LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR BULGARIJOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS SUSITARIMAS DĖL BENDRADARBIAVIMO TURIZMO SRITYJE

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Bulgarijos Respublikos Vyriausybė, toliau – Susitariančiosios Šalys,

pareikšdamos bendrą interesą vienodomis sąlygomis abiejose valstybėse plėtoti bendradarbiavimą turizmo srityje, naudingą abiem valstybėms,

suvokdamos, kad turizmas yra svarbi priemonė, leidžianti abipusiškai pažinti tautas ir gilinti jų ryšius,

pripažindamos turizmo, stiprinant dviejų valstybių ryšius, vaidmenį,

vadovaudamosi Jungtinių Tautų konferencijos dėl turizmo ir tarptautinių kelionių, Konferencijos dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje baigiamojo dokumento principais ir rekomendacijomis, taip pat Jungtinių Tautų pasaulio turizmo organizacijos rekomendacijomis, Europos Sąjungos teisės aktais ir kitais turizmo srityje priimtais Europos Sąjungos dokumentais,

s u s i t a r ė:

 

1 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys skatina įvairias turizmo formas abiejose valstybėse ir abipusį bendradarbiavimą turizmo srityje, siekiant geriau pažinti abiejų tautų gyvenimą, istoriją ir kultūrą.

Bendradarbiavimas vyksta vadovaujantis šio Susitarimo nuostatomis ir Susitariančių šalių valstybėse galiojančiais teisės aktais.

 

2 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys skatina organizuoto ir individualaus turizmo plėtrą, įskaitant dalyvavimą tarptautinėse konferencijose, simpoziumuose, kuriuose svarstomi turizmo klausimai, turizmo parodose.

 

3 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys, laikydamosi abiejose valstybėse galiojančių teisės aktų, sudaro tinkamas sąlygas Lietuvos ir Bulgarijos organizacijų ir asociacijų, dalyvaujančių plėtojant tarptautinį turizmą, bendradarbiavimui užmegzti ir stiprinti.

 

4 straipsnis

 

Bendradarbiaudamos Susitariančios Šalys skatins:

1. bendrų projektų, kuriais siekiama organizuoti paslaugas turistams, įskaitant turistus iš trečiųjų šalių, įgyvendinimą;

2. komercinių bendrovių, kuriose būtų investuotas užsienio kapitalas, kūrimą ir plėtrą;

3. bendradarbiavimui turizmo srityje skirtų infrastruktūros objektų statybą ir plėtrą;

4. abipuses investicijas turizmo srityje;

5. specialistų mainus;

6. parodų ir verslo misijų organizavimą;

7. ekologinio turizmo skatinimą;

8. kitas abipusiškai naudingo bendradarbiavimo formas turizmo srityje.

 

5 straipsnis

 

Šį Susitarimą įgyvendina šios Susitariančių Šalių institucijos:

Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu – Valstybinis turizmo departamentas prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos,

Bulgarijos Respublikos Vyriausybės vardu – Nacionalinė turizmo agentūra.

 

6 straipsnis

 

Abiejų Susitariančių Šalių kompetentingos institucijos keičiasi su turizmo veikla susijusia informacija apie:

1. teisės aktus, taikomus bendradarbiavimui su kitomis šalimis turizmo srityje,

2. teisės aktus, susijusius su gamtos išteklių ir kultūros paveldo, kaip turistus traukiančių vietų, išsaugojimu,

3. statistinius duomenis ir turizmo rinkos būklę,

4. reklaminę ir mokslinę informaciją ir medžiagą (apžvalgas, brošiūras, kalendorius, turizmo reklamos vietas, filmus ir kt.).

 

7 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys skatina abipusį su turizmo srities darbuotojų švietimu ir mokymu susijusį bendradarbiavimą, mokslinių darbuotojų, ekspertų, žurnalistų mainus, taip pat institucijų, kurios atlieka tyrimus turizmo srityje, bendradarbiavimą.

 

8 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys gali kitos Susitariančiosios Šalies valstybės teritorijoje atidaryti nacionalinius informacijos biurus, kurie nesiverstų komercine veikla ir būtų reguliuojami atskiro tuo tikslu pasirašyto susitarimo dėl biuro steigimo.

 

9 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys plėtoja abipusį bendradarbiavimą, atsižvelgdamos į tarptautinių turizmo organizacijų veiklą ir remdamosi tarptautinių organizacijų, kurių šalys yra Susitariančiosios Šalys, susitarimų nuostatomis.

 

10 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys susitaria sudaryti iš abiejų Susitariančiųjų Šalių atstovų susidedančią jungtinę komisiją, kuri būtų atsakinga už šio Susitarimo nuostatų įgyvendinimą ir padėtų spręsti galimas dvišalio bendradarbiavimo turizmo srityje problemas.

Komisija, kurią sudaro 3 kiekvienos Susitariančios Šalies atstovai, renkasi kasmet paeiliui Lietuvoje ir Bulgarijoje.

 

11 straipsnis

 

Susitariančiosios Šalys informuoja viena kitą apie visus turizmo srityje priimtų teisės aktų pakeitimus, taip pat apie Susitariančiajai Šaliai galiojančias tarptautines sutartis, kurios gali dominti kitą Susitariančiąją Šalį.

 

12 straipsnis

 

Šis Susitarimas įsigalioja tą dieną, kai gaunamas paskutinis pranešimas, kuriuo Susitariančiosios Šalys informuoja viena kitą, kad visos šiam Susitarimui įsigalioti reikiamos vidaus procedūros atliktos.

 

13 straipsnis

 

Visi ginčytini klausimai dėl šio Susitarimo aiškinimo arba taikymo sprendžiami Susitariančių Šalių konsultacijomis ar derybomis.

 

14 straipsnis

 

Šis Susitarimas galioja 5 (penkerius) metus ir gali būti savaime pratęstas dar 5 (penkeriems) metams, jei kuri nors Susitariančioji Šalis likus bent 6 (šešiems) mėnesiams iki jo galiojimo pabaigos raštu kitai Susitariančiajai Šalia nepraneša apie savo ketinimą nutraukti šį Susitarimą.

Šio Susitarimo pakeitimai daromi gavus rašytinį Susitariančiųjų Šalių sutikimą ir įsigalioja pagal 12 straipsnio nuostatas.

Šio Susitarimo nutraukimas neturi poveikio teisėms ir įsipareigojimams, dėl kurių susitarta jo galiojimo metu.

 

Sudaryta 2009 m. kovo 16 d. Vilniuje dviem egzemplioriais lietuvių, bulgarų ir anglų kalbomis, visi tekstai yra autentiški. Kilus nesutarimų dėl šio Susitarimo aiškinimo, vadovaujamasi tekstu anglų kalba.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS VARDU

BULGARIJOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS VARDU

 

_________________