Lietuvos saugios laivybos administracijos DirektoriAus

 

                                                             Į S A K Y M A S

DĖL VIDAUS VANDENŲ TRANSPORTO SPECIALISTŲ IR MOTORINIŲ PRAMOGINIŲ LAIVŲ LAIVAVEDŽIŲ KVALIFIKACIJOS EGZAMINŲ ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2013 m. sausio 18 d. Nr. V-14

Klaipėda

 

 

Tvirtinu Vidaus vandenų transporto specialistų ir motorinių pramoginių laivų laivavedžių kvalifikacijos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Direktorius                                                                      Evaldas Zacharevičius

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus 2013 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. V-14

 

VIDAUS VANDENŲ TRANSPORTO SPECIALISTŲ IR MOTORINIŲ PRAMOGINIŲ LAIVŲ LAIVAVEDŽIŲ KVALIFIKACIJOS EGZAMINŲ ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vidaus vandenų transporto specialistų ir motorinių pramoginių laivų laivavedžių kvalifikacijos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato vidaus vandenų transporto specialistų ir motorinių pramoginių laivų laivavedžių kvalifikacijos egzaminų organizavimo, vykdymo ir vertinimo tvarką bei sąlygas.

2. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto specialistų laipsnių diplomų ir kvalifikacijos liudijimų išdavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. 3-479 (Žin., 2006, Nr. 141-5434), ir Motorinių pramoginių laivų ir kitų motorinių plaukiojimo priemonių laivavedžių rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2000 m. lapkričio 3 d. įsakymu Nr. 311 (Žin., 2000, Nr. 102-3231; 2006, Nr. 16-562).

3. Vidaus vandenų transporto specialistų ar motorinių pramoginių laivų laivavedžių kvalifikacijos egzaminas (toliau – egzaminas) – asmenų, siekiančių įgyti ar susigrąžinti vidaus vandenų transporto specialisto ar motorinio pramoginio laivo laivavedžio kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus (toliau – kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai), žinių patikrinimas.

4. Prašymai dėl egzamino laikymo priimami, atitinkama kvalifikacija suteikiama ir kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai išduodami šio aprašo 2 punkte nurodytų teisės aktų nustatyta tvarka.

5. Egzaminas laikomas valstybine kalba. Kai asmuo, pageidaujantis laikyti egzaminą (toliau – egzaminuojamasis), nemoka valstybinės kalbos, egzamine gali dalyvauti asmuo, gebantis versti į egzaminuojamajam suprantamą kalbą ir turintis profesinę vertėjo kvalifikaciją (toliau – vertėjas). Už vertimo paslaugas sumoka egzaminuojamasis.

 

II. EGZAMINŲ KLAUSIMYNŲ SUDARYMAS

 

6. Vidaus vandenų transporto specialistų egzaminų klausimynas sudaromas atsižvelgiant į Vidaus vandenų transporto specialistų rengimo programas, patvirtintas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2002 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. 3-199 (Žin., 2002, Nr. 62-2528; 2009, Nr. 75-3083).

7. Motorinių pramoginių laivų laivavedžių egzaminų klausimynas sudaromas atsižvelgiant į Motorinių pramoginių laivų ir kitų motorinių plaukiojimo priemonių laivavedžių rengimo programas, patvirtintas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2000 m. lapkričio 3 d. įsakymu Nr. 311 (Žin., 2000, Nr. 102-3231; 2006, Nr. 16-562).

8. Vidaus vandenų transporto specialistų ir motorinių pramoginių laivų laivavedžių egzaminų klausimynus (toliau – egzaminų klausimynai) sudaro ir, esant reikalui, keičia ar papildo Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisijos nariai neturi teisės atskleisti šių klausimynų turinio.

9. Egzaminų klausimynus įsakymu tvirtina Lietuvos saugios laivybos administracijos direktorius.

10. Egzaminų klausimynai viešai neskelbiami.

 

III. EGZAMINŲ VYKDYMAS

 

11. Egzaminai vykdomi pagal Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą egzaminų tvarkaraštį. Informacija, susijusi su egzaminų vykdymu, skelbiama viešai Lietuvos saugios laivybos administracijos interneto svetainėje.

12. Egzaminus vykdo Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus paskirtas egzaminuotojas (toliau – egzaminuotojas).

13. Egzamino forma – testas, sudarytas iš klausimų su pasirenkamais atsakymų variantais.

14. Egzamino metu kiekvienam egzaminuojamajam pateikiamas testas, sudarytas iš penkiolikos klausimų, atsitiktinumo principu parinktų iš atitinkamo egzaminų klausimyno, ir trijų atsakymų variantų į kiekvieną klausimą. Atsakydamas į klausimą, egzaminuojamasis turi pažymėti vieną, jo manymu, teisingą atsakymą.

15. Atsakyti į testo klausimus skiriama 30 minučių. Pasibaigus skirtam laikui, egzaminas nutraukiamas. Neatsakyti klausimai laikomi neteisingai atsakytais klausimais.

16. Egzaminas laikomas išlaikytu, jei per skirtą laiką egzaminuojamasis teisingai atsako į dvylika ar daugiau klausimų.

17. Egzamino metu egzaminų vykdymo patalpoje gali būti tik egzaminuotojas, egzaminuojamieji ir, šio aprašo 5 punkte nurodytu atveju, vertėjas (-ai). Kiti asmenys egzaminą gali stebėti tik raštišku Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus sprendimu.

18. Kiekvieno egzaminuojamojo egzamino rezultatai įrašomi į egzamino protokolą. Egzamino protokole nurodoma egzamino data, egzaminuotojo pareigos, vardas ir pavardė, egzaminuojamojo vardas ir pavardė, asmens kodas, egzamino rezultatas, kita svarbi informacija.

19. Paskelbus egzamino rezultatus, egzaminuojamasis turi teisę susipažinti su padarytomis klaidomis.

20. Asmenims, neišlaikiusiems egzamino, pakartotinai laikyti egzaminą leidžiama ne anksčiau kaip kitą egzaminų tvarkaraštyje nurodytą dieną. Egzamino perlaikymo skaičius neribojamas.

 

IV. REIKALAVIMAI EGZAMINUOJAMIESIEMS

 

21. Asmuo, atvykęs laikyti egzaminą, privalo egzaminuotojui pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Šio dokumento nepateikus, egzamino laikyti neleidžiama.

22. Jeigu egzaminuojamasis pageidauja, kad egzamine dalyvautų vertėjas, pastarasis egzaminuotojui turi pateikti asmens tapatybę ir vertėjo profesinę kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus.

23. Egzamino metu egzaminuojamiesiems draudžiama naudotis literatūra, mobiliojo ryšio ir kitomis informacijos priėmimo, perdavimo ir įrašymo priemonėmis, išeiti iš egzaminų vykdymo patalpos, kalbėtis tarpusavyje, išskyrus pokalbius su vertėju, trukdyti kitiems egzaminuojamiesiems.

24. Pasibaigus egzaminui egzaminuojamasis turi pasirašyti egzaminuotojo pateiktą egzamino protokolą.

 

V. EGZAMINUOTOJO FUNKCIJOS

 

25. Egzaminuotojas atsako už jam patikėtos informacijos konfidencialumą bei sąžiningą, objektyvų ir teisingą egzaminų vykdymą.

26. Pieš egzaminą egzaminuotojas privalo:

26.1. patikrinti kiekvieno egzaminuojamojo asmens tapatybę;

26.2. supažindinti egzaminuojamuosius su egzamino laikymo sąlygomis ir tvarka.

27. Pasibaigus egzaminui egzaminuotojas pasirašo ir egzaminuojamajam pateikia pasirašyti egzamino protokolą.

28. Egzaminuojamajam atsisakius pasirašyti egzamino protokolą arba pažeidus nors vieną iš 23 punkte nurodytų draudimų, egzaminuotojas apie tai pažymi egzamino protokole.

29. Egzaminuojamojo pageidavimu, egzaminuotojas supažindina jį su padarytomis klaidomis. Egzaminuotojas privalo užtikrinti testo duomenų apsaugą nuo kopijavimo ar kitokio pasisavinimo.

30. Egzaminuotojas, supažindindamas egzaminuojamąjį su padarytomis klaidomis, egzaminų klausimų turinio komentuoti neprivalo.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Už egzamino laikymą ir perlaikymą mokama Lietuvos Respublikos Vyriausybės apskaičiuoto dydžio valstybės rinkliava.

32. Asmenims, neišlaikiusiems egzamino, sumokėta valstybės rinkliava negrąžinama.

33. Kvalifikacijos egzaminų protokolai ir kiti su egzaminų vykdymu susiję dokumentai saugomi Lietuvos saugios laivybos administracijoje teisės aktų nustatyta tvarka.

34. Skundai dėl egzaminų procedūrų ir rezultatų nagrinėjami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

_________________