MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS GENERALINIO DIREKTORIAUS

Į S A K Y M A S

 

DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS GENERALINIO DIREKTORIAUS 2006 M. GRUODŽIO 27 D. ĮSAKYMO Nr. 1B-888 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖS PAREIGŪNŲ ETIKOS KODEKSO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2013 m. kovo 15 d. Nr. 1B-170

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų etikos kodeksą, patvirtintą Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2006 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. 1B-888 „Dėl Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų etikos kodekso patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 1-45, Nr. 126-5151):

1. Išdėstau 4 punktą taip:

4. Kodekse vartojamos sąvokos:

Dovana – turtas ar turtinė teisė (reikalavimas), neatlygintinai perduotas pareigūnui, valstybės tarnautojui ar darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį, nuosavybės teise, taip pat pareigūno, valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, atleidimas nuo turtinės pareigos dovanotojui arba trečiajam asmeniui.

Interesų konfliktas – situacija, kai valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo, atlikdamas pareigas ar vykdydamas pavedimą, privalo priimti sprendimą ar dalyvauti jį priimant ar įvykdyti pavedimą, kurie susiję ir su jo privačiais interesais.

Kodekso pažeidimas – asmens nusižengimas Kodekso nustatytiems etikos principams bei veiklos ar elgesio reikalavimams, padarytas dėl to asmens kaltės.

Korupcija – pareigūno, valstybės tarnautojo tiesioginis ar netiesioginis siekimas, reikalavimas arba priėmimas turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, paslaugos, pažado, privilegijos) sau ar kitam asmeniui už atlikimą arba neatlikimą veiksmų pagal einamas pareigas, taip pat pareigūno, valstybės tarnautojo veiksmai (neveikimas) siekiant, reikalaujant turtinės ar kitokios asmeninės naudos sau arba kitam asmeniui ar šią naudą priimant, taip pat tiesioginis ar netiesioginis siūlymas ar suteikimas pareigūnui, valstybės tarnautojui turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, paslaugos, pažado, privilegijos) už atlikimą (neatlikimą) veiksmų pagal pareigūno, valstybės tarnautojo einamas pareigas, taip pat tarpininkavimas darant šioje dalyje nurodytas veikas.

Muitinės įstaiga – Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, teritorinė muitinė arba specialioji muitinės įstaiga.

Nestatutiniai santykiai – pareigūnų netarnybiniai ryšiai su asmenimis, kurie rengia, daro ar padarė su muitinės veikla susijusį nusikaltimą arba administracinį teisės pažeidimą, pareigūnui apie tai žinant ir nesiimant priemonių užkirsti kelią šiems pažeidimams arba informuoti apie jau padarytus pažeidimus kompetentingas valstybės institucijas.

Kartotinis Kodekso pažeidimas – Kodekso pažeidimas, padarytas nepraėjus vieneriems metams nuo ankstesnio Kodekso pažeidimo padarymo dienos.

Pareigūnų tarnybinė etika – Kodekso, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytų pareigūnų veiklos ir elgesio normų visuma.

Privatūs interesai – asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje (ar jam artimo asmens), asmeninis turtinis ar neturtinis suinteresuotumas, galintis turėti įtakos sprendimams atliekant tarnybines pareigas.

Šiurkštus Kodekso pažeidimas – pareigūno veika, kuria šiurkščiai nusižengiama Kodekso nustatytiems pareigūnų etikos principams, ir (arba) pareigūno poelgis (tiek tarnybos, tiek ne tarnybos metu), kuriuo diskredituojamas pareigūno vardas.

Viešieji interesai – visuomenės suinteresuotumas, kad asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, visus sprendimus priimtų nešališkai ir teisingai.

Kitos Kodekse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.“

2. Išdėstau 6 punktą taip:

6. Kiekvienas pareigūnas, valstybės tarnautojas ir darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, privalo raštu įsipareigoti (priedas) laikytis Kodekso reikalavimų bei nuolat vadovautis Kodekso nuostatomis. Pasirašytas įsipareigojimas saugomas Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) Personalo administravimo skyriuje bei turi būti įsegtas į pareigūno, valstybės tarnautojo ar darbuotojo asmens bylą.“

3. Įrašau 9.12 punkte vietoj žodžių „viršininką ir Muitinės departamento Pažeidimų prevencijos skyriaus Operatyvaus valdymo poskyrį“ žodžius „vadovą ir Lietuvos muitinės ryšių valdymo centrą“.

4. Įrašau 9.13 punkte vietoj žodžių „Muitinės departamento Pažeidimų prevencijos skyriaus Operatyvaus valdymo poskyriui“ žodžius „tiesioginiam vadovui ir Lietuvos muitinės ryšių valdymo centrui“.

5. Įrašau 19 punkte vietoj žodžių „Tarnybinių tyrimų tarnybai“ žodžius „Personalo administravimo skyriui“.

6. Įrašau 26 punkte vietoj žodžių „už personalo tvarkymą atsakingas muitinės įstaigos padalinys (pareigūnas)“ žodžius „Muitinės departamento Personalo administravimo skyrius“.

7. Išdėstau 28 punktą taip:

28. Jeigu pareigūnas nesilaiko tarnybinės etikos, bet kuris asmuo turi teisę pateikti skundą šio pareigūno tiesioginiam ar aukštesnes pareigas einančiam vadovui, kurie šią informaciją perduoda muitinės įstaigos, kurioje pareigas eina skundžiamas pareigūnas, vadovui. Jeigu tarnybinės etikos nesilaiko teritorinės muitinės arba specialiosios muitinės įstaigos vadovas, skundas pateikiamas Muitinės departamento generaliniam direktoriui.“

8. Išdėstau 30 punktą taip:

30. Muitinės įstaigos vadovas, gavęs informaciją, kad pareigūnas pažeidė tarnybinę etiką, ne vėliau kaip kitą darbo dieną šią informaciją perduoda tarnybinės etikos komisijai. Jeigu yra duomenų, kad pareigūnas galėjo pažeisti ne tik tarnybinę etiką, bet ir padaryti tarnybinį nusižengimą arba diskredituoti pareigūno vardą, informacija perduodama Muitinės departamento generaliniam direktoriui, kuris teisės aktų nustatyta tvarka inicijuoja tarnybinį patikrinimą.“

 

 

 

Generalinio direktoriaus pavaduotoja,

laikinai atliekanti

generalinio direktoriaus funkcijas                   Ramutė Liupkevičienė