LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

Dėl pesticidų atliekų tvarkymo reglamento patvirtinimo

 

2002 m. kovo 29 d. Nr. 143

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 5 d. nutarimu Nr. 310 „Dėl Pesticidų atliekų tvarkymo Lietuvos Respublikoje 2002–2005 metų programos“ (Žin., 2002, Nr. 26-920):

1. Tvirtinu Pesticidų atliekų tvarkymo reglamentą (pridedama).

2. Pavedu Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentams kontroliuoti, kaip vykdomos Pesticidų atliekų tvarkymo reglamente numatytos priemonės ir kaip pesticidų atliekų tvarkymo darbai atitinka aplinkos apsaugos reikalavimus.

3. Šio įsakymo vykdymo kontrolę pavedu ministerijos sekretoriui V. Adomoniui.

4. Aplinkos ministerijos informacijos kompiuterinėje sistemoje vadovautis reikšminiais žodžiais: „atliekos“, „valdymo sistema“.

 

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                          ARŪNAS KUNDROTAS


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2002 m. kovo 29 d.

įsakymu Nr. 143

 

Pesticidų atliekų tvarkymo REGLAMENTAS

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Šis reglamentas nustato pesticidų atliekų (toliau – PA) tvarkymo (sandėliavimo, perpakavimo – rūšiavimo, pervežimo, identifikavimo, naudojimo, nukenksminimo – šalinimo) bei pesticidų atliekų sandėlių nukenksminimo reikalavimus.

2. Šis reglamentas yra privalomas visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, kurių veikla susijusi su pesticidų atliekų tvarkymu.

3. Reglamentas parengtas vadovaujantis Atliekų tvarkymo taisyklėmis (Žin., 1999, Nr. 63-2065), Augalų apsaugos priemonių naudojimo taisyklėmis (Žin., 1999, Nr. 45-1454).

4. Šiame reglamente vartojamos sąvokos:

Pesticidų atliekos – pesticidai, susikaupę Lietuvos Respublikoje iki 1991 metų.

Tinkami pesticidai – tokios pesticidų atliekos, kurių prekinis pavadinimas ir (ar) veikliųjų medžiagų pavadinimai yra žinomi, jų naudoti pagal paskirtį nedraudžiama.

Netinkami pesticidai – tokios pesticidų atliekos, kurių prekinis pavadinimas ir (ar) veikliųjų medžiagų pavadinimai yra žinomi, jų naudoti pagal paskirtį nedraudžiama, tačiau dėl pakitusių fizinių ar cheminių savybių (veikliosios medžiagos skilimas, sukietėjimas, susimaišymas ir panašiai) naudoti netikslinga ar neįmanoma.

Uždrausti pesticidai – tokios pesticidų atliekos, kurių prekinis pavadinimas ir (ar) veikliųjų medžiagų pavadinimai yra žinomi, jas naudoti pagal paskirtį draudžiama.

Nežinomi pesticidai – tokios pesticidų atliekos, kurių prekinis pavadinimas ir (ar) veikliųjų medžiagų pavadinimai nežinomi.

 

II. Pesticidų atliekų tvarkymas

 

5. PA tvarkymo darbai pradedami tik tada, kai rajono savivaldybėje yra sudaryta PA tvarkymo priežiūros komisija (toliau – Komisija), rajono (centrinis) pesticidų sandėlis (sandėliavimo vieta) visiškai įrengtas – yra galiojantis leidimas PA sandėliuoti, sandėlis saugomas, paruoštos lentynos bei padėklai PA sandėliuoti, sandėlyje yra pirminės gaisro gesinimo priemonės, paskirtas atsakingas už PA priėmimą, saugojimą ir apskaitą asmuo (sandėlininkas).

6. Darbo pradžioje komisija ir PA tvarkymo darbus vykdančios įmonės atstovai įvertina sandėlio ir jo aplinkos būklę bei surašo apie tai aktą.

7. Sandėliavimas.

7.1. Leidimus PA sandėliuoti, vadovaujantis Augalų apsaugos priemonių naudojimo taisyklėmis, išduoda valstybiniai augalų apsaugos inspektoriai kartu su visuomenės sveikatos tarnybos inspektoriais bei valstybiniais aplinkos apsaugos inspektoriais dvejiems metams. Leidimui gauti Augalų apsaugos tarnybai PA sandėlio savininkas pateikia laisvos formos paraišką ir už PA saugojimą atsakingo asmens (sandėlininko) dokumentų kopijas:

7.1.1. sveikatos patikrinimo pažymėjimo;

7.1.2. agronomo specialybės diplomo arba augalų apsaugos kursų baigimo pažymėjimo.

7.2. Griežtai draudžiama PA laikyti lauke, stoginėse, žeminėse, rūsiuose, degalų bei tepalų sandėliuose. Vykdant PA tvarkymo darbus, kai sandėlyje nėra pakankamai vietos, laikinai, uždengtas polietilenu ir užtikrinus apsaugą PA galima laikyti lauke.

7.3. Sandėliai turi būti sausi, erdvūs, tvarkingais stogais, betoninėmis grindimis, rakinami. Sandėlio grindys turi būti aukščiau žemės paviršiaus, medines konstrukcijas rekomenduojama padengti ugniai atspariais mišiniais. Sandėliuose būtina įrengti lentynas, natūralią arba dirbtinę ventiliaciją.

7.4. Draudžiama PA laikyti ant grindų be padėklų.

7.5. Griežtai draudžiama laikyti PA kartu su pašarais ir maisto produktais.

7.6. PA ir mineralines trąšas leidžiama laikyti viename pastate tik tuomet, kai juos skiriančios patalpos izoliuotos aklina nedegių medžiagų siena.

7.7. PA išfasuotos į metalinę ir plastmasinę tarą, dėžės ir maišai gali būti kraunami lentynose ne daugiau kaip trimis aukštais. Tarpas nuo taros iki sienos turi būti ne mažesnis kaip 0,8 m, iki lubų (perdenginio) – ne mažesnis kaip 1 m, iki šviestuvų tarp eilių – ne mažesnis kaip 0,5 m.

7.8. Oksiduojančiomis savybėmis pasižyminčios PA turi būti saugomos atskiroje patalpoje.

7.9. Nedegios ir nesukeliančios sprogimo bei nesioksiduojančios PA kraunamos į atskirą sekciją ir išdėstomos atsižvelgiant į fizinį būvį, paskirtį (fungicidai, insekticidai, herbicidai, augimo reguliatoriai ir pan.), ir, kaip nurodyta 8.4 punkte, tai pažymima pakabinant ant lentynos polietileniniame apvalkale A4 dydžio atitinkamą užrašą. Nežinomi pesticidai turi būti sudėti pagal fizinį būvį atskirai nuo žinomų.

7.10. Griežtai draudžiama sandėlyje palikti išlietas ar išbarstytas PA.

7.11. Prieš pradedant pesticidų atliekų tvarkymo darbus, sandėlis 30 min. vėdinamas ventiliacijos įrenginiais arba, jeigu jų nėra, sukėlus skersvėjį.

7.12. Sandėlininkui ir kitiems darbuotojams sandėlyje be individualių apsaugos priemonių leidžiama būti tik priimant arba išduodant preparatus bei atliekant kitokį trumpalaikį darbą. Griežtai draudžiama dirbti sandėliuose po vieną.

7.13. Visos į sandėlį priimamos ir iš jo išduodamos PA turi būti registruojamos PA apskaitos žurnale (E priedas), užpildant visas atitinkamo žurnalo dalies skiltis. Apskaitos žurnalo lapai turi būti sunumeruoti, susiūti, įrašytas lapų skaičius ir patvirtintas organizacijos (eksploatuojančios sandėlį) vadovo parašu ir antspaudu.

7.14. PA sandėliuose ne rečiau kaip vieną kartą per metus (kalendorinių metų pabaigoje) turi būti atliekama inventorizacija. Užpildoma PA apskaitos žurnalo III dalis – Inventorizacija (E priedas) bei analogiško turinio inventorizacijos aktas. Inventorizaciją vykdo PA sandėlio savininko sudaryta komisija.

7.15. PA sandėlio inventorizacijos aktas per savaitę faksu, kompiuterinėje laikmenoje ir (arba) el. paštu (esant techninėms galimybėms) perduodamas atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrai.

7.16. Prie sandėlių rekomenduojama įrengti buitines patalpas, kuriose laikomos asmens apsaugos priemonės, vanduo, muilas, rankšluosčiai ir pirmosios pagalbos vaistinėlės.

7.17. PA sandėlyje privalo būti likučių nukenksminimo priemonės (kalcinuota soda, chlorkalkės, gesintos kalkės).

7.18. Sandėliuose priešgaisrinis inventorius sukomplektuojamas pagal priešgaisrinį apyrašą, skirtą cheminių medžiagų gaisrams gesinti ir suderintą su rajono priešgaisrinės apsaugos tarnyba.

8. Perpakavimas–rūšiavimas.

8.1. Perpakavimui naudojama polietileninė pakuotė (skystoms PA–50–100 l plastmasinės talpos, kitoms – plastmasiniai maišai ar kita tinkama pakuotė).

8.2. Į vieną pakuotę pakuojamos tik tos pačios rūšies pesticidų atliekos. Išsibarstę chemikalai surenkami, stengiantis juos kuo mažiau maišyti, ir sudedami į naują pakuotę.

8.3. Perpakuojant PA, vykdomas jų pirminis rūšiavimas. PA rūšiuoja specialiai tam pasiruošęs su aukštuoju chemiko ar agronomo išsilavinimu darbuotojas, turintis kvalifikaciją dirbti su žemės ūkio chemikalais.

8.4. Pirminio rūšiavimo metu PA skirstomos į tokias grupes:

8.4.1. tinkami pesticidai;

8.4.2. netinkami pesticidai;

8.4.3. uždrausti pesticidai;

8.4.4. nežinomi pesticidai.

8.5. Perpakuotos ir surūšiuotos PA sveriamos. Ant taros pritvirtinamos dvi nenuplaunamu rašalu užpildytos nustatytos formos (A priedas) pesticido nustatymo/identifikavimo kortelės. Viena kortelė pritvirtinama pakuotės išorėje ir kita tokia pati kortelė įdedama į miltelių pavidalo pesticidų tarą, pakuotė uždaroma. Skystų pesticidų identifikavimo kortelės tvirtinamos dviejose skirtingose pakuotės vietose.

8.6. Kiekvienos rūšies PA pakuočių skaičius ir bendras svoris registruojamas PA tvarkymo žurnale (toliau – Registracijos žurnalas), kurį pildo darbų vykdytojas. Kiekvienam sandėliui įforminamas atliktų pesticidų perpakavimo – rūšiavimo darbų aktas (B priedas).

8.7. Perpakuoti PA kraunami ant padėklų arba lentynų, paliekant tarp jų praėjimus, tarpus nuo sienų ir lubų taip, kaip nustatyta šio reglamento 7.7 punkte.

8.8. Magnio chloratas, kiti oksidatoriai sandėliuojami atskiroje patalpoje (7.8 punktas).

8.9. Nežinomos PA kraunamos į vienas lentynas ar ant padėklų, žinomos – į kitas, rūšiuojant pagal grupes ir pavadinimus. Milteliniai pesticidai kraunami atskirai nuo skystųjų (7.9 punktas).

8.10. Baigus pesticidų perpakavimo – rūšiavimo darbus, šių darbų vykdytojas trimis egzemplioriais įformina rajono PA perpakavimo – rūšiavimo darbų aktą (C priedas). Šiame akte įrašomi pesticidų pavadinimai, jų kiekiai, suskirstymas į pesticidų grupes. Po vieną šio akto egzempliorių darbų vykdytojas per savaitę nuo akto pasirašymo datos perduoda faksu, kompiuterinėje laikmenoje ir el. paštu (esant techninėms galimybėms) Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrai bei komisijos pirmininkui, o vienas aktas lieka vykdytojui.

9. Pervežimas.

9.1. Tinkami pesticidai, kuriuos numato panaudoti sandėlio savininkas, paliekami sutvarkytame sandėlyje (sandėlis turi atitikti 7 punkto reikalavimus), o uždrausti, nežinomi bei netinkami pesticidai bei tuščia naudota tara išvežama į pasirinktą PA sandėliavimo vietą.

9.2. Nežinomi pesticidai gali būti palikti sutvarkytame sandėlyje iki jų laboratorinio identifikavimo. Atlikus laboratorinį identifikavimą, pesticidai paskirstomi, kaip numatyta 9.1 punkte.

9.3. Iš sandėlių, kurie yra likę be šeimininko, į pasirinktą sandėliavimo vietą suvežamos visos PA.

9.4. Jeigu centriniame sandėlyje nėra pakankamai vietos, PA laikinai gali būti paliekamos sutvarkytame sandėlyje (sandėlis turi atitikti 7 punkto reikalavimus).

9.5. Iš rajono bendrovių sandėlių į sandėliavimo vietą išvežamų pesticidų pavadinimai ir kiekiai įforminami perdavimo-priėmimo aktu (B priedas). Šiame akte įrašomi pesticidų pavadinimai, jų kiekiai, suskirstymas į pesticidų grupes.

10. Identifikavimas.

10.1. Pesticidų pavydžiai analizuojami pagal Aplinkos ministerijos Jungtinio tyrimų centro patvirtintas metodikas.

10.2. Ant pesticidų pakuotės sandėlyje pritvirtinamas imamo pavyzdžio numeris, mėginį paėmusio asmens vardas ir pavardė. Tas pats numeris užrašomas ant pakuotės, į kurią sudedamas paimtas mėginys.

10.3. Mėginys užregistruojamas registracijos žurnale ir trumpai aprašomas vizualinis paimtos medžiagos įvertinimas.

10.4. Miltelių pavidalo pesticidų pavyzdžiai imami vienkartinio panaudojimo šaukšteliais, o skystų – stikliniais vamzdeliais.

10.5. Pakuotės su pesticidais, iš kurių imami pavyzdžiai, pasveriamos, sustatomos atskiroje vietoje ir išdėstomos pagal pavyzdžių paėmimo tvarką. Netinkamoje pakuotėje esantys pesticidai perpakuojami.

10.6. Tyrimų rezultatai surašomi į registracijos žurnalą ir pagal šiuos įrašus užpildomos dvi nenuplaunamu rašalu užpildytos nustatytos formos (A priedas) pesticido nustatymo/identifikavimo kortelės kiekvieno tirto mėginio atveju. Viena kortelė pritvirtinama ištirtojo pesticido pakuotės išorėje ir kita tokia pati kortelė įdedama į miltelių pavidalo pesticidų pakuotę, pakuotė uždaroma. Skystų pesticidų identifikavimo kortelės tvirtinamos dviejose skirtingose pakuotės vietose.

10.7. Remiantis analizės duomenimis, ištirti nežinomi pesticidai surūšiuojami į grupes:

10.7.1. neorganiniai pesticidai;

10.7.2. chloro organiniai pesticidai;

10.7.3. fosforo organiniai pesticidai;

10.7.4. pesticidai, turintieji gyvsidabrio;

10.7.5. pesticidai, turintieji arseno;

10.7.6. pesticidai, pasižymintieji oksiduojančiomis savybėmis;

10.7.7. kitos mišrios sudėties ar neatpažintos cheminės medžiagos.

10.8. Baigus rūšiuoti, atpažintos medžiagos išdėliojamos pagal 7.7–7.9 punktus.

10.9. Baigus pesticidų identifikavimo darbus, šių darbų vykdytojas trimis egzemplioriais įformina identifikavimo aktą (D priedas). Šiame akte įrašomi pesticidų pavadinimai, jų kiekiai, suskirstymas į pesticidų grupes. Po vieną šio akto egzempliorių darbų vykdytojas per savaitę nuo akto pasirašymo datos perduoda faksu, kompiuterinėje laikmenoje ir el. paštu (esant techninėms galimybėms) Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrai bei komisijos pirmininkui, o vienas aktas lieka vykdytojui.

11. Naudojimas.

11.1. Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatyme (Žin., 1998, Nr. 61-1726) numatyta, kad, siekiant sumažinti atliekų kiekį ir pavojų aplinkai bei žmonių sveikatai, pagrindinis atliekų tvarkymo prioritetas yra jų panaudojimas.

11.2. Pesticidų sandėliuose esantys tinkami pesticidai nemokamai perduodami ūkininkams arba žemės ūkio bendrovėms, kuriose yra agronomo išsilavinimą arba augalų apsaugos kursų baigimo pažymėjimą turintieji specialistai, kurie turi pateikti šių dokumentų kopijas.

11.3. Pesticidų išpurškimo tirpalų paruošimo ir išpurškimo darbai vykdomi pagal Augalų apsaugos priemonių naudojimo taisyklėse pateiktus reikalavimus ir Rekomendacijas senesniųjų pesticidų likučiams sunaudoti (AAM, Vilnius, 1997 m.) bei kitas pesticidų naudojimo rekomendacijas.

11.4. Rajonų žemės ūkio skyrių vedėjai, rajonų vyr. agronomai kartu su aplinkos apsaugos inspektoriais privalo kontroliuoti tinkamų pesticidų panaudojimą pagal sunaudojimo normas.

11.5. Apibendrintą informaciją apie pesticidų atliekų panaudojimą rajono savivaldybė du kartus per metus (iki liepos 1 d. ir iki gruodžio 15 d.) perduoda atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrai.

12. Nukenksminimas – šalinimas.

12.1. Sumaišyti, uždrausti ir netinkami naudoti pesticidai turi būti pašalinti aplinkai saugiu būdu pagal nustatytus pavojingų atliekų šalinimo reikalavimus.

12.2. Pesticidų atliekos gali būti eksportuojamos tik laikantis Bazelio konvencijos dėl pavojingų atliekų tarpvalstybinio pervežimo bei jų tvarkymo kontrolės.

13. Sandėlių nukenksminimas.

13.1. Ištuštinti pesticidų PA sandėliai nukenksminami jų sienas ir lubas gausiai išpurškiant, o grindis užliejant 5–10 cm sluoksniu kalkių pienu.

13.2. Sutvarkoma teritorija aplink sandėlį (surenkama tuščia tara, šiukšlės ir pan.).

13.3. Baigęs PA sandėlių nukenksminimo darbus, šių darbų vykdytojas įformina sandėlių nukenksminimo darbų aktą trimis egzemplioriais. Po vieną akto egzempliorių perduodama Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento rajono agentūrai, komisijos pirmininkui bei darbų vykdytojui.

14. Pesticidų tvarkymo darbų užbaigimas.

14.1. Baigęs pesticidų perpakavimo – rūšiavimo (8 punktas), identifikavimo (10 punktas), sandėlių nukenksminimo darbus (13 punktas), šių darbų vykdytojas parengia ir pateikia suinteresuotoms institucijoms galutinius duomenis apie rajone (apskrityje, respublikoje) tvarkytus pesticidų kiekius ir jų pavadinimus; sutvarkytus, nukenksmintus sandėlius ir kt. Šiuos duomenis kompiuterinėje laikmenoje ir el. paštu (esant techninėms galimybėms) darbų vykdytojas per savaitę perduoda Aplinkos ministerijai, regiono aplinkos apsaugos departamento rajono aplinkos apsaugos agentūrai, komisijos narių institucijoms.

 

III. Tvarkymo darbų kontrolė

 

15. PA tvarkymo darbų kontrolę vykdo PA tvarkymo priežiūros komisija, kuri sudaroma rajono, kuriame vykdomi PA tvarkymo darbai, mero potvarkiu.

16. PA tvarkymo priežiūros komisijos sudėtyje turi būti šių rajono institucijų atstovai:

16.1. augalų apsaugos agronomas arba žemės ūkio skyriaus agronomas (komisijos pirmininkas);

16.2. aplinkos apsaugos agentūros atstovas;

16.3. visuomenės sveikatos tarnybos atstovas;

16.4. priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovas;

16.5. savivaldybės tarnybos atstovas.

17. Komisija atsakinga už visapusišką PA tvarkymo darbų kontrolę, priima atliktus darbus, patvirtindama atliktų darbų priėmimo aktus.

18. Atlikus PA tvarkymo darbus, komisijos veikla nutrūksta.

19. PA sandėliavimo vietos savininkas savo potvarkiu paskiria atsakingą asmenį (sandėlininką), pavesdamas jam vykdyti PA saugojimą, priėmimą – išdavimą, apskaitą bei sandėlio priežiūrą bei apsaugą.

 

IV. Baigiamosios nuostatos

 

20. Atsižvelgdamas į darbo su uždraustais arba netinkamais naudoti pesticidais pavojingumą, vykdytojas privalo skirti ypatingą dėmesį darbo saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų užtikrinimui.

______________


 

A priedas

 

 

Pesticido nustatymo/identifikavimo

 

kortelė Nr......

200_ m.

 

........................................................  rajonas

........................................................  sandėlis

Pesticido/grupės pavadinimas.

..........................................................................

Paskirtis: .......................................................

Toksiškumo klasė:....... Kiekis, kg ….

 

...........................................................................

(vykdytojo įmonės pavadinimas,

...........................................................................

atsakingo asmens v., pavardė, parašas)

______________

 

 


 

B priedas

 

........................... rajono ..................................  sandėlyje

atliktų pesticidų perpakavimo – rūšiavimo darbų

 

AKTAS Nr.                                  

 

200_ m. …………….

 

Eil. Nr.

Pesticido/grupės pavadinimas

Fizinis

Rastas kiekis

Palikta

 

 

būvis

kg

pakuotės, vnt.

kg

pakuotės,vnt.

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

Išvežta į kitą _________________________  sandėliavimo vietą ____________________________

                                               (pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(sąrašo eil. Nr.)

 

Išvežta iš viso:

kg

pakuotės, vnt.

 

Darbų vykdytojo atsakingas asmuo ___________________________________________________

(v., pavardė, pareigos, parašas)

Perduodantysis sandėlininkas ________________________________________________________

                                                                                                                  (v., pavardė, pareigos, parašas)

Priimantysis sandėlininkas __________________________________________________________

                                                                             (v., pavardė, pareigos, parašas)

Rajono PA tvarkymo priežiūros komisijos pirmininkas ____________________________________

                                                                                                                                         (v., pavardė, pareigos, parašas)

______________

 


 

C priedas

 

TVIRTINU:

_____________________________________

                      (parašas, v., pavardė, pareigos)

                       komisijos pirmininkas

 

.........................................................  rajone/apskrityje atliktų pesticidų perpakavimo-rūšiavimo darbų

 

AKTAS Nr.                              

 

200_ m. ………………

 

Eil. Nr.

Pesticido/grupės pavadinimas

Fizinis

Kiekis

 

 

būvis

kg

pakuotės, vnt.

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

Pesticidų atliekų tvarkymo priežiūros komisijos nariai:

 

________________________________________________________________________________

(v., pavardė, pareigos, parašas)

______________

 


 

D priedas

 

TVIRTINU:

_____________________________________

                       (parašas, v., pavardė, pareigos)

                          komisijos pirmininkas

 

...................................................................................  rajono/apskrities pesticidų identifikavimo darbų

 

aktas Nr.                             

 

200_ m. ………………

 

Eil. Nr.

Pesticido/grupės pavadinimas

Fizinis

Kiekis

 

 

būvis

kg

pakuotės, vnt.

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

2. Išvada apie rajone/apskrityje užbaigtus pesticidų identifikavimo darbus (visi baigti, kiek liko užbaigti ir pan.).

3. Išvada apie rajone/apskrityje užbaigtus pesticidų tvarkymo darbus (visi baigti, kiek liko užbaigti ir pan.).

 

Vykdytojo atsakingas atstovas _______________________________________________________

                                                                                                                              (v., pavardė, pareigos, parašas)

 

Pesticidų atliekų tvarkymo priežiūros komisijos nariai:

________________________________________________________________________________

(v., pavardė, pareigos, parašas)

______________


 

E priedas

 

Pesticidų atliekų __________________________  apskaitos

(sandėlio pavadinimas)

 

ŽURNALAS

 

I. Priėmimas (1/3 žurnalo apimties)

Data

Iš kur gauta

Pesticido/grupės

Sandėlininko

 

(sandėlio pavadinimas)

pavadinimas

kiekis

v., pavardė

parašas

 

 

 

kg

vnt.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

 

II. Išdavimas (1/3 žurnalo apimties)

Data

Pesticidų

Perdavė

Priėmė

 

pavadinimas

kiekis

v., pavardė

parašas

v., pavardė

asmens kodas, adresas, tel. Nr.

parašas

 

 

kg

vnt.

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

III. Inventorizacija Nr. ___________

(1/3 žurnalo apimties)

 

Inventorizacijos data.

 

Inventorizuojamasis laikotarpis.

 

Sandėlio būklės aprašymas:

 

Eil.

Pesticido/grupės pavadinimas

Kiekis

Nr.

 

___________*

(data)

priimta

perduota, sunaudota

liko

 

 

kg

vnt.

kg

vnt.

kg

vnt.

kg

vnt.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

*– šiame langelyje įrašoma ankstesnės inventorizacijos data, o 3 ir 4 stulpeliuose įrašomi šios inventorizacijos 9 ir 10 stulpelių duomenys.

 

Pesticidų atliekų sandėlio savininko institucijos vadovo sudarytos komisijos nariai arba savininkas-ūkininkas.

________________________________________________________________________________

(v., pavardė, pareigos, parašas)

______________