LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SAUSIO 26 D. NUTARIMO NR. 97 „DĖL INSTITUCIJOS, ATSAKINGOS UŽ 1992 METŲ TARPTAUTINĖS KONVENCIJOS DĖL TARPTAUTINIO TARŠOS NAFTA PADARYTOS ŽALOS KOMPENSAVIMO FONDO ĮKŪRIMO NUOSTATŲ ĮGYVENDINIMĄ, PASKYRIMO IR PRANEŠIMŲ APIE PRIIMTĄ NAFTĄ PERDAVIMO TVARKOS“ PAKEITIMO

 

2006 m. sausio 16 d. Nr. 39

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2001 m. sausio 26 d. nutarimą Nr. 97 „Dėl institucijos, atsakingos už 1992 metų Tarptautinės konvencijos dėl Tarptautinio taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondo įkūrimo nuostatų įgyvendinimą, paskyrimo ir pranešimų apie priimtą naftą perdavimo tvarkos“ (Žin., 2001, Nr. 10-293) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL 1992 METŲ TARPTAUTINĖS KONVENCIJOS DĖL TARPTAUTINIO TARŠOS NAFTA PADARYTOS ŽALOS KOMPENSAVIMO FONDO ĮKŪRIMO BEI ŠIOS KONVENCIJOS 2003 METŲ PROTOKOLO NUOSTATŲ ĮGYVENDINIMO TVARKOS

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymo dėl 1992 metų Tarptautinės konvencijos dėl civilinės atsakomybės už taršos nafta padarytą žalą ir 1992 metų Tarptautinės konvencijos dėl Tarptautinio taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondo įkūrimo ratifikavimo (Žin., 2000, Nr. 43-1221) 2 straipsnio 2 punktu, Lietuvos Respublikos įstatymo dėl 1992 metų Tarptautinės konvencijos dėl Tarptautinio taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondo įkūrimo 2003 metų protokolo ratifikavimo (Žin., 2005, Nr. 128-4603) 2 straipsniu, taip pat 1992 metų Tarptautine konvencija dėl Tarptautinio taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondo įkūrimo (Žin., 2000, Nr. 43-1225) (toliau vadinama – konvencija) ir 1992 metų Tarptautinės konvencijos dėl Tarptautinio taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondo įkūrimo 2003 metų protokolu (Žin., 2005, Nr. 128-4605) (toliau vadinama – protokolas), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Paskirti Susisiekimo ministeriją būti atsakingą už konvencijos ir protokolo nuostatų įgyvendinimą.

2. Nustatyti, kad:

2.1. Kiekvienas asmuo, privalantis mokėti įmokas į 1992 metų Tarptautinį taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondą (toliau vadinama – fondas) pagal konvencijos 10 straipsnį ir įmokas į 2003 metų Tarptautinį papildomą taršos nafta padarytos žalos kompensavimo fondą (toliau vadinama – papildomas fondas) pagal protokolo 10 straipsnį, kasmet iki kovo 1 d. praneša Susisiekimo ministerijai, kiek naftos priėmė praėjusiais kalendoriniais metais.

2.2. Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos kasmet iki kovo 1 d. pateikia Susisiekimo ministerijai informaciją apie asmenis, kurie praėjusiais kalendoriniais metais deklaravo išleidimo į laisvą apyvartą muitinės procedūrai apmokestinamą naftą (kaip ji apibrėžta konvencijoje), atgabentą į Lietuvos Respubliką jūrų transportu, nurodydamas, kiek apmokestinamos naftos kiekvienas toks asmuo praėjusiais kalendoriniais metais priėmė.

2.3. Susisiekimo ministerija fondo ir papildomo fondo vidaus tvarkos taisyklėse nustatytu laiku ir būdu šių fondų direktoriui praneša kiekvieno asmens, privalančio mokėti įmokas į fondą pagal konvencijos 10 straipsnį ir papildomą fondą pagal protokolo 10 straipsnį, pavadinimą ir adresą, taip pat informaciją, kiek toks asmuo praėjusiais kalendoriniais metais priėmė naftos.

3. Pavesti Susisiekimo ministerijai patvirtinti pranešimo apie priimtos naftos kiekį, teikiamą pagal konvencijos ir protokolo nuostatas, formą ir jos pildymo taisykles.“.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                             Algirdas Brazauskas

 

Susisiekimo ministras                                                                                  Petras Čėsna

______________