LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. LAPKRIČIO 11 D. NUTARIMO NR. 1267 „DĖL UŽKRĖSTŲ TERITORIJŲ IR TERITORIJŲ KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOJE SKELBIMO, JO ATŠAUKIMO BEI UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKOS IR KONTROLĖS PRIEMONIŲ UŽKRĖSTOSE TERITORIJOSE NAUDOJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2002 m. liepos 1 d. Nr. 1026

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo (Žin., 1996, Nr. 104-2363; 2001, Nr. 112-4069) 20, 21 ir 43 straipsniais, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Užkrėstų teritorijų ir teritorijų karantino Lietuvos Respublikoje skelbimo, jo atšaukimo bei užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonių užkrėstose teritorijose naudojimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1267 „Dėl Užkrėstų teritorijų ir teritorijų karantino Lietuvos Respublikoje skelbimo, jo atšaukimo bei užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonių užkrėstose teritorijose naudojimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 97-2802):

1. Išdėstyti 1 punktą taip:

1. Ši tvarka reglamentuoja tarptautinės teisės aktuose numatytų sanitarinių priešepideminių ir medicininių-karantininių priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų ar jų sukėlėjų įvežimui į Lietuvos Respublikos teritoriją ir paplitimui, taikymo ypatumus.

Šia tvarka privalo vadovautis ministerijos, departamentai, kitos Vyriausybės įstaigos, valstybinės tarnybos ir inspekcijos, apskričių viršininkų administracijos, savivaldybių vykdomosios institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys“.

2. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme“.

3. Išdėstyti 7 punktą taip:

7. Juridiniai ir fiziniai asmenys, licencijuoti sveikatos priežiūrai, įtarę ar nustatę pavojingą ar ypač pavojingą užkrečiamąją ligą, privalo Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka teikti informaciją savivaldybių ir apskričių gydytojams bei atitinkamiems teritoriniams visuomenės sveikatos centrams. Informacijos teikimo tvarka turi būti nurodyta kiekvienos savivaldybės teritorijos medicininės-karantininės apsaugos plane“.

4. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Epidemiologinės informacijos apie ypač pavojingas užkrečiamąsias ligas, kurią Sveikatos apsaugos ministerija privalo teikti Pasaulio sveikatos organizacijai ir užsienio valstybių diplomatinėms bei konsulinėms tarnyboms, turinį ir teikimo tvarką reglamentuoja tarptautinės teisės aktai“.

5. Išdėstyti IV skyriaus pavadinimą taip:

IV. LIGONIŲ IR ASMENŲ, KURIE ĮTARIAMI SERGĄ PAVOJINGOMIS AR YPAČ PAVOJINGOMIS UŽKREČIAMOSIOMIS LIGOMIS, HOSPITALIZAVIMAS IR IZOLIAVIMAS, IMUNOPROFILAKTIKOS IR CHEMOPROFILKTIKOS TAIKYMAS“.

6. Išdėstyti 10 punktą taip:

10. Ligoniai ir asmenys, įtariami sergą pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, asmenys, turėję sąlytį, taip pat šių ligų sukėlėjų nešiotojai vežami į asmens sveikatos priežiūros įstaigas tam tikslui skirtu sanitariniu transportu. Po kiekvieno tokių asmenų pervežimo privaloma dezinfekuoti ir (ar) dezinsekuoti bei išvalyti transporto priemones. Šiuos darbus pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles organizuoja asmens sveikatos priežiūros įstaiga, į kurią asmuo buvo paguldytas“.

7. Išdėstyti 11 punktą taip:

11. Asmenys, turėję sąlytį su ligoniu ar asmeniu, kuris įtariamas sergąs ypač pavojinga užkrečiamąja liga, arba minėtosios ligos sukėlėjo nešiotoju, turi būti izoliuojami ar mediciniškai stebimi šiam tikslui įrengtose patalpose ar stacionariose asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba šių asmenų namuose, jeigu higienos sąlygos leidžia tai padaryti“.

8. Išdėstyti 12 punktą taip:

12. Visuotinė imunoprofilaktika ir chemoprofilaktika taikoma, kai kyla reali grėsmė, kad gyventojai gali susirgti pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, o kitos užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės negarantuoja šių ligų plitimo ribojimo. Visuotinės imunoprofilaktikos ir chemoprofilaktikos taikymo tvarką nustato Vyriausybė teritorijų karantino režimą reglamentuojančiais teisės aktais“.

9. Išdėstyti 13 punktą taip:

13. Ligoniai ir asmenys, įtariami sergą pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, asmenys, turėję sąlytį, taip pat šių ligų sukėlėjų nešiotojai būtinai hospitalizuojami ir (ar) izoliuojami Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka“.

10. Išdėstyti 14 punktą taip:

14. Jeigu tam tikroje Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl užkrečiamųjų ligų sukėlėjų ir (ar) jų plitimo ypatumų nuolat išlieka galimybė užsikrėsti šiomis ligomis, ši teritorija turi būti paskelbta užkrėsta užkrečiamųjų ligų sukėlėjais“.

11. Išdėstyti 15 punktą taip:

15. Visuomenės sveikatos centras nustato, ar teritorija užkrėsta užkrečiamųjų ligų sukėlėjais ir informuoja apie tai atitinkamos teritorijos savivaldybės instituciją ir Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“.

12. Išdėstyti 18 punktą taip:

18. Informaciją apie teritorijų paskelbimą užkrėstomis ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų sukėlėjais, šių teritorijų dydį ir ribas, tokio paskelbimo atšaukimą Sveikatos apsaugos ministerija turi per 3 valandas perduoti Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, taip pat visoms užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms Lietuvos Respublikoje ir per 24 valandas – Pasaulio sveikatos organizacijai ir Europos Sąjungos įgaliotai institucijai“.

13. Išdėstyti 19 punktą taip:

19. Teritorijų, kuriose skelbiamas karantinas, dydį ir ribas nustato teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos“.

14. Išdėstyti 22 punktą taip:

22. Teritorijų karantino režimo priemonių įgyvendinimą turi organizuoti apskričių, kurioms priskiriamos savivaldybės, kurių teritorijose skelbiamas karantinas, viršininkai bei šių savivaldybių valdybos ir merai“.

15. Išdėstyti 24 punktą taip:

24. Informaciją apie teritorijų karantino skelbimą, teritorijų karantino dydį ir ribas, režimą, tokio skelbimo atšaukimą Sveikatos apsaugos ministerija turi per 3 valandas perduoti Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, taip pat visoms užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms Lietuvos Respublikoje ir per 24 valandas – Pasaulio sveikatos organizacijai ir Europos Sąjungos įgaliotai institucijai“.

16. Išdėstyti 25 punktą taip:

25. Teritorijų karantino režimo kontrolę Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka pagal savo kompetenciją vykdo Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras ar (ir) teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir jos teritorinės įstaigos“.

17. Išdėstyti 27 punktą taip:

27. Privalomą aplinkos kenksmingumo pašalinimą (dezinfekciją, dezinsekciją, deratizaciją) pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose organizuoja ir atlieka teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos arba jų pavedimu kiti šiai veiklai licencijuoti juridiniai asmenys“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                            KONSTANTINAS DOBROVOLSKIS