LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2006 M. RUGSĖJO 26 D . ĮSAKYMO NR. 1R-295 „DĖL ANTSTOLIŲ (ANTSTOLIŲ PADĖJĖJŲ) DRAUSMĖS BYLŲ IŠKĖLIMO IR NAGRINĖJIMO TAISYKLIŲ IR ANTSTOLIŲ GARBĖS TEISMO VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO “ PAKEITIMO

 

2009 m. balandžio 17 d. Nr. 1R-118

Vilnius

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2006 m. rugsėjo 26 d. įsakymą Nr. 1R-295 „Dėl Antstolių (antstolių padėjėjų) drausmės bylų iškėlimo ir nagrinėjimo taisyklių ir Antstolių garbės teismo veiklos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 104-3992):

1. Nurodytuoju įsakymu patvirtintose Antstolių (antstolių padėjėjų) drausmės bylų iškėlimo ir nagrinėjimo taisyklėse:

1.1. Išdėstau 3 punktą taip:

„3. Drausmės byla antstoliui (antstolio padėjėjui) gali būti iškelta už Lietuvos Respublikos antstolių įstatymo (Žin., 2002, Nr. 53-2042), Antstolių profesinės etikos kodekso (Žin., 2003, Nr. 34-1447), Sprendimų vykdymo instrukcijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2005 m. spalio 27 d. įsakymu Nr. 1R-352 (Žin., 2005, Nr. 130-4682), kitų teisės aktų, reguliuojančių antstolių neprocesinę veiklą, vykdymo išlaidų išieškojimo tvarkos, nesusijusios su vykdymo išlaidų dydžio apskaičiavimu, pažeidimus, arba jei teismo sprendime konstatuoti imperatyvių procesinės teisės normų pažeidimai.“

1.2. Išdėstau 7.6 punktą taip:

„7.6. teisės aktai, kuriuos antstolis (antstolio padėjėjas) savo veiksmais ar neveikimu pažeidė (teisinis pagrindas).“

1.3. Išdėstau 9 punktą taip:

„9. Teisingumo ministro įsakymas ar Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimas iškelti antstoliui (antstolio padėjėjui) drausmės bylą turi būti siunčiamas antstoliui (antstolio padėjėjui), kuriam iškelta drausmės byla. Priimtas sprendimas ir visa sprendžiant drausmės bylos iškėlimo klausimą surinkta medžiaga per 3 darbo dienas perduodami garbės teismui. Jei drausmės byla iškelta Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimu, jo kopija siunčiama Teisingumo ministerijai.“

1.4. Išdėstau 11 punktą taip:

„11. Apie gautą ir užregistruotą sprendimą iškelti drausmės bylą ir dokumentus, susijusius su drausmės bylos iškėlimu, sekretorius ne vėliau kaip kitą darbo dieną informuoja garbės teismo pirmininką.“

1.5. Išdėstau 14 punktą taip:

„14. Antstolio (antstolio padėjėjo) drausmės byla turi būti išnagrinėta ne vėliau kaip per 45 dienas nuo jos iškėlimo dienos, išskyrus Lietuvos Respublikos antstolių įstatyme nustatytas išimtis. Jei drausmės bylos nagrinėjimas buvo sustabdytas šių taisyklių 25 punkte nustatytais pagrindais, drausmės byla turi būti išnagrinėta ne vėliau kaip per 30 dienų nuo garbės teismo sprendimo atnaujinti drausmės bylos nagrinėjimą priėmimo dienos.“

1.6. Išdėstau 15 punktą taip:

„15. Apie garbės teismo posėdžio datą, laiką ir vietą ne vėliau kaip prieš 5 dienas informuojamas subjektas, iškėlęs drausmės bylą, jei drausmės byla iškelta Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimu, – Teisingumo ministerija, antstolis (antstolio padėjėjas), kurio drausmės byla bus nagrinėjama. Antstoliui (antstolio padėjėjui) taip pat pasiūloma iki garbės teismo posėdžio dienos, o nesant galimybių – garbės teismo posėdyje pateikti paaiškinimus ar turimus dokumentus, susijusius su iškelta drausmės byla.“

1.7. Išdėstau 17 punktą taip:

„17. Garbės teismo posėdyje, kuriame nagrinėjama drausmės byla, privalo dalyvauti antstolis (antstolio padėjėjas), kuriam iškelta drausmės byla, subjekto, iškėlusio drausmės bylą, atstovas. Jei drausmės byla antstoliui (antstolio padėjėjui) iškelta Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo nutarimu, garbės teismo posėdyje turi teisę dalyvauti Teisingumo ministerijos atstovas. Garbės teismo posėdžiuose kartu su antstoliu (antstolio padėjėju) gali dalyvauti jo atstovas (gynėjas). Jei antstolis (antstolio padėjėjas) negali dalyvauti garbės teismo posėdyje dėl svarbių priežasčių ir pateikia šių priežasčių buvimą patvirtinančius dokumentus, garbės teismo posėdis atidedamas. Jei garbės teismas nepripažįsta antstolio (antstolio padėjėjo) neatvykimo į garbės teismo posėdį priežasčių svarbiomis arba antstolis (antstolio padėjėjas) nepateikia neatvykimo priežasčių buvimą patvirtinančių dokumentų, drausmės byla gali būti nagrinėjama antstoliui (antstolio padėjėjui) nedalyvaujant, išskyrus atvejus, kai garbės teismas nusprendžia, kad drausmės byla negalės būti tinkamai išnagrinėta nedalyvaujant antstoliui (antstolio padėjėjui).“

1.8. Išdėstau 25 punktą taip:

„25. Drausmės bylos nagrinėjimas garbės teismo motyvuotu sprendimu gali būti atidėtas:

25.1. kai antstolis (antstolio padėjėjas) negali dalyvauti garbės teismo posėdyje dėl priežasčių, kurias garbės teismas pripažįsta svarbiomis ir nusprendžia, kad drausmės byla negalės būti tinkamai išnagrinėta nedalyvaujant antstoliui (antstolio padėjėjui);

25.2. sprendimą iškelti antstoliui (antstolio padėjėjui) drausmės bylą apskundus teismui;

25.3. paaiškėjus kitoms svarbioms aplinkybėms, dėl kurių būtina sustabdyti drausmės bylos nagrinėjimą.“

1.9. Papildau šiuo 251 punktu:

„251. Pasibaigus 25 punkte nustatytiems drausmės bylos nagrinėjimo sustabdymo pagrindams, garbės teismas priima sprendimą atnaujinti drausmės bylos nagrinėjimą.“

1.10. Išdėstau 26 punktą taip:

„26. Išklausęs posėdyje dalyvaujančius asmenis, garbės teismas priima vieną iš Antstolių įstatyme nurodytų sprendimų. Sprendimas priimamas uždarame pasitarime. Pasitarime dalyvauja tik garbės teismo nariai.“

1.11. Išdėstau 29 punktą taip:

„29. Priimdamas sprendimą, garbės teismas įvertina antstolio (antstolio padėjėjo) kaltės laipsnį, pažeidimo pobūdį ir jo padarymo aplinkybes, pažeidimo pasekmes ir galiojančias antstoliui (antstolio padėjėjui) paskirtas drausmines nuobaudas.“

1.12. Išdėstau 30 punktą taip:

„30. Garbės teismo sprendimo nuorašai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos įteikiami pasirašytinai arba išsiunčiami registruotu laišku Teisingumo ministerijai, Lietuvos antstolių rūmams ir antstoliui (antstolio padėjėjui), kurio drausmės byla buvo nagrinėjama. Antstoliui (antstolio padėjėjui) garbės teismo sprendimas siunčiamas antstolio (antstolių) kontoros, kurioje jis dirba, adresu, o esant rašytiniam prašymui – prašyme nurodytu adresu.“

1.13. Išdėstau 31 punktą taip:

„31. Asmuo, apskundęs garbės teismo sprendimą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo apskundimo dienos apie tai raštu informuoja garbės teismą.“

1.14. Papildau šiuo 311 punktu:

„311. Pranešimai apie garbės teismo sprendimo įsiteisėjimą, o šį sprendimą apskundus, – gauto įsiteisėjusio teismo sprendimo nuorašai įteikiami arba siunčiami šių taisyklių 30 punkte nustatyta tvarka.“

1.15. Išdėstau 32 punktą taip:

„32. Antstolių (antstolių padėjėjų) drausmės bylos saugomos Lietuvos antstolių rūmuose.“

1.16. Papildau šiuo 33 punktu:

„33. Antstolis, kuriam paskirta drausminė nuobauda, ne anksčiau kaip po šešių mėnesių nuo nuobaudos paskyrimo turi teisę kreiptis į garbės teismą su prašymu panaikinti drausminę nuobaudą nepasibaigus galiojimo terminui. Antstolio prašymas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo jo gavimo dienos. Prašymas nagrinėjamas garbės teismo posėdyje, dalyvaujant antstoliui, kuris pateikė prašymą dėl nuobaudos panaikinimo. Posėdyje gali dalyvauti Teisingumo ministerijos ir Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo atstovai. Apie garbės teismo posėdžio datą, laiką ir vietą ne vėliau kaip prieš 5 dienas informuojamas antstolis, kurio prašymas bus nagrinėjamas, Teisingumo ministerija ir Lietuvos antstolių rūmai. “

1.17. Papildau šiuo 34 punktu:

„34. Iki garbės teismo posėdžio garbės teismas privalo surinkti duomenis apie tai, ar antstoliui per šešis mėnesius nuo nuobaudos paskyrimo buvo iškelta drausmės byla, inicijuota neeilinė atestacija, gauti Teisingumo ministerijos ir Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo motyvuotą nuomonę dėl drausminės nuobaudos antstoliui panaikinimo nepasibaigus galiojimo terminui.“

1.18. Papildau šiuo 35 punktu:

„35. Išnagrinėjęs surinktą medžiagą, susijusią su antstolio prašymu panaikinti drausminę nuobaudą nepasibaigus galiojimo terminui, išklausęs antstolį, kitus posėdyje dalyvaujančius asmenis, garbės teismas sprendimą priima uždarame pasitarime. Pasitarime dalyvauja tik garbės teismo nariai. Garbės teismo sprendimo nuorašai įteikiami šių Taisyklių 30 punkte nustatyta tvarka.“

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintuose Antstolių garbės teismo veiklos nuostatuose:

2.1. Išdėstau 5 punktą taip:

„5. Antstolių garbės teismo nariai pirmajame posėdyje išsirenka šio teismo pirmininką ir pirmininko pavaduotoją. Antstolių garbės teismo darbą organizuoja pirmininkas, o jo nesant – pirmininko pavaduotojas.“

2.2. Išdėstau 6 punktą taip:

„6. Antstolių garbės teismo nario įgaliojimai pasibaigia:

6.1. suėjus Antstolių garbės teismo nario įgaliojimų terminui;

6.2. paskyrus antstoliui drausminę nuobaudą;

6.3. pasibaigus antstolio įgaliojimams;

6.4. atsistatydinus iš Antstolių garbės teismo nario pareigų.“

2.3. Papildau šiuo 61 punktu:

„61. Antstolių garbės teismo nario įgaliojimai sustabdomi, sustabdžius antstolio įgaliojimus. Sustabdyti Antstolių garbės teismo nario įgaliojimai atnaujinami pasibaigus įgaliojimų sustabdymo pagrindams.“

2.4. Išdėstau 14 punktą taip:

„14. Antstolių garbės teismo sprendimai priimami uždarame posėdyje dalyvaujančių teismo narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia pirmininko balsas.“

2.5. Išdėstau 16 punktą taip:

„16. Antstolių garbės teismo posėdžių protokolus ir nutarimus pasirašo visi posėdyje dalyvavę teismo nariai ir sekretorius. Antstolių garbės teismo sprendimus pasirašo visi posėdyje dalyvavę teismo nariai. Kitus Antstolių garbės teismo siunčiamus pranešimus pasirašo Antstolių garbės teismo pirmininkas, o jo nesant ar jam nusišalinus – pirmininko pavaduotojas arba kitas Antstolių garbės teismo narių išrinktas šio teismo narys ir sekretorius.“

2.6. Papildau nurodytuosius nuostatus šiuo skirsniu:

 

IV. ANTSTOLIŲ GARBĖS TEISMO DARBO ORGANIZAVIMAS SKIRIANT ĮPAREIGOJIMĄ ATSIPRAŠYTI ASMENS

 

24. Antstolių garbės teismas, nusprendęs antstoliui ar antstolio padėjėjui papildomai skirti įpareigojimą atsiprašyti asmens, teismo sprendime nustato įpareigojimo įvykdymo tvarką, terminus ir būdą. Įpareigotasis antstolis ar antstolio padėjėjas privalo per 30 dienų informuoti raštu Antstolių garbės teismą apie įpareigojimo įvykdymą.“

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                             REMIGIJUS ŠIMAŠIUS