VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKO

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS 2002 M. GEGUŽĖS 17 D. ĮSAKYMO NR. 127 „DĖL MOKESČIŲ MOKĖTOJO MOKESTINĖS NEPRIEMOKOS PERĖMIMO PROCEDŪRŲ APRAŠO“ PAKEITIMO

 

2009 m. gegužės 7 d. Nr. VA-35

Vilnius

 

 

Pakeičiu Mokesčių mokėtojo mokestinės nepriemokos perėmimo procedūrų aprašą, patvirtintą Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2002 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. 127 (Žin., 2002, Nr. 52-2040; 2004, Nr. 135-4923, toliau – taisyklės):

1. Pripažįstu netekusiu galios taisyklių 6 punktą.

2. Išdėstau taisyklių 9 punktą taip:

„9. Mokesčių mokėtojo mokestinė nepriemoka perimama remiantis mokesčių mokėtojo ir skolos perėmėjo sudaryta Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) nustatytos formos mokestinės nepriemokos perėmimo sutartimi (toliau – sutartis) bei apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – AVMI), kurios aptarnaujamoje teritorijoje mokesčių mokėtojas įregistruotas, sutikimu, kad skolos perėmėjas perimtų mokesčių mokėtojo mokestinę nepriemoką.

Tuo atveju, jeigu pagal vėliausio pasibaigusio mokestinio laikotarpio mokesčių administratoriui pateiktos mokesčio deklaracijos duomenis arba mokesčių administratoriaus sprendimo, pagal kurį mokesčių mokėtojui naujai apskaičiuojamas ir nurodomas sumokėti mokestis ir (arba) su juo susijusios sumos, duomenis, suėjus atitinkamoje deklaracijoje arba sprendime nurodytos mokestinės prievolės įvykdymo terminui, susidarys mokestinė nepriemoka, mokesčių mokėtojas ir skolos perėmėjas gali, ne anksčiau kaip prieš 20 dienų iki jai susidarant, sudaryti sutartį.

Kai perimama individualios įmonės mokestinė nepriemoka ir ją perima tos įmonės savininkas, mokestinės nepriemokos perėmimas įforminamas Mokestinės nepriemokos perėmimo įsipareigojimu (toliau – įsipareigojimas), kuriam mutatis mutandis taikomos su sutartimi susijusios procedūrų aprašo nuostatos.

Sutarties ir AVMI sutikimo perimti mokesčių mokėtojo mokestinę nepriemoką pagrindu skolos perėmėjas perima nurodytą atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažymoje (toliau – pažyma) ir iki sutarties įsigaliojimo dienos likusią nesumokėtą (neišieškotą) mokesčių mokėtojo mokestinę nepriemoką bei su ja susijusias sumas.“

3. Išdėstau taisyklių 13 punktą taip:

„13. AVMI nagrinėjant mokesčių mokėtojo ar skolos perėmėjo prašymą duoti Sutikimą, išieškojimo veiksmai, taikytini mokesčių mokėtojui, paprastai nepradedami arba sustabdomi, tačiau tai nėra kliūtis taikyti bet kokią mokestinės prievolės įvykdymo užtikrinimo priemonę, numatytą Mokesčių administravimo įstatyme.“

4. Išdėstau taisyklių 20 punktą taip:

„20. Išvados ir sprendimo patenkinti prašymą projektai turi būti rengiami, kai iš pateiktų dokumentų ir mokesčių administratoriaus turimos informacijos aišku, kad skolos perėmėjas:

20.1. neturi mokestinės nepriemokos, mokestines prievoles valstybės (savivaldybės) biudžetui bei fondams vykdo tinkamai;

20.2. turi realių galimybių padengti mokesčių mokėtojo mokestinę nepriemoką, jeigu ją perimtų (turi turto ir/ar pajamų, iš kurių gali būti sumokėta mokestinė nepriemoka ar įvykdytas išieškojimas).

Šios nuostatos netaikomos, kai likviduojamos individualios įmonės savininkas perima savo individualios įmonės mokestinę nepriemoką. Tokiu atveju privalomai vertinamos tik mokestinės nepriemokos išieškojimo iš tos individualios įmonės turto galimybės ir kaštai.

Mokesčių mokėtojo galimybes atitinkama apimtimi atsiskaityti su biudžetu pagrindžiančia aplinkybe laikytina skolos perėmėjo turima neįskaityta mokesčio permoka (skirtumas), kuri gali būti grąžinta mokesčio įstatymo nustatyta tvarka.“

5. Išdėstau taisyklių 27 punktą taip:

„27. Sutartis dėl mokestinės nepriemokos perėmimo įsigalioja nuo sprendimo patenkinti prašymą įsigaliojimo dienos, bet ne anksčiau kaip mokestinės nepriemokos susidarymo dieną.“

6. Išdėstau taisyklių 34 punktą taip:

„34. AVMI viršininkui (ar jo įgaliotam asmeniui) priėmus sprendimą netenkinti prašymo, mokesčių mokėtojas ar skolos perėmėjas su prašymu, kad tą pačią mokestinę nepriemoką perimtų tas pats skolos perėmėjas, gali kreiptis išnykus vietos mokesčių administratoriaus motyvuotoje išvadoje nurodytoms aplinkybėms, dėl kurių buvo priimtas sprendimas netenkinti mokesčių mokėtojo ar trečiojo asmens prašymo.“

7. Pripažįstu netekusiu galios taisyklių 37 punktą.

 

 

 

VIRŠININKAS                                                                       MODESTAS KASELIAUSKAS