LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOMISIJOS MEDŽIOKLĖS PLOTŲ VIENETAMS SUDARYTI BEI JŲ RIBOMS PAKEISTI NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. rugsėjo 23 d. Nr. 487/361

Vilnius

 

Siekdami užtikrinti Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo (Žin., 2002, Nr. 65-2634) 5 straipsnio 2 dalies 6 punkto įgyvendinimą:

1. Tvirtiname Komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti nuostatus (pridedama).

2. Nustatome, kad Komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti nuostatai įsigalioja nuo 2002 m. spalio 1 d.

3. Aplinkos ministerijos informacijos kompiuterinėje sistemoje vadovautis reikšminiu žodžiu „gyvūnija“.

 

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                            ARŪNAS KUNDROTAS

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                     JERONIMAS KRAUJELIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2002 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. 487/361

 

Komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti nuostatai

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Komisija medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti (toliau – Komisija) sudaroma savivaldybės mero sprendimu medžioklės plotų vienetų sudarymo ir jų ribų pakeitimo šios savivaldybės teritorijoje projektams rengti.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymu, kitais įstatymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II. Komisijos sudarymas

 

3. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 6 asmenų, vienodu Komisijos narių skaičiumi atstovaujančių šioms savivaldybės teritorijoje veikiančioms Įstaigoms ir organizacijoms: savivaldybės administracijai, Aplinkos ministerijos Regiono aplinkos apsaugos departamentui, apskrities viršininko administracijos Žemės tvarkymo departamentui, valstybinių miškų valdytojams, medžiotojų visuomeninėms organizacijoms, vienijančioms medžiotojų klubus ir būrelius, ir žemės ar miško savininkų savivaldos organizacijoms (toliau – Įstaigos). Komisijos sudėtį savivaldybės meras formuoja apklausos būdu, išsiųsdamas raštiškus paklausimus į visas aukščiau išvardytas savivaldybės teritorijoje veikiančias įstaigas ir prašydamas skirti po vienodą atstovų į sudaromą Komisiją skaičių. Komisijos nariais siūlomi asmenys, atsižvelgiant į jų turimas žinias medžioklės teisinio reglamentavimo srityje bei gebėjimą nešališkai spręsti Komisijai pavestus klausimus.

4. Komisija sudaroma ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui. Komisija pradeda veikti nuo sprendimo sudaryti Komisiją priėmimo dienos. Atskiri Komisijos nariai kitais asmenimis gali būti pakeičiami anksčiau, jeigu jie pasitraukia iš tarnybos įstaigose (arba nutraukia narystę organizacijose), iš kurių atstovų sudaroma Komisija, patys pateikia atitinkamą prašymą arba dėl kitų, mero nuomone, svarbių priežasčių turi būti pakeisti. Komisijos narių pakeitimas turi būti suderintas su įstaigomis, kurioms jie atstovauja. Sudarant Komisiją bei pakeičiant atskirus jos narius, Komisijos narių, atstovaujančių skirtingoms šių Nuostatų 3 punkte nurodytoms įstaigoms, skaičius turi išlikti pastovus.

 

III. Komisijos funkcijos

 

5. Komisijos užduotis – parengti medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą, pateikti jį patvirtinti apskrities viršininkui, o patvirtintą dokumentą pateikti savo savivaldybės administracijai, Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentui ir medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo iniciatoriui.

6. Parengtą ir patvirtintą medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą sudaro šie dokumentai:

6.1. medžioklės plotų vieneto planas masteliu 1:10 000 (didesnio kaip 7 000 ha ploto medžioklės plotų vieneto atveju – 1:50 000) su pažymėtomis medžioklės plotų vieneto ribomis bei teritorijomis, kuriose leidžiama medžioti ir kuriose medžioklė yra uždrausta;

6.2. žodinis medžioklės plotų vieneto ribų aprašymas;

6.3. priedas apie medžioklės plotų dydį bei jų pasiskirstymą pagal tinkamumą medžiojamiesiems gyvūnams gyventi ir veistis.

7. Komisija, įgyvendindama jai priskirtą užduotį, vykdo šias funkcijas, susijusias su medžioklės plotų vienetų sudarymu bei jų ribų pakeitimu savivaldybės teritorijoje:

7.1. priima ir nagrinėja pasiūlymus medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti;

7.2. priima pateikiamą bei savo iniciatyva renka teisinę, grafinę, ekologinę ir kitą informaciją apie medžioklės plotus, kuriuose siūloma sudaryti medžioklės plotų vienetą ar pakeisti jo ribas, bei analizuoja šią informaciją;

7.3. vadovaudamasi Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 8 straipsnio 1 dalies reikalavimais, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos patvirtintais medžioklės plotų vientisumo kriterijais ir reikalavimais medžioklės plotų vienetų riboms nustatyti, priima sprendimą dėl medžioklės plotų vieneto ribų nustatymo, pažymėdama jas preliminariame medžioklės plotų vienetų sudarymo ar jų ribų pakeitimo projekte (medžioklės plotų vieneto plane);

7.4. suteikia medžioklės plotų vienetui pavadinimą, atsižvelgdama į pasiūlymo sudaryti medžioklės plotų vienetą teikėjo siūlymą arba medžioklės plotų vieneto teritorijoje naudojamus vietovardžius;

7.5. nustato teritorijas, kuriose, Komisijos nuomone, negali būti medžiojama, atsižvelgiant į vietos sąlygas (medžioklės saugos požiūriu nepatogios formos medžioklės plotų intarpai urbanizuotose teritorijose bei kiti atvejai), pažymėdama tokias teritorijas preliminariame medžioklės plotų vienetų sudarymo ar jų ribų pakeitimo projekte (medžioklės plotų vieneto plane). Komisija taip pat pažymi kitas teritorijas, kuriose medžioti uždrausta įstatymais ar kitais teisės aktais arba kuriose medžioti uždraudė žemės sklypų savininkai;

7.6. apskaičiuoja medžioklės plotų vieneto teritorijos, kurioje medžioklė nėra uždrausta, dydį bei jos pasiskirstymą pagal kategorijas, užpildydama Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos patvirtintos Medžioklėtvarkos projekto rengimo tvarkos priedą „Medžioklės plotų dydis ir tinkamumas medžiojamiesiems gyvūnams gyventi ir veistis“;

7.7. per vieną mėnesį nuo pasiūlymo medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti gavimo parengia ir teikia savivaldybės merui skelbti šalies ir vietinėje spaudoje informaciją apie parengtą preliminarų medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą. Spaudoje skelbiama informacija turi apimti taip pat informaciją apie Komisijos funkcijas, vykdomas pagal šios Tvarkos 7.8 ir 7.9 punktus;

7.8. vieną mėnesį po paskelbimo spaudoje apie parengtą preliminarų medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą teikia suinteresuotiems asmenims rengiamų dokumentų paaiškinimus ir priima privačios žemės sklypų savininkų, kurių žemė numatoma priskirti arba yra priskirta medžioklės plotų vienetui, raštiškus reikalavimus dėl medžioklės uždraudimo jų žemėje bei kitų suinteresuotų fizinių ar juridinių asmenų siūlymus dėl parengto projekto;

7.9. per vieną mėnesį po paskelbimo spaudoje apie parengtą preliminarų medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą numato ne mažiau kaip vieną dieną, kada suinteresuoti asmenys galės asmeniškai susitikti su Komisija aptarti parengtą projektą;

7.10. analizuoja parengto preliminaraus medžioklės plotų vieneto sudarymo ir jo ribų pakeitimo projekto svarstymo metu gautus reikalavimus ir pasiūlymus dėl jų atitikimo galiojančių įstatymų nuostatoms, priima dėl jų sprendimą ir prireikus koreguoja parengtą projektą;

7.11. teikia medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą tvirtinti apskrities viršininkui;

7.12. pateikia apskrities viršininko patvirtintą medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo projektą savivaldybės administracijai, Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentui ir medžioklės plotų vieneto sudarymo ar jo ribų pakeitimo iniciatoriui.

8. Komisijai gali būti pavedamos vykdyti ir kitos savivaldybei priskirtos su medžioklės tvarkymu susijusios funkcijos ir užduotys, iš anksto informuojant apie tai siūlomus į Komisiją įtraukti asmenis bei nustatant šias funkcijas sprendime dėl Komisijos sudarymo.

 

IV. Komisijos darbo organizavimas

 

9. Komisija dirba visuomeniniais pagrindais, ir atlyginimas Komisijos nariams už dalyvavimą Komisijos darbe nemokamas.

10. Darbo sąlygas Komisijai suteikia savivaldybės administracija, išsiunčia kitiems asmenims adresuotą Komisijos parengtą korespondenciją bei teikia kitą techninę pagalbą.

11. Savivaldybės meras, priimdamas sprendimą dėl Komisijos sudarymo, paskiria Komisijos pirmininką ir Komisijos narį – savivaldybės administracijos tarnautoją, atsakingą už Komisijos posėdžių protokolavimą, Komisijai pateikiamų dokumentų priėmimą, informacijos suinteresuotiems asmenims teikimą ir kitų nuolatinio pobūdžio veiksmų, susijusių su Komisijos vykdomomis funkcijomis, atlikimą.

12. Sprendimus Komisija priima posėdžiuose. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Komisijos narių.

13. Komisijos veiklai vadovauja pirmininkas. Jei pirmininkas dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti posėdyje, Komisija iš savo narių išsirenka narį, pavaduosiantį šiame posėdyje primininką.

14. Sprendimus posėdyje Komisija priima paprasta balsų dauguma, atviru balsavimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.

15. Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo visi Komisijos posėdyje dalyvavę Komisijos nariai. Kitus Komisijos parengtus dokumentus, kuriems buvo pritarta posėdyje, savo parašais taip pat patvirtina visi posėdyje dalyvavę Komisijos nariai, nurodydami vardą, pavardę bei įstaigą, kuriai jie atstovauja.

16. Pasiūlymams, kuriais siūloma medžioklės plotų vienetą sudaryti daugiau kaip vienos savivaldybės teritorijoje, nagrinėti gretimų savivaldybių atitinkamos komisijos organizuoja bendrus posėdžius, nusistatydamos tokių bendrų posėdžių organizavimo ir sprendimų priėmimo tvarką, neprieštaraujančią šiems Nuostatams.

17. Esant didelei darbo apimčiai, Komisija gali parengti Komisijos darbo planą ir jį patvirtinti savo sprendimu.

18. Komisijos parengti ar priimti dokumentai tvarkomi ir saugomi savivaldybės archyve pagal Lietuvos Respublikos archyvų įstatymą ir kitų teisės aktų reikalavimus.

 

V. Komisijos teisės ir pareigos

 

19. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

19.1. nustatyta tvarka gauti iš medžioklės plotų naudotojų, Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento, valstybinių miškų valdytojų, savivaldybės, kitų valstybinės žemės valdytojų ir kitų valstybės institucijų informaciją, reikalingą funkcijoms vykdyti;

19.2. gauti funkcijoms vykdyti reikalingą grafinę medžiagą iš apskrities viršininko administracijos Žemės tvarkymo departamento žemėtvarkos skyrių;

19.3. kviesti tam tikrų sričių ekspertus iškilusioms problemoms išsiaiškinti;

19.4. prašyti, kad asmenys, pateikę pasiūlymą medžioklės plotų vienetui sudaryti ar jo riboms pakeisti, paaiškintų savo pasiūlymą.

20. Komisija privalo:

20.1. objektyviai ir nešališkai vykdyti šiuose nuostatuose nurodytas funkcijas ir kitas mero sprendimu jai pavestas užduotis;

20.2. vykdydama funkcijas, laikytis Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo reikalavimų, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos patvirtintų medžioklės plotų vienetų vientisumo kriterijų bei reikalavimų medžioklės plotų vienetų riboms nustatyti, kitų medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų;

20.3. savivaldybės merui ar Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentui pareikalavus, teikti savo veiksmų ir sprendimų paaiškinimus.

 

VI. baigiamosios nuostatos

 

21. Komisija už savo veiklą atsiskaito savivaldybės merui.

22. Komisijos veikla pasibaigia pasibaigus terminui, kuriam ji buvo sudaryta.

23. Komisijos priimti sprendimai gali būti skundžiami administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

______________