LIETUVOS RESPUBLIKOS

TARNYBOS KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS STATUTO 42, 471 IR 54 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

Į S T A T Y M A S

 

2006 m. birželio 8 d. Nr. X-661

Vilnius

 

(Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2003, Nr. 49-2158; 2005, Nr. 28-876)

 

1 straipsnis. 42 straipsnio 4 dalies pakeitimas

Pakeisti 42 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Kalėjimų departamentui pavaldžios valstybės įmonės pareigūno tarnybos Lietuvos valstybei stažą sudaro Lietuvos valstybei ištarnautų nuo 1990 m. kovo 11 d. einant valstybės tarnautojo pareigas, įskaitant Valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnio 3 dalies 1–6 punktuose nurodytas pareigas (išskyrus savivaldybės tarybos narius, kurie nebuvo meru ir mero pavaduotoju), taip pat einant pareigūno pareigas Kalėjimų departamentui (Pataisos reikalų departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pavaldžioje valstybės įmonėje) pavaldžioje valstybės įmonėje metų skaičius. Tarnybos Lietuvos valstybei stažas skaičiuojamas nuo valstybės tarnautojo tarnybos (darbo) valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose pradžios arba nuo paskyrimo (išrinkimo) į pareigas valstybės tarnyboje, taip pat nuo asmens paskyrimo į pareigūno pareigas Kalėjimų departamentui (Pataisos reikalų departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pavaldžiose valstybės įmonėse) pavaldžiose valstybės įmonėse Valstybės tarnybos įstatymo ir kitų įstatymų nustatyta tvarka dienos. Tarnybos (darbo) ne vienu laikotarpiu einant valstybės tarnautojo pareigas valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pareigūno pareigas Kalėjimų departamentui (Pataisos reikalų departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pavaldžiose valstybės įmonėse) pavaldžiose valstybės įmonėse stažas sudedamas. Į tarnybos Lietuvos valstybei stažą taip pat įskaitomas kasmetinių, nėštumo ir gimdymo, tėvystės, vaikui prižiūrėti ir nemokamų atostogų laikas bei pašalpų dėl ligos ar dėl traumos gavimo laikotarpis. Į šį stažą taip pat įskaitomas ir pagal Valstybės tarnybos įstatymo 38 straipsnį suteiktų valstybės tarnautojui atostogų laikas.“

 

2 straipsnis. 471 straipsnio 1 dalies 11 punkto pakeitimas

Pakeisti 471 straipsnio 1 dalies 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11) pareigūno laikinojo nedarbingumo laiką, kasmetinių, papildomų, nėštumo ir gimdymo, tėvystės, vaiko priežiūros, mokymosi ir nemokamų atostogų laiką, taip pat buvimo Vidaus reikalų ministerijos personalo žinioje laiką;“.

 

3 straipsnis. 54 straipsnio 2 dalies pakeitimas ir straipsnio papildymas 3 dalimi

1. Pakeisti 54 straipsnio 2 dalį ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Laikinojo nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu pareigūnams mokamas Vyriausybės nustatyta tvarka apskaičiuotas vidutinis jų darbo užmokestis, o vaiko priežiūros, kol jam sueis vieni metai, atostogų laikotarpiu – 70 procentų (nuo 2007 m. sausio 1 d. – 85 procentai) vidutinio jų darbo užmokesčio. Nuo 2007 m. liepos 1 d. šios išmokos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos tol, kol vaikui sueis 6 mėnesiai, yra 100 procentų, o likusį laiką – 85 procentai šia tvarka apskaičiuoto vidutinio jų darbo užmokesčio. Jeigu pareigūnui gimsta du ir daugiau vaikų, vaiko priežiūros, kol jam sueis vieni metai, atostogų laikotarpiu pareigūnui mokamas 100 procentų vidutinis jo darbo užmokestis.“

2. Papildyti 54 straipsnį 3 dalimi:

3. Tėvystės atostogų laikotarpiu pareigūnams mokamas Vyriausybės nustatyta tvarka apskaičiuotas vidutinis jų darbo užmokestis, jeigu jie gyvena santuokoje su kūdikio motina.“

 

4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

1. Šis įstatymas įsigalioja nuo 2006 m. liepos 1 d.

2. Įsigaliojus šiam įstatymui, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių pareigūnams, esantiems vaiko priežiūros, kol jam sueis vieni metai, atostogose, apskaičiuotos sumos perskaičiuojamos vadovaujantis šio įstatymo nuostatomis ir mokamos nuo šio įstatymo nuostatų įsigaliojimo dienos.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                  VALDAS ADAMKUS

______________