Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL Lietuvos Respublikos VYRIAUSYBĖS EUROPOS SĄJUNGOS KOMISIJOS SUDARYMO

 

2009 m. gegužės 20 d. Nr. 512

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2007, Nr. 72-2831; 2008, Nr. 117-4442) 22 straipsnio 15 punktu ir 27 straipsnio 1, 4 ir 5 dalimis ir įgyvendindama Penkioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos programos, kuriai pritarta Lietuvos Respublikos Seimo 2008 m. gruodžio 9 d. nutarimu Nr. XI-52 (Žin., 2008, Nr. 146-5870), ketvirtos dalies 207 punkto nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Lietuvos Respublikos Vyriausybės Europos Sąjungos komisiją (toliau vadinama – Komisija), kurios tikslas – padėti Lietuvos Respublikos Vyriausybei formuoti koordinuotą Lietuvos Europos Sąjungos politiką ir užtikrinti efektyvų jos įgyvendinimą:

užsienio reikalų ministras (Komisijos pirmininkas);

užsienio reikalų viceministras (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

Vyriausybės kanclerio pavaduotojas;

aplinkos viceministras;

energetikos viceministras;

finansų viceministras;

krašto apsaugos viceministras;

kultūros viceministras;

socialinės apsaugos ir darbo viceministras;

susisiekimo viceministras;

sveikatos apsaugos viceministras;

švietimo ir mokslo viceministras;

teisingumo viceministras;

ūkio viceministras;

vidaus reikalų viceministras;

žemės ūkio viceministras;

Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos generalinis direktorius;

Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje.

2. Pavesti Ministrui Pirmininkui patvirtinti personalinę Komisijos sudėtį.

3. Nustatyti, kad siekdama užtikrinti vieningą, nuoseklų ir veiksmingą atstovavimą Lietuvos interesams Europos Sąjungos institucijose, sklandų Europos Sąjungos institucijų priimtų sprendimų įgyvendinimą Lietuvoje, taip pat tinkamą kitų su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje susijusių klausimų sprendimą Komisija:

3.1. Svarsto ir aptaria Europos Sąjungos dokumentus ir Lietuvos Respublikos pozicijas Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais:

3.1.1. svarsto Europos Sąjungos Tarybos nuolatinių atstovų komiteto (toliau vadinama – COREPER) posėdžiuose nagrinėjamus klausimus ir aptaria Lietuvos Respublikos pozicijas dėl jų;

3.1.2. aptaria Europos Sąjungos Tarybos posėdžiuose nagrinėjamus klausimus ir Lietuvos Respublikos pozicijas dėl jų;

3.1.3. aptaria Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose nagrinėjamus klausimus ir Lietuvos Respublikos pozicijas dėl jų.

3.2. Svarsto su atstovavimu Lietuvos Respublikai Europos Sąjungos institucijose susijusius klausimus.

3.3. Svarsto Lietuvos pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai klausimus.

3.4. Svarsto Europos Sąjungos teisės perkėlimo ir įgyvendinimo Lietuvos teisėje klausimus.

3.5. Sprendžia ministerijų nesutarimus dėl Lietuvos Respublikos pozicijų, atstovavimo Europos Sąjungos institucijose, Europos Sąjungos teisės perkėlimo ir įgyvendinimo, kitų Europos Sąjungos klausimų, prireikus teikia atitinkamus pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

3.6. Svarsto kitus su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje susijusius klausimus.

3.7. Vykdo kitus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ministro Pirmininko pavedimus.

4. Nustatyti kad:

4.1. Komisijos posėdžiai vyksta Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje. Komisiją ūkiškai ir techniškai aptarnauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

4.2. Komisijos posėdį paprastai kartą per savaitę kviečia ir jo darbotvarkę tvirtina Komisijos pirmininkas. Komisijos pirmininko nesant arba jo pavedimu Komisijos posėdį kviečia ir jo darbotvarkę tvirtina Komisijos pirmininko pavaduotojas.

4.3. Komisijos darbą organizuoja, darbotvarkės, posėdžio protokolo, Komisijos veiklos ataskaitos projektus rengia Komisijos koordinacinė grupė.

4.4. Komisijos koordinacinę grupę iš Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovų sudaro ir jos darbo tvarką nustato užsienio reikalų ministras. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovus, skiriamus į Komisijos koordinacinę grupę, pasiūlo Vyriausybės kancleris.

4.5. Komisijos nariai gali teikti Komisijos koordinacinei grupei pasiūlymus dėl Komisijos posėdžio sušaukimo ir jame nagrinėtinų klausimų. Komisijos koordinacinė grupė ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki numatomo posėdžio teikia tvirtinti Komisijos pirmininkui arba pirmininko pavaduotojui darbotvarkės projektą. Komisijos koordinacinė grupė ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatomo posėdžio teikia tvirtinti Komisijos pirmininkui arba pirmininko pavaduotojui darbotvarkės Lietuvos Respublikos pozicijų COREPER posėdyje nagrinėjamais klausimais projektą.

4.6. Apie posėdį Komisijos pirmininkas arba pirmininko pavaduotojas praneša Komisijos nariams (prireikus – kitoms valstybės institucijoms, įstaigoms ir kitiems kviečiamiems asmenims) prieš 2 darbo dienas ir pateikia darbotvarkę, kurioje nurodomi numatomi nagrinėti klausimai, jų pranešėjai, ir klausimų medžiagą. Lietuvos Respublikos pozicijos COREPER posėdyje nagrinėjamais klausimais paprastai pateikiamos ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki Komisijos posėdžio. Posėdžio medžiaga pateikiama naudojantis informacine sistema, skirta Europos Sąjungos dokumentams registruoti ir tvarkyti, su Lietuvos Respublikos pozicijomis dirbti, Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimui į nacionalinę teisę ir įgyvendinimui koordinuoti.

4.7. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo Komisijos posėdžiui pirmininkavęs asmuo. Protokolas parengiamas pasirašyti nedelsiant, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną po posėdžio. Protokolas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo protokolo pasirašymo siunčiamas Komisijos nariams, prireikus – kitiems asmenims.

4.8. Į Komisijos posėdžius kviečiami ministerijų struktūrinių padalinių, koordinuojančių Europos Sąjungos klausimus, vadovai.

4.9. Komisija gali pasitelkti Lietuvos ir užsienio ekspertus.

5. Šis nutarimas įsigalioja 2009 m. rugsėjo 15 dieną.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS                                              VYGAUDAS UŠACKAS