LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. lapkričio 23 d. Nr. ĮV-379

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo (Žin., 2004, Nr. 96-3523) 22 straipsnio 7 punktą:

1. Tvirtinu Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nuostatus (pridedama).

2. Nustatau, kad Teatrų ir koncertinių įstaigų tarybos nuostatai įsigalioja nuo 2005 m. sausio 1 d.

 

 

LAIKINAI EINANTI KULTŪROS MINISTRO PAREIGAS                     ROMA ŽAKAITIENĖ

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2004 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. ĮV-379

 

TEATRŲ IR KONCERTINIŲ ĮSTAIGŲ TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Teatrų ir koncertinių įstaigų taryba (toliau vadinama – Taryba) yra kolegiali, veikianti prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, ir turinti patariamojo balso teisę, kuri atlieka eksperto ir konsultanto funkcijas, sprendžiant Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus, taip pat rekomenduoja pripažinti arba atsisakyti pripažinti juridinį asmenį profesionaliu scenos meno teatru ar koncertine įstaiga, pripažinti netekusiu galios suteiktą pripažinimą.

2. Šie nuostatai reglamentuoja Tarybos uždavinius, funkcijas, teises, sudėtį ir darbo organizavimą.

3. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymu (Žin., 2004, Nr. 96-3523), kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

4. Taryba ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaito kultūros ministrui.

 

II. TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

5. Tarybos uždavinys yra teikti Kultūros ministerijai pasiūlymus dėl Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų politikos formavimo bei šios politikos įgyvendinimo, taip pat rekomenduoti pripažinti arba atsisakyti pripažinti juridinį asmenį profesionaliu scenos meno teatru ar koncertine įstaiga, pripažinti netekusiu galios suteiktą pripažinimą.

6. Vykdydama šį uždavinį, Taryba atlieka šias funkcijas:

6.1. teikia pasiūlymus ir išvadas teatrų ir koncertinių įstaigų plėtotės strategijos klausimais;

6.2. teikia pasiūlymus ir išvadas dėl valstybės teatrų ir koncertinių įstaigų sezoninių ir perspektyvinių kūrybinių veiklos programų bei jų vykdymo;

6.3. teikia pasiūlymus dėl teatrų ir koncertinių įstaigų veiklą reglamentuojančių teisės aktų rengimo bei tobulinimo;

6.4. teikia rekomendacijas teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo klausimais;

6.5. teikia rekomendacijas teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybinių darbuotojų atestavimo klausimais;

6.6. siūlo profesionalaus scenos meno srities darbuotojų kandidatūras valstybės stipendijoms;

6.7. teikia pasiūlymus ir išvadas dėl teatrų ir koncertinių įstaigų, kurios nėra valstybės biudžetinės įstaigos, kūrybinių veiklos programų projektų finansavimo iš valstybės biudžeto;

6.8. rekomenduoja pripažinti arba atsisakyti pripažinti juridinį asmenį profesionaliu scenos meno teatru ar koncertine įstaiga, pripažinti netekusiu galios suteiktą pripažinimą;

6.9. kitais teatrų ir koncertinių įstaigų veiklos klausimais, kuriuos pateikia kultūros ministras.

 

III. TARYBOS TEISĖS

 

7. Taryba turi teisę:

7.1. kviesti į posėdžius Kultūros ministerijos specialistus, teatrų ir koncertinių įstaigų atstovus ir kitus specialistus, galinčius pateikti išvadas bei pasiūlymus dėl iškilusių klausimų;

7.2. gauti informaciją savo kompetencijos klausimais iš Kultūros ministerijos bei valstybės ar savivaldybių, kitų teatrų ir koncertinių įstaigų ir kitų institucijų.

 

IV. TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Tarybą sudaro 9 nariai. Po 1 narį deleguoja Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos teatrų ir koncertinių įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų federacija, 3 narius skiria kultūros ministras.

9. Tarybos personalinę sudėtį 2 metų laikotarpiui tvirtina kultūros ministras.

10. Taryba iš savo narių paprastąja balsų dauguma renka kadencijos laikotarpiui pirmininką ir jo pavaduotoją.

11. Tarybos pirmininkas, jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojas, organizuoja Tarybos darbą, pirmininkauja Tarybos posėdžiams, atsako už jos veiklą, atstovauja jai.

12. Taryba renkasi ne rečiau kaip 4 kartus per metus. Neeilinis posėdis gali būti sušauktas Tarybos pirmininko iniciatyva, pusės Tarybos narių reikalavimu arba kultūros ministro iniciatyva.

13. Tarybos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių.

14. Tarybos nutarimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojo) balsas.

15. Tarybos nutarimai įforminami posėdžio protokolu, kurį pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius.

16. Kultūros ministerija techniškai aptarnauja Tarybos veiklą. Tarybos posėdžiams rengti, dokumentacijai tvarkyti ir protokoluoti posėdžius Kultūros ministerija skiria sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.

17. Tarybos narių paslaugos apmokamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2004 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. ĮV-167 „Dėl Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ekspertų komisijų, komitetų, tarybų narių, kitų ekspertų teikiamų nematerialaus pobūdžio (intelektinių) paslaugų apmokėjimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 152-5556) patvirtintomis Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ekspertų komisijų, komitetų, tarybų narių, kitų ekspertų teikiamų nematerialaus pobūdžio (intelektinių) paslaugų apmokėjimo taisyklėmis.

______________