LIETUVOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS ATSTOVO ĮSTATYMO 2, 3, 7, 8 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

Į S T A T Y M A S

 

1996 m. birželio 6 d. Nr. I-1366

Vilnius

 

(Žin., 1993, Nr. 28-639, Nr. 73-1370)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 2 straipsnio 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) dalyvauti savivaldybių tarybų bei valdybų posėdžiuose ir išdėstyti savo požiūrį į svarstomą sprendimo projektą įspėjant apie jame esamus piliečių ar organizacijų teisių pažeidimus arba prieštaravimus įstatymams bei Vyriausybės nutarimams, taip pat siūlyti sustabdyti sprendimo priėmimą.“

2. 2 straipsnio 3 punktą pripažinti netekusiu galios.

3. 2 straipsnio 4 punktą laikyti 3 punktu, jį pakeisti ir išdėstyti taip:

3) nagrinėti gautus gyventojų pareiškimus bei skundus dėl savivaldybių institucijų priimtų sprendimų, pažeidžiančių jų teises bei teisėtus interesus, ir spręsti juos pagal savo įgaliojimus. Kitus gyventojų pareiškimus perduoti nagrinėti kitiems valstybės ar savivaldybės pareigūnams pagal jų kompetenciją.“

4. 5 ir 6 punktus laikyti atitinkamai 4 ir 5 punktais.

 

2 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas ir papildymas

1. Iš 3 straipsnio pirmosios dalies išbraukti žodžius „rajono valdytojo, miesto“, „viršaičio“ ir šio straipsnio pirmosios dalies 1 punkte po žodžių „savivaldybės organą“ įrašyti žodžius „(tarybą, valdybą)“.

2. 3 straipsnio antrojoje dalyje vietoj žodžių „per savaitę“ įrašyti žodžius ir skaičių „per 2 savaites“ ir visą straipsnį išdėstyti taip:

3 straipsnis. Vyriausybės atstovas, nusprendęs, kad savivaldybės tarybos ar valdybos sprendimas, mero potvarkis pažeidžia piliečių ar organizacijų teises, arba kai nevykdomi Vyriausybės nutarimai, savo įgaliojimus vykdo pagal reikalą pasirinkdamas vieną iš reagavimo formų:

1) rašo motyvuotą teikimą vadovui to organo, kuris priėmė sprendimą ar potvarkį, ir reikalauja nedelsiant sustabdyti tokį sprendimą ar potvarkį ir svarstyti jo pakeitimo ar panaikinimo klausimą; kartu apie tai informuoja aukštesnįjį pagal pavaldumą savivaldybės organą (tarybą, valdybą).

Apie teikimo svarstymo rezultatus savivaldybės privalo informuoti Vyriausybės atstovą: dėl tarybos sprendimo – per mėnesį nuo teikimo gavimo dienos, dėl valdybos ir nekolegialiai priimtų aktų – per 2 savaites;

2) savo potvarkiu sustabdo ginčytino sprendimo vykdymą ir teikia motyvuotą reikalavimą, kuris turi būti nedelsiant apsvarstytas sesijoje ar posėdyje ir dėl jo priimtas sprendimas;

3) rašo savivaldybės tarybai ar jos vykdomajam organui reikalavimą, kad šie neatidėliodami vykdytų Vyriausybės nutarimą, ir prašo nurodytu laiku raštu pranešti apie reikalavimo įvykdymo rezultatus.“

 

3 straipsnis. 7 straipsnio papildymas

Papildyti 7 straipsnį ketvirtąja ir penktąja dalimis ir jas išdėstyti taip:

„Vyriausybės atstovui vykdyti šio įstatymo suteiktus įgaliojimus padeda Vyriausybės atstovo tarnyba, į kurią darbuotojus priima ir iš kurios atleidžia Vyriausybės atstovas.

Vyriausybės atstovas gali pavesti vienam iš tarnybos darbuotojų laikinai (savo atostogų metu, dėl ligos ar kitų svarbių priežasčių) vykdyti Vyriausybės atstovo įgaliojimus.“

 

4 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 8 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

8 straipsnis. Vyriausybės atstovas ir Vyriausybės atstovo tarnyba išlaikomi iš valstybės biudžeto. Vyriausybės atstovo darbo mastą ir vietą, jo atlyginimą ir tarnybos darbuotojų pareigybes bei atlyginimus nustato Vyriausybė.“

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS