LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VETERINARINĖS PRIEŽIŪROS APMOKĖJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. gegužės 1 d. Nr. 199

Vilnius

 

 

Siekdamas suderinti Lietuvos Respublikoje gyvūnų ir gyvūninių produktų veterinarinės priežiūros apmokėjimo tvarką su Europos Sąjungos direktyvos 96/43/EB, papildančios direktyvą 85/73/EEB, reikalavimais, remdamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15):

1. Tvirtinu Veterinarinės priežiūros apmokėjimo tvarką (pridedama).

2. Pavedu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Finansų-ekonomikos skyriui, Veterinarijos sanitarijos skyriui, suderinus su Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, iki 2001 10 01 pateikti tvirtinti įkainius už suteiktas gyvūnų bei gyvūninių produktų veterinarinės priežiūros paslaugas.

3. Nurodau, kad šiuo įsakymu patvirtinta Veterinarinės priežiūros apmokėjimo tvarka įsigalioja nuo 2001 m. gruodžio 1 d.

4. Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojui Konstantinui Gedrimui.

 

 

 

DIREKTORIUS                                                                                                       K. LUKAUSKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir

veterinarijos tarnybos direktoriaus

2001 m. gegužės 1 d. įsakymu Nr. 199

 

VETERINARINĖS PRIEŽIŪROS APMOKĖJIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Veterinarinės priežiūros apmokėjimo tvarkos (toliau – Tvarkos) tikslas – įgyvendinti Lietuvos Respublikoje apmokėjimo už gyvūnų ir gyvūninių produktų veterinarinę priežiūrą ir kitas veterinarines paslaugas tvarką pagal Europos Sąjungos reikalavimus.

2. Tvarka reguliuoja santykius tarp Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – Tarnybos) ir jai pavaldžių įstaigų, atliekančių veterinarinę priežiūrą, bei gyvūninių produktų tvarkymo įmonių, vežėjų, įvežančių gyvūnus, gyvūninius produktus į Lietuvos Respubliką arba vežančių tranzitu per ją, atsirandančius dėl apmokėjimo už atliktą veterinarinę priežiūrą.

3. Tvarkoje vartojamos sąvokos:

Gyvūnai – naminiai gyvuliai ir paukščiai, laukiniai žvėrys ir paukščiai, žuvys, sraigės, bitės, kiti gyvūnai.

Gyvūniniai produktai – visi produktai ir žaliavos, gauti iš žinduolių, paukščių, žuvų, vabzdžių, roplių, vėžiagyvių ir kitų hidrobiontų, moliuskų, sraigių, naudojami žmonių maistui, gyvuliams šerti ir pramonėje.

Siunta – prekės, esančios vienoje transporto priemonėje; vagonų sekcija laikoma viena transporto priemone.

Veterinarinė priežiūra – gyvūnų ir gyvūninių produktų gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, transportavimo, importo ir eksporto, gyvūnų sveikatingumo ir gyvūninių produktų bei žaliavų tinkamumo žmonių maistui, gyvūnų šėrimui ar pramoninių gaminių gamybai veterinarinė ir sanitarinė kontrolė.

Veterinarinės priežiūros gavėjas – gyvūninių produktų tvarkymo įmonė bei gyvūnų ar gyvūninių produktų vežėjas, įvežantis juos į Lietuvos Respublikos teritoriją arba vežantis tranzitu, kitas fizinis bei juridinis asmuo, gavęs veterinarinės priežiūros paslaugų.

Veterinarinės priežiūros įkainis – tam tikros veterinarinės paslaugos piniginis įvertinimas.

4. Pajamos, gautos už atliktą veterinarinę priežiūrą, turi padengti visas su tuo susijusias faktines išlaidas, t. y. darbuotojų darbo užmokesčio ir socialinio draudimo, civilinės atsakomybės draudimo, transporto, specialiosios aprangos, darbo vietų išlaikymo, kvalifikacijos kėlimo ir kitas išlaidas.

5. Tarnybos administruojamos pajamos, gautos už gyvūnų ir gyvūninių produktų veterinarinę priežiūrą, nuo 2002 01 01 pervedamos į valstybės biudžetą.

 

II. APMOKĖJIMO UŽ ATLIKTĄ VETERINARINĘ PRIEŽIŪRĄ TVARKA

 

6. Už į Lietuvos Respublikos teritoriją įvežamų ar tranzitu gabenamų Tarnybos kontroliuojamų prekių, taip pat Lietuvos Respublikoje išaugintų gyvūnų bei perdirbamų gyvūninių produktų, žaliavų bei jų realizavimo veterinarinę priežiūrą atsakinga Tarnyba.

7. Veterinarinės priežiūros gavėjas moka už suteiktą gyvūnų bei gyvūninių produktų veterinarinę priežiūrą pagal Tarnybos nustatytus veterinarinės priežiūros įkainius ir pagal pateiktas sąskaitas-faktūras. Už gyvūniniuose produktuose žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų likučių laboratorinius tyrimus nustatomas atskiras įkainis. Nustatoma tokia apmokėjimo už atliktą veterinarinę priežiūrą tvarka:

7.1. skerdykloje, mėsos išpjaustymo, mėsos, žuvų ir pieno perdirbimo įmonėje bei sandėlyje-šaldytuve moka veterinarinės priežiūros gavėjas;

7.2. už Lietuvos Respublikos žvejybos įmonės žuvų, žuvų produktų bei kitų žuvininkystės produktų veterinarinę priežiūrą:

7.2.1. už sužvejotų žuvų ir kitų žvejybos produktų veterinarinę priežiūrą pirminio iškrovimo vietoje (aukcione) moka produktų savininkas,

7.2.2. už žvejybos laivų, įskaitant ir esančius už teritorinių vandenų, žuvų įmonių patalpų veterinarinę priežiūrą moka laivo, įmonės savininkas arba jo įgaliotas asmuo;

7.3. už 7.1, 7.2.1 ir 7.2.2 punktuose nurodytas veterinarines paslaugas atsiskaitoma iki kito mėnesio 20 d.;

7.4. už pasienio veterinarijos postuose atliekamą veterinarinę priežiūrą:

7.4.1. už automobiliais bei geležinkeliu įvežamų ar tranzitu gabenamų Tarnybos kontroliuojamų maisto prekių veterinarinę priežiūrą pagal pateiktas sąskaitas-faktūras už kiekvieną produktų toną arba siuntą moka produktų savininkas arba jo įgaliotas asmuo veterinarinės priežiūros atlikimo dieną,

7.4.2. už laivais gabenamų žuvų, žuvų produktų bei kitų žuvininkystės produktų veterinarinę priežiūrą uoste iškrovus moka produktų gavėjas arba jo įgaliotas asmuo veterinarinės priežiūros atlikimo dieną,

7.4.3. už įvežamų gyvūnų veterinarinę priežiūrą moka gyvūnų savininkas arba jo įgaliotas asmuo po veterinarinės priežiūros už kiekvieną gyvūną arba įvežamų gyvūnų siuntą veterinarinės priežiūros atlikimo dieną;

7.5. už žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų likučių laboratorinius tyrimus moka produktų savininkas; atsiskaitoma už tyrimus, atliktus per ketvirtį, bet ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 20 d.;

7.6. nustačius, kad dėl kenksmingų medžiagų likučių kiekio tam tikro gyvūninio produkto žmonių maistui naudoti negalima, jo sunaikinimo išlaidas neatlygintinai ir nekompensuotinai dengia gyvūno arba produkto savininkas.

 

III. ATSAKOMYBĖ

 

8. Gyvūnų bei gyvūninių produktų vežėjui, įvežančiam juos į Lietuvos Respublikos teritoriją arba vežančiam tranzitu, laiku neatsiskaičiusiam už veterinarinę priežiūrą, gali būti atšauktas arba ateityje nebeišduodamas leidimas įvežti gyvūnus arba gyvūninius produktus į Lietuvos Respubliką ar vežti juos tranzitu.

9. Veterinarinės priežiūros gavėjai, laiku neatsiskaitę už atliktą veterinarinę priežiūrą, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

______________