LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. LIEPOS 23 D. NUTARIMO NR. 924 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2001 m. gegužės 22 d. Nr. 595

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 23 d. nutarimu Nr. 924 „Dėl Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 67-1959):

1. Papildyti 2 punktą šia antrąja pastraipa:

„Ministerijos veikla organizuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės aprobuotais viešai paskelbtais strateginiais veiklos planais, kuriuose pateikiami pagrindiniai ministerijos uždaviniai ir jų įgyvendinimo būdai. Rengiami vienerių, trejų, penkerių ir dešimties metų ministerijos strateginiai veiklos planai, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ilgalaikį strateginį veiklos planą“.

2. Išdėstyti 5.5 punktą taip:

5.5. kartu su kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis vykdyti karo prievolininkų ir atsargos karių šaukimą į privalomąją karo tarnybą, atsargos personalo mobilizavimą“.

3. Išdėstyti 5.7 punktą taip:

5.7. kartu su kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis formuoti valstybės mobilizacinius išteklius ir tvarkyti jų apskaitą“.

4. Išdėstyti 6.3 punktą taip:

6.3. prisideda prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės numatytos Lietuvos integravimosi į NATO politikos įgyvendinimo, pagal kompetenciją nustatytąja tvarka palaiko ryšius su užsienio valstybių atitinkamomis institucijomis ir tarptautinėmis organizacijomis, koordinuoja tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimą Lietuvoje, rengia tarptautinių sutarčių projektus ir pasirašo pagal suteiktus įgaliojimus šias sutartis, organizuoja jų vykdymą, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar Ministro Pirmininko pavedimu atstovauja Lietuvos Respublikai užsienio valstybėse ar tarptautinėse organizacijose“.

5. Išdėstyti 6.10 punktą taip:

6.10. bendradarbiauja su kitomis valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis, taip pat visuomeninėmis organizacijomis rengiant piliečius ginkluotai krašto apsaugai, civilinei saugai, ugdant pilietiškumą“.

6. Papildyti nurodytuosius nuostatus šiais 6.16–6.18 punktais (ankstesnįjį 6.16 punktą laikant 6.19 punktu):

6.16. rengia ministerijos įsteigtų ar jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų strateginės veiklos planą ir užtikrina jo vykdymą;

6.17. vykdo ministerijos įsteigtų ar jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų ir valstybės įmonių steigėjo funkcijas;

6.18. informuoja visuomenę apie ministerijos ir Lietuvos kariuomenės veiklą“.

7. Išdėstyti 7.1 ir 7.2 punktus taip:

7.1. koordinuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą Lietuvos gynybos ir civilinės saugos srityje, sudaryti komisijas ir darbo grupes;

7.2. pasitelkti kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, taip pat organizacijų atstovus ir specialistus, susitarusi su jų vadovais, ministerijos uždaviniams spręsti ir teisės aktams rengti“.

8. Išdėstyti 9 punkto antrąją pastraipą taip:

„Ministrą gali laikinai pavaduoti tik Ministro Pirmininko paskirtas kitas Lietuvos Respublikos Vyriausybės narys. Pavaduojantis ministras nevykdo funkcijų, numatytų šių nuostatų 11.8–11.37 punktuose“.

9. Išdėstyti 11.7, 11.8, 11.9, 11.10 punktus taip:

11.7. teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei tvirtinti įstaigų prie ministerijos nuostatų projektus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimu tvirtina įstaigų prie ministerijos nuostatus;

11.8. ministerijos sekretoriaus teikimu tvirtina ministerijos administracijos struktūrą, pareigybių sąrašą ir kategorijas, neviršydamas darbo užmokesčiui nustatytų lėšų;

11.9. tvirtina ministerijos administracijos padalinių, ministerijos įsteigtų ar jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų bei valstybės įmonių nuostatus (įstatus);

11.10. skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus, ministerijos sekretorių – aukščiausiąjį ministerijos karjeros valstybės tarnautoją, įstaigų prie ministerijos, taip pat ministerijos įsteigtų ar jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų bei valstybės įmonių vadovus“.

10. Išdėstyti 11.12 punktą taip:

11.12. tikrina pagal kompetenciją ministerijos įsteigtų ar jos reguliavimo sričiai priskirtų įstaigų darbą, nustato joms uždavinius, išklauso jų darbo ataskaitas, prireikus teikia joms metodinius pasiūlymus“.

11. Išdėstyti 11.14 punktą taip:

11.14. nustato krašto apsaugos sistemos institucijų ir įstaigų (išskyrus įstaigas prie ministerijos) ir jų padalinių struktūrą ir pareigybių sąrašus, tvirtina jų veiklos nuostatus ir išlaidų sąmatas, nustato pareigūnų teises ir atsakomybę“.

12. Išdėstyti 11.36 punktą taip:

11.36. sudaro su asmenimis civilinės krašto apsaugos tarnybos sutartis ir nustatytąja tvarka jas nutraukia“.

13. Išdėstyti 11.37 punktą taip:

11.37. nustato civilinės krašto apsaugos tarnybos valstybės tarnautojų rangų sistemą ir reikalavimus rangams gauti, taip pat suteikia šiuos rangus“.

14. Pripažinti netekusiu galios 11.38 punktą.

15. Išdėstyti 12, 13, 14, 15 ir 16 punktus taip:

12. Krašto apsaugos ministras turi savo sekretoriatą, kurį sudaro ministro skiriami politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai (išskyrus viceministrus) ir ministro adjutantas.

13. Krašto apsaugos ministerijos struktūrą sudaro Gynybos štabas, departamentai, tarnybos bei skyriai. Ministerijos personalą sudaro statutiniai ir kiti valstybės tarnautojai, taip pat profesinės karo tarnybos kariai.

14. Krašto apsaugos ministras koordinuoja ministerijos administracijos padalinių veiklą per viceministrus ir ministerijos sekretorių, o įstaigų prie ministerijos – per šių įstaigų vadovus.

15. Viceministrai yra tiesiogiai atsakingi ministrui. Ministras vertina jų kompetenciją ir nustato jų įgaliojimus.

Viceministrai per ministerijos sekretorių ir atitinkamus įstaigų prie ministerijos vadovus organizuoja ir užtikrina jų įgaliojimams priskirtose srityse ministro nustatytos politikos įgyvendinimą.

16. Krašto apsaugos ministerija turi savo administraciją, kuriai vadovauja ministerijos sekretorius. Ministerijos sekretorius gali turėti pavaduotoją“.

16. Išdėstyti 17.1 punktą taip:

17.1. atsako už ministerijos vadybą, teisės aktų projektų rengimą, organizuoja ir kontroliuoja visų ministerijos administracijos padalinių veiklą, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar ministro patvirtintomis konkrečiomis priemonėmis Lietuvos Respublikos Vyriausybės programai įgyvendinti“.

17. Išdėstyti 17.3 punktą taip:

17.3. teikia ministrui tvirtinti ministerijos administracijos struktūrą, pareigybių sąrašus ir kategorijas“.

18. Išdėstyti 17.5 punktą taip:

17.5. skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų savo pavaduotoją, ministerijos administracijos padalinių vadovus, kitus ministerijos valstybės tarnautojus, išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus“.

19. Išdėstyti 18 punkto pirmąją pastraipą taip:

18. Krašto apsaugos ministerijoje sudaroma kolegija – ministro patariamoji institucija. Ministras yra kolegijos pirmininkas, o viceministrai, ministerijos sekretorius – jos nariai. Į kolegijos sudėtį gali būti įtraukti ministerijos sekretoriaus pavaduotojas, kiti ministerijos, kitų krašto apsaugos sistemos įstaigų ir institucijų bei organizacijų atstovai. Į kolegijos posėdžius gali būti kviečiami kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, taip pat organizacijų atstovai šių sutikimu“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                           Linas Linkevičius