LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL POLICIJOS ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ KAI KURIŲ SOCIALINIŲ GARANTIJŲ TAIKYMO TVARKOS

 

2000 m. rugsėjo 22 d. Nr. 366

Vilnius

 

Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 07 05 nutarimą Nr. 788 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 04 12 nutarimo Nr. 127 „Dėl socialinių garantijų policijos ir kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnams“ dalinio pakeitimo“ bei vidaus reikalų ministro 2000 08 16 įsakymo Nr. 329 „Dėl socialinių garantijų policijos ir kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnams“ 1 punktą:

1. Tvirtinu:

1.1. Darbo užmokesčio mokėjimo policijos įstaigų pareigūnams tvarką;

1.2. Kompensacijų policijos įstaigų pareigūnui žuvus, susižeidus ar patyrus materialinę žalą vykdant tarnybines pareigas mokėjimo tvarką;

1.3. Važiavimo keleiviniu transportu išlaidų kompensavimo policijos įstaigų pareigūnams tvarką.

2. Nustatau, kad šiuo įsakymu patvirtintos tvarkos taikomos iš Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos biudžeto finansuojamoms policijos įstaigoms.

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                      ČESLOVAS KAZIMIERAS BLAŽYS

 


 

PATVIRTINTA

vidaus reikalų ministro

2000 09 22 įsakymu Nr. 366

 

DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMO POLICIJOS ĮSTAIGŲ PAREIGŪNAMS TVARKA

 

1. Darbo užmokestis policijos įstaigų pareigūnams (toliau – pareigūnams) mokamas du kartus per mėnesį. Dalis darbo užmokesčio už einamąjį mėnesį, bet ne daugiau kaip 50 proc., išmokama nuo 20 iki 25 to mėnesio dienos, likęs darbo užmokestis išmokamas iki kito mėnesio 10 dienos.

2. Pasikeitus tarnybinio atlyginimo ar priedų dydžiui, perskaičiavimai daromi apskaičiuojant likusio darbo užmokesčio dalį, t. y. iki 10 kito mėnesio dienos.

3. Perskaičiavimai visais atvejais daromi nuo pasikeitimų įsigaliojimo dienos.

4. Anksčiau, negu 1 punkte nustatyti terminai, darbo užmokestis mokamas atleidžiant pareigūną iš tarnybos, suteikus jam mokamas atostogas arba siunčiant į tarnybinę komandiruotę, jeigu komandiruotės ar atostogų laikotarpiu jam turi būti mokamas darbo užmokestis ar jo dalis.

5. Policijos įstaigos vadovas gali leisti išmokėti darbo užmokestį anksčiau, nei 1 punkte nurodyti terminai, dėl pareigūno ar jo šeimos narių ligos, mirties ir kitais ypatingais atvejais, tačiau ne daugiau kaip už vieną mėnesį.

6. Pravaikštą padariusiems pareigūnams už nebuvimo tarnyboje laiką darbo užmokestis nemokamas remiantis policijos įstaigos vadovo pasirašytu įsakymu.

7. Išleidžiant pareigūną kasmetinių atostogų, visas jam priklausantis iki atostogų darbo užmokestis mokamas kartu su darbo užmokesčiu už visą atostogų laiką ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki prasidedant atostogoms.

8. Pareigūnams, turintiems teisę į kasmetines pailgintas atostogas (iki 45 dienų), darbo užmokestis gali būti mokamas dalimis. Už pirmąją atostogų dalį (30 kalendorinių dienų) sumokama ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki prasidedant atostogoms, o už likusią atostogų dalį – ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki jų tęsinio.

9. Pakeisti atostogas pinigine kompensacija neleidžiama, išskyrus atvejus, kai atostogomis nepasinaudoję pareigūnai atleidžiami iš darbo.

10. Neišmokėta darbo užmokesčio suma išmokama visa už visą laiką, per kurį pareigūnas turėjo teisę gauti darbo užmokestį, bet ne daugiau kaip už trejus metus nuo neišmokos nustatymo dienos.

11. Permokėta dėl gavėjo kaltės darbo užmokesčio suma išieškoma iš kalto asmens ne daugiau kaip už trejus metus nuo permokos nustatymo dienos teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Permokėta darbo užmokesčio suma dėl kitų policijos įstaigos darbuotojų kaltės išieškoma iš jų teisės aktų nustatyta tvarka.

13. Pareigūnų darbo užmokestis, įskaitant išmokas už viršvalandžius, darbą naktį, poilsio (švenčių) dienomis, apskaičiuojamas pagal struktūrinio padalinio vadovo pasirašytus ir policijos įstaigos vadovo patvirtintus darbo laiko apskaitos žiniaraščius. Nustatyta tvarka (žr. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 12 22 įsakymą Nr. 103; Žin., 1997, Nr. 118) įforminti darbo laiko apskaitos žiniaraščiai ne vėliau kaip iki kito mėnesio 3 dienos pateikiami buhalterijai ar finansų padaliniui darbo užmokesčiui apskaičiuoti.

14. Viršvalandžiai apskaitomi taikant ketvirtinę pareigūnų darbo laiko apskaitą.

15. Pareigūnų darbo laiko apskaitos žiniaraščiai pradedami pildyti nuo 2000 09 01, jeigu jie nebuvo pildomi iki šios dienos.

16. Policijos įstaigos privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš tarnybos pareigūnu jo atleidimo dieną.

17. Pareigūnams atostogų metu, ligos atveju mokamas vidutinis darbo užmokestis, kurio apskaičiavimo tvarka patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 01 17 nutarimu Nr. 100 „Dėl darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“. Taip pat ši tvarka taikoma skaičiuojant kompensaciją už nepanaudotas atostogas, išeitinę pašalpą ir kitų teisės aktų nustatytas išmokas.

18. Klausimai, kylantys apskaičiuojant su darbo santykiais susijusias išmokas kitais šioje tvarkoje nenumatytais atvejais, sprendžiami galiojančių teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

 


 

PATVIRTINTA

vidaus reikalų ministro

2000 09 22 įsakymu Nr. 366

 

KOMPENSACIJŲ POLICIJOS ĮSTAIGOS PAREIGŪNUI ŽUVUS, SUSIŽEIDUS ARBA PATYRUS MATERIALINĘ ŽALĄ VYKDANT TARNYBINES PAREIGAS MOKĖJIMO TVARKA

 

1. Policijos įstaigos pareigūnui (toliau – pareigūnui) žuvus, susižeidus arba patyrus materialinę žalą atliekamas tarnybinis patikrinimas, kurio tikslas yra nustatyti priežastinį ryšį tarp įvykio ir tarnybinių pareigų atlikimo.

2. Pareigūno žūties aplinkybėms tirti Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos generalinio komisaro įsakymu sudaroma komisija. Įsakymą rengia Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tyrimų tarnyba. Į komisiją, be įsakymo rengėjo atstovų, taip pat įtraukiami kitų Policijos departamento tarnybų pareigūnai, kompetentingi nustatyti visas žūties aplinkybes.

3. Baigusi darbą komisija rengia išvadą, kurioje nurodoma, ar pareigūnas žuvo vykdydamas tarnybines pareigas.

4. Išvada suderinama su Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Teisės bei Finansų tarnybomis ir teikiama tvirtinti generaliniam komisarui.

5. Kai tarnybos metu pareigūnas sužeidžiamas (suluošinamas), policijos įstaigoje, kurioje pareigūnas tarnauja, vadovo įsakymu sudaroma komisija tarnybiniam patikrinimui atlikti. Tarnybinio patikrinimo išvadą, kurioje nurodoma, ar pareigūnas sužeistas vykdydamas tarnybines pareigas, tvirtina policijos įstaigos vadovas.

6. Vykdant tarnybines pareigas sužeistas pareigūnas siunčiamas į Sveikatos priežiūros tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Centrinę medicinos ekspertizės komisiją suluošinimo laipsniui nustatyti, taip pat ištirti, ar dėl sužeidimo yra likę sveikatos pakitimų bei sumažėjo tinkamumas tarnybai.

7. Gavus Centrinės medicinos ekspertizės komisijos išvadą, kurioje nurodoma, kad dėl sužeidimo yra likę sveikatos pakitimų bei sumažėjo tinkamumas tarnybai, policijos įstaiga visą tarnybinio patikrinimo medžiagą siunčia Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tyrimų tarnybai.

8. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tyrimų tarnyba kartu su Teisės tarnyba išnagrinėja pateiktus dokumentus, esant reikalui, organizuoja papildomą patikrinimą.

9. Faktams, kad pareigūnas sužeistas vykdydamas tarnybines pareigas, pasitvirtinus, iš policijos įstaigos pateiktą tarnybinio patikrinimo išvadą vizuoja Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tyrimų tarnybos, Teisės tarnybos bei Finansų tarnybos vadovai.

10. Nustačius, kad įvykio aplinkybės skiriasi nuo nurodytųjų policijos įstaigos išvadoje, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tyrimų tarnyba apie tai parengia motyvuotą raštą, suderintą su Teisės tarnyba, ir išsiunčia policijos įstaigai, taip pat teikia pasiūlymus departamento vadovybei dėl neobjektyviai tarnybinį patikrinimą atlikusių pareigūnų atsakomybės.

11. Materialinei žalai, patirtai ryšium su pareigūno tarnyba, kompensuoti tarnybinis patikrinimas organizuojamas ir atliekamas kaip ir pareigūno žūties atveju.

12. Materialinė žala iki 1200 Lt atlyginama policijos įstaigos vadovo įsakymu, iki 3 500 Lt – Policijos departamento generalinio komisaro įsakymu, didesnė – vidaus reikalų ministro įsakymu.

13. Remdamasi tarnybinio patikrinimo dėl pareigūno žūties, susižeidimo arba patirtos materialinės žalos vykdant tarnybines pareigas išvada, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Finansų tarnyba rengia įsakymo projektą dėl kompensacijos išmokėjimo.

14. Pasirašius įsakymą, atitinkamai policijos įstaigai skiriamos lėšos kompensacijai išmokėti. Įsakymo nuorašas skiriamas Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Teisės tarnybai dėl ieškinio kaltiems asmenims regreso tvarka pateikimo.

15. Žuvusiojo įpėdiniams kompensacija išmokama Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

______________

 


 

PATVIRTINTA

vidaus reikalų ministro

2000 09 22 įsakymu Nr. 366

 

VAŽIAVIMO KELEIVINIU TRANSPORTU IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO POLICIJOS ĮSTAIGŲ PAREIGŪNAMS TVARKA

 

1. Policijos įstaigų vadovų sprendimu pareigūnams gali būti kompensuojamos dėl tarnybinių pareigų vykdymo patirtos keleivinio transporto, išskyrus taksi, išlaidos.

2. Dėl kompensacijos pareigūnai policijos įstaigos vadovui pateikia prašymą, suderintą su tiesioginiu vadovu, kuriame nurodo, kokias tarnybines pareigas vykdant patirtos keleivinio transporto, išskyrus taksi, išlaidos. Prie prašymo pridedami važiavimo keleiviniu transportu bilietai.

3. Policijos įstaigos vadovui sutikus apmokėti išlaidas, prašymas su pridedamais bilietais perduodamas finansų padaliniui, kuris išmoka atitinkamą kompensaciją.

4. Važiavimo keleiviniu transportu, išskyrus taksi, kompensacija mokama iš policijos įstaigos išlaidų sąmatos straipsnio 1.1.3.12 „Kitos išlaidos“ ekonomijos.

5. Dėl šios tvarkos taikymo policijos įstaigose sprendimą priima Policijos departamento generalinis komisaras, atsižvelgdamas į kasmet tvirtinamus asignavimus.

______________