LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ PRIĖMIMO, APSKAITOS, SAUGOJIMO, PERDAVIMO, GRĄŽINIMO IR NAIKINIMO INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO

 

2001 m. gruodžio 19 d. Nr. 622

Vilnius

 

 

Siekdamas reglamentuoti paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo policijos įstaigose tvarką:

1. Tvirtinu Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo instrukciją (pridedama).

2. Šis įsakymas įsigalioja nuo 2002 m. sausio 1 d.

3. Skelbiu įsakymą Policijos departamento interneto tinklapyje.

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS

KOMISARAS                                                                                 VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS


 

PATVIRTINTA

policijos generalinio komisaro

2001 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 622

 

PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ PRIĖMIMO, APSKAITOS, SAUGOJIMO, PERDAVIMO, GRĄŽINIMO IR NAIKINIMO INSTRUKCIJA

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Instrukcija nustato paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo, perdavimo, grąžinimo ir naikinimo tvarką Policijos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas), teritorinėse bei specializuotose policijos įstaigose.

2. Šioje instrukcijoje vartojamos sąvokos:

2.1. Daiktiniai įrodymai – daiktai, pinigai ar kitokios vertybės, kurie įstatymų nustatyta tvarka yra pripažinti daiktiniais įrodymais.

2.2. Paimti daiktai – įstatymų nustatyta tvarka iš sulaikytų, areštuotų ir kitų asmenų paimti daiktai ir dokumentai.

2.3. Konfiskuoti daiktai – daiktai, kurie buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankiai arba tiesioginiai objektai, bei pajamos, Administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka priverstinai ir neatlygintinai paversti valstybės nuosavybe.

2.4. Areštuotas turtas – turtas, kuris Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka yra pripažintas areštuotu.

2.5. Ribotos civilinės apyvartos daiktai – tai daiktai, kurie teisės aktų nustatyta tvarka iš dalies ar visai išimti iš civilinės apyvartos (radioaktyviosios medžiagos, ginklai, narkotinės ir psichotropinės medžiagos bei jų 1 kategorijos pirmtakai (prekursoriai), nuodingosios medžiagos ir kt.).

3. Daiktiniai įrodymai, paimti, areštuoti, konfiskuoti daiktai ir dokumentai (iki atitinkamos bylos išnagrinėjimo), taip pat konfiskuoti daiktai iki jų perdavimo teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai gali būti saugomi prie bylos, daiktų saugykloje, policijos įstaigos finansų padalinyje, policijos įstaigą aptarnaujančioje banko įstaigoje bei tardymą arba tyrimą atliekančių pareigūnų nustatytose vietose arba kitose teisės aktų nustatytose vietose.

4. Už paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų, kurie neperduoti materialiai atsakingam asmeniui arba teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, išsaugojimą atsako baudžiamąją ar administracinę bylą turintis savo žinioje pareigūnas.

5. Materialiai atsakingi asmenys atsako už paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, dokumentų ir daiktinių įrodymų, įtrauktų į apskaitą ir saugomų šios instrukcijos bei kitų teisės aktų nustatytose vietose, saugojimą ir išdavimą. Jie skiriami policijos įstaigos vadovo įsakymu, su jais turi būti sudaryta visiškos materialinės atsakomybės sutartis.

Perkeliant arba atleidžiant materialiai atsakingus asmenis, atliekama paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų inventorizacija. Ją atlieka policijos įstaigos vadovo įsakymu paskirta komisija.

6. Paimti, areštuoti, konfiskuoti daiktai ir dokumentai, daiktiniai įrodymai į policijos įstaigos finansų padalinį arba į daiktų (ginklų) saugyklą gali būti priimti pagal tardymo, kvotos arba administracinę bylą nagrinėjančio pareigūno sprendimą. Priėmę atitinkamą sprendimą pareigūnai privalo apie tai informuoti materialiai atsakingus asmenis, kuriems bus perduoti saugoti paimti, areštuoti, konfiskuoti daiktai ir dokumentai, daiktiniai įrodymai.

7. Priimant saugoti pinigus litais išrašomas A formos kvitas (1 priedas), o užsienio valiutą ir kitus daiktus – B formos kvitas (2 priedas). A ir B formos kvitai yra griežtos atskaitomybės dokumentai.

Išrašant kvitus, privaloma vadovautis jų pildymo taisyklėmis (3 priedas).

8. Paimti, areštuoti, konfiskuoti daiktai ir dokumentai, daiktiniai įrodymai (išskyrus nacionalinę valiutą) įtraukiami į paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, dokumentų ir daiktinių įrodymų apskaitos žurnalą (4 priedas; toliau – apskaitos žurnalas). Darant įrašus apskaitos žurnale, privaloma vadovautis jo pildymo taisyklėmis (5 priedas).

Apie konfiskuotus daiktus per 10 darbo dienų nuo nutarimo konfiskuoti daiktą priėmimo privaloma raštu pranešti teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje yra konfiskuoti daiktai. Jeigu tokie daiktai, tarp jų ir daiktiniai įrodymai, yra greitai gendantys (greitai gendančių daiktų sąrašas pateiktas 6 priede), pranešimas turi būti išsiųstas ne vėliau kaip per 24 valandas nuo perduotino daikto sulaikymo momento. Pranešime nurodoma: daiktų pavadinimas, kiekis, ypatingi požymiai, numeriai arba kiti būdingi ir juos išskiriantys požymiai, daiktų laikymo vieta. Jeigu nagrinėjant administracinę bylą priimamas nutarimas konfiskuoti daiktą, teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai kartu su pranešimu apie perduodamą konfiskuotą daiktą turi būti pateiktas administracinio teisės pažeidimo bylos protokolo, paimto (areštuoto) daikto aprašo bei administracinės bylos nutarimo konfiskuoti daiktą patvirtintos kopijos.

Detalesnę pranešimų pateikimo tvarką teritorinei mokesčių inspekcijai savo įsakymu nustato policijos įstaigos vadovas, prieš tai suderinęs su Valstybine mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos.

9. Daiktiniai įrodymai, kurie gali greitai sugesti arba prarasti vertę, kurių saugojimas, priežiūra ir laikymas susiję su per didelėmis išlaidomis, jeigu jie ir negali būti grąžinami savininkui, realizuojami arba sunaikinami įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

10. Daiktai teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai perduodami pagal turto perėmimo, apskaitos, įkainojimo, saugojimo ir perdavimo aktą. Šį aktą surašo teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnas. Vienas įforminto akto egzempliorius įteikiamas policijos pareigūnui, perdavusiam daiktus, kitas egzempliorius turi būti perduotas materialiai atsakingam asmeniui.

11. Jeigu greitai gendantys daiktai pagal administracinę teiseną apibrėžiami kaip pažeidimo padarymo objektai ir jeigu jų vertė mažesnė arba nedaug didesnė už galimas išlaidas, susijusias su jų realizavimu, arba didesnės vertės daiktai negali būti realizuojami, nes netinka naudoti, į valstybės pajamas jie neperduodami. Tokie daiktai sunaikinami finansų ministro 1996 08 06 įsakymo Nr. 72 „Dėl konfiskuoto, bešeimininkio, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas paimto arba perduoto turto ir lobių perėmimo, apskaitos, įkainojimo, saugojimo, realizavimo ir grąžinimo instrukcijos patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

 

II. PRIIMTŲ PINIGŲ, VERTYBINIŲ POPIERIŲ, BRANGIŲJŲ METALŲ APSKAITA IR SAUGOJIMAS

 

12. Policijos įstaigos finansų padalinio kasoje turi būti saugomi šie daiktiniai įrodymai:

12.1. nacionalinė ir užsienio valiuta;

12.2. Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai, akcijos ir pan.);

12.3. brangieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš brangiųjų metalų bei akmenų.

13. Iš areštuotų ir kitų asmenų paimti daiktai, pinigai, kitos vertybės bei vertybiniai popieriai, kurie nėra daiktiniai įrodymai, gali būti saugomi policijos įstaigos finansų padalinio kasoje arba kitoje tam pritaikytoje vietoje.

14. Grynieji pinigai nacionaline valiuta, kurie nėra daiktiniai įrodymai, ne vėliau kaip kitą darbo dieną po priėmimo į policijos įstaigos finansų padalinio kasą įmokami į policijos įstaigos depozitinę sąskaitą. Policijos įstaigos finansų padaliniui jie turi būti perduoti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po jų paėmimo.

15. Priimant grynuosius pinigus nacionaline valiuta, išrašomas A formos kvitas. Priimant užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius (obligacijas, vekselius, akcijas ir pan.), brangiuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš brangiųjų metalų ir akmenų, išrašomas B formos kvitas:

15.1. pirmas kvito egzempliorius lieka kvitų knygelėje ir saugomas pas materialiai atsakingą asmenį;

15.2. antras kvito egzempliorius pridedamas prie kasos dokumentų ir juo remiantis išrašomas kasos pajamų orderis;

15.3. trečias kvito egzempliorius įteikiamas pinigų, daiktų, kitų vertybių savininkui (nesant galimybės perduoti kvito pinigų, daiktų, kitų vertybių savininkui, užpildytas kvitas saugomas pas materialiai atsakingą asmenį kvitų knygelėje);

15.4. ketvirtas kvito egzempliorius pridedamas prie administracinio teisės pažeidimo ar baudžiamosios bylos.

16. Saugoti priimama užsienio valiuta, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai, akcijos ir pan.), brangieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš brangiųjų metalų ir akmenų, kurie laikomi atskiruose vokuose arba paketuose pagal kiekvieną atvejį (įvykį arba savininką). Į vokus arba paketus įdedamas vienas B formos kvito egzempliorius. Vokai arba paketai antspauduojami dalyvaujant vertybes perduodančiam pareigūnui. Ant vokų arba paketų užrašoma asmens, iš kurio buvo paimtos vertybės (pareigūno, perdavusio vertybes), vardas, pavardė, B formos kvito numeris.

17. Policijos įstaigos finansų skyriaus kasoje priimti saugoti pinigai, vertybiniai popieriai ir kitos vertybės įtraukiami į apskaitą šia tvarka:

17.1. nacionalinė valiuta (litai) bei užsienio valiuta užpajamuojama atskirose kasos knygose. Užsienio valiuta užpajamuojama pagal gavimo dienos Lietuvos banko paskelbtą oficialų lito ir užsienio šalių kursą;

17.2. užsienio valiuta, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai, akcijos ir pan.), brangieji metalai, brangakmeniai, pusbrangiai akmenys ir dirbiniai iš brangiųjų metalų ir akmenų įrašomi į apskaitos žurnalą.

18. Policijos įstaigos finansų padalinio kasoje priimti saugoti pinigai, vertybiniai popieriai ir kitos vertybės laikomi seifuose (metalinėse spintose). Patalpos, kur yra seifai (metalinės spintos), ne darbo metu turi būti antspauduojamos. Patalpose, kur yra seifas, gali būti įrengta signalizacija.

19. Ypatingais atvejais, esant didelei laikomos užsienio valiutos, vertybinių popierių, brangiųjų metalų, brangakmenių, pusbrangių akmenų ir dirbinių iš brangiųjų metalų ir akmenų vertei, policijos įstaigos vadovo sprendimu šios vertybės gali būti saugomos banko įstaigose nuomojamuose seifuose (dėžėse). Nuomos išlaidos apmokamos iš policijos įstaigai skirtų biudžetinių asignavimų.

20. Įstaigose paliekami užpildyti A ir B formos kvitai saugomi kaip ir kiti buhalterinės apskaitos dokumentai, t. y. 10 metų.

 

III. PRIIMTŲ Į POLICIJOS ĮSTAIGĄ PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ IR DOKUMENTŲ, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ APSKAITA IR SAUGOJIMAS

 

21. Kiti nenurodyti šios instrukcijos 12 punkte paimti, areštuoti, konfiskuoti daiktai, dokumentai ir daiktiniai įrodymai, išskyrus paimtus laikinai saugoti iš uždarytų į laikino sulaikymo patalpas asmenų, gali būti saugomi daiktų saugykloje. Priimtų daiktų ir vertybių apskaita tvarkoma natūrine išraiška. Priimant daiktus ir vertybes į daiktų saugyklą išrašomas B formos kvitas šios instrukcijos 15 punkte nustatyta tvarka.

22. Materialiai atsakingas asmuo, priimdamas daiktus, vertybes į daiktų saugyklą, privalo kruopščiai patikrinti jų kiekį (skaičių, svorį, tūrį).

23. Priimama transporto priemonė apžiūrima, apžiūros rezultatai įforminami transporto priemonės apraše (7 priedas). Aprašą surašo materialiai atsakingas asmuo (dalyvaujant ne mažiau kaip 2 pareigūnams), aprašas laikomas kartu su daiktus ir vertybes lydinčiais pirminiais dokumentais.

24. Transporto priemonės saugomos policijos įstaigoje tam tikslui skirtoje patalpoje arba aptvertoje ir apšviestoje aikštelėje.

Jei nėra galimybių policijos įstaigoje saugoti paimtas, areštuotas, konfiskuotas transporto priemones arba transporto priemones, kurios yra pripažintos daiktiniais įrodymais, policijos įstaigos vadovo sprendimu jos gali būti saugomos ir kitose tam pritaikytose vietose kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Policijos įstaigos aikštelėje laikomos autotransporto priemonės turi būti antspauduojamos materialiai atsakingo asmens spaudu ir darbo dienos pabaigoje perduodamos saugoti policijos įstaigos vadovo nustatyta tvarka paskirtam asmeniui. Materialiai atsakingas asmuo darbo dienos pradžioje privalo patikrinti aikštelėje laikomas autotransporto priemones.

Nustačius pažeidimus, tikrinant dalyvavę asmenys apie tai turi pranešti policijos įstaigos vadovui.

26. Policijos įstaigos daiktų saugykla, atskiri garažai, saugoti skirtų patalpų arba aptvertų ir apšviestų aikštelių (kur laikomos transporto priemonės) vartai antspauduojami materialiai atsakingo asmens spaudu.

27. Daiktų saugykloje kiekvieno atvejo (įvykio arba savininko) daiktai ir vertybės laikomi atskirai, atsižvelgiant į tai, kad būtų galima greitai prie jų prieiti, juos išduoti ir bet kuriuo metu patikrinti. Daiktų ir vertybių laikymo vietoje pritvirtinamas vienas iš B formos kvito egzempliorių.

28. Materialiai atsakingas asmuo, be apskaitos žurnalo, tvarko paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų apyvartą lydinčių pirminių dokumentų kopijų (aktų, protokolų, sprendimų, nutarimų ir pan.) bylą. Baigta (150–200 lapų) byla 1 metus saugoma policijos įstaigoje, o po to materialiai atsakingas asmuo atiduoda ją į policijos įstaigos archyvą. Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų apyvartą lydinčių pirminių dokumentų kopijų byla archyve saugoma 6 metus, po to sunaikinama nustatyta tvarka.

29. Ribotos civilinės apyvartos daiktai teisės aktų nustatyta tvarka gali būti saugomi tik tam pritaikytose, saugiose vietose.

30. Kitų daiktų saugyklos vietą savo įsakymu paskiria policijos įstaigos vadovas, kuri turi atitikti šiuos pagrindinius reikalavimus:

30.1. patalpos sienos ir perdengimai turi būti patikimi ir užtikrinti vertybių saugumą nuo galimo įsilaužimo ar sunaikinimo;

30.2. patalpos durys turi būti su patikimu užraktu ir įtaisu joms antspauduoti;

30.3. patalpoje esantys langai turi būti grotuoti arba su apsauginėmis žaliuzėmis;

30.4. patalpoje gali būti įrengiama signalizacija;

30.5. daiktų saugykloje turi būti svarstyklės ir tūrio matavimo prietaisai.

 

IV. PRIIMTŲ Į SAUGYKLĄ PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ, PRIPAŽINTŲ DAIKTINIAIS ĮRODYMAIS GINKLŲ, ŠAUDMENŲ, SPROGMENŲ BEI SPROGSTAMŲJŲ MEDŽIAGŲ, TAIP PAT SAVANORIŠKAI ATIDUOTŲ GINKLŲ, ŠAUDMENŲ SPROGMENŲ BEI SPROGSTAMŲJŲ MEDŽIAGŲ SAUGOJIMO TVARKA

 

31. Ginklai, šaudmenys turi būti saugomi ginklų saugykloje (metalinėse spintose ar stelažuose, atskirai nuo tarnybinių ginklų).

Raktai nuo metalinių spintų, kuriose laikomi netarnybiniai ginklai, šaudmenys, turi būti pas materialiai atsakingą asmenį, o reikalui esant perduodami policijos įstaigos budėtojui.

32. Perduodami į ginklų saugyklą šaudmenys turi būti įvertinti eksperto sprogmenų specialisto, siekiant nustatyti jų pavojingumą. Jeigu nustatoma, kad šaudmenis saugoti yra pavojinga, jie teisės aktų nustatyta tvarka sunaikinami.

33. Bendruosius statybinius, priešgaisrinius, apsaugos ir higieninius ginklų saugyklų reikalavimus nustato kiti teisės aktai.

34. Draudžiama ginklų saugykloje kartu su ginklais, šaudmenimis bei specialiosiomis priemonėmis ir su jais susijusiais daiktais laikyti kitus daiktus.

35. Netarnybinius ginklus, šaudmenis į ginklų saugyklą priima materialiai atsakingas asmuo arba, laikinai jo nesant, policijos įstaigos budėtojas policijos įstaigos vadovo nurodymu.

36. Materialiai atsakingas asmuo, priėmęs ginklus, šaudmenis, šios instrukcijos 15 punkto nustatyta tvarka išrašo B formos kvitą bei priimtus ginklus, šaudmenis įrašo į apskaitos žurnalą (4 priedas).

37. Ginklai, šaudmenys teisės aktų nustatyta tvarka grąžinami asmenims priėmus atitinkamą sprendimą.

38. Ginklai, šaudmenys, dėl kurių priimtas sprendimas juos sunaikinti ar perduoti valstybės reikmėms, ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo priėmimo, parengus atitinkamus dokumentus, perduodami Ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Apie numatomą ginklų perdavimą bylą tiriantis pareigūnas privalo informuoti teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją. Iki ginklų perdavimo Ginklų fondui bylą tiriantis policijos pareigūnas ir teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas surašo turto perėmimo, apskaitos, įkainojimo, saugojimo ir perdavimo aktą, kuriame detaliai aprašo perduodamus ginklus, neįkainodami ir nekeisdami jų saugojimo vietos.

39. Sprogmenų bei sprogstamųjų medžiagų priėmimo, saugojimo bei naikinimo tvarką reglamentuoja kiti teisės aktai.

 

V. PRIIMTŲ Į POLICIJOS ĮSTAIGĄ PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ IR DOKUMENTŲ, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ GRĄŽINIMAS

 

40. Areštuoti, konfiskuoti daiktai ir dokumentai, daiktiniai įrodymai asmenims grąžinami teismui priėmus nuosprendį, kvotėjui ar tardytojui priėmus nutarimą dėl daiktų, dokumentų, pinigų, kitų vertybių grąžinimo ir kitais atvejais teisės aktų nustatyta tvarka.

41. Daiktai, vertybės grąžinami jų savininkui, pateikusiam asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o jų įgaliotam asmeniui – ir notariškai patvirtintą įgaliojimą.

42. Daiktai, vertybės, kurie nėra daiktiniai įrodymai, areštuotiems, sulaikytiems asmenims grąžinami pagal pakvitavimą, kuris surašomas laisva forma.

43. Detalesnę daiktų, vertybių grąžinimo tvarką nustato Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų 1993 12 18 instrukcija Nr. 1/872-94N „Dėl iš areštuotų ir kitų asmenų paimtų daiktų, pinigų, kitų vertybių bei vertybinių popierių apskaitos, saugojimo, grąžinimo ir realizavimo tvarkos“.

 

VI. KONFISKUOTŲ ALKOHOLIO PRODUKTŲ BEI TABAKO GAMINIŲ SUNAIKINIMAS

 

44. Konfiskuoti alkoholiniai gėrimai (išskyrus alų) ir etilo alkoholis (toliau – alkoholio produktai) sunaikinami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 02 12 nutarimu Nr. 178 „Dėl areštuoto (paimto), konfiskuoto ar kitaip valstybei perduoto etilo alkoholinių gėrimų (išskyrus alų) sunaikinimo“. Sunaikinimą organizuoja policijos įstaiga. Alkoholio produktai išpilami arba nustatyta tvarka sudeginami aplinkos apsaugos agentūros nurodytoje vietoje, laikantis aplinkosaugos reikalavimų.

45. Konfiskuoti tabako gaminiai sunaikinami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 10 05 nutarimu Nr. 1116 „Dėl konfiskuotų ir valstybės naudai perduotų tabako gaminių sunaikinimo laikinosios tvarkos patvirtinimo“. Sunaikinimą organizuoja policijos įstaiga. Tabako gaminiai nustatyta tvarka sudeginami.

 

VII. PAIMTŲ DAIKTŲ, VERTYBIŲ APSKAITOS, SAUGOJIMO KONTROLĖ

 

46. Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų (pinigų, brangenybių, vertybinių popierių ir kitų daiktų) apskaita, saugojimas bei kiti su tuo susiję dalykai tikrinami policijos įstaigos metinės inventorizacijos, finansinės ūkinės veiklos dokumentų revizijos metu.

Policijos įstaigoje metinės inventorizacijos metu sudaromas atskiras paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų aprašas, kuris pridedamas prie kitų inventorizacijos dokumentų.

Policijos įstaigos vadovas ne rečiau kaip 1 kartą per metus organizuoja paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų ir dokumentų, daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos, saugojimo ir perdavimo inventorizaciją (patikrinimus).

47. Inventorizacijos (patikrinimų) metu tikrinama:

47.1. pinigų, vertybinių popierių, brangenybių ir kitų vertybių apskaita ir saugojimas;

47.2. faktiškas pinigų, vertybinių popierių, daiktų bei kitų vertybių kiekis ir ar jis atitinka apskaitos duomenis;

47.3. kaip laikomasi pinigų, vertybinių popierių, brangenybių perdavimo į policijos įstaigų finansų skyrių terminų;

47.4. kaip laikomasi pinigų, vertybinių popierių, brangenybių, daiktų saugojimo terminų;

47.5. inventorizacijos (patikrinimo) metu pasirinktinai gali būti atidaromi vokai arba paketai su vertybėmis ir jų turinys sutikrinamas su B formos kvitu, po to vokai arba paketai vėl užantspauduojami.

48. Jeigu inventorizacijos (patikrinimo) metu nustatyta, kad saugomi daiktai, dokumentai ar vertybės sugadinti, papildomai surašomas atskiras tų daiktų, vertybių aktas apie daiktų sunaikinimą arba sugadinimą, nurodant sunaikinimo arba sugadinimo pobūdį, priežastis ir asmenis, dėl kurių kaltės tai įvyko. Po to atliekamas tarnybinis patikrinimas, o jo rezultatai įforminami komisijos išvada arba policijos įstaigos vadovo įsakymu.

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

1 priedas

 

Kvitas A

 

Serija AAA Nr. 000 Data

 

                                         

     (Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš __________________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

Pinigų suma________________________________________________________________

                                                                     (Žodžiais)

Paimta iš __________________________________________________________________

                   (Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė_______________________________

                                                 (Parašas)

Priėmė________________________________

                                                  (Parašas,

______________________________________

                                          vardas, pavardė)

 

Kvitas A

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                      

(Padalinio pavadinimas)

Priimta iš__________________________________________________________________

(Pareigos, vardas, pavardė)

Pinigų suma________________________________________________________________

                                                                     (Žodžiais)

Paimta iš __________________________________________________________________

                  (Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė______________________________

                                                (Parašas)

Priėmė ______________________________

                                                  (Parašas,

____________________________________

                                          vardas, pavardė)

 

Kvitas A

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                           

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš__________________________________________________________________

  (Pareigos, vardas, pavardė)

Pinigų suma________________________________________________________________

                                                                     (Žodžiais)

Paimta iš___________________________________________________________________

                   (Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė_____________________________

                                                (Parašas)

Priėmė______________________________

                                                  (Parašas,

____________________________________

                                             vardas, pavardė)

 

Kvitas A

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                            

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš__________________________________________________________________

  (Pareigos, vardas, pavardė)

Pinigų suma________________________________________________________________

                                                                                                  (Žodžiais)

Paimta iš___________________________________________________________________

                (Vardas, pavardė)

 

KUPIŪRŲ (MONETŲ) APRAŠAS

Eil. Nr.

Nominalas

Daiktinio įrodymo – piniginio vieneto – serija ir numeris

Kiekis

Suma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Perdavė_____________________________

                                                   (Parašas)

Priėmė______________________________

                                                   (Parašas,

____________________________________

                                            vardas, pavardė)

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

2 priedas

 

Kvitas B

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                          

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš __________________________________________________________________

    (Pareigos, vardas, pavardė)

 

DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS

Eil. Nr.

Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos -piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris

Mato vnt.

Kiekis

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma___________________________________________

__________________________________________________________________________

                                                                                  (Žodžiais)

 

Apskaitos žurnalo įrašo Nr.___________

Perdavė___________________________

                                           (Parašas)

Priėmė____________________________

                                              (Parašas,

_________________________________

                                       vardas, pavardė)

 

Kvitas B

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                        

(Padalinio pavadinimas)

Priimta iš__________________________________________________________________

    (Pareigos, vardas, pavardė)

 

DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS

Eil. Nr.

Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos -piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris

Mato vnt.

Kiekis

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma___________________________________________

__________________________________________________________________________

                                                                                  (Žodžiais)

 

Apskaitos žurnalo įrašo Nr.______________

Perdavė_____________________________

                                                   (Parašas)

Priėmė______________________________

                                                  (Parašas,

____________________________________

                                        vardas, pavardė)

 

Kvitas B

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                              

(Padalinio pavadinimas)

Priimta iš__________________________________________________________________

                               (Pareigos, vardas, pavardė)

 

DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS

Eil. Nr.

Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos -piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris

Mato vnt.

Kiekis

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma___________________________________________

__________________________________________________________________________

                                                                                (Žodžiais)

 

Apskaitos žurnalo įrašo Nr.______________

Perdavė_____________________________

                                            (Parašas)

Priėmė______________________________

                                             (Parašas,

____________________________________

                                    vardas, pavardė)

 

Kvitas B

 

Serija AAA Nr. 000 Data

                                              

(Padalinio pavadinimas)

 

Priimta iš__________________________________________________________________

           (Pareigos, vardas, pavardė)

 

DAIKTŲ, UŽSIENIO VALIUTOS APRAŠAS

Eil. Nr.

Daikto pavadinimas, jo aprašymas, užsienio valiutos -piniginio vieneto – nominalas, serija ir numeris

Mato vnt.

Kiekis

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma___________________________________________

__________________________________________________________________________

                                                                              (Žodžiais)

 

Apskaitos žurnalo įrašo Nr.______________

Perdavė_____________________________

                                              (Parašas)

Priėmė______________________________

                                             (Parašas,

____________________________________

                                     vardas, pavardė)

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

3 priedas

 

KVITŲ PILDYMO TAISYKLĖS

 

I. BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

1. A ir B formos kvitai turi seriją ir numerį. Kvitai saugomi policijos įstaigos finansų padalinyje.

2. Kvitai materialiai atsakingiems asmenims išduodami pagal medžiagų perkėlimo įstaigos viduje važtaraštį. Jame turi būti nurodyti išduodamų kvitų forma, serija ir numeriai. Važtaraštį vizuoja policijos įstaigos vadovas ir policijos įstaigos finansų padalinio vadovas arba juos pavaduojantys pareigūnai.

3. Kvitus išrašo materialiai atsakingas asmuo, įrašai daromi juodos arba mėlynos spalvos rašikliu. Aiškiai užpildomi visi kvitų rekvizitai. Taisyti įrašus, nors ir aptartus, draudžiama. Sugadinti arba anuliuoti kvitai turi būti įvertinti užrašu (ant visų blanko dalių) „sugadinta“ arba „anuliuota“. Tokius užrašus pasirašo materialiai atsakingas asmuo. Sugadintas arba anuliuotas kvitas (visos blanko dalys) turi būti saugomas kvitų knygelėje. Priimant pinigus, materialines vertybes, palikti neužpildytas arba neužbrauktas vietas kvito skiltyje „Kupiūrų (monetų) aprašas“ arba „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ neleidžiama.

4. Kvitus materialiai atsakingas asmuo privalo laikyti seife (metalinėje spintoje, dėžėje).

5. Jeigu priimami pinigai, daiktai, kitos vertybės yra daiktiniai įrodymai, tai kvito viršuje (visose jo dalyse) papildomai užrašoma „daiktiniai įrodymai“.

 

II. A FORMOS KVITO PILDYMO TVARKA

 

6. A formos kvitas pildomas tik priimant grynuosius pinigus nacionaline valiuta (litais).

7. A formos kvitas turi 4 egzempliorius ir kiekvienas egzempliorius turi tuos pačius rekvizitus. A formos kvito egzemplioriai atskiriami perplėšiant ties skiriamąja linija ir egzemplioriai atitinkamai paskirstomi pagal šios instrukcijos 15 punkte nurodytą tvarką.

8. Kvito skiltyje nurodoma:

8.1. „data“- operacijos atlikimo data;

8.2. „padalinio pavadinimas“- policijos įstaigos (padalinio), kuriame bus saugomi pinigai, pavadinimas;

8.3. „Priimta iš“- pareigūno, perduodančio pinigus, pareigos, vardas, pavardė;

8.4. „Pinigų suma“- perduodamų pinigų suma žodžiais;

8.5. „Paimta iš“- asmens, iš kurio paimti pinigai, vardas, pavardė;

8.6. „Kupiūrų (monetų) aprašas“- pirmiausia surašomos kupiūros, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu; toliau aprašomos litų monetos, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu; pabaigoje įrašoma – „centai“ ir tik jų suma (centų nominalas ir kiekis nerašomas); jei piniginis vienetas yra daiktinis įrodymas, nurodoma jo serija ir numeris;

8.7. „Perdavė“- pasirašo pareigūnas, perdavęs pinigus;

8.8. „Priėmė“- pasirašo materialiai atsakingas asmuo, įrašomas jo vardas, pavardė.

9. Jei kvito skiltyje „Kupiūrų (monetų) aprašas“ pritrūksta vietos įrašams, išrašomas naujas kvitas. Šiuo atveju ant jo viršaus užrašoma „Kvito serijos AAA Nr. 000 tęsinys“ ir įrašomos likusios pinigų kupiūros, monetos arba centai. Tokio kvito tęsinio rekvizitai „Padalinio pavadinimas“, „Data“, „Priimta iš“, „Pinigų suma“, „Paimta iš“ nepildomi.

 

III. B FORMOS KVITO PILDYMO TVARKA

 

10. B formos kvitas pildomas priimant užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius (obligacijas, vekselius, akcijas ir pan.), brangiuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš brangiųjų metalų ir akmenų, kitus daiktus ir vertybes.

11. B formos kvitas turi 4 egzempliorius ir kiekvienas egzempliorius turi tuos pačius rekvizitus. B formos kvito egzemplioriai atskiriami perplėšiant ties skiriamąja linija ir egzemplioriai atitinkamai paskirstomi pagal šios instrukcijos 15 punkte nurodytą tvarką.

12. Priimant užsienio valiutą, kiekvienos užsienio šalies valiutai išrašomas atskiras kvitas.

13. Kvito skiltyje nurodoma:

13.1. „Data“- operacijos atlikimo data;

13.2. „Padalinio pavadinimas“ – policijos įstaigos (padalinio), į kurį perduodami daiktai, pavadinimas;

13.3. „Priimta iš“ – pareigūno, perduodančio daiktus ar vertybes, pareigos, vardas, pavardė;

13.4. „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ – kiekvienas skirtingo pavadinimo (rūšies, tipo, modelio) daiktas ar vertybė įrašoma naujoje eilutėje;

13.5. „Daiktų skaičius, užsienio valiutos suma“ – perduodamų daiktų, vertybių pavadinimų skaičius arba užsienio valiutos suma žodžiais;

13.6. „Apskaitos žurnalo įrašo Nr.“ – knygos (4 priedas) įrašo numeris (chronologine tvarka);

13.7. „Perdavė“ – pasirašo pareigūnas, perdavęs daiktus ir vertybes;

13.8. „Priėmė“ – pasirašo materialiai atsakingas asmuo, įrašoma jo vardas, pavardė.

14. Priimant užsienio valiutą, vertybinius popierius, brangiuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš brangiųjų metalų ir akmenų kvito skiltis „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ užpildomas laikantis šių reikalavimų:

14.1. užsienio valiuta sugrupuojama pagal nominalus ir įrašoma nurodant jos pavadinimą ir kupiūrų (monetų) kiekį; pirmiausia surašomos kupiūros, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu (nurodant jų seriją ir numerius), toliau aprašomos monetos, pradedant didžiausiu nominalu, toliau – mažėjančiu nominalu);

14.2. brangieji metalai ir jų dirbiniai, brangieji ir pusbrangiai akmenys bei dirbiniai iš jų aprašomi nurodant metalo spalvą, svorį bei ypatingas žymes;

14.3. vertybiniai popieriai (obligacijos, vekseliai, akcijos ir pan.) aprašomi nurodant jų tikslų pavadinimą, serijas ir numerius, išrašymo bei galiojimo laiką.

15. Jei kvito skiltyje „Daiktų, užsienio valiutos aprašas“ pritrūksta vietos įrašams, išrašomas naujas kvitas. Šiuo atveju ant jo viršaus užrašoma „Kvito serijos AAB Nr. 001 tęsinys“ ir įrašomi likę daiktai, vertybės, užsienio valiutos kupiūros, monetos ir pan. Tokio kvito tęsinio rekvizitai „Padalinio pavadinimas“, „Data“, „Priimta iš“ nepildomi.

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

4 priedas

______________________________________

(Padalinio pavadinimas)

 

PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ, DOKUMENTŲ IR DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ APSKAITOS ŽURNALAS

 

Pradėta_______________

Baigta________________

Saugoti_______________

 

PRIĖMIMAS

IŠDAVIMAS

Eil. Nr.

Data

Dokumento pavadinimas, data, Nr.

B kvito serija, Nr.

Vertybių pavadinimas

Mato vienetas

Kiekis

Saugojimo vieta

Data

Dokumento pavadinimas, data, Nr.

Kam perduota

Perduoto VMI turto suma

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

5 priedas

 

PAIMTŲ, AREŠTUOTŲ, KONFISKUOTŲ DAIKTŲ, DOKUMENTŲ, DAIKTINIŲ ĮRODYMŲ APSKAITOS ŽURNALO PILDYMO TAISYKLĖS

 

I. BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

1. Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų, dokumentų, daiktinių įrodymų apskaitos žurnale (toliau – žurnalas) apskaitomi paimti, areštuoti, konfiskuoti daiktai, dokumentai, daiktiniai įrodymai (išskyrus nacionalinę valiutą). Žurnalas tvarkomas policijos įstaigos finansų padalinyje, daiktų saugykloje ir laikomas pas materialiai atsakingus asmenis.

2. Žurnalas turi būti įtrauktas į policijos įstaigos bylų nomenklatūrą.

3. Įrašai žurnale daromi juodos arba mėlynos spalvos rašikliu, aiškiai užpildomos visos skiltys. Įrašų klaidos ištaisomos užbraukiant neteisingą tekstą arba skaičius. Braukiama plona linija taip, kad būtų galima perskaityti ankstesnį įrašą. Ištaisytos klaidos žurnale pažymimos „ištaisyta“ ir patvirtinamos materialiai atsakingo asmens parašu.

4. Jeigu žurnale nebėra vietos įrašams, pradedamas naujas žurnalas. Žurnalas yra laikomas baigtas tik tada, kai yra užpildytos visos skiltys (1–11) pagal kiekvieną įrašą. Žurnalas saugomas 10 metų, po to sunaikinamas nustatyta tvarka.

 

II. ŽURNALO PILDYMO TVARKA

 

5. Žurnalo skiltyse nurodoma:

5.1. 1 skiltyje – įrašo numeris (chronologine tvarka);

5.2. 2 – operacijos atlikimo data;

5.3. 3 – pirminio dokumento, kurio pagrindu yra priimami daiktai arba vertybės, pavadinimas, data ir numeris (administracinio teisės pažeidimo, daiktų poėmio protokolo, tardytojo ar kvotėjo nutarimo ir pan.);

5.4. 4 – B formos kvito serija, numeris;

5.5. 5 – kiekvienas skirtingo pavadinimo (rūšies, tipo, modelio) daiktas ar vertybė įrašomi naujoje eilutėje; priimant užsienio valiutą, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių vertybinius popierius (obligacijas, vekselius, akcijas ir pan.), brangiuosius metalus, brangakmenius, pusbrangius akmenis ir dirbinius iš brangiųjų metalų ir akmenų) įrašoma „vokas“ arba „paketas“;

5.6. 6 – mato vienetai;

5.7. 7 – daiktų ar vertybių kiekis;

5.8. 8 – daiktų ar vertybių laikymo vieta (kasa, banko įstaiga, daiktų saugykla, transporto aikštelė ir pan.);

5.9. 9 – operacijos atlikimo data;

5.10. 10 – pirminio dokumento, kurio pagrindu buvo išduoti (grąžinti, perduoti, sunaikinti ir pan.) daiktai ar vertybės, pavadinimas (įstaigos ar institucijos nuosprendis, sprendimas, nutarimas, nutartis, turto sunaikinimo aktas ir pan.), data ir numeris;

5.11. 11 – kam perduoti (grąžinti) daiktai arba vertybės (valstybinei mokesčių inspekcijai, savininkui, sunaikintas ir pan.).

6. Žurnalo 12 skiltis pildoma tik tokiems daiktams ar vertybėms, kurie buvo perduoti teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai. Pinigų suma įrašoma iš turto perėmimo, apskaitos, įkainojimo, saugojimo ir perdavimo akto.

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

6 priedas

 

GREITAI GENDANČIŲ DAIKTŲ SĄRAŠAS

 

Prekės būsena

Greitai gendančių prekių pavadinimas

 

Gyvi gyvūnai

 

Jautiena, šviežia arba šaldyta

 

Kiauliena, šviežia arba šaldyta

 

Aviena arba ožkiena, šviežia arba šaldyta

 

Arkliena, asilų, mulų arba arklėnų mėsa, šviežia arba šaldyta

 

Jautienos, kiaulienos, avienos, ožkienos, arklienos, asilų, mulų arba arklėnų valgomi subproduktai, švieži arba šaldyti

šaldyti

Naminių paukščių, nurodytų 01.05 pozicijoje, mėsa ir valgomi subproduktai, švieži arba šaldyti

šaldyti

Kita mėsa ir valgomi mėsos subproduktai, švieži arba šaldyti

šaldyti

Kiaulių taukai be liesos mėsos ir naminių paukščių taukai, nelydyti, švieži arba šaldyti

šaldyti

Gyvos žuvys

šaldyti

Šviežios arba šaldytos žuvys, išskyrus žuvų filė ir kitą žuvų mėsą

šaldyti

Žuvų filė ir kita žuvų mėsa (malta arba nemalta), šviežia arba šaldyta

šaldyti

Nekoncentruotas pienas ir grietinėlė be cukraus ar kitų saldžiųjų medžiagų

šaldyti

Pienas ir grietinėlė, koncentruoti arba su cukrumi ar kitomis saldžiosiomis medžiagomis

šaldyti

Pasukos, rūgpienis ir grietinė, jogurtas, kefyras ir kitoks fermentuotas arba raugintas pienas ir grietinėlė

 

Koncentruoti arba nekoncentruoti, su cukrumi ar kitomis saldžiosiomis arba aromatinėmis medžiagomis, taip pat vaisių, kakavos, riešutų priedais arba be jų produktai

 

Išrūgos, koncentruotos arba nekoncentruotos, su cukrumi ar kitomis saldžiosiomis medžiagomis arba be jų

 

Produktai iš natūralių pieno komponentų su cukrumi ar kitomis saldžiosiomis medžiagomis arba be jų

 

Sviestas ir kiti pieno riebalai ir aliejai

 

Sūriai ir varškė

 

Gyvos gėlės

 

Pomidorai, švieži

 

Salotos (Lactuca sativa) ir trūkažolės (cikorijos) (Cichorium sp.), šviežios

 

Agurkai ir dygliuotieji agurkai (kornišonai), švieži

 

Kitos daržovės, šviežios

 

Bananai, įskaitant laukinius bananus (plantains), švieži

 

Datulės, figos, ananasai, avokadai, gvajavos, mangai ir mangostanai (garcinijos), švieži

 

Vynuogės, šviežios

 

Obuoliai, kriaušės ir svarainiai, švieži

 

Abrikosai, vyšnios, persikai (įskaitant nektarinus (nectarines)), slyvos ir dygiosios slyvos vaisiai, švieži

 

Kiti vaisiai, švieži

 

Dešros ir panašūs produktai iš mėsos, mėsos subproduktų arba kraujo; maisto produktai, daugiausia pagaminti iš šių produktų

 

Kiti gaminiai iš mėsos, mėsos subproduktų arba kraujo

 

Šviežia duona ir pyrago gaminiai

 

PASTABA. Greitai gendančių daiktų sąrašas sudarytas pagal Muitinės departamento prie Finansų departamento 1998 05 21 įsakymą Nr. 125 „Dėl Greitai gendančių krovinių sąrašo naujos redakcijos“.

______________


 

Paimtų, areštuotų, konfiskuotų daiktų,

daiktinių įrodymų priėmimo, apskaitos,

saugojimo, perdavimo, grąžinimo instrukcijos

7 priedas

 

(Transporto priemonės aprašo formos pavyzdys)

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS APRAŠAS

 

2001-00-00 Nr. 0-00

________________________________________

(Policijos įstaigos padalininio pavadinimas)

 

Aš“_______________________________________________________________________

                   (Pareigos, vardas, pavardė)

dalyvaujant,________________________________________________________________

                                       (Vardas, pavardė)

__________________________________________________________________________

apžiūrėjome transporto priemonę. Apžiūros metu nustatyta:

 

1. TRANSPORTO PRIEMONĖS DUOMENYS:

TIPAS: Lengv. aut. £ Lengv. aut. priekaba £ Mikroautobusas £ Autobusas £Krovininis aut. iki 3,5 t £ Krovininis aut. daugiau kaip 3,5 t £ Krovininio aut. priekaba £ Traktorius £ Trakt. priekaba £Kita ž. ū. technika £ Motociklas £ Motociklas su priekaba £ Motoroleris £ Mopedas £ Dviratis £ Laivas £ Vandens motociklas £ Motorogės £ Kinkomas transportas £ Kitos tr. priemonės £

 

Markė ir modelis____________________ , valst. Nr.,_______________________________

Pagaminimo metai__________________

Važiuoklės, kėbulo Nr.________________________________________________________

Savininkas _________________________________________________________________

Spidometro rodmenys_______________ km.

 

2. TECHNINĖ BŪKLĖ:

__________________________________________________________________________

                                                 (Kėbulo, sparnų, salono defektai, ypatingi agregatų, mazgų požymiai)

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

3. KOMPLEKTAVIMAS:

Akumuliatoriaus modelis,_____________________________     _____ vnt.

Padangų modelis,___________________________       ___ vnt.

 

ĮRANGA

 

1. Priešrūkiniai žibintai, ___________________________ vnt.

2. Sėdynių apmušalai, ____________________________ vnt.

3. Valstybiniai numeriai,___________________________ vnt.

4. Vaistinėlė, ___________________________________ vnt.

5. Stiklo valytuvai, _______________________________ vnt.

6. Galinio vaizdo veidrodžiai, ______________________ vnt.

7. Avarinis ženklas,_______________________________ vnt.

8. Domkratas, __________________________________ vnt.

9. Gesintuvas,___________________________________ vnt.

10. Spec. raktas ratams, ___________________________ vnt.

11. Signalizacijos modelis ____________________________

12. Atsarginis ratas, ______________________________ vnt.

13. Radijo magnetolos modelis ________________________

14. Pompa, _____________________________________ vnt.

15. Užvedimo spynelės, durų, degalų bako raktai, _______________________________ vnt.

 

INSTRUMENTAS:_________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

Kitos pastabos______________________________________________________________

__________________________________________________________________________

Kuro likutis ______________ l.

 

Aprašą perskaičiau, surašytas teisingai:

DALYVIAI: _________________________________________

                              (Parašas)                                  (Vardas, pavardė)

_________________________________________

                             (Parašas)                                   (Vardas, pavardė)

_________________________________________

                             (Parašas)                                     (Vardas, pavardė)

 

APRAŠĄ SURAŠĖ:__________                                                 

                                        (Parašas)                           (Vardas, pavardė)

______________