LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2000 M. RUGSĖJO 21 D. NUTARIMO NR. 1126 „DĖL LIETUVOS KARIŲ TARNYBOS TARPTAUTINIŲ OPERACIJŲ KARINIUOSE VIENETUOSE SĄLYGŲ“ PAKEITIMO

 

2002 m. liepos 19 d. Nr. 1212

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugsėjo 21 d. nutarimą Nr. 1126 „Dėl Lietuvos karių tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sąlygų“ (Žin., 2000, Nr. 81-2451; 2001, Nr. 49-1712):

1. Išdėstyti antraštę taip:

„Dėl Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sąlygų“.

2. Išdėstyti preambulę taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymo (Žin., 1994, Nr. 58-1133; 2002, Nr. 13-465) 4 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

3. Išdėstyti 1.1 punktą taip:

1.1. Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sąlygas;“.

4. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiuo 2.4 punktu:

2.4. civiliams krašto apsaugos sistemos tarnautojams, tarnaujantiems tarptautinių operacijų karinių vienetų sudėtyje, kai jų tarnyba už Lietuvos Respublikos ribų trunka ilgiau kaip 30 dienų:

2.4.1. priemoką už darbą pavojingomis darbo sąlygomis skiria krašto apsaugos ministras;

2.4.2. bendra priedų ir priemokų suma negali viršyti Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708) nustatyto pareiginės algos procentinio dydžio“.

5. Nurodytuoju nutarimu patvirtintose Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sąlygose:

5.1. išdėstyti 1 ir 2 punktus taip:

1. Į tarptautinių operacijų karinius vienetus savanoriškumo ir atrankos principu priimami profesinės karo tarnybos kariai, aktyviojo rezervo prievolininkai ir individualiajam mobilizacijos rezervui priklausantys asmenys, taip pat gali būti priimami tinkamai parengti dalyvauti tarptautinėse operacijose privalomosios pradinės karo tarnybos kariai (toliau vadinama – kariai) bei civiliai krašto apsaugos sistemos tarnautojai (toliau vadinama – civiliai).

Krašto apsaugos ministro patvirtinta atrankos komisija, priimdama asmenis tarnauti į tarptautinių operacijų karinius vienetus, vadovaujasi nustatytais priėmimo į profesinę karo tarnybą ir tarptautinių operacijų karinį vienetą reikalavimais.

2. Krašto apsaugos ministerija su asmenimis, priimamais tarnauti į tarptautinių operacijų karinius vienetus, sudaro:

2.1. profesinės karo tarnybos sutartis – ne trumpesniam kaip 3 metų ir 6 mėnesių laikotarpiui ir ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, jeigu su kariu nebuvo sudaryta profesinės karo tarnybos sutartis arba anksčiau sudarytoje profesinės karo tarnybos sutartyje nurodytas terminas pasibaigia anksčiau, negu baigiasi tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sutarties laikas;

2.2. civilinės krašto apsaugos tarnybos sutartis – ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui ir ne trumpesniam kaip 2 metų laikotarpiui po paskutinio mokymosi ar kvalifikacijos kėlimo;

2.3. tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sutartis:

2.3.1. su kariais – ne trumpesniam kaip 1 metų ir ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui;

2.3.2. su civiliais – ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui arba tarptautinės operacijos laikotarpiui“;

5.2. išdėstyti 7.1-7.3 punktus taip:

7.1. profesinės karo tarnybos kariams mokami jiems nustatytų dydžių tarnybiniai atlyginimai, priklausantys nuo kario laipsnio ir pagal šį laipsnį ištarnautų metų, ir šio nutarimo 1.2 punktu patvirtintų dydžių priedai už tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose specifiką priklausomai nuo tarnybos ar tarptautinės operacijos pobūdžio ir už vadų pareigas, susijusias su didesne atsakomybe, o civiliams – pareiginė alga, priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą ir priemoka už darbą pavojingomis darbo sąlygomis; privalomosios pradinės karo tarnybos kariams vietoj išmokų buities išlaidoms mokami šio nutarimo 1.2 punktu jiems patvirtintų dydžių priedai už tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose specifiką priklausomai nuo tarnybos ar tarptautinės operacijos pobūdžio;

7.2. karininkams ir civiliams nuomojami tarnybiniai butai Krašto apsaugos ministerijos lėšomis, o visiems kitiems kariams (nuo eilinio iki vyresniojo puskarininkio) suteikiama bendra gyvenamoji patalpa. Jeigu profesinės karo tarnybos kariams suteikta bendra gyvenamoji patalpa, tačiau jie turi šeimas ir šeimos gyvena ne tarnybiniame bute, jiems mokama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio butpinigių dalis;

7.3. kariams ir civiliams apmokamos nakvynės ir kelionės į tarnybos vietą ir atgal į Lietuvą išlaidos karinio vieneto perdislokavimo ir atostogų suteikimo atvejais“;

5.3. išdėstyti 8.1–8.3 punktus taip:

8.1. profesinės karo tarnybos kariams mokami jiems nustatytų dydžių tarnybiniai atlyginimai, priklausantys nuo kario laipsnio ir pagal šį laipsnį ištarnautų metų, ir šio nutarimo 1.2 punktu patvirtintų dydžių priedai už tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose specifiką priklausomai nuo tarnybos ar tarptautinės operacijos pobūdžio ir už vadų pareigas, susijusias su didesne atsakomybe, o civiliams – pareiginė alga, priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą ir priemoka už darbą pavojingomis darbo sąlygomis; privalomosios pradinės karo tarnybos kariams vietoj išmokos buities išlaidoms mokami šio nutarimo 1.2 punktu jiems patvirtintų dydžių priedai už tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose specifiką priklausomai nuo tarnybos ar tarptautinės operacijos pobūdžio;

8.2. kariams ir civiliams, dalyvaujantiems tarptautinėse operacijose kitų valstybių karinių vienetų sudėtyje, apmokamos gyvenimo, maitinimo ir kitos išlaidos, remiantis tarpusavio susitarimu dėl išlaidų kompensavimo. Kariams ir civiliams, dalyvaujantiems tarptautinėse operacijose, bet neįeinantiems į kitų valstybių karinių vienetų sudėtį, išmokama iki 100 procentų tai valstybei, kurioje dislokuoti Lietuvos kariai, Finansų ministerijos 1996 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. 116 „Dėl dienpinigių ir gyvenamojo ploto nuomos normų vykstantiems į užsienio komandiruotes“ (Žin., 1996, Nr. 114-2660; 2002, Nr. 58-2374) patvirtintos dienpinigių normos maitinimosi išlaidų kompensacija ir apmokamos kitos su tarnyba susijusios išlaidos, neviršijant krašto apsaugos ministro patvirtintų sąmatoje lėšų;

8.3. kariams ir civiliams apmokamos nakvynės ir kelionės į tarnybos vietą ir atgal į Lietuvą išlaidos karinio vieneto perdislokavimo ir atostogų suteikimo atvejais“;

5.4. išdėstyti 10–12 punktus taip:

10. Tarptautinių operacijų metu kariams ir civiliams gali būti suteikiama iki 2 savaičių kasmetinių atostogų, kurių metu mokamas vidutinis darbo užmokestis. Jis apskaičiuojamas pagal 3 paskutinius kalendorinius mėnesius, einančius prieš tą mėnesį, už kurį mokamas vidutinis darbo užmokestis. Kariams ir civiliams, kuriems įstatymų nustatyta tvarka kasmetinių atostogų suteikti negalima, gali būti suteikiamos nemokamos atostogos.

Šeimos narių (sutuoktinių, vaikų, brolių, seserų, tėvų, senelių) sunkios ligos ar mirties atveju kariui suteikiamos nemokamos atostogos Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325) nustatyta tvarka, o civiliams – Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708) nustatyta tvarka.

Tarptautinių operacijų metu suteikus kasmetines ar nemokamas atostogas, maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija nemokama.

11. Kariams ir civiliams, sugrįžusiems iš tarptautinių operacijų, gali būti suteikiama nepanaudota kasmetinių atostogų dalis. Už atostogų dienas profesinės karo tarnybos kariams mokamas vidutinis mėnesinis tarnybinis atlyginimas, o civiliams – vidutinis darbo užmokestis, kuris apskaičiuojamas pagal 3 paskutinius mėnesius, iki karys ar civilis išvyko dalyvauti tarptautinėse operacijose. Jeigu iki išvykstant į tarptautines operacijas kariui nebuvo mokamas tarnybinis atlyginimas, už atostogų dienas jam mokamas atlyginimas už tarnybą Lietuvoje priklausomai nuo kario laipsnio pirmaisiais tarnybos metais.

12. Esant tarnybiniam būtinumui, karys, tarnaujantis tarptautinių operacijų kariniame vienete, gali būti perkeltas tarnauti į kitą dalinį, nenutraukiant su juo tarnybos tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose sutarties. Formuojant naują tarptautinių operacijų karinį vienetą, karys gali būti grąžintas tęsti tarnybos šiame kariniame vienete“.

6. Papildyti nurodytuoju nutarimu patvirtintus Lietuvos karių, tarnaujančių tarptautinių operacijų kariniuose vienetuose, priedų už tarnybos specifiką priklausomai nuo tarnybos ar tarptautinės operacijos pobūdžio ir už vadų pareigas, susijusias su didesne atsakomybe, dydžius šia 3 pastaba:

3. Siunčiant dalyvauti tarptautinėse operacijose, kurių pobūdis nenurodytas I ir II skyriuose, krašto apsaugos ministro įsakymu priedų dydis prilyginamas mokamam dalyvaujant vienam iš nurodytojo tarnybos pobūdžio“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRĄ                        JUOZAS BERNATONIS