LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL STUDENTŲ PRAKTIKOS ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOJE IR PRAKTIKOS IR STAŽUOČIŲ ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖSE ATSTOVYBĖSE, KONSULINĖSE ĮSTAIGOSE IR ATSTOVYBĖSE PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ

 

2010 m. vasario 19 d. Nr. V-21

Vilnius

 

 

Siekdamas populiarinti Lietuvos Respublikos diplomatinę tarnybą ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymu (Žin., 2009, Nr. 54-2140):

1. T v i r t i n u:

1.1. Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentų praktikos atlikimo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje tvarkos aprašą;

1.2. Praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų tvarkos aprašą.

2. P a v e d u:

2.1. Personalo departamento Personalo atrankos ir mokymo skyriaus vedėjui, o jo nesant – jį pavaduojančiam asmeniui Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vardu pasirašyti Studento praktinio mokymo sutartis;

2.2. Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir atstovybių prie tarptautinių organizacijų (toliau – atstovybė) vadovams atstovybės vardu pasirašyti Studento praktinio mokymo ir Praktinio mokymo/stažuotės sutartis;

2.3. Personalo departamento Personalo atrankos ir mokymo skyriui kontroliuoti šio įsakymo vykdymą.

3. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:

3.1. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2006 m. vasario 14 d. įsakymą Nr. V-20 „Dėl studentų praktikos“ (Žin., 2006, Nr. 24-809);

3.2. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2007 m. gruodžio 3 d. įsakymą Nr. V-108 „Dėl Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2006 m. vasario 14 d. įsakymo Nr. V-20 „Dėl studentų praktikos“ pakeitimo“ (Žin., 2007, Nr. 127-5192).

 

 

 

Užsienio reikalų ministras                                            Audronius Ažubalis


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro

2010 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. V-21

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS IR UŽSIENIO AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ STUDENTŲ PRAKTIKOS ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų studentų praktikos atlikimo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų (toliau – aukštoji mokykla) studentų praktikos, atliekamos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (toliau – ministerija) tikslus ir uždavinius, bendruosius praktikos organizavimo ir atlikimo reikalavimus, reikalavimus, keliamus praktiką atliekantiems studentams.

2. Šis aprašas nereglamentuoja studentų praktikos, atliekamos Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose, atstovybėse prie tarptautinių organizacijų ir specialiosiose misijose.

3. Studentų praktika neatliekama ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos, Rytų kaimynystės politikos, Ekonominio saugumo politikos, Informacinių technologijų ir apsaugos departamentuose, Administracinio departamento Įslaptintos informacijos valdymo skyriuje.

4. Praktiką ministerijoje galima atlikti, jei studijų pobūdis atitinka ministerijos vykdomas funkcijas.

 

II. STUDENTŲ PRAKTIKOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

 

5. Studentų praktikos tikslas – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją ir paskatinti siekti karjeros ministerijoje.

6. Studentų praktikos uždaviniai:

6.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;

6.2. pagilinti bendrąsias žinias apie ministerijos struktūrą, jos veiklą ir funkcijas, vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;

6.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir jų įgyvendinimą;

6.4. suteikti ir įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui Lietuvos Respublikos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje.

 

III. REIKALAVIMAI PRAKTIKĄ ATLIEKANTIEMS STUDENTAMS

 

7. Atlikti studentų praktiką ministerijoje priimami Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių kandidatūrai neprieštarauja ministerijos Informacinių technologijų ir apsaugos departamento Apsaugos skyrius (toliau – Apsaugos skyrius), remdamasis Klausimynu, skirtu asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (1 priedas).

8. Teisę atlikti praktiką ministerijoje turi aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentai, baigę ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, taip pat magistrantūros studentai.

9. Praktikos metu studentai neįdarbinami.

10. Studentų praktikos trukmė turi būti ne trumpesnė nei keturios savaitės, bet ne ilgesnė nei šeši mėnesiai.

11. Visas su praktikos ministerijoje atlikimu susijusias transporto, apgyvendinimo ir pragyvenimo išlaidas apmoka pats studentas arba siunčiančioji aukštoji mokykla.

 

IV. STUDENTŲ PRAKTIKOS ORGANIZAVIMAS

 

12. Studentų praktiką ministerijoje organizuoja Personalo departamento Personalo atrankos ir mokymo skyrius (toliau – Personalo atrankos ir mokymo skyrius).

13. Aukštoji mokykla, su kuria ministerija yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą ir pageidaujanti, kad jos studentai praktiką atliktų ministerijoje, iš anksto, bet ne vėliau nei likus 2 mėnesiams iki praktikos pradžios, oficialiu raštu kreipiasi į ministerijos Personalo departamentą, prašydama sudaryti galimybę studentams atlikti praktiką.

Rašte nurodomas studentų, pageidaujančių atlikti praktiką, skaičius, jų studijų programa ir kursas, pageidaujamas praktikos atlikimo laikas ir trukmė.

14. Aukštųjų mokyklų, su kuriomis ministerija nėra sudariusi bendradarbiavimo susitarimų, studentai, pageidaujantys atlikti praktiką ministerijoje, gali kreiptis savo iniciatyva. Ne vėliau nei likus 2 mėnesiams iki praktikos pradžios studentas pateikia motyvuotą prašymą ministerijos Personalo atrankos ir mokymo skyriui, jame nurodydamas savo aukštosios mokyklos pavadinimą, studijų programą ir kursą, pageidaujamą praktikos laiką ir trukmę.

15. Personalo atrankos ir mokymo skyrius, susipažinęs su aukštosios mokyklos ar studento prašymu, ministerijos administracijos padaliniams išsiunčia paklausimą, kiek studentų administracijos padalinys turi galimybę priimti praktikai atlikti.

16. Apibendrinęs ministerijos administracijos padalinių poreikius, Personalo atrankos ir mokymo skyrius raštu informuoja aukštąją mokyklą ar studentą, ar yra galimybė patenkinti prašymą dėl praktikos atlikimo.

17. Ne vėliau kaip likus 1 mėnesiui iki praktikos pradžios aukštoji mokykla pateikia ministerijai:

17.1. tikslų studentų sąrašą;

17.2. studentų gyvenimo aprašymus (CV) lietuvių kalba;

17.3. po dvi 3x4 cm dydžio studentų nuotraukas;

17.4. po 3 aukštosios mokyklos atstovo ir studento pasirašytus Trišalės studento praktinio mokymo sutarties (toliau – sutartis) egzempliorius (2 priedas);

17.5. užpildytus Klausimynus, skirtus asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (1 priedas);

18. Ne vėliau kaip likus 1 mėnesiui iki praktikos pradžios savarankiškai kreipęsis studentas pateikia ministerijai:

18.1. gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba;

18.2. dvi 3x4 cm dydžio nuotraukas;

18.3. užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (1 priedas);

18.4. aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad studentas mokosi ir visu prašomu praktikos atlikimo ministerijoje laikotarpiu mokysis aukštojoje mokykloje;

18.5. du pasirašytus Dvišalės studento praktinio mokymo sutarties (3 priedas) egzempliorius arba tris aukštosios mokyklos ir studento pasirašytas Trišalės studento praktinio mokymo sutarties (2 priedas) egzempliorius.

19. Apsaugos skyrius turi teisę neleisti atlikti praktikos ministerijoje, nenurodydamas tokio sprendimo priežasties.

20. Jei Apsaugos skyrius neprieštarauja, kad kandidatas atliktų praktiką, Personalo atrankos ir mokymo skyrius suderina su ministerijos administracijos padalinio, kuriame studentas atliks praktiką (toliau – praktikos padalinys), vadovais studentų praktikos vadovų kandidatūras.

Studentų praktikos vadovu skiriamas kvalifikuotas ministerijos darbuotojas, iš viso turintis ne mažesnį kaip 3 metų darbo ministerijoje ir/ar Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse stažą.

Studentų praktikos vadovai tvirtinami ministerijos kanclerio potvarkiu.

21. Sutartis ministerijos vardu pasirašo Personalo atrankos ir mokymo skyriaus vedėjas, jo nesant – jį pavaduojantis asmuo, kai jos jau būna pasirašytos aukštosios mokyklos atstovo ir studento arba, kai sudaroma dvišalė sutartis, tik studento.

Vieną sutarties egzempliorių Personalo atrankos ir mokymo skyrius išsiunčia aukštajai mokyklai.

22. Prieš prasidedant studentų praktikai, Personalo atrankos ir mokymo skyrius Apsaugos skyriui perduoda atliekančių ministerijoje praktiką studentų sąrašą, kuriame turi būti: studento vardas ir pavardė; aukštoji mokykla, studijų programa ir kursas; praktikos padalinio pavadinimas; praktikos vadovo pavardė; tikslus praktikos atlikimo laikas ir trukmė.

Sąraše nurodyti studentai praktikos laikotarpiu į ministeriją įleidžiami, pateikę apsaugos postui asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

V. STUDENTŲ PRAKTIKOS ATLIKIMAS

 

23. Pirmąją praktikos dieną studentai išklauso įvadinį instruktažą, kurio metu Personalo atrankos ir mokymo skyrius kartu su ministerijos Apsaugos skyriumi supažindina su praktikos atlikimo tvarka, ministerijos darbo reglamentu ir bendraisiais saugumo reikalavimais.

Po instruktažo studentams įteikiamas vienas sutarties egzempliorius, jie užpildo Pasižadėjimą (4 priedas) ir yra supažindinami su praktikos vadovu bei praktikos padaliniu.

24. Praktikos atlikimo laikotarpiu ministerijos paskirtas praktikos padalinys ir praktikos vadovas nekeičiami, išskyrus nenumatytus atvejus, dėl kurių praktikos vadovas nebegali vadovauti praktikai.

25. Kad studentai galėtų išsamiau ir visapusiškiau susipažinti su visos ministerijos veikla ir funkcijomis, praktiką atliekantiems studentams aukštosios mokyklos rašytiniu pageidavimu gali būti parengtas paskaitų apie ministerijos administracijos padalinių veiklą ciklas.

26. Praktikos vadovas kartu su praktikos administracinio padalinio vadovu yra atsakingi už tai, kad studentui būtų įrengta darbo vieta ne aukštesnėje nei administracinėje saugumo zonoje, atitinkanti bendruosius saugumo reikalavimus ir sveikatos bei higienos normų reikalavimus, taip pat kad jis būtų aprūpintas praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis.

27. Atliekantys praktiką studentai turi teisę dirbti tik su kompiuterine technika ir informaciniais ištekliais, kuriuos šiam tikslui leidžia naudoti Informacinių technologijų ir apsaugos departamentas. Informacinius išteklius ir kompiuterinę techniką praktikos vadovo prašymu suteikia arba nurodo Informacinių technologijų ir apsaugos departamentas.

28. Praktikos vadovas yra asmeniškai atsakingas už studento supažindinimą su ministerijos vidaus dokumentais, už studento elgesio ir veiklos praktikos metu kontrolę.

Praktikos ar stažuotės metu studentas ar absolventas negali būti supažindinamas su jokiais įslaptintais dokumentais. Darbuotojai, neužtikrinę šio reikalavimo, asmeniškai atsako už valstybės ar tarnybos paslapties neteisėtą atskleidimą įstatymų nustatyta tvarka.

29. Studentas praktikos metu privalo laikytis ministerijos darbo reglamento, vykdyti praktinio mokymo užduotis ir praktikos vadovo nurodymus, saugoti ir neatskleisti praktikos metu jam patikėtos ar sužinotos įslaptintos ar nepageidaujamos platinti informacijos, tausoti ministerijos turtą.

30. Jei studentas pažeidžia šios tvarkos reikalavimus, Personalo atrankos ir mokymo skyrius praneša apie tai aukštajai mokyklai ir ministerijos kanclerio potvarkiu turi teisę nutraukti praktiką, nepasibaigus jos atlikimo terminui.

31. Praktikai pasibaigus, praktikos vadovas parengia raštu praktikos rezultatų apibendrinimą, charakteristiką ir veiklos įvertinimą (toliau – praktikos įvertinimas). Praktikos įvertinime aptariamos: studento veiklos sritys praktikos ministerijoje metu, mokymo užduotys, gebėjimai jas atlikti, studento asmeninės ir dalykinės savybės ir pan.

Praktikos įvertinimas įteikiamas studentui, o jo kopija – Personalo atrankos ir mokymo skyriui.

32. Įvertinimai, Studento praktinio mokymo sutartys ir gyvenimo aprašymai saugomi Personalo atrankos ir mokymo skyriuje trejus metus pagal bylų nomenklatūrą tam skirtoje byloje.

33. Klausimynai, skirti asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, ir Pasižadėjimai saugomi Apsaugos skyriuje pagal bylų nomenklatūrą tam skirtoje byloje.

34. Aktyviausiems ir labai gerai įvertintiems studentams gali būti rašoma rekomendacija.

35. Jei aukštoji mokykla raštu pareiškia pageidavimą, Personalo atrankos ir mokymo skyrius gali parengti pranešimą, apibendrinantį aukštosios mokyklos studentų praktiką ministerijoje.

36. Personalo atrankos ir mokymo skyrius studentui gali išduoti pažymą, patvirtinančią praktikos atlikimo faktą.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Asmenys už šio aprašo nuostatų nesilaikymą atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų

mokyklų studentų praktikos atlikimo

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų

ministerijoje tvarkos aprašo

1 priedas

 

KLAUSIMYNAS, SKIRTAS ASMENIMS, KURIE PRETENDUOJA ATLIKTI PRAKTIKĄ LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJOJE

 

 

Spalvota asmens fotonuotrauka, padaryta ne anksčiau kaip prieš vienerius metus

 

 

Eil. Nr.

Klausimas

Atsakymas

1.

Vietos, kur bus atliekama praktika, pavadinimas

 

 

2.

Vardas

 

 

3.

Pavardė

 

 

 

Pastaba. Šią klausimyno dalį pildo atsakingas Užsienio reikalų ministerijos asmuo.

 

Atsakydami į klausimus, pateikite kuo išsamesnę informaciją. Jei į pateiktą klausimą atsakoma teigiamai, atsakymo grafoje turi būti pateikta kuo išsamesnė informacija. Kai į pateiktą klausimą atsakoma neigiamai, atsakymo grafa pildoma žodžiais, pvz.: „Ne“, „Nebuvau“ ar pan. Vietoj atsakymų negali būti dedami brūkšniai, simboliai ar kitos žymos.

Įspėjame, kad nuslėpus arba pateikus melagingus (klaidingus) biografijos ar kitus duomenis, Jūsų kandidatūros tikrinimas bus nutrauktas ir praktikos atlikti negalėsite.

 

SUTIKIMAS

 

Aš, __________________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė)

norėdamas (-a) atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, sutinku, kad įgaliotos institucijos teisės aktų nustatyta tvarka tikrintų mano kandidatūrą, rinktų, gautų ir tvarkytų reikiamus duomenis apie mane iš valstybės ir savivaldybių institucijų, bankų ir kitų juridinių ar fizinių asmenų.

 

____ m. ___________ ____ d.

_____________

(parašas)

 

I. Asmens duomenys

 

Nr.

Klausimas

Atsakymas

1.

Vardas ir pavardė

(spausdintinėmis raidėmis)

 

2.

Mergautinė arba kita turėta pavardė ar vardas. Nurodykite keitimo priežastį ir datą

 

3.

Tiksli gimimo diena

 

4.

Tiksli gimimo vieta

 

 

5.

Asmens kodas

 

 

6.

Paso numeris

 

7.

Tautybė

 

 

8.

Pilietybė

 

 

9.

Nurodykite turimą ar turėtą kitos šalies pilietybę

 

10.

Šeiminė padėtis

 

 

11.

Aukštoji mokykla, fakultetas

 

 

12.

Studijų programa

 

 

13.

Telefono numeris (-iai), kuriuo galima su Jumis susisiekti (asmeninis, darbovietės, namų; nurodykite vietovės kodą ir telefono numerį)

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

 

14.

Faktinė gyvenamoji vieta

 

 

15.

Gyvenamosios vietos per paskutinius 3 metus

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

 

 

II. DarbO veikla, STAŽUOTĖS, ILGALAIKĖS KOMANDIRUOTĖS, IŠVYKOS

(chronologine tvarka nurodykite buvusias ir dabartines, taip pat ir užsienyje, nepriklausomai nuo jų trukmės)

 

16.

Veiklos pradžia ir pabaiga

Darbovietės, įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas

Pareigos, veiklos pobūdis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeigu buvote atleistas iš darbo darbdavio iniciatyva arba Jums buvo pasiūlyta palikti darbo vietą, apie tai parašykite smulkiau.

17.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Administracinės nuobaudos, patraukimas baudžiamojon atsakomybėn, Teistumas

 

18. Ar buvote baustas už administracinės teisės pažeidimus? (Jeigu taip – nurodykite, kada, kur, taip pat patraukimo administracinėn atsakomybėn aplinkybes.)

18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. Ar įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu arba teismo baudžiamuoju įsakymu buvote pripažintas kaltu padaręs nusikalstamą veiką?

(Jeigu taip – nurodykite, kada, kokio teismo ir pagal kokį baudžiamojo įstatymo straipsnį buvote nuteistas.)

 

19.

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Ar Jums dėl Jūsų veiksmų atlikimo (neatlikimo) yra (buvo) pradėtas ikiteisminis tyrimas, ar yra (buvo) nagrinėjama baudžiamoji byla teisme? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

20.

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Ar Jums dėl nusikalstamos veikos padarymo buvo įteiktas (pareikštas) pranešimas apie įtarimą, surašytas kaltinamasis aktas, surašytas prokuroro pareiškimas dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ar prokuroro pareiškimas dėl bylos nagrinėjimo pagreitinta proceso tvarka arba Jūsų atžvilgiu teisme buvo nagrinėta byla privataus kaltinimo tvarka? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

21.

 

 

 

 

 

 

 

 

22. Ar Jūs kada nors buvote atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės (kaltininkui ir nukentėjusiam susitaikius, dėl padarytos veikos mažareikšmiškumo, dėl aktyvaus padėjimo atskleisti organizuotos grupės ar nusikalstamo susivienijimo narių padarytas nusikalstamas veikas ar kt.)? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

22.

 

 

 

 

 

 

 

 

23. Ar Jums užsienio valstybėje dėl nusikalstamos veikos padarymo buvo pareikšti įtarimai, kaltinimai, ar įsiteisėjusiu teismo sprendimu buvote pripažintas kaltu dėl tokios veikos padarymo?

(Jeigu taip – nurodykite, kada, kokioje valstybėje ir dėl kokios veikos Jums buvo pareikšti įtarimai, kaltinimai ar dėl kokios veikos įsiteisėjusiu teismo sprendimu Jūs buvote pripažintas kaltu.)

 

23.

 

 

 

 

 

 

 

 

24. Ar Jūs dalyvaujate religinių bendruomenių, politinių, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų, jų darinių veikloje? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

24.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aš, __________________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė)

 

pareiškiu, kad mano pateikti man žinomi duomenys ir atsakymai į klausimyno klausimus yra išsamūs ir teisingi.

 

____ m. ___________ ____ d.

_____________

(parašas)

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų

mokyklų studentų praktikos atlikimo

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų

ministerijoje tvarkos aprašo

2 priedas

 

TRIŠALĖ STUDENTO PRAKTINIO MOKYMO SUTARTIS

 

20___ m. ____________________ d.

Vilnius

 

___________________________________________ (toliau – aukštoji mokykla),

(aukštosios mokyklos pavadinimas)

 

atstovaujama _______________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė, pareigos)

veikiančio pagal ____________________________________________________________ ,

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (toliau – ministerija), atstovaujama ministerijos Personalo departamento Personalo atrankos ir mokymo skyriaus vedėjo _________________________ ,

(vardas, pavardė)

veikiančio pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymo Nr. V-21 21 punktą, ir studentas ________________________________________________________________

(studijų programos pavadinimas, kursas,

__________________________________________________________________________

studento vardas, pavardė, paso/tapatybės kortelės numeris arba gimimo metai,

__________________________________________________________________________ ,

nuolatinės gyvenamosios vietos adresas)

vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktais, sudaro šią sutartį:

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši sutartis sudaroma visam praktikos ministerijoje (toliau – praktika) laikotarpiui.

Praktikos trukmė: nuo 20___ m. _____________ d. iki 20___ m. _____________ d. įskaitytinai, praktiką atliekant pirmadieniais–penktadieniais pilną darbo dieną.

2. Studentas atlieka praktiką, jeigu tai yra numatyta aukštosios mokyklos sudarytoje studijų programoje.

2.1. Studentų praktikos tikslas – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją, sudominti ir paskatinti siekti karjeros ministerijoje.

2.2. Studentų praktikos uždaviniai:

2.2.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;

2.2.2. pagilinti bendrąsias žinias apie ministerijos struktūrą, jos veiklą ir funkcijas, vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;

2.2.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, apie jų veiklą reglamentuojančią norminę bazę ir įgyvendinimą;

2.2.4. suteikti ir įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui Lietuvos Respublikos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje.

 

II. AUKŠTOSIOS MOKYKLOS TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

3. Aukštoji mokykla įsipareigoja:

3.1. užtikrinti studento, siunčiamo atlikti praktiką, teorinį ir praktinį pasirengimą, būtiną praktikai;

3.2. kontroliuoti studento praktikos eigą ir prireikus kartu su Užsienio reikalų ministerija operatyviai spręsti kilusias problemas ir suteikti studentui reikiamą pagalbą;

3.3. pageidaujant šios sutarties šalims, ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki praktikos pradžios suderinti su ministerija siunčiamo studento praktikos atlikimo užduotis;

3.4. ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį iki praktikos pradžios pateikti ministerijos Personalo atrankos ir mokymo skyriui: 1) siunčiamo atlikti praktiką studento gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba; 2) dvi 3x4 cm dydžio nuotraukas; 3) studento užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje; 4) aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad studentas mokosi ir visu prašomu praktikos atlikimo ministerijoje laikotarpiu mokysis aukštojoje mokykloje; 5) tris šios sutarties egzempliorius, pasirašytus aukštosios mokyklos ir studento;

3.5. skirti praktikos vadovą – aukštosios mokyklos dėstytoją;

3.6. užtikrinti, kad praktiką atliks studentas, kuris yra baigęs ne mažiau kaip antrąjį pagrindinių ar vientisųjų studijų kursą.

4. Aukštoji mokykla turi teisę atšaukti studentą iš praktikos, jeigu:

4.1. ministerija studento praktikai nesuteikia praktinio mokymo vietos pagal studijų programą;

4.2. studentas padaro praktikos drausmės pažeidimus;

4.3. studentas atlieka vien tik nekvalifikuotą darbą;

4.4. studentui neužtikrinamos saugos, sveikatos bei higienos normų reikalavimus atitinkančios darbo sąlygos.

 

III. MINISTERIJOS TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

5. Ministerija įsipareigoja:

5.1. suteikti studentui praktinio mokymo vietą ministerijos patalpose, esančiose Vilniuje, J. Tumo-Vaižganto g. 2, aprūpinti jį praktinio mokymo užduotimis, šioms užduotims vykdyti reikiama dokumentacija, neatitraukti studento nuo praktinio mokymo užduočių vykdymo;

5.2. užtikrinti, kad studentui būtų paskirtas praktikos vadovas iš kvalifikuotų ministerijos tarnautojų, turinčių ne mažesnį kaip 3 metų atitinkamo darbo stažą;

5.3. praktikos pradžioje studentui pravesti įvadinį darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos instruktažą;

5.4. užtikrinti studentui darbuotojų saugos, sveikatos ir higienos normas atitinkančias darbo sąlygas; aprūpinti studentą praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis;

5.5. vykdyti studento praktikos apskaitą; pasibaigus praktikai pateikti praktikos charakteristiką ir įvertinimą;

5.6. informuoti aukštąją mokyklą apie praktikos drausmės pažeidimus, studento neatvykimą į praktiką.

 

IV. STUDENTO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

6. Studentas įsipareigoja:

6.1. stropiai vykdyti praktinio mokymo užduotis; jei negali atvykti į praktiką, nedelsdamas pranešti apie tai ministerijos paskirtam praktikos vadovui, nurodant priežastį, o ligos atveju – pateikti gydytojo pažymą;

6.2. laikytis ministerijos darbo reglamento, saugoti ir neatskleisti praktikos metu jam patikėtos ar sužinotos įslaptintos ar nepageidaujamos platinti informacijos;

6.3. tausoti ministerijos turtą, už padarytą materialinę žalą atsakyti įstatymų nustatyta tvarka;

6.4. laikytis darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimų;

6.5. parengti praktikos ataskaitą.

7. Studentas turi teisę:

7.1. gauti iš aukštosios mokyklos praktikos programą ir visą informaciją, susijusią su praktikos atlikimu;

7.2. gauti iš ministerijos praktikos užduotį (užduotis) ir praktikai atlikti reikalingas darbo priemones.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Ši sutartis gali būti pakeista tik rašytiniu visų šalių susitarimu. Sutarties pakeitimai yra neatsiejama šios sutarties dalis.

9. Ši sutartis gali būti nutraukiama:

9.1. jei studentas pašalinamas iš aukštosios mokyklos teisės aktų nustatyta tvarka;

9.2. jei studentas šiurkščiai pažeidžia ministerijos darbo reglamentą ar nuostatus;

9.3. šalių susitarimu.

10. Sutarties šalis praneša kitoms sutarties šalims apie sutarties nutraukimą ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas.

11. Visi ginčai, kurių sutarties šalys negali išspręsti geranoriškai ir susitarus, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Ši sutartis patvirtinama šalių parašais.

13. Ši sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai ją pasirašo Personalo atrankos ir mokymo skyriaus vedėjas – paskutinė iš šią sutartį pasirašančių šalių – t. y. nuo 20___ m. _____________ dienos ir galioja iki praktikos atlikimo ir visų kitų įsipareigojimų pagal šią sutartį įvykdymo.

14. Ši sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną kiekvienai sutarties šaliai.

 

ŠALIŲ REKVIZITAI

 

Aukštoji mokykla:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

Aukštosios mokyklos paskirtas praktikos vadovas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

 

Ministerija:

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius

Kodas 1886 13242

 

Ministerijos paskirtas praktikos vadovas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

Ministerijos praktikos padalinio pavadinimas:

__________________________________________________________________________

(ministerijos praktikos padalinio, kuriame paskirta atlikti praktiką, pavadinimas)

 

Studentas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

 

ŠALIŲ PARAŠAI

 

_____________

(aukštoji mokykla)

__________

(ministerija)

____________

(studentas)

 

_________________


Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų

mokyklų studentų praktikos atlikimo

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų

ministerijoje tvarkos aprašo

3 priedas

 

DVIŠALĖ STUDENTO PRAKTINIO MOKYMO SUTARTIS

 

20___ m. _________________ d.

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (toliau – ministerija), atstovaujama ministerijos Personalo departamento Personalo atrankos ir mokymo skyriaus vedėjo _________________________ ,

(vardas, pavardė)

veikiančio pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymo Nr. V-21 21 punktą, ir studentas ________________________________________________________________

(studijų programos pavadinimas, kursas,

__________________________________________________________________________

studento vardas, pavardė, paso/tapatybės kortelės numeris arba gimimo metai,

__________________________________________________________________________ ,

nuolatinės gyvenamosios vietos adresas)

vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktais, sudaro šią sutartį:

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši sutartis sudaroma visam praktikos ministerijoje (toliau – praktika) laikotarpiui.

Praktikos trukmė: nuo 20___ m. _____________ d. iki 20___ m. _____________ d. įskaitytinai, praktiką atliekant pirmadieniais–penktadieniais pilną darbo dieną.

2. Studentų praktikos ministerijoje tikslai ir uždaviniai:

2.1. Studentų praktikos tikslas – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją, sudominti ir paskatinti siekti karjeros ministerijoje.

2.2. Studentų praktikos uždaviniai:

2.2.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;

2.2.2. pagilinti bendrąsias žinias apie ministerijos struktūrą, jos veiklą ir funkcijas, vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;

2.2.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, apie jų veiklą reglamentuojančią norminę bazę ir įgyvendinimą;

2.2.4. suteikti ir įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui Lietuvos Respublikos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje.

 

II. MINISTERIJOS TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

3. Ministerija įsipareigoja:

3.1. suteikti studentui praktinio mokymo vietą ministerijos patalpose, esančiose Vilniuje, J. Tumo-Vaižganto g. 2, aprūpinti jį praktinio mokymo užduotimis, šioms užduotims vykdyti reikiama dokumentacija, neatitraukti studento nuo praktinio mokymo užduočių vykdymo;

3.2. užtikrinti, kad studentui būtų paskirtas praktikos vadovas iš kvalifikuotų ministerijos tarnautojų, turinčių ne mažesnį kaip 3 metų atitinkamo darbo stažą;

3.3. praktikos pradžioje studentui pravesti įvadinį darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos instruktažą;

3.4. užtikrinti studentui darbuotojų saugos, sveikatos ir higienos normas atitinkančias darbo sąlygas; aprūpinti studentą praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis;

3.5. vykdyti studento praktikos apskaitą; pasibaigus praktikai pateikti praktikos charakteristiką ir įvertinimą.

 

III. STUDENTO/ABSOLVENTO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

4. Studentas įsipareigoja:

4.1. ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį iki praktikos pradžios pateikti Užsienio reikalų ministerijos Personalo atrankos ir mokymo skyriui: 1) gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba; 2) dvi 3x4 cm dydžio nuotraukas; 3) užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje; 4) aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad studentas mokosi ir visu prašomu praktikos atlikimo laikotarpiu mokysis aukštojoje mokykloje; 5) du šios sutarties egzempliorius, pasirašytus studento;

4.2. stropiai vykdyti praktinio mokymo užduotis; jei negali atvykti į praktiką, nedelsdamas pranešti apie tai ministerijos paskirtam praktikos vadovui, nurodyti priežastį, o ligos atveju – pateikti gydytojo pažymą;

4.3. laikytis ministerijos darbo reglamento, saugoti ir neatskleisti praktikos metu jam patikėtos ar sužinotos įslaptintos ar nepageidaujamos platinti informacijos;

4.4. tausoti ministerijos turtą, už padarytą materialinę žalą atsakyti įstatymų nustatyta tvarka;

4.5. laikytis darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimų;

4.6. parengti praktikos ataskaitą.

5. Studentas/absolventas turi teisę:

5.1. gauti iš ministerijos praktikos/stažuotės užduotį (užduotis) ir praktikai/stažuotei atlikti reikalingas darbo priemones.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Ši sutartis gali būti pakeista tik rašytiniu abiejų šalių susitarimu. Sutarties pakeitimai yra neatsiejama šios sutarties dalis.

9. Ši sutartis gali būti nutraukiama:

9.1. jei studentas pašalinamas iš aukštosios mokyklos teisės aktų nustatyta tvarka;

9.2. jei studentas šiurkščiai pažeidžia ministerijos darbo reglamentą ar nuostatus;

9.3. šalių susitarimu.

10. Sutarties šalis praneša kitai sutarties šaliai apie sutarties nutraukimą ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas.

11. Visi ginčai, kurių sutarties šalys negali išspręsti geranoriškai ir susitarus, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Ši sutartis patvirtinama šalių parašais.

13. Ši sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai ją pasirašo Personalo atrankos ir mokymo skyriaus vedėjas – paskutinė iš šią sutartį pasirašančių šalių – t. y. nuo 20___ m. _____________ dienos ir galioja iki praktikos atlikimo ir visų kitų įsipareigojimų pagal šią sutartį įvykdymo.

14. Ši sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną kiekvienai sutarties šaliai.

 

ŠALIŲ REKVIZITAI

 

Ministerija:

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius

Kodas 1886 13242

 

Ministerijos paskirtas praktikos vadovas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

Ministerijos praktikos padalinio pavadinimas:

__________________________________________________________________________

(ministerijos praktikos padalinio, kuriame paskirta atlikti praktiką, pavadinimas)

 

Studentas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

 

ŠALIŲ PARAŠAI

 

 

__________

(ministerija)

____________

(studentas)

 

_________________

 


Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų

mokyklų studentų praktikos atlikimo

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų

ministerijoje tvarkos aprašo

4 priedas

 

P A S I Ž A D Ė J I M A S

 

Aš, ______________________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė)

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje praktiką atliekantis studentas (-ė),

 

p a s i ž a d u :

 

1. Saugoti visą informaciją, kuri man buvo patikėta praktikos metu, jos neatskleisti, neprarasti ir neperduoti asmenims, neįgaliotiems jos sužinoti.

2. Vykdyti Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių įslaptintos informacijos apsaugą, reikalavimus.

3. Užkirsti kelią neteisėtiems kitų asmenų veiksmams, dėl kurių įslaptinta informacija gali būti atskleista; apie šiuos faktus, kitas susidariusias įslaptintos informacijos atskleidimo sąlygas nedelsdamas pranešti paslapčių subjekto atsakingam asmeniui.

4. Nedelsdamas pranešti paslapčių subjekto vadovui, o pasibaigus praktikai, Valstybės saugumo departamentui apie pašalinių asmenų bandymus išgauti man patikėtą informaciją.

 

Esu perspėtas apie Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą atsakomybę už įslaptintos informacijos pagrobimą ir (ar) neteisėtą atskleidimą, sunaikinimą, sugadinimą, rinkimą, pirkimą, pardavimą, laikymą ar platinimą.

 

Pasibaigus praktikai, pasižadu ir toliau laikytis šio pasižadėjimo 1, 2 ir 4 punktų reikalavimų.

 

_____m. __________ ____d.

____________

(parašas)

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro

2010 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. V-21

 

PRAKTIKOS IR STAŽUOČIŲ ATLIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖSE ATSTOVYBĖSE, KONSULINĖSE ĮSTAIGOSE IR ATSTOVYBĖSE PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų (toliau – aukštoji mokykla) studentų praktikos ir aukštųjų mokyklų absolventų stažuočių, atliekamų Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie tarptautinių organizacijų (toliau – atstovybėse) tikslus ir uždavinius, bendruosius praktikos ir stažuočių organizavimo ir atlikimo reikalavimus, reikalavimus, keliamus praktiką ir stažuotes atliekantiems asmenims.

2. Praktika ir stažuotės neatliekamos:

2.1. Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijos Respublikoje;

2.2. Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje Egipto Arabų Respublikoje;

2.3. Lietuvos Respublikos ambasadoje Izraelio Valstybėje;

2.4. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kinijos Liaudies Respublikoje;

2.5. Lietuvos Respublikos ambasadoje Rusijos Federacijoje;

2.6. Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) ir Vakarų Europos Sąjungos;

2.7. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Gardine (Baltarusijos Respublika);

2.8. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Kaliningrade (Rusijos Federacija);

2.9. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Sankt-Peterburge (Rusijos Federacija);

2.10. Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje Sovetske (Rusijos Federacija);

2.11. Lietuvos Respublikos specialiosiose misijose.

3. Praktiką ir stažuotes atstovybėse galima atlikti, jei esamų ar baigtų studijų pobūdis atitinka Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (toliau – ministerijos) ir atstovybių vykdomas funkcijas.

 

II. PRAKTIKOS IR STAŽUOČIŲ TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

 

4. Praktikos ir stažuočių tikslai – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją ir paskatinti siekti karjeros valstybės ar diplomatinėje tarnyboje.

5. Praktikos ir stažuočių uždaviniai:

5.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;

5.2. pagilinti bendrąsias žinias apie atstovybių veiklą ir funkcijas, jų vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;

5.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir jų įgyvendinimą;

5.4. suteikti ir įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui Lietuvos Respublikos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje.

 

III. REIKALAVIMAI PRAKTIKĄ IR STAŽUOTES ATLIEKANTIEMS ASMENIMS

 

6. Atlikti praktiką ir stažuotes atstovybėse priimami Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių kandidatūrai neprieštarauja ministerijos Informacinių technologijų ir apsaugos departamento Apsaugos skyrius (toliau – Apsaugos skyrius), remdamasis Klausimynu, skirtu asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką ar stažuotę Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų (1 priedas).

7. Praktiką atstovybėse gali atlikti Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų pagrindinių ar vientisųjų studijų studentai, baigę ne mažiau kaip antrąjį studijų kursą, taip pat magistrantūros ir doktorantūros studentai.

8. Stažuotes atstovybėse gali atlikti Lietuvos Respublikos ir užsienio aukštųjų mokyklų absolventai, baigę aukštąsias mokyklas ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki stažuotės atstovybėje pradžios.

9. Studentų praktikos trukmė turi būti ne trumpesnė nei keturios savaitės, bet ne ilgesnė nei šeši mėnesiai.

10. Praktikos metu studentai neįdarbinami.

11. Visas su praktikos arba stažuotės atstovybėje atlikimu susijusias transporto ir pragyvenimo išlaidas apmoka pats studentas ar stažuotojas arba siunčiančioji aukštoji mokykla.

 

IV. PRAKTIKOS IR STAŽUOČIŲ ORGANIZAVIMAS

 

12. Praktiką ir stažuotes atstovybėse organizuoja Personalo departamento Personalo atrankos ir mokymo skyrius (toliau – Personalo atrankos ir mokymo skyrius).

13. Studentas arba aukštosios mokyklos absolventas, pageidaujantis atlikti praktiką arba stažuotę atstovybėje, iš anksto – ne vėliau kaip likus 3 mėnesiams iki praktikos pradžios, raštu kreipiasi į ministerijos Personalo departamentą, prašydamas sudaryti galimybę atlikti praktiką/stažuotę.

Prašyme nurodoma, kurioje atstovybėje ir kodėl pageidaujama atlikti praktiką ar stažuotę, aukštosios mokyklos, kurioje studijuojama ar kuri buvo baigta, pavadinimas, specialybė ir kursas, pageidaujamas praktikos atlikimo laikas ir trukmė.

14. Personalo atrankos ir mokymo skyrius, susipažinęs su pateiktu prašymu, prašyme nurodytai atstovybei išsiunčia paklausimą dėl galimybės priimti asmenį atlikti praktiką ar stažuotę.

15. Atstovybės vadovas apsvarsto, ar galės suteikti studentui ar absolventui darbo vietą ne aukštesnėje nei administracinė saugumo zonoje, su kokiu darbuotoju (darbuotojais) studentas/absolventas dirbs viename kabinete, ar tai nesukels grėsmės įslaptintos informacijos apsaugai. Jei praktikos ar stažuotės metu neįmanoma užtikrinti tinkamos įslaptintos informacijos apsaugos, praktika ar stažuotė negali būti atliekama.

16. Gavęs oficialų atstovybės vadovo atsakymą, Personalo atrankos ir mokymo skyrius raštu informuoja asmenį, ar yra galimybė patenkinti jo prašymą dėl praktikos ar stažuotės atstovybėje.

17. Jei pagal šio aprašo 16 punktą studentas ar absolventas gali atlikti praktiką ar stažuotę atstovybėje, ne vėliau kaip likus 2 mėnesiams iki praktikos arba stažuotės pradžios studentas ar absolventas pateikia Personalo atrankos ir mokymo skyriui:

17.1. gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba;

17.2. dvi 3x4 cm dydžio nuotraukas;

17.3. užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką ar stažuotę Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų (1 priedas);

17.4. aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad studentas mokosi ir visu prašomu praktikos atlikimo atstovybėje laikotarpiu mokysis aukštojoje mokykloje, arba aukštojo mokslo baigimą patvirtinančio dokumento kopiją.

18. Apsaugos skyrius turi teisę neleisti atlikti praktikos ar stažuotės atstovybėje, nenurodydamas tokio sprendimo priežasties.

19. Jei Apsaugos skyrius neprieštarauja kandidato praktikos atlikimui, Personalo atrankos ir mokymo skyrius parengia ministerijos kanclerio potvarkį dėl praktikos arba stažuotės atlikimo atstovybėje ir persiunčia jo kopiją atstovybės vadovui.

20. Atstovybės vadovas skiria asmens praktikos ar stažuotės vadovą. Praktikos arba stažuotės vadovu gali būti skiriamas kvalifikuotas atstovybės darbuotojas, iš viso turintis ne mažesnį kaip 3 metų darbo ministerijoje ir/ar Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse stažą.

21. Ne vėliau kaip likus savaitei iki praktikos pradžios studentas atstovybės, kurioje bus atliekama praktika, vadovui pateikia tris aukštosios mokyklos ir studento pasirašytus Studento praktinio mokymo sutarties (2 priedas) egzempliorius ir pasirašytą Pasižadėjimą (4 priedas). Studentai, prašantys atlikti praktiką atstovybėje savo iniciatyva (be aukštosios mokyklos tarpininkavimo), taip pat absolventai – ne vėliau kaip likus savaitei iki praktikos arba stažuotės pradžios atstovybės vadovui pateikia du pasirašytus Praktinio mokymo/stažuotės sutarties (3 priedas) egzempliorius ir pasirašytą Pasižadėjimą (4 priedas).

22. Sutartis atstovybės vardu pasirašo atstovybės vadovas. Sutartį atstovybės vadovas pasirašo tik tada, kai jos jau būna pasirašytos aukštosios mokyklos (jei reikalinga) ir studento.

 

V. PRAKTIKOS IR STAŽUOČIŲ ATLIKIMAS

 

23. Pirmąją praktikos ar stažuotės dieną studentas ar absolventas išklauso įvadinį instruktažą, kurio metu atstovybės vadovas ar jo įgaliotas asmuo supažindina su praktikos ar stažuotės atlikimo tvarka, atstovybės vidaus tvarkos taisyklėmis ir bendraisiais saugumo reikalavimais.

Po instruktažo studentui ar absolventui įteikiamas praktinio mokymo/stažuotės sutarties egzempliorius, jis yra supažindinamas su praktikos ar stažuotės vadovu bei praktikos ar stažuotės vieta.

24. Praktikos ar stažuotės atlikimo laikotarpiu atstovybės vadovo paskirtas praktikos ar stažuotės vadovas ir praktikos ar stažuotės atlikimo vieta nekeičiami, išskyrus nenumatytus atvejus, dėl kurių praktikos ar stažuotės vadovas nebegali vadovauti praktikai ar stažuotei.

25. Praktikos ar stažuotės vadovas kartu su atstovybės vadovu yra atsakingi už tai, kad studentui ar absolventui būtų įrengta darbo vieta ne aukštesnėje nei administracinėje saugumo zonoje, atitinkanti bendruosius saugumo reikalavimus ir sveikatos bei higienos normų reikalavimus, taip pat kad jis būtų aprūpintas praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis.

26. Atliekantys praktiką ar stažuotę asmenys turi teisę dirbti tik su kompiuterine technika ir informaciniais ištekliais, kuriuos šiam tikslui leidžia naudoti Informacinių technologijų ir apsaugos departamentas. Informacinius išteklius ir kompiuterinę techniką, rašytiniu praktikos vadovo prašymu, suteikia arba nurodo Informacinių technologijų ir apsaugos departamentas arba atstovybės vadovas, suderinęs su Informacinių technologijų ir apsaugos departamentu.

27. Praktikos ar stažuotės vadovas yra asmeniškai atsakingas už studento ar absolvento supažindinimą su atstovybės vidaus dokumentais, studento ar absolvento elgesio ir veiklos praktikos ar stažuotės metu kontrolę.

Praktikos ar stažuotės metu studentas ar absolventas negali būti supažindinamas su jokiais įslaptintais dokumentais. Darbuotojai, neužtikrinę šio reikalavimo, asmeniškai atsako už valstybės ar tarnybos paslapties neteisėtą atskleidimą įstatymų nustatyta tvarka.

28. Studentas ar absolventas praktikos ar stažuotės metu privalo laikytis atstovybės vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti praktinio mokymo ar stažuotės užduotis ir paskirto vadovo nurodymus, saugoti ir neatskleisti praktikos ar stažuotės metu bet kokiu būdu sužinotos tarnybinės ar nepageidaujamos platinti informacijos, tausoti atstovybės turtą.

29. Jei studentas ar absolventas šiurkščiai pažeidžia šios tvarkos reikalavimus, atstovybės vadovas privalo apie tai informuoti Personalo atrankos ir mokymo skyrių. Šis apie pažeidimus praneša aukštajai mokyklai ir ministerijos kanclerio potvarkiu nutraukia praktiką ar stažuotę, nepasibaigus jos atlikimo terminui.

30. Praktikai ar stažuotei pasibaigus, praktikos ar stažuotės vadovas parengia raštu praktikos ar stažuotės rezultatų apibendrinimą, charakteristiką ir veiklos įvertinimą (toliau – įvertinimas). Įvertinime aptariamos: studento ar absolvento veiklos sritys praktikos ar stažuotės metu atstovybėje, mokymo užduotys, gebėjimas jas atlikti, studento ar absolvento asmeninės ir dalykinės savybės ir pan.

Įvertinimas įteikiamas studentui ar absolventui, o jo kopija siunčiama Personalo atrankos ir mokymo skyriui.

31. Įvertinimai, Studento praktinio mokymo sutartys ar Praktinio mokymo/stažuotės sutartys, pasibaigus praktikos ar stažuotės atstovybėje laikotarpiui, persiunčiamos Personalo atrankos ir mokymo skyriui. Jie kartu su gyvenimo aprašymais saugomi Personalo atrankos ir mokymo skyriuje trejus metus pagal bylų nomenklatūrą tam skirtoje byloje.

32. Klausimynai, skirti asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką ar stažuotę diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje tarptautinėse organizacijose, ir Pasižadėjimai, kuriuos po praktikos ar stažuotės atlikimo atstovybės privalo persiųsti ministerijai, saugomi Apsaugos skyriuje pagal bylų nomenklatūrą tam skirtoje byloje.

33. Aktyviausiems ir labai gerai įvertintiems studentams ar absolventams gali būti rašoma rekomendacija.

34. Personalo atrankos ir mokymo skyrius studentui gali išduoti pažymą, patvirtinančią praktikos atlikimo faktą.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Asmenys už šio aprašo nuostatų nesilaikymą atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

 


Praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėse atstovybėse,

konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie

tarptautinių organizacijų tvarkos aprašo

1 priedas

 

KLAUSIMYNAS, SKIRTAS ASMENIMS, KURIE PRETENDUOJA ATLIKTI PRAKTIKĄ AR STAŽUOTĘ DIPLOMATINĖJE ATSTOVYBĖJE, KONSULINĖJE ĮSTAIGOJE, ATSTOVYBĖJE PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ UŽSIENYJE

 

 

Spalvota asmens fotonuotrauka, padaryta ne anksčiau kaip prieš vienerius metus

 

 

Eil. Nr.

Klausimas

Atsakymas

1.

Vietos, kur bus atliekama praktika, pavadinimas

 

 

2.

Vardas

 

 

3.

Pavardė

 

 

 

Pastaba. Šią klausimyno dalį pildo atsakingas Užsienio reikalų ministerijos asmuo.

 

Atsakydami į klausimus, pateikite kuo išsamesnę informaciją. Jei į pateiktą klausimą atsakoma teigiamai, atsakymo grafoje turi būti pateikta kuo išsamesnė informacija. Kai į pateiktą klausimą atsakoma neigiamai, atsakymo grafa pildoma žodžiais, pvz.: „Ne“, „Nebuvau“ ar pan. Vietoj atsakymų negali būti dedami brūkšniai, simboliai ar kitos žymos.

Įspėjame, kad nuslėpus arba pateikus melagingus (klaidingus) biografijos ar kitus duomenis, Jūsų kandidatūros tikrinimas bus nutrauktas ir praktikos atlikti negalėsite.

 

SUTIKIMAS

 

Aš, __________________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė)

 

norėdamas (-a) atlikti praktiką diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų, sutinku, kad įgaliotos institucijos teisės aktų nustatyta tvarka tikrintų mano kandidatūrą, rinktų, gautų ir tvarkytų reikiamus duomenis apie mane iš valstybės ir savivaldybių institucijų, bankų ir kitų juridinių ar fizinių asmenų.

 

_____m. __________ ____d.

____________

(parašas)

 

I. Asmens duomenys

 

Nr.

Klausimas

Atsakymas

1.

Vardas ir pavardė

(spausdintinėmis raidėmis)

 

2.

Mergautinė arba kita turėta pavardė ar vardas. Nurodykite keitimo priežastį ir datą

 

3.

Tiksli gimimo diena

 

4.

Tiksli gimimo vieta

 

 

5.

Asmens kodas

 

 

6.

Paso numeris

 

7.

Tautybė

 

 

8.

Pilietybė

 

 

9.

Nurodykite turimą ar turėtą kitos šalies pilietybę

 

10.

Šeiminė padėtis

 

 

11.

Aukštoji mokykla, fakultetas (jei studijos baigtos, įrašykite ir baigimo metus)

 

12.

Studijų programa

 

 

13.

Telefono numeris (-iai), kuriuo galima su Jumis susisiekti (asmeninis, darbovietės, namų; nurodykite vietovės kodą ir telefono numerį)

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

14.

Faktinė gyvenamoji vieta

 

 

15.

Gyvenamosios vietos per paskutinius 3 metus

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

_____________________________________

 

 

II. DarbO veikla, STAŽUOTĖS, ILGALAIKĖS KOMANDIRUOTĖS, IŠVYKOS

(chronologine tvarka nurodykite buvusias ir dabartines, taip pat ir užsienyje, nepriklausomai nuo jų trukmės)

 

16.

Veiklos pradžia ir pabaiga

Darbovietės, įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas

Pareigos, veiklos pobūdis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeigu buvote atleistas iš darbo darbdavio iniciatyva arba Jums buvo pasiūlyta palikti darbo vietą, apie tai parašykite smulkiau.

17.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Administracinės nuobaudos, patraukimas baudžiamojon atsakomybėn, Teistumas

 

18. Ar buvote baustas už administracinės teisės pažeidimus? (Jeigu taip – nurodykite, kada, kur, taip pat patraukimo administracinėn atsakomybėn aplinkybes.)

18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19. Ar įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu arba teismo baudžiamuoju įsakymu buvote pripažintas kaltu padaręs nusikalstamą veiką?

(Jeigu taip – nurodykite, kada, kokio teismo ir pagal kokį baudžiamojo įstatymo straipsnį buvote nuteistas.)

 

19.

 

 

 

 

 

 

 

 

20. Ar Jums dėl Jūsų veiksmų atlikimo (neatlikimo) yra (buvo) pradėtas ikiteisminis tyrimas, ar yra (buvo) nagrinėjama baudžiamoji byla teisme? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

20.

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Ar Jums dėl nusikalstamos veikos padarymo buvo įteiktas (pareikštas) pranešimas apie įtarimą, surašytas kaltinamasis aktas, surašytas prokuroro pareiškimas dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ar prokuroro pareiškimas dėl bylos nagrinėjimo pagreitinta proceso tvarka arba Jūsų atžvilgiu teisme buvo nagrinėta byla privataus kaltinimo tvarka? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

21.

 

 

 

 

 

 

 

 

22. Ar Jūs kada nors buvote atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės (kaltininkui ir nukentėjusiam susitaikius, dėl padarytos veikos mažareikšmiškumo, dėl aktyvaus padėjimo atskleisti organizuotos grupės ar nusikalstamo susivienijimo narių padarytas nusikalstamas veikas ar kt.)? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

22.

 

 

 

 

 

 

 

 

23. Ar Jums užsienio valstybėje dėl nusikalstamos veikos padarymo buvo pareikšti įtarimai, kaltinimai, ar įsiteisėjusiu teismo sprendimu buvote pripažintas kaltu dėl tokios veikos padarymo?

(Jeigu taip – nurodykite, kada, kokioje valstybėje ir dėl kokios veikos Jums buvo pareikšti įtarimai, kaltinimai ar dėl kokios veikos įsiteisėjusiu teismo sprendimu Jūs buvote pripažintas kaltu.)

 

23.

 

 

 

 

 

 

 

 

24. Ar Jūs dalyvaujate religinių bendruomenių, politinių, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų, jų darinių veikloje? (Jeigu taip – pateikite kuo išsamesnę informaciją.)

 

24.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aš, __________________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė)

 

pareiškiu, kad mano pateikti man žinomi duomenys ir atsakymai į klausimyno klausimus yra išsamūs ir teisingi.

 

_____m. __________ ____d.

____________

(parašas)

 

_________________

 


Praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėse atstovybėse,

konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie

tarptautinių organizacijų tvarkos aprašo

2 priedas

 

STUDENTO PRAKTINIO MOKYMO SUTARTIS

 

20___ m. _________________ d.

Vilnius

 

________________________________________________ (toliau – aukštoji mokykla),

(aukštosios mokyklos pavadinimas)

 

atstovaujama _______________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė, pareigos)

veikiančio pagal ____________________________________________________________ ,

 

Lietuvos Respublikos ________________________________________________________

(diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos, atstovybės prie tarptautinių organizacijų pavadinimas)

(toliau – atstovybė), atstovaujama ______________________________________________ ,

(vardas, pavardė, pareigos)

veikiančio pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymo Nr. V-21 22 punktą, ir studentas ________________________________________________________________

(studijų programos pavadinimas, kursas,

__________________________________________________________________________

studento vardas, pavardė, paso/tapatybės kortelės numeris arba gimimo metai,

__________________________________________________________________________ ,

nuolatinės gyvenamosios vietos adresas)

vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktais, sudaro šią sutartį:

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši sutartis sudaroma visam praktikos atstovybėje (toliau – praktika) laikotarpiui.

Praktikos trukmė: nuo 20___ m. _____________ d. iki 20___ m. ____________ d. įskaitytinai, praktiką ar stažuotę atliekant __________________________________________________________________ .

(savaitės dienos, darbo valandos)

2. Studentas atlieka praktiką, jeigu tai yra numatyta aukštosios mokyklos sudarytoje studijų programoje.

2.1. Studentų praktikos tikslas – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją ir paskatinti siekti karjeros valstybės ar diplomatinėje tarnyboje.

2.2. Studentų praktikos uždaviniai:

2.2.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;

2.2.2. pagilinti bendrąsias žinias apie atstovybių veiklą ir funkcijas, jų vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;

2.2.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir jų įgyvendinimą;

2.2.4. suteikti ir įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui Lietuvos Respublikos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje.

 

II. AUKŠTOSIOS MOKYKLOS TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

3. Aukštoji mokykla įsipareigoja:

3.1. užtikrinti studento, siunčiamo atlikti praktiką, būtiną praktikai teorinį ir praktinį pasirengimą;

3.2. kontroliuoti studento praktikos eigą, prireikus kartu su Užsienio reikalų ministerija ir atstovybe operatyviai spręsti kilusias problemas ir suteikti studentui reikiamą pagalbą;

3.3. pageidaujant šios sutarties šalims, ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki praktikos pradžios suderinti su atstovybe siunčiamo studento praktikos atlikimo užduotis;

3.4. ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki praktikos pradžios pateikti ministerijos Personalo atrankos ir mokymo skyriui: 1) siunčiamo atlikti praktiką studento gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba; 2) dvi 3x4 cm dydžio nuotraukas; 3) studento užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką ar stažuotę Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų užsienyje; 4) aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad studentas mokosi ir visu prašomu praktikos atlikimo atstovybėje laikotarpiu mokysis aukštojoje mokykloje;

3.5. ne vėliau kaip likus savaitei iki praktikos pradžios pateikti atstovybei tris šios sutarties egzempliorius, pasirašytus aukštosios mokyklos ir studento, ir pasirašytą Pasižadėjimą;

3.6. skirti praktikos vadovą – aukštosios mokyklos dėstytoją;

3.7. užtikrinti, kad praktiką atliks studentas, kuris yra baigęs ne mažiau kaip antrąjį pagrindinių ar vientisųjų studijų kursą.

4. Aukštoji mokykla turi teisę atšaukti studentą iš praktikos, jeigu:

4.1. atstovybė studento praktikai nesuteikia praktinio mokymo vietos pagal studijų programą;

4.2. studentas padaro praktikos drausmės pažeidimus;

4.3. studentas yra naudojamas vien tik nekvalifikuotam darbui atlikti;

4.4. studentui neužtikrinamos saugos, sveikatos bei higienos normų reikalavimus atitinkančios darbo sąlygos.

 

III. ATSTOVYBĖS TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

5. Atstovybė įsipareigoja:

5.1. suteikti studentui praktinio mokymo vietą atstovybės patalpose (adresu:

__________________________________________________________________________ ),

aprūpinti jį praktinio mokymo užduotimis, šioms užduotims vykdyti reikiama dokumentacija, neatitraukti studento nuo praktinio mokymo užduočių vykdymo;

5.2. užtikrinti, kad studentui būtų paskirtas praktikos vadovas iš kvalifikuotų atstovybės tarnautojų, turinčių ne mažesnį kaip 3 metų atitinkamo darbo stažą;

5.3. praktikos pradžioje studentui surengti įvadinį darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos instruktažą;

5.4. užtikrinti studentui darbuotojų saugos, sveikatos ir higienos normas atitinkančias darbo sąlygas; aprūpinti studentą praktikai atlikti būtinomis darbo priemonėmis;

5.5. vykdyti studento praktikos apskaitą; pasibaigus praktikai pateikti praktikos charakteristiką ir įvertinimą;

5.6. informuoti aukštąją mokyklą apie praktikos drausmės pažeidimus, studento neatvykimą į praktiką.

 

IV. STUDENTO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

6. Studentas įsipareigoja:

6.1. stropiai vykdyti praktinio mokymo užduotis; jei negali atvykti į praktiką, nedelsdamas pranešti apie tai atstovybės paskirtam praktikos vadovui ir nurodyti priežastį, ligos atveju – pateikti gydytojo pažymą;

6.2. laikytis atstovybės vidaus tvarkos taisyklių, saugoti ir neatskleisti praktikos metu jam patikėtos ar sužinotos įslaptintos ar nepageidaujamos platinti informacijos;

6.3. tausoti atstovybės turtą, už padarytą materialinę žalą atsakyti įstatymų nustatyta tvarka;

6.4. laikytis darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimų;

6.5. parengti praktikos ataskaitą.

7. Studentas turi teisę:

7.1. gauti iš aukštosios mokyklos praktikos programą ir visą informaciją, susijusią su praktikos atlikimu;

7.2. gauti iš atstovybės praktikos užduotį (užduotis) ir praktikai atlikti reikalingas darbo priemones.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Ši sutartis gali būti pakeista tik rašytiniu visų šalių susitarimu. Sutarties pakeitimai yra neatsiejama šios sutarties dalis.

9. Ši sutartis gali būti nutraukiama:

9.1. jei studentas pašalinamas iš aukštosios mokyklos teisės aktų nustatyta tvarka;

9.2. jei studentas šiurkščiai pažeidžia atstovybės vidaus tvarkos taisykles ar nuostatus;

9.3. šalių susitarimu.

10. Sutarties šalis praneša kitoms sutarties šalims apie sutarties nutraukimą ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas.

11. Visi ginčai, kurių sutarties šalys negali išspręsti geranoriškai ir susitarus, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Ši sutartis patvirtinama šalių parašais.

13. Ši sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai ją pasirašo atstovybės vadovas – paskutinė iš šią sutartį pasirašančių šalių – t. y. nuo 20___ m. _____________ dienos, ir galioja iki praktikos atlikimo ir visų kitų įsipareigojimų pagal šią sutartį įvykdymo.

14. Ši sutartis sudaryta trimis egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną kiekvienai sutarties šaliai.

 

ŠALIŲ REKVIZITAI

 

Aukštoji mokykla:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

Aukštosios mokyklos paskirtas praktikos vadovas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

 

Atstovybė :

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

Atstovybės paskirtas praktikos vadovas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė telefono numeris)

 

Studentas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

 

ŠALIŲ PARAŠAI

 

_____________

(aukštoji mokykla)

__________

(atstovybė)

____________

(studentas)

 

_________________

 


Praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėse atstovybėse,

konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie

tarptautinių organizacijų tvarkos aprašo

3 priedas

 

PRAKTINIO MOKYMO/STAŽUOTĖS SUTARTIS

 

20___ m. ________________ d.

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos ___________________________________________________

(diplomatinės atstovybės, konsulinės įstaigos, atstovybės prie tarptautinių organizacijų pavadinimas)

(toliau – atstovybė), atstovaujama ______________________________________________ ,

(vardas, pavardė, pareigos)

veikiančio pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2010 m. vasario 19 d. įsakymo Nr. V-21 22 punktą, ir studentas/absolventas ______________________________________________________

(studijų programos pavadinimas, kursas – jei taikoma)

__________________________________________________________________________

(studento/absolvento vardas, pavardė, paso/tapatybės kortelės numeris arba gimimo metai,

__________________________________________________________________________ ,

nuolatinės gyvenamosios vietos adresas)

vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktais, sudaro šią sutartį:

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši sutartis sudaroma visam praktikos atstovybėje (toliau – praktika) laikotarpiui.

Praktikos trukmė: nuo 20___ m. _____________ d. iki 20___ m. _____________ d. įskaitytinai,

praktiką ar stažuotę atliekant __________________________________________________

(savaitės dienos, darbo valandos)

1.1. Studentų praktikos tikslas – populiarinti tarp jaunimo Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, formuoti objektyvų jaunimo požiūrį į ją ir paskatinti siekti karjeros valstybės ar diplomatinėje tarnyboje.

1.2. Studentų praktikos uždaviniai:

1.2.1. supažindinti ir susipažinti su Lietuvos Respublikos užsienio politikos tikslais ir uždaviniais, jos įgyvendinimo būdais ir priemonėmis;

1.2.2. pagilinti bendrąsias žinias apie ministerijos struktūrą, jos veiklą ir funkcijas, vietą ir vaidmenį valstybės institucijų sistemoje;

1.2.3. papildyti teorines žinias apie Lietuvos Respublikos diplomatinę ir valstybės tarnybą, jų veiklą reglamentuojančius teisės aktus ir jų įgyvendinimą;

1.2.4. suteikti ir įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, kurių reikia darbui Lietuvos Respublikos diplomatinėje ir valstybės tarnyboje.

 

II. ATSTOVYBĖS TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

2. Atstovybė įsipareigoja:

2.1. suteikti studentui/absolventui praktinio mokymo/stažuotės vietą atstovybės patalpose, aprūpinti jį praktinio mokymo/stažuotės užduotimis, šioms užduotims vykdyti reikiama dokumentacija, neatitraukti studento/absolvento nuo praktinio mokymo/stažuotės užduočių vykdymo;

2.2. užtikrinti, kad studentui/absolventui būtų paskirtas praktikos/stažuotės vadovas iš kvalifikuotų atstovybės tarnautojų, turinčių ne mažesnį kaip 3 metų atitinkamo darbo stažą;

2.3. praktikos/stažuotės pradžioje studentui/absolventui surengti įvadinį darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės saugos instruktažą;

2.4. užtikrinti studentui/absolventui saugos, sveikatos ir higienos normas atitinkančias darbo sąlygas; aprūpinti praktikai/stažuotei atlikti būtinomis darbo priemonėmis;

2.5. vykdyti studento praktikos/stažuotės apskaitą; pasibaigus praktikai/stažuotei pateikti praktikos/stažuotės charakteristiką ir įvertinimą;

 

III. STUDENTO/ABSOLVENTO TEISĖS IR ĮSIPAREIGOJIMAI

 

3. Studentas/absolventas įsipareigoja:

3.1. ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki praktikos pradžios pateikti Užsienio reikalų ministerijos Personalo atrankos ir mokymo skyriui: 1) gyvenimo aprašymą (CV) lietuvių kalba; 2) dvi 3x4 cm dydžio nuotraukas; 3) užpildytą Klausimyną, skirtą asmenims, kurie pretenduoja atlikti praktiką/stažuotę diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, atstovybėje prie tarptautinių organizacijų užsienyje; 4) aukštosios mokyklos pažymą, patvirtinančią, kad studentas mokosi ir visu prašomu praktikos atlikimo laikotarpiu mokysis aukštojoje mokykloje, arba aukštojo mokslo baigimą patvirtinančio dokumento kopiją;

3.2. ne vėliau kaip likus savaitei iki praktikos pradžios pateikti atstovybei du šios sutarties egzempliorius, pasirašytus studento, ir pasirašytą Pasižadėjimą;

3.3. stropiai vykdyti praktinio mokymo/stažuotės užduotis; jei negali atvykti į praktiką/stažuotę, nedelsdamas pranešti apie tai atstovybės paskirtam praktikos/stažuotės vadovui ir nurodyti priežastį, o ligos atveju – pateikti gydytojo pažymą;

3.4. laikytis atstovybės vidaus tvarkos taisyklių, saugoti ir neatskleisti praktikos/stažuotės metu jam patikėtos ar sužinotos įslaptintos ar nepageidaujamos platinti informacijos;

3.5. tausoti atstovybės turtą, už padarytą materialinę žalą atsakyti įstatymų nustatyta tvarka;

3.6. laikytis darbuotojų saugos, sveikatos ir priešgaisrinės apsaugos taisyklių reikalavimų;

3.7. parengti praktikos/stažuotės ataskaitą.

4. Studentas/absolventas turi teisę:

4.1. gauti iš atstovybės praktikos/stažuotės užduotį (užduotis) ir praktikai/stažuotei atlikti reikalingas darbo priemones.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

5. Ši sutartis gali būti pakeista tik rašytiniu abiejų šalių susitarimu. Sutarties pakeitimai yra neatsiejama šios sutarties dalis.

6. Ši sutartis gali būti nutraukiama:

6.1. jei studentas pašalinamas iš aukštosios mokyklos teisės aktų nustatyta tvarka;

6.2. jei studentas/absolventas šiurkščiai pažeidžia atstovybės vidaus tvarkos taisykles ar nuostatus;

6.3. šalių susitarimu.

7. Sutarties šalis praneša kitai sutarties šaliai apie sutarties nutraukimą ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas.

8. Visi ginčai, kurių sutarties šalys negali išspręsti geranoriškai ir susitarus, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

9. Ši sutartis patvirtinama šalių parašais.

10. Ši sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai ją pasirašo atstovybės vadovas – paskutinė iš šią sutartį pasirašančių šalių – t. y. nuo 20___ m. _____________ dienos, ir galioja iki praktikos/stažuotės atlikimo ir visų kitų įsipareigojimų pagal šią sutartį įvykdymo.

11. Ši sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną kiekvienai sutarties šaliai.

 

ŠALIŲ REKVIZITAI

Atstovybė:

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

Atstovybės paskirtas praktikos vadovas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

Studentas:

__________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, telefono numeris)

 

ŠALIŲ PARAŠAI

 

__________

(atstovybė)

____________

(studentas)

 

_________________

 


Praktikos ir stažuočių atlikimo Lietuvos

Respublikos diplomatinėse atstovybėse,

konsulinėse įstaigose ir atstovybėse prie

tarptautinių organizacijų tvarkos aprašo

4 priedas

 

P A S I Ž A D Ė J I M A S

 

Aš, __________________________________________________________________ ,

(vardas, pavardė)

 

Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje arba atstovybėje prie tarptautinių organizacijų praktiką atliekantis studentas (-ė)/absolventas (-ė)

 

p a s i ž a d u :

 

1. Saugoti visą informaciją, kuri man buvo patikėta praktikos/stažuotės metu, jos neatskleisti, neprarasti ir neperduoti asmenims, neįgaliotiems jos sužinoti.

2. Vykdyti Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių įslaptintos informacijos apsaugą, reikalavimus.

3. Užkirsti kelią neteisėtiems kitų asmenų veiksmams, dėl kurių įslaptinta informacija gali būti atskleista; apie šiuos faktus, kitas susidariusias įslaptintos informacijos atskleidimo sąlygas nedelsdamas pranešti paslapčių subjekto atsakingam asmeniui.

4. Nedelsdamas pranešti paslapčių subjekto vadovui, o pasibaigus praktikai/stažuotei, Valstybės saugumo departamentui apie pašalinių asmenų bandymus išgauti man patikėtą informaciją.

 

Esu perspėtas apie Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą atsakomybę už įslaptintos informacijos pagrobimą ir (ar) neteisėtą atskleidimą, sunaikinimą, sugadinimą, rinkimą, pirkimą, pardavimą, laikymą ar platinimą.

 

Pasibaigus praktikai/stažuotei, pasižadu ir toliau laikytis šio pasižadėjimo 1, 2 ir 4 punktų reikalavimų.

 

_____m. __________ ____d.

____________

(parašas)

 

_________________