, jeigu jis nebuvo pateiktas anksčiau.

14. Darbdavys, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymu, kitais normatyviniais aktais saugos darbe klausimais ir šiais nuostatais, parengia ir tvirtina įmonės saugos darbe tarnybos nuostatus.

15. Tarnybos vadovas darbdavio pavedimu atstovauja įmonei kitose organizacijose, kai nagrinėjami saugos darbe bei priešgaisrinės saugos klausimai.

16. Darbdavys privalo sudaryti tarnybai reikiamas darbo sąlygas (saugos darbe kabinetas, kontrolės ir matavimo prietaisai, normatyvinė ir specialioji literatūra).

 

Tarnybos funkcijos

 

17. Siekdama, kad įmonėje būtų sudarytos saugios ir sveikos darbo sąlygos, tarnyba vykdo traumatizmo ir profesinių ligų profilaktikos, kontrolės, organizacines bei kitas funkcijas.

18. Vykdydama traumatizmo ir profesinių ligų profilaktikos funkcijas, tarnyba:

18.1. tikrina, ar įmonėje eksploatuojamos bei įmonei projektuojamos darbo priemonės, darbo vietos, gamybinės buities patalpos, statiniai, darbo organizavimas, jo techninio aprūpinimo projektai atitinka normatyvinių aktų saugos darbe klausimais reikalavimus;

18.2. dalyvauja komisijų, diegiančių naujas technologijas, priimančių eksploatuoti įrengimus, darbo vietas, barus, cechus ir gamybines buities patalpas, veikloje;

18.3. kai normatyviniuose aktuose dar nėra privalomųjų saugos darbe reikalavimų, įmonės specialistai kartu su tarnyba rengia ir įmonėje nustatyta tvarka pateikia darbdaviui tvirtinti saugos darbe instrukcijas bei tikrina, kaip jų laikomasi;

18.4. nustatytąja tvarka instruktuoja priimamus į darbą asmenis;

18.5. darbdavio pavedimu nagrinėja darbuotojų skundus ir prašymus saugos darbe klausimais.

19. Vykdydama kontrolės funkcijas, tarnyba tikrina (apie rastus trūkumus informuodama darbdavį):

19.1. kaip įmonėje vykdomi normatyviniai aktai saugos darbe klausimais, ar padalinių vadovai sudaro saugias ir sveikas darbo sąlygas, ar aprūpina darbuotojus visomis darbo sąlygas atitinkančiomis individualiosios ir kolektyvinės saugos priemonėmis, ar užtikrina reikiamą jų priežiūrą;

19.2. kaip vykdo saugos darbe reikalavimus asmenys, atsakingi už kenksmingų medžiagų laikymą ir naudojimą, statinių ir potencialiai pavojingų įrenginių eksploatavimą, darbų priežiūrą bei vykdymą.

Tarnyba prižiūri, kad laiku būtų tikrinama šių darbuotojų kvalifikacija, be to, dalyvaudama įmonės kvalifikacinių komisijų darbe, tikrina visų darbuotojų saugos darbe žinias;

19.3. kaip įgyvendinamos kolektyvinėje sutartyje numatytos saugos darbe priemonės;

19.4. ar laiku bandomi potencialiai pavojingi įrenginiai, kontrolės ir matavimo prietaisai, turintys įtaką saugai darbe, kaip atliekamos jų apžiūros; ar laiku matuojama elektros linijų ir įrengimų izoliacijos, žaibolaidžių ir įžeminimo kontūrų varža;

19.5. ar nustatytąja tvarka vykdomi privalomieji priimamų į darbą asmenų ir periodiški darbuotojų sveikatos tikrinimai;

19.6. ar padalinių vadovai laiku įvertina darbo sąlygas, reikiamai pildo darbo sąlygų būklės dokumentus, ar užtikrina patalpų ir statinių priežiūrą, saugą nuo gaisrų bei sprogimų;

19.7. ar įmonėje laiku ir tinkamai instruktuojami, mokomi darbuotojai, tvarkoma bei saugoma saugos darbe dokumentacija;

19.8. kaip įmonės padaliniuose vykdomi nelaimingų atsitikimų tyrimo ir apskaitos nuostatų reikalavimai;

19.9. kaip mokamos priemokos ir teikiamos lengvatos darbuotojams, dirbantiems kenksmingomis ar pavojingomis sąlygomis;

19.10. kaip vykdomi normatyvinių aktų reikalavimai atlyginti žalą dėl sveikatos pakenkimo ar mirties atvejais bei apdrausti darbuotojus;

19.11. ar saugus eismas įmonėje ir jos teritorijoje;

19.12. ar užtikrinamas darbuotojų darbo ir poilsio režimas.

20. Tarnyba organizuoja:

20.1. saugos darbe instrukcijų rengimą įmonės padaliniuose ir tikrina jų kokybę;

20.2. saugos darbe kabineto veiklą ir darbuotojų mokymą saugos darbe bei pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais;

20.3. padalinių vadovų aprūpinimą normatyviniais aktais bei vaizdinėmis priemonėmis saugos darbe klausimais;

20.4. patikrinimus, ar nėra pavojinga įmonėje gaminama produkcija bei į ją įvežamos prekės (apie pastebėtus trūkumus būtina raštu pranešti darbdaviui).

21. Kitos tarnybos funkcijos:

21.1. dalyvauti rengiant saugos darbe mokymo programas, rengti įsakymų ir kitų valdymo dokumentų saugos darbe klausimais projektus ir teikti juos darbdaviui;

21.2. sudaryti suderintą su Valstybine darbo inspekcija profesijų, kurioms nerengiamos saugos darbe instrukcijos, sąrašą ir pateikti jį darbdaviui tvirtinti;

21.3. nustatytąja tvarka dalyvauti tiriant nelaimingus atsitikimus, profesines ligas, avarijas ir tvarkyti jų apskaitą;

21.4. nagrinėti nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų priežastis bei aplinkybes, kartu su įmonės specialistais numatyti ir derinti su darbdaviu priemones traumatizmui bei ligoms mažinti, kontroliuoti, kaip šios priemonės įgyvendinamos;

21.5. nustatytąja tvarka rengti saugos darbe ataskaitas.

 

Tarnybos teisės

 

22. Tarnybos darbuotojai turi teisę:

22.1. bet kuriuo paros metu tikrinti saugos darbe būklę įmonės gamybiniuose ir pagalbiniuose padaliniuose bei teritorijoje;

22.2. darbdavio pavedimu dalyvauti valstybinių inspekcijų patikrinimuose, susipažinti su patikrinimų medžiaga ir kontroliuoti, kaip vykdomi šių inspekcijų nurodymai;

22.3. reikalauti, kad padalinio ar darbų vadovas sustabdytų darbus šiais atvejais:

kai darbuotojai neapmokyti saugiai dirbti;

kai dėl gedimo ir avarinės būklės gali susidaryti ar susidarė sąlygos nelaimingiems atsitikimams, ūmioms profesinėms ligoms;

kai dėl pažeidimų darbo aplinka tampa pavojinga sveikatai ar gyvybei;

kai darbuotojai neaprūpinti reikiamomis individualiosios ir kolektyvinės saugos priemonėmis.

Jeigu padalinio ar darbų vadovas atsisako įvykdyti reikalavimą sustabdyti darbą arba jeigu minėtų vadovų nėra, tarnybos vadovas nutraukia darbus, prireikus išveda darbuotojus iš pavojingos zonos ir apie tai informuoja darbdavį;

22.4. gauti įmonės padaliniuose reikiamą informaciją saugos darbe klausimais;

22.5. duoti padalinių vadovams privalomus vykdyti nurodymus, kad būtų pašalinti nustatyti pažeidimai (pagal pridedamą 2 formą);

22.6. suderinus su darbdaviu, rengti įmonėje pasitarimus saugos darbe klausimais bei darbuotojų mokymą, kaip elgtis įmonėje avarijų, gaisrų ar kitais pavojaus atvejais;

22.7. siūlyti darbdaviui skatinti darbuotojus, kurie sudaro saugias ir sveikas darbo sąlygas, bausti asmenis, kurie savo veiksmais ar neveiklumu pažeidžia normatyvinius aktus saugos darbe klausimais.

 

Tarnybos darbuotojų atsakomybė

 

23. Tarnybos darbuotojai už savo funkcijų netinkamą vykdymą atsako vidaus darbo tvarkos taisyklių ir įstatymų nustatyta tvarka.

______________


Įmonių saugos darbe tarnybų

pavyzdinių nuostatų

priedas

 

Rekomenduojamas darbų saugos tarnybos darbuotojų (darbų, eismo, priešgaisrinės saugos funkcijoms vykdyti) skaičius

 

Bendras darbuotojų skaičius

Darbų saugo tarnybos darbuotojų skaičius

 

įmonėse ir organizacijose pagal atliekamų darbų charakteristiką

 

 

darbo vietos ar jų grupės teritoriškai išsklaidytos potencialiai pavojinga gamyba (statyba, žemės, miškų ūkis, melioracija; naftos, chemijos, energetikos pramonė)

metalų ir kitų medžiagų apdorojimas ar perdirbimas (mašinų, metalo konstrukcijų, statybinių medžiagų pramonė; medienos, odos, medvilnės, žemės ūkio produktų perdirbimas

kita gamyba ir aptarnavimo sfera (radioelektronika, lengvoji pramonė, buitinis aptarnavimas, prekyba)

įstaigose

Nuo

iki

 

50

300

1

1

1

įpareigotas asmuo arba pats darbdavys

 

300

500

2

1-2

1–2

įpareigotas asmuo

 

500

1000

3-4

2

2

įpareigotas asmuo

 

1000

2000

4–5

3

2–3

1

 

2000

5000

5–7

3–4

3

1–2

 

5000

8000

7 ir daugiau

4–6

4–5

2

 

______________


1 forma

_____________________________

(įmonės pavadinimas)

Valstybinės darbo inspekcijos

_____________________________

(teritoriniam skyriui)

 

Pranešimas apie saugos darbe

tarnybos įsteigimą įmonėje

 

Pranešame, kad 199__m. ____________d. _________________________ Nr._____ įmonėje

                                                                                                      (dokumento pavadinimas)

įsteigta ši saugos darbe tarnyba _______________________________________________________

                                                                        (įrašyti: iš etatinių darbuotojų; samdoma kita organizacija;

________________________________________________________________________________

                   paskirtas asmuo, einantis kitas pareigas; tarnybos funkcijas vykdys įmonės vadovas – darbdavys)

 

(lentelė pildoma visais atvejais):

Eil. Nr.

Asmenų, vykdančių saugos darbe tarnybos funkcijas, vardai, pavardės ir telefonai

Išsimokslinimas, specialybė

Darbo stažas

Saugos darbe organizatoriaus pažymėjimo išdavimo data, numeris, kas išdavė

bendrasis

pagal įmonės veiklos rūšį

saugos darbe klausimais

 

Saugos darbe tarnybos funkcijas įmonėje vykdys ši samdoma organizacija (asmenys): ______

________________________________________________________________________________

                                                                         (organizacijos pavadinimas, jos veikla,

________________________________________________________________________________

                                                                leidimas verstis saugos darbe veikla, adresas, tel.)

_______________________________________________________________________________ .

Tarnyba aptarnaus ___________________________________________________________

                                                                                                         (pilnas įmonės pavadinimas, kodas,

_______________________________________________________________________________ ,

                                                                                          adresas, veikla)

 

įmonėje yra ______ darbuotojų, _____ staklių, ______ transporto priemonių, ______ suvirinimo aparatų, ______ potencialiai pavojingų techninių įrengimų. Bendras įmonės patalpų plotas ______ tūkst. kv. metrų.

 

Įmonės vadovas                                        (parašas)                           ______________________

                                                                                                           (vardas ir pavardė)

A. V.

______________


2 forma

 

______________________________

(įmonės pavadinimas)

 

 

Nurodymas Nr. ______

199__m._____________mėn.___d.

 

Kam:_______________________

(padalinio pavadinimas,

___________________________

___________________________

jo vadovo vardas, pavardė)

 

Remdamasis saugos darbe tarnybos nuostatais ir normatyviniais aktais saugos darbe klausimais, reikalauju atlikti šiuos darbus:

Eil. Nr.

Normatyvinio akto pavadinimas, straipsnis, punktas, kurio reikalavimai pažeisti

Pažeidimo vieta, apibūdinimas, nurodymo turinys

Įvykdymo terminai

Žymos apie įvykdymą

 

Saugos darbe tarnybos darbuotojo pareigos          (parašas)                       vardas ir pavardė

 

Nurodymą gavau 199___m.______________ d.                                    _________________

(padalinio vadovo parašas)

 

Pastabos: 1. Vienas nurodymo egzempliorius įteikiamas padalinio vadovui, o kitas lieka tikrinusiam asmeniui.

2. Apie tai, kad nurodymas įvykdytas, padalinio vadovas raštu praneša saugos darbe tarnybai.

______________