Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. SAUSIO 28 D. NUTARIMO NR. 90 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS JŪRŲ UOSTŲ, ŠIŲ UOSTŲ INFRASTRUKTŪROS IR SUPRASTRUKTŪROS ĮRENGINIŲ (TERMINALŲ) BEI LAIVŲ APSAUGOS STIPRINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. kovo 9 d. Nr. 271

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 28 d. nutarimą Nr. 90 „Dėl Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) bei laivų apsaugos stiprinimo“ (Žin., 2004, Nr. 18-540; 2006, Nr. 61-2196; 2009, Nr. 17-660; 2010, Nr. 62-3041):

1. Išdėstyti 1.1.2 punktą taip:

1.1.2. esant būtinybei, vadovaujantis Kodeksu ir atsižvelgiant į turimą ir gautą iš Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jūrų uosto policijos skyriaus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės, Krašto apsaugos ministerijos, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos, Klaipėdos teritorinės muitinės ir Valstybės saugumo departamento informaciją apie grėsmę Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros, suprastruktūros įrenginių (terminalų) ir laivų saugumui, taip pat pasiūlymus nustatyti 2-ąjį ar 3-iąjį Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros, suprastruktūros įrenginių (terminalų) ir laivų apsaugos lygius (toliau vadinama – apsaugos lygiai), užtikrinti informacijos apie nustatytus apsaugos lygius arba jų pakeitimus perdavimą Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui, Lietuvos saugios laivybos administracijai, valstybės įmonei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai ir akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ Būtingės naftos terminalui;“.

2. Išdėstyti 1.1.3 punktą taip:

1.1.3. analizuoti ir tvirtinti Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugos vertinimus ir tolesnius patvirtintų vertinimų pakeitimus;“.

3. Išdėstyti 1.1.4 punktą taip:

1.1.4. tvirtinti Lietuvos Respublikos jūrų uosto įrenginių (terminalų), kuriuose turi būti paskirti apsaugos pareigūnai, sąrašą;“.

4. Išdėstyti 1.1.6 punktą taip:

1.1.6. tvirtinti Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugos planus bei vėlesnius patvirtintų apsaugos planų pakeitimus ir išduoti uosto įrenginio (terminalo) atitikties aktus;“.

5. Išdėstyti 1.1.7 punktą taip:

1.1.7. sudaryti iš Susisiekimo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jūrų uosto policijos skyriaus, Klaipėdos teritorinės muitinės ir valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovų komisiją Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugai vertinti pagal susisiekimo ministro nustatytus reikalavimus;“.

6. Išdėstyti 1.2 punktą taip:

1.2. Vidaus reikalų ministerijai, Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, Krašto apsaugos ministerijai, Valstybės saugumo departamentui, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jūrų uosto policijos skyriui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinei, Muitinės departamentui prie Finansų ministerijos, Klaipėdos teritorinei muitinei – teikti Susisiekimo ministerijai informaciją apie grėsmę Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros, suprastruktūros įrenginių (terminalų) ir laivų saugumui, taip pat pasiūlymus dėl 2-ojo ir 3-iojo apsaugos lygių Lietuvos Respublikos jūrų uostams, šių uostų infrastruktūros, suprastruktūros įrenginiams (terminalams) ir laivams nustatymo;“.

7. Išdėstyti 1.3 punktą taip:

1.3. valstybės įmonei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai:“.

8. Išdėstyti 1.3.4 punktą taip:

1.3.4. organizuoti pagal susisiekimo ministro nustatytus reikalavimus Lietuvos Respublikos jūrų uostų apsaugos planų rengimą ir jų pakeitimus, suderinti juos su Klaipėdos teritorine muitine, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktine, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jūrų uosto policijos skyriumi ir teikti tvirtinti Susisiekimo ministerijai, taip pat organizuoti šių planų reikalavimų įgyvendinimą;“.

9. Išdėstyti 1.3.5 punktą taip:

1.3.5. atlikti Lietuvos Respublikos jūrų uostų, šių uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugos vertinimus pagal susisiekimo ministro nustatytus reikalavimus ir teikti juos tvirtinti Susisiekimo ministerijai;“.

10. Išdėstyti 1.5.1 punktą taip:

1.5.1. užtikrinti gautos iš Susisiekimo ministerijos informacijos apie laivų apsaugos lygius ir jų pakeitimus perdavimą laivams, plaukiojantiems su Lietuvos valstybės vėliava, taip pat informacijos apie nustatytus Lietuvos Respublikos jūrų uostų infrastruktūros ir suprastruktūros įrenginių (terminalų) apsaugos lygius perdavimą plaukiantiems į Lietuvos Respublikos jūrų uostus užsienio valstybių laivams;“.

11. Išdėstyti 1.5.2 punktą taip:

1.5.2. priimti, registruoti visus iš laivų gautus pavojaus signalus ir perduoti gautą informaciją Lietuvos saugios laivybos administracijai ir valstybės įmonei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai.“

12. Išdėstyti 2.3 punktą taip:

2.3. Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre įregistruotų laivų savininkai, Lietuvos Respublikos jūrų uostuose veikiančių įmonių, iš kurių terminalų laivai vykdo tarptautinius reisus, vadovai:

2.3.1. suderinę su Valstybės saugumo departamentu, skiria laivybos kompanijų, laivų ir Lietuvos Respublikos jūrų uosto įrenginių (terminalų) apsaugos pareigūnus, jų pavaduotojus, tvirtina jų pareiginius nuostatus ir šiuos pareigūnus rengia;

2.3.2. rengia Lietuvos Respublikos jūrų uosto įrenginius (terminalus) jų apsaugai vertinti ir teikia prašymus Susisiekimo ministerijos sudarytai komisijai dėl jų apsaugos vertinimo;

2.3.3. rengia Lietuvos Respublikos jūrų uosto įrenginių (terminalų) ir laivų apsaugos planus ir teikia juos Susisiekimo ministerijai ir Lietuvos saugios laivybos administracijai tvirtinti. Lietuvos Respublikos jūrų uosto įrenginių (terminalų) apsaugos planai tvirtinti teikiami tik suderinti su Klaipėdos teritorine muitine, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktine, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jūrų uosto policijos skyriumi ir valstybės įmone Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                ELIGIJUS MASIULIS